Prišli k nám. Náhradné rodičovstvo

najjulinka
13. máj 2009

Tak a sme tu. S uderom polnoci...

najjulinka
autor
4. sep 2010

Dobre ranko

bendy25
4. sep 2010

@natia - tak my uz cakame na zaverecnu spravu. Ale ta bude az niekedy o 3 tyzdne, ked bude aj mm doma.A nam napriklad vravela, ze cakacia doba je tak 2 roky a to mame dietatko do jedneho roka, biele, al.poloromske, na pohlavi nezalezi. Tak uvidime 😒

natia
4. sep 2010

@najjulinka vidíš, mám kupovať vtedy keď je a nie špekulovať a čakať a čakať 😝

@bendy25 dva roky je dosť...ja si to neviem predstaviť, ale asi to stojí za to ...

@akim no veď sa pochváľ, povedz nám niečo o detičkách... neľutujete, že chlapčeka ste brali takého staršieho? vidíte tam nejaké následky? inak ďakujeme za info 🙂

@lenkove no comment k tomu linku... ☹

zuzubabo
4. sep 2010

Ahojte, večer som bola v práci, preto som tu nebola, aspoň som mala príjemné čítanie na ráno 🙂 .
My budeme teraz čakať na odpoveď z DD, dohodneme si prvú návštevu.
Už sa veľmi tešíme.
@natia a ty pracuješ al. si s malým doma?

magimary
4. sep 2010

zuzanka117, k tvojmu príspevku o mame 15-ročného dieťaťa, ktoré sa s Tebou pustilo na akcii do reči, ma napadol ešte jeden (môj) zážitok... 😉
my sme boli na tábore s deťmi z DeD a bol tam aj jeden trošku (viac, ale príjemne 😅 ) ment.postihnutý chlapec-nazvime ho pre lepšiu ilustráciu "Maťko Bado", mal 12 rokov -bol strašne šikovný na niektoré pamäťové veci (autistické prejavy) a na rýchle a trefné odpovede... a keďže si ešte aj v tomto veku cmúľa palec, keď sa ho deti opýtali, prečo si ho cmúľa, tak okamžite odpovedal: "lebo ma STARÁ Badová nekojila"... 😨 😅 😀 😀 😀
myslel tým svoju mamu, ale nenormálne úžasne a presvedčivo to povedal... 😅
a vraj jej tak hovorí bežne... "stará Badová"... 😅
bolo to také smutno-milé, keď to povedal on...

jó a, juli, kde ty pozeráš na lacne bazarové rovnaké veci? ja som teraz objavila na MMB jednu pani (už som si včera aj objednala 😨 ), ktorá predáva nové veci rovnaké (ale aj rôznych veľkostí) a všetko po dve eurá...
ty, kde si našla? 😕

natia
4. sep 2010

@zuzubabo no ja som s malým bola 3 mesiace doma a teraz idem do roboty za týždeň, ale iba na 3-4 hodiny dopoludnia... nie, žeby som z toho bola nadšená, rada by som ešte aspoň 3 mesiace bola s ním, ale taký je život... peniaze z neba nepadajú abude s dedom, ktorého ma veľmi, tak snáď to pôjde...

najjulinka
autor
4. sep 2010

magimary na www.predeti.sk maju aj "bazar" - su to mierne alebo viac poškodene kusy.. .mala som vyhliadnute solo veci mierne poškodene za smiešnu cenu...... nie oblečko, ale hraciu deku a tak.. .to an nekcem dvojmo. Také hračky kcem 2,a le rozne a možem im to striedať.... 😉 Ale mali tam aj veci po 2....... aj po troch.. .

magimary
4. sep 2010

dík, juli...
ja som včera poobjednávala u tejto pani:
http://www.mimibazar.sk/bazar.php?user=28221
/tie relevantné inzeráty pridávala 1.9./
presne také mikinky a prechodné bundičky na teraz som potrebovala 😉
tak som tak fajn natrafila...

no a na tom bazare "predeti" už toho moc nemajú 😅 😕

maznacik007
4. sep 2010

nas velky chlapec... spomienka z leta..
http://www.facebook.com/pages/Senec-Slovakia/Lu...

suezana
4. sep 2010

maznáčik 🙂

najjulinka
autor
4. sep 2010

@magimary vsak prave, že nemaju už......
ale ja potrebujem bločky........ ja som aj moc minula na deti zo svojho cez leto.... takže od ruky moc nekupujem...... a teraz aj celkovo nakupovanie je obmedzene - už ked som objednala tie 2 fusakotašky, tak už som v minuse za tento kvartal..... koli kočiku....

luxel
4. sep 2010

@magimary a dostaneš od tej pani aj bloček?

janula_nz
4. sep 2010

maznacik, tak danko je veeeelky fesak 😵 ako sa vam dari? ani sme vas nestihli prist pozriet cez leto, stale sa nieco vyskytne ☹ mohli by sme to zmenit, co ty nato?

natia
4. sep 2010

@maznacik007 krááásny Danulo... a veru veľký... takže aké sú ´dalšie plány? 😉 😎

maznacik007
4. sep 2010

@janula_nz jasne moja... pocuvaj dufam ze prides aj skor ale na ten vikend ako je 10.10 planujem aj torticku... bude rok od sudu... ale ty necakaj pridi... co povies keby sme niekam sli na 7 bolestnu to je 15.9. ? bud vy k nam alebo my k vam..

maznacik007
4. sep 2010

@natia momentalne je na programe dna stavba... ked budu izbicky budu aj plany 😉

janula_nz
4. sep 2010

@maznacik007 jasne. hocikedy 🙂 laurika uz spomina, vlastne cele leto spominala, kedy pojdeme do senca... 🙂

janula_nz
4. sep 2010

@maznacik007 nie si na fb teraz?

dioliana1
4. sep 2010

@luxel 😉

magimary
4. sep 2010

@luxel , nie-myslím, že mi nedá bločik-aj keď-keď to spomínaš, spýtam sa jej aspoň... 😉
@najjulinka , ja mám tiež už minuté-v podstate ja si prenášam ešte stále dlh z mája (ktorý mi ostal ešte po Tadykovi, keďže mi ho nečakane stiahli v polovici mesiaca), ale i tak kúpim bez bločku...lebo to jednoducho teraz potrebujem...nebudem kupovať drahé veci (teraz konkr. jesenne pomaly už aj zimné bundičky, mikinky-ktoré som doteraz nemusela kupovať, lebo som mávala detičky len do roka, no teraz už mám aj staršieho), ktoré mi na jednej strane ešte zväčšia "dlh" a na druhej strane ešte ani nenaplnia moje "očakávania", ktoré od daných vecí mám... (keďže by som sa musela uspokojiť s tovarom niekde v Tescu, lebo je to tam predsa len lacnejšie a na drahé -"špeciálne" obchody /kde by som adekvátne oblečenie možno aj kúpila/- jednoducho nie sú euárče)...
takže, aj zajtra-hajde do Rakúska na burzu a (opäť) nakupujem bez bločkov a teda zo svojho 😖 ...
no, deti obliecť musím (tak ako porodené, tak aj prijaté)-bez ohľadu na dlh či nedlh...takže bločky teraz neriešim...

najjulinka
autor
4. sep 2010

To akože Vigantoly možem šmariť do koša??? mam viac... nejak na jesen odložene ostali cele balenia, lebo ja som neotvarala každemu jedno,a le vždy jedno otvorene a tak všetkým čo bolo treba..... 😒

akim
4. sep 2010

@natia , ja sa rada s detickami pochvalim... 🙂 Chlapec ma teraz 5 rokov a ako som uz pisala, brali sme si ho z DD ked mal 3 roky. Bol velmi sikovny, poznal farby, vedel ratat do 5, vedel z obrazkov pomenovat zvierata, veci... Na vikendy chodil do rodiny a bolo vidiet, ze sa mu niekto venoval... Ked sme si ho brali, som to netusila, takze som bola milo prekvapena... Rychlo si u nas zvykol a velmi sme sa na seba naviazali... Nejake ocividne nasledky na nom nevidim, ale urcite tie tri roky zanechali na nom stopy... Niekedy, ked zuril a pod. som si myslela, ze je to nasledok deprivacie, ale kamaratka ma vyviedla z omylu, ze to robi aj jej bio dcera... 😉 Pred dvomi mesiacmi sme si domov priniesli vtedy 2 tyzdnove dievcatko. Je velmi zlata, ale syn na nu ziarli... Dovtedy bol on stredobodom pozornosti, velmi som sa mu venovala a trosku aj rozmaznala... Teraz na neho nemam cas a velmi zle to nesie. On to prave neda najavo tak priamociaro, ale prejavilo sa to v jeho spravani... Dufam, ze sa to casom zmeni... Teraz som na materskej a vecer, ked je doma klud, chodievam na toto forum. Objavila som ho az nedavno... Skoda, ze som o niecom takom nevedela, ked sme boli este len cakatelia. Clovek by sa tu vselico dozvedel...

magimary
4. sep 2010

@najjulinka no, podľa toho príspevku by sa asi mali vyhodiť 😖 no ja mám zase len jeden a ten im potrebujem dávať, takže-nateraz (kým nezoženiem druhý, čo podľa upozornenia nezoženiem 🙄 ) ho asi nebudem vyhadzovať... 🤐 , 😕 je tam napísané, že zdravie nie je ohrozené, je to viac-menej preventívne opatrenie...
neviem-ale nepodávať vigantol je dosť rizikové (najmä u deti do roka), pretože dosť skoro hrozí "mäknutie záhlavia"...čiže kostí...
tak neviem, ale vysadenie mi príde ako väčšie riziko... 😕

@akim , nechcem ti brať ilúzie, ale žiarlivosť medzi súrodencami bude asi navždy, hoci jej forma sa bude stále meniť až postupne nadobudne sociálne prijateľnú podobu 😅 😉 😀 (teda u našich dvoch najstarších je to od narodenia mladšieho doteraz tak 😅 ) a zrejme teda bude i naďalej (všetko tomu nasvedčuje 😝 😅 ), ale bude to stále lepšie a lepšie "vyzerať" 😀 , už teraz sa na "to" celkom dá pozerať 😅 ...

lenkove
4. sep 2010

@akim
super 😵 blahozelam k detickam! 😵 k ziarlivosti ti neporadim, ja mam zatial iba jedno a snazim sa ho rozmaznat 😉 a odkial ste?
@luxel aj ty vitaj 😉 a ake ty mas deticky {profi ci pestu ci ine), mozes napisat? 🙂

najjulinka
autor
4. sep 2010

ja momentalne deti do roka nemam... u nas lekarka detom do roka nonstop a detom do dvoch rokov na leto vynechať.. .takže malačkam som kcela začať pokračovať, ale tak oni maju tesne pred 2 rokmi viacmenej, tak prežiju............. len no... .tiež mi to pride divne...

magimary
4. sep 2010

no, u nás tak isto... do roka povinne non-stop a po roku na jeseň, v zime a na skorú jar...
no, ja mám obe deti, ktoré to teda aktuálne (akútne?) potrebujú... 😖

najjulinka
autor
4. sep 2010

No v podstate možno fajn, že mam zasoby, lebo lekarka to napriek tomu asi odporučí, len sa to nebude dať zohnať..... Ja mam možno aj 3 flaštičky... 😀 😀 😀 A k drobcom to bude doslova nutné......

macocha
4. sep 2010

No baby, ak som tomu dobre porozumela, problém Vigantolu je v tom dávkovači... balóniku... takže keď ten odstránite, môžete dávkovať - či už skleneným kvapátkom, pipetkou alebo čímkoľvek. 😉

najjulinka
autor
4. sep 2010

ten starší vigantol bol lepší.......... v davkovani.....

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre