• Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO
  • Odporúčame: Mojasvadba.skModrastrecha.sk
  • Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO

Prišli k nám. Náhradné rodičovstvo

30. novembra 2016 
Drobec ráno vytešený, nová trieda, nová učiteľka v školke.... :grinning: :grinning: :grinning:
2. sep 2010 o 10:29  • Odpovedz  • Páči sa mi to
Ahojte, tak my sme už doma. Šlo to viac-menej hladko, ďakujeme všetkým, ktorí na nás mysleli. :dizzy_face: Síce D. trochu plakala, keď som jej bola oznámiť, že odchádzam a prídem po obede, ale to bolo len na takých 10 percent intenzity :grinning: Učiteľka ju vzala a utišovala. Potom som bola dolu a počula som, že neplače tak som šla domou a vyupratovala balkón. Vraj pekne jedla, pýtala sa na mňa, ale už viac neplakala.
Pri preberaní o 12.00 plakalo viac detičiek, tak aj moja trochu rozmýšľala, či by sa nepatrilo, ale som ju vychválila a slzičky zmizli. Cestou domou bola veselá, priam rozgežená. Musela som ju ťahať zo škôlkarskeho dvora, chcela sa tam hrať a pýtala sa: "Kde sú kamošky?" :dizzy_face:

Učiteľky boli napriek chaosu milé. A jedna učiteľka ma spoznala, že aj mňa učila v MŠ. Mne bola povedomá v tvári, ale na ulici by som ju nezaradila :sweat_smile: Ale na škôlku nemám zlé spomienky, tak snáď je to dobré znamenie. Aj som jej povedala, že D. je prijatá, že býva problém s adaptáciou a tak - vzala to veľmi dobre. Že ma bude objektívne informovať. :slight_smile:
Okrem K. a dievčatka od susedov v triede bude ešte jedno dievčatko, ktoré z videnia poznáme z ihriska, ďalej kamoška zo strednej (roky sme sa nevideli) tam priviedla dieťa. A vo vyšších triedach sú ešte dve známe deti. Čiže toto je nad očakávanie dobré. :dizzy_face:
2. sep 2010 o 14:35  • Odpovedz  • Páči sa mi to
jeeej, @macocha tak super spravy... zvladli ste to... :wink:
2. sep 2010 o 14:41  • Odpovedz  • Páči sa mi to
@saskah7 ďakujeme... a Ty nechceš dať viac info, že ako v škole?
A @dioliana1 - super, snáď už to bude lepšie. :wink:
2. sep 2010 o 14:48  • Odpovedz  • Páči sa mi to
@macocha no snáď nebude diskriminácia... :unamused:
2. sep 2010 o 14:50  • Odpovedz  • Páči sa mi to
@macocha tak my sme uz stari skolaci, pre nas nic nove... ja mam druhaka a stvrtaka :wink: .. a u nas v dedine je taka super malotriedna skola, uplne rodinny typ, vsetci sa pozname, ucky su uzasne, zalezi im na skolicke aj na detoch... takze v tomto smere som ja uplne spokojna... uz len keby to tych mojich chlapcov viac bavilo... oni vobec nie su z tych nadsencov, ze hura, september, ide sa do skoly.... :rolling_eyes: .. to ja neviem pochopit, lebo ja som sa ako decko vzdy tesila na september celu zakladnu skolu! :stuck_out_tongue_closed_eyes: .. no ale toto zasa nevie pochopit Moj :grinning: :grinning: :grinning: takze chlapci su asi po nom :rolling_eyes: :grinning: :stuck_out_tongue_closed_eyes:
2. sep 2010 o 15:11  • Odpovedz  • Páči sa mi to
@zuzubabo nič?? žiadne správy?? :unamused:
2. sep 2010 o 20:45  • Odpovedz  • Páči sa mi to
aj ja čakám :wink:
2. sep 2010 o 20:50  • Odpovedz  • Páči sa mi to
no no veru, veru, zuzubabo, co?
2. sep 2010 o 21:10  • Odpovedz  • Páči sa mi to
:wink: tak čooooo???? nič nové???
podaril sa nejaký ultrazvuk?
2. sep 2010 o 21:11  • Odpovedz  • Páči sa mi to
Ahojte, je tu ešte niekto?
2. sep 2010 o 22:41  • Odpovedz  • Páči sa mi to
autor
ja :grinning:
2. sep 2010 o 22:43  • Odpovedz  • Páči sa mi to
@najjulinka - dnes sme boli na úrade pozrieť spisy, ale môžem o tom písať na fóre?
2. sep 2010 o 22:45  • Odpovedz  • Páči sa mi to
autor
no pokial nevytiahneš rodne čisla deti a pod., tak možeš :wink: :grinning:
2. sep 2010 o 22:48  • Odpovedz  • Páči sa mi to
alebo môžeš aj hromadne IP-nuť...
pre nás-najväčších nedočkavcov a zvedavcov :wink: :confused: :sweat_smile:
2. sep 2010 o 22:50  • Odpovedz  • Páči sa mi to
autor
aj tak sa da....... :wink: :grinning:
2. sep 2010 o 22:51  • Odpovedz  • Páči sa mi to
a teda najmä, že či ste sa aj ZAľúbili :fearful: :dizzy_face: ,
alebo len ZAmysleli
alebo... :confused: :sweat_smile: :dizzy_face:
2. sep 2010 o 22:51  • Odpovedz  • Páči sa mi to
autor
alebo aj do koho :zipper_mouth: :zipper_mouth: :zipper_mouth: :zipper_mouth: :sweat_smile: :sweat_smile: :sweat_smile: :sweat_smile: :sweat_smile: :sweat_smile: :pensive:
2. sep 2010 o 22:53  • Odpovedz  • Páči sa mi to
Neviem ani čím začať, tak mám toho veľa.
V prvom rade som rada, že ma okrem iných napr. aj @natia upozornila na to, že je tam veľmi málo dievčatiek, hoci sme chceli aj rómske, ale aby bolo zdravé. Predtým bola moja predstava taká, že dievčat od 0-2 rokov tam musí byť aspoň 100 :frowning2: .
2. sep 2010 o 22:53  • Odpovedz  • Páči sa mi to
@magimary hromadne IP? to ja asi nedokážem :frowning2:
2. sep 2010 o 22:54  • Odpovedz  • Páči sa mi to
autor
@zuzubabo nie su tam, lebo všetky trčia u nás :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: a planujeme babinec rozšíriť.... :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning:
2. sep 2010 o 22:55  • Odpovedz  • Páči sa mi to
no, a ďalej? :sweat_smile:
dievčatiek je málo-to vieme a? :fearful: :confused: :sweat_smile:
2. sep 2010 o 22:55  • Odpovedz  • Páči sa mi to
@zuzubabo prečo nedokážeš? :confused:
tak píš tu ako to cítiš...
ako ste prišli, pozerali, odišli...
čo ste videli, cítili, zažili... :wink:
2. sep 2010 o 22:56  • Odpovedz  • Páči sa mi to
Tak sme sa trošku aj pripravili nato, že to bude hádam aj chlapec no a taký jeden úžasný tam bol, bolo tam o ňom aj dvd a keď sme si ho pozerali, vedeli sme, že obaja cítime Ten pocit, že to je To naše.
Zatvorili sme šanon a úradníčka nám volala do detského domova v ktorom maličký je.
Bohužiaľ je už kontaktovaný :frowning2: :frowning2: :frowning2: .
A tak sme museli šanon otvoriť znova.
2. sep 2010 o 23:00  • Odpovedz  • Páči sa mi to
och, zuzubabo... bolo to asi narocne ze? :pensive: :pensive: ja len aby si sa necitila zvlastne - ja som videla jeden spis, ten Skoricin a citila som sa po precitani... Hrozne :frowning2: ked vidis cierne na bielom variacie na temu "matka dieta nechce, otec nema zaujem" je to :pensive: :pensive: :pensive: bolestne :pensive:
2. sep 2010 o 23:00  • Odpovedz  • Páči sa mi to
zatiaľ... :frowning2: :pensive:
ale aj to parí k tomu, AK...
ten váš/tá vaša/to vaše je
NIEKDE TAM... :wink: :pensive: :dizzy_face:
2. sep 2010 o 23:01  • Odpovedz  • Páči sa mi to
Inak som bola veľmi rozčarovaná z toho, že veľmi veľa detí tam nemalo foto, a keď aj mali, tak väčšinou čiernobiele na obyčajnej tlačiarni tlačené, a z takých fotiek som bola rada, keď som odhadla aspoň pohlavie :frowning2: .
2. sep 2010 o 23:02  • Odpovedz  • Páči sa mi to
stále... :pensive: :unamused: :confounded:
ale reálne... :unamused:
žiaľ... :frowning2:
2. sep 2010 o 23:04  • Odpovedz  • Páči sa mi to
Páčilo sa nám potom veľmi jedno ročné dievčatko, ale tiež bolo už kontaktované :frowning2: .
Ešte k tým spisom :stuck_out_tongue_closed_eyes: - nie sú aktualizované, takže som väčšinou videla na fotke bábo, ale teraz má v skutočnosti 4-5 rokov.
2. sep 2010 o 23:06  • Odpovedz  • Páči sa mi to
Inak by sa mi tam zišiel nejaký odborný lekársky výkladový slovník, aby som si vymenované diagnózy vedela predstaviť :frowning2:. Pýtala som sa úradníčky, ona sa mi to snažila nájsť v PC, ale dosť ju to otravovalo :angry:
2. sep 2010 o 23:08  • Odpovedz  • Páči sa mi to
Choď na stranu:   Zruš
Tvoj príspevok