Prišli k nám. Náhradné rodičovstvo

najjulinka
13. máj 2009

Tak a sme tu. S uderom polnoci...

dioliana1
2. sep 2010

Drobec ráno vytešený, nová trieda, nová učiteľka v školke.... 😀 😀 😀

macocha
2. sep 2010

Ahojte, tak my sme už doma. Šlo to viac-menej hladko, ďakujeme všetkým, ktorí na nás mysleli. 😵 Síce D. trochu plakala, keď som jej bola oznámiť, že odchádzam a prídem po obede, ale to bolo len na takých 10 percent intenzity 😀 Učiteľka ju vzala a utišovala. Potom som bola dolu a počula som, že neplače tak som šla domou a vyupratovala balkón. Vraj pekne jedla, pýtala sa na mňa, ale už viac neplakala.
Pri preberaní o 12.00 plakalo viac detičiek, tak aj moja trochu rozmýšľala, či by sa nepatrilo, ale som ju vychválila a slzičky zmizli. Cestou domou bola veselá, priam rozgežená. Musela som ju ťahať zo škôlkarskeho dvora, chcela sa tam hrať a pýtala sa: "Kde sú kamošky?" 😵

Učiteľky boli napriek chaosu milé. A jedna učiteľka ma spoznala, že aj mňa učila v MŠ. Mne bola povedomá v tvári, ale na ulici by som ju nezaradila 😅 Ale na škôlku nemám zlé spomienky, tak snáď je to dobré znamenie. Aj som jej povedala, že D. je prijatá, že býva problém s adaptáciou a tak - vzala to veľmi dobre. Že ma bude objektívne informovať. 🙂
Okrem K. a dievčatka od susedov v triede bude ešte jedno dievčatko, ktoré z videnia poznáme z ihriska, ďalej kamoška zo strednej (roky sme sa nevideli) tam priviedla dieťa. A vo vyšších triedach sú ešte dve známe deti. Čiže toto je nad očakávanie dobré. 😵

saskah7
2. sep 2010

jeeej, @macocha tak super spravy... zvladli ste to... 😉

macocha
2. sep 2010

@saskah7 ďakujeme... a Ty nechceš dať viac info, že ako v škole?
A @dioliana1 - super, snáď už to bude lepšie. 😉

dioliana1
2. sep 2010

@macocha no snáď nebude diskriminácia... 😒

saskah7
2. sep 2010

@macocha tak my sme uz stari skolaci, pre nas nic nove... ja mam druhaka a stvrtaka 😉 .. a u nas v dedine je taka super malotriedna skola, uplne rodinny typ, vsetci sa pozname, ucky su uzasne, zalezi im na skolicke aj na detoch... takze v tomto smere som ja uplne spokojna... uz len keby to tych mojich chlapcov viac bavilo... oni vobec nie su z tych nadsencov, ze hura, september, ide sa do skoly.... 🙄 .. to ja neviem pochopit, lebo ja som sa ako decko vzdy tesila na september celu zakladnu skolu! 😝 .. no ale toto zasa nevie pochopit Moj 😀 😀 😀 takze chlapci su asi po nom 🙄 😀 😝

natia
2. sep 2010

@zuzubabo nič?? žiadne správy?? 😒

suezana
2. sep 2010

aj ja čakám 😉

lenkove
2. sep 2010

no no veru, veru, zuzubabo, co?

dioliana1
2. sep 2010

😉 tak čooooo???? nič nové???
podaril sa nejaký ultrazvuk?

zuzubabo
2. sep 2010

Ahojte, je tu ešte niekto?

najjulinka
autor
2. sep 2010

ja 😀

zuzubabo
2. sep 2010

@najjulinka - dnes sme boli na úrade pozrieť spisy, ale môžem o tom písať na fóre?

najjulinka
autor
2. sep 2010

no pokial nevytiahneš rodne čisla deti a pod., tak možeš 😉 😀

magimary
2. sep 2010

alebo môžeš aj hromadne IP-nuť...
pre nás-najväčších nedočkavcov a zvedavcov 😉 😕 😅

najjulinka
autor
2. sep 2010

aj tak sa da....... 😉 😀

magimary
2. sep 2010

a teda najmä, že či ste sa aj ZAľúbili 😨 😵 ,
alebo len ZAmysleli
alebo... 😕 😅 😵

najjulinka
autor
2. sep 2010

alebo aj do koho 🤐 🤐 🤐 🤐 😅 😅 😅 😅 😅 😅 😔

zuzubabo
2. sep 2010

Neviem ani čím začať, tak mám toho veľa.
V prvom rade som rada, že ma okrem iných napr. aj @natia upozornila na to, že je tam veľmi málo dievčatiek, hoci sme chceli aj rómske, ale aby bolo zdravé. Predtým bola moja predstava taká, že dievčat od 0-2 rokov tam musí byť aspoň 100 ☹ .

zuzubabo
2. sep 2010

@magimary hromadne IP? to ja asi nedokážem ☹

najjulinka
autor
2. sep 2010

@zuzubabo nie su tam, lebo všetky trčia u nás 😀 😀 😀 😀 😀 😀 a planujeme babinec rozšíriť.... 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

magimary
2. sep 2010

no, a ďalej? 😅
dievčatiek je málo-to vieme a? 😨 😕 😅

magimary
2. sep 2010

@zuzubabo prečo nedokážeš? 😕
tak píš tu ako to cítiš...
ako ste prišli, pozerali, odišli...
čo ste videli, cítili, zažili... 😉

zuzubabo
2. sep 2010

Tak sme sa trošku aj pripravili nato, že to bude hádam aj chlapec no a taký jeden úžasný tam bol, bolo tam o ňom aj dvd a keď sme si ho pozerali, vedeli sme, že obaja cítime Ten pocit, že to je To naše.
Zatvorili sme šanon a úradníčka nám volala do detského domova v ktorom maličký je.
Bohužiaľ je už kontaktovaný ☹ ☹ ☹ .
A tak sme museli šanon otvoriť znova.

lenkove
2. sep 2010

och, zuzubabo... bolo to asi narocne ze? 😔 😔 ja len aby si sa necitila zvlastne - ja som videla jeden spis, ten Skoricin a citila som sa po precitani... Hrozne ☹ ked vidis cierne na bielom variacie na temu "matka dieta nechce, otec nema zaujem" je to 😔 😔 😔 bolestne 😔

magimary
2. sep 2010

zatiaľ... ☹ 😔
ale aj to parí k tomu, AK...
ten váš/tá vaša/to vaše je
NIEKDE TAM... 😉 😔 😵

zuzubabo
2. sep 2010

Inak som bola veľmi rozčarovaná z toho, že veľmi veľa detí tam nemalo foto, a keď aj mali, tak väčšinou čiernobiele na obyčajnej tlačiarni tlačené, a z takých fotiek som bola rada, keď som odhadla aspoň pohlavie ☹ .

magimary
2. sep 2010

stále... 😔 😒 😖
ale reálne... 😒
žiaľ... ☹

zuzubabo
2. sep 2010

Páčilo sa nám potom veľmi jedno ročné dievčatko, ale tiež bolo už kontaktované ☹ .
Ešte k tým spisom 😝 - nie sú aktualizované, takže som väčšinou videla na fotke bábo, ale teraz má v skutočnosti 4-5 rokov.

zuzubabo
2. sep 2010

Inak by sa mi tam zišiel nejaký odborný lekársky výkladový slovník, aby som si vymenované diagnózy vedela predstaviť ☹. Pýtala som sa úradníčky, ona sa mi to snažila nájsť v PC, ale dosť ju to otravovalo 😠

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre