Prišli k nám. Náhradné rodičovstvo

najjulinka
13. máj 2009

Tak a sme tu. S uderom polnoci...

zuzkanka117
3. sep 2010

@magimary je len jeden poradovník, v spisoch sú deti rozdelené podľa krajov a následne podľa veku a či sú súrodenecká skupina, každé dieťa má hneď v hlavičke pri mene napísanú skratku A alebo PS, tak je to v TN ...

zuzubabo
3. sep 2010

áno môžem potvrdiť, každé dieťa má v spise napísané, že je buď na adopciu al. na pestu, al. aj aj. väčšina je samozrejme na pestu.

floskula
3. sep 2010

baby, co myslite, ked viem zorganizovat zopar fotografov z roznych kutov slovenska, co by mozno aspon ciastocne zaktualizovali fotky deti do spisov, stalo by to zato? malo by to zmysel? je to len taky nahly napad. stalo by to dost dohadovania, ale ci by to nejako pomohlo obom stranam, detom aj zaujemcom o osvojenie. hm? co vy na to?

lenkove
3. sep 2010

@floskula
to sa nesmie podla mna, pre zakon o ochrane osobnych udajov 😅 je to vsetko v kompetencii uradu a DD 😅 😅

zuzkanka117
3. sep 2010

@floskula
to ti nedovolia, deti v DeD sa fiótiť nesmú a dokonca, keď som pýtala fotku a DVD zo spisu mojej dcérky po súde o predosvojiteľkej , tak mi ho úradnička nedala 😠

zuzkanka117
3. sep 2010

@floskula
to ti nedovolia, deti v DeD sa fotiť nesmú a dokonca, keď som pýtala fotku a DVD zo spisu mojej dcérky po súde o predosvojiteľskej , tak mi ho úradnička nedala 😠

natia
3. sep 2010

Naše dieťa malo v spise najkrajšiu fotku akú mal... napriek tomu išiel na medzikraj... našťastie pre nás 😵
@zuzbabo presne ako ti vraví @maznacik007 - musíte obidvaja byť na 100% presvedčení, že TOTO je on... lebo ešte vás budú čakať krušné chvíle a aby ste si potom jeden druhému nevyčítali... u nás to bolo tak, že sme to vedeli... resp. malého som prvýkrát videla iba ja, ale poznám mm natoľko, aby som vedela, že áno... a on ho videl druhý deň a hneď povedal áno... on by v podstate asi prijal akékoľvek dieťa, to len ja som náročná 😝 😎 ale ide o celý život... lebo my pestu neberieme (ako asi ani nikto tu na koňovi) že do 18 rokov a dovidenia... ale ako vzťah na celý život...

lenkove
3. sep 2010

@zuzkanka117
tak veru, ani mne ich nedali.. co na tom ze Skoricine fotky su celkom normalne zavesene na stranke DD v ktorom bola? 😔 😔 Boli tam este predtym ako bola ponukana, samozrejme...

@zuzubabo
tak veru ako pise Maznacik.. Hlavne si vy utriedte co chcete. A este predtym ako sa rozhodnete definitivne, mozete ziadat o aktualizaciu spisu napr. o aktualizaciu zdravotneho zaznamu, ci nie? 😅 😅 drzim vam kazdopadne palceky!

@suezana no nerozumiem, priznam sa 😔 😔 verim, ze to dobojujes!!!

floskula
3. sep 2010

aha, jasne. to mi len tak napadlo, nemyslela som na to, ako sa to berie akoze z pravnej stranky.

natia
3. sep 2010

@lenkove hej, len aktualizácia spisu môže trvaaaaať... že kým to zaktualizujú na dnešný vek, tak bude mať zas o rok viac... ja som v tomto skeptická...
Ani mne malého fotky nechceli dať, ani požičať ani nič... ale potom mi ich poslali z DD na cédečku, tak to som sa potešila 🙂

lenkove
3. sep 2010

ja som ich od DD chcela tiez, ale bolo pre nich asi prilis narocne 😔 a nemam ich...

dioliana1
3. sep 2010

moji predchádzajúci mali najhoršie fotky v spise, F. bol ako slepý a N. oveľa tmavšia ako skutočnosti je...bebe by to potvrdila...

natia
3. sep 2010

@lenkove mne dali na CD krásnych cca 100 fotiek... ja som s prístupom DD veeeľmi spokojná

zuzkanka117
3. sep 2010

@natia aj mne z českého kojeneckého poslali celý súbor fotiek od narodenia až pokiaľ ju nepreviezli na SVK !!!! Ja píšem o ÚPSVARe, zo spisu som chcela foto a DVD, to mi nedali ...
@lenkove aj Verča má fotky na stránke DeD, fotili ju v nejakej autosedačke a lehátku, čo dostala profi ako sponzorské 🙂 🙂

natia
3. sep 2010

@suezana nám na príprave vraveli, že čakanie na adopciu je nehorázne dlhé, čím menšie a čím belšie dieťa chceš, tým dlhšie... na adopciu je máááličko detičiek voľných a fakt sa proste čaká roky... na to nás upozornili... vám to nevraveli?

natia
3. sep 2010

@zuzkanka117 no hej, zo spisu nedajú nič... ale teraz ma napadlo, že ja veru to DVD chcem!! kde ho mám pýtať? asi do DD zavolám

zuzkanka117
3. sep 2010

@natia
ja som sa pýtala, nepochodila som ani v DeD 😠 , ale každá sme mali iný .. vyskúšaj .. aj ja by som to DVD veľmi chcela, o to mi išlo viac ako o foto 😝

natia
3. sep 2010

@zuzkanka117 a prečo ti ho nechceli dať? uviedli nejaký dôvod?

zuzkanka117
3. sep 2010

@natia že to ostáva v archíve a nejako sa so mnou o tom ani nechcela baviť

natia
3. sep 2010

@zuzkanka117 aha, tak ja sa spýtam, čo povedia mne 🙂

zuzkanka117
3. sep 2010

dnes v Trenčíne otvorili hniezdo záchrany !!!!!! 🙂 🙂

lenkove
3. sep 2010

aj v Cadci 😉 poradovniky z Zilinskom kraji sa riadne zatrasu, verim tomu 🙂
a jasne, ze nase deti ostanu v archive a oni potom z toho archivu, ehm nooo... mysi vyplasia? hm.. neviem na co ine by to tam mohlo sluzit! Iste ale je, ze novy rodic by "nevedel" co s takym DVD a ako ho spravne archivovat!!!! 😠 😠 😠 😠 😠

natia
3. sep 2010

25 detí za 6 rokov našli v Hniezdach...

lenkove
3. sep 2010

v kysuckej nemocnici s porodnicou su byvaju odlozene za mesiac aj 3-4 baba {romske samozrejme}. prekecla sa jedna lekarka.. a hadam aspon niekolko z nich by mohlo skoncit v Hniezde 😔 a nemuseli by ist do suflika 😕

natia
3. sep 2010

to rozhodne!!

natia
3. sep 2010

@lenkove kokso ale to je riadne veľa 3-4 za mesiac, uf...

lenkove
3. sep 2010

no to je ☹ a kysnu tam mesiace ako... ☹

zuzkanka117
3. sep 2010

@lenkove
ked som našla malú v registri, mala 12 mesiacov, keď som si ju viezla domov mala už 17 a mala som ju doma asi tri týždne, keď mi prišla kontrola s tým, že chcú vidieť dieťa 😠 😠 Bolo presne 14:40 a malá spinkala ( bežne do 15:30 ), jasné že mi ju zobudili, ale neriešili, že malá sa má fajn a že je v rodine, ale riešili predo mnou, že "ona je mulatka, že to je miešanec, to nie je čistá cigánka" ( ??? no neviem ) a hlavne čo ma úplne zaklincovalo bolo, že nadrzovku sa bavili - prečo ju neumiestnili do rodiny ?? a ja - veď je v rodine .. 😠 😝 😠 ženská - manželom a ja - mala rok, keď som ju našla, každý mal príležitosť vybrať si ju ... 😠 😠 😠 😠 😠

natia
3. sep 2010

@zuzkanka117 možno si to celé zle pochopila a tých 5 mesiacov ti vlastne dávali priestor a čas na vydaj 😀

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre