• Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO
  • Odporúčame: Mojasvadba.skModrastrecha.sk
  • Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO

Prišli k nám. Náhradné rodičovstvo

30. novembra 2016 
autor
@viven2505 no dá im všeličo.. od pusy po kopanec... sama laska :dizzy_face: :grinning:
15. nov 2010 o 23:51  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
autor
@akim no Vianočka je taka milá... take reklamy možem aj ja... vipne, mile a tak...
15. nov 2010 o 23:52  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Dobru noc. :slight_smile:
16. nov 2010 o 00:10  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
autor
Dobrú noc :wink:
16. nov 2010 o 00:26  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
dobrú nocku :pensive:
16. nov 2010 o 01:28  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Dobré ránko, asi mám doma dalšieho maróda, zasa pubiška... :confounded:
16. nov 2010 o 07:12  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
dobré ránko.
ako ste si tu večer pekne hrkútali, idem vám troška skaziť zážitok :sweat_smile: ale mne teda príde tá reklama s vianočkou neskutočne trápna :stuck_out_tongue_closed_eyes: Aký súvis má, že jedno dieťa spieva "Sniežik sa nám chumelí, zima je zimička" a druhé na to nadväzuje "ja som malá vianočka, mám ružové líčka" :confused: ako to že tam prídu potom oblečení ako vianočka je milé, ale celkovo reklama bieda :unamused:
u nás teda vyhráva kofolové zlaté prasiatko :grinning: asi preto, že jedno také kofolkové zlaté prasiatko som aj do škôlky pred chvíľou odviedla a až pred škôlkou som si všimla, že má nejaké zelené fľaky na bunde :sweat_smile: :stuck_out_tongue_closed_eyes:
@dioliana1 , mladá je tiež často chorá, nie?
16. nov 2010 o 08:23  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@cairka často, stále naraz s drobcami, lepšie povedané s každým... :frowning2:
16. nov 2010 o 08:44  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@dioliana1 , a boli ste na imunologii? ved mladá baba by mala mať super imunitu :unamused:
16. nov 2010 o 09:32  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ahoj,aj moja mladá je často chorá,teraz berie aj na imunitu lieky,ale akosi nevidím zlepšenie.
16. nov 2010 o 10:57  •  2 deti  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@cairka V PO u najlepšej v kraji, Ivka je aj alergik :( a nakazí sa stále od profíčat. Dnes zasa doma tvrdne čo zasa čosi so žaludkom... :rolling_eyes: .
16. nov 2010 o 15:29  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@cairka tak ked vyhrava kofolove prasiatko, tak teraz bude akcia v hypernove, so 4 kofolami dostanes take prasiatko, postava diviak, ale biele s flakmi ciernymi, ta som pozerala, ze vyzera jak krizenec diviaka s kravickou milkou :grinning: :grinning: :grinning:
@dioliana1 a ma pubiska aj nejake lieky na imunitu od dr? ci len vitaminy
16. nov 2010 o 17:12  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
má imunoglukam odporučený a už ho asi dva týždne berie
16. nov 2010 o 17:17  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@dioliana1 a treba zakazat kratke bundy a hole krize ... :wink: ja musim poklopat, nase kocky sa drzia, pred 4 rokmi chytili nejaky bacil od deda a nasa dr nam dala vtedy atb, co brali 1x do dna cely mesiac, no a od vtedy klop, klop, klop, na mensie nadchy sa nas nic nechyta, pripisujemto u emky aj tomu footbalu, tak dufam, ze tak vydrzime aj s malym
16. nov 2010 o 18:05  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@juliap má hrubu a dlhu bundu...ona sa proste lahko nakazí
a od septembra brala už trojo ATB a bola asi 6 týždnov chorá
16. nov 2010 o 18:53  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@cairka skazíš niekomu zážitok? z čoho? z reklám...o tom nie sú vianoce...možno pre teba...ale pre nás nie... reklamy idú bez zvuku... prípadne telka vypnutá...

my sme s akim a najjulinkou vraveli o pravých vianociach a prípravách na advent a zdobenie niečoho čo stojí za to:wink: :slight_smile:
16. nov 2010 o 19:41  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
autor
@vivien2505 sme dnes trošku fixkovali :grinning: :grinning: :grinning: Ked už si včera pripomenula... :wink:
16. nov 2010 o 19:46  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@najjulinka presne to som mala na mysli s tými vianocami :wink: :slight_smile:
16. nov 2010 o 19:49  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
16. nov 2010 o 20:15  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@dioliana1 ja som vybrala jedno balenie imunoglukánu a ešte pred dobratím som opäť ochorela... efekt veškerý žádny :frowning2: teraz som 3. deň po dobratí atb, už zas nejako kýcham... imunita je sviňa, ak sa raz dodrbká, ťažko naprávať... teda ak niekto vie ako, sem s tým... lebo ja som skúsila už toho ajajáááj...

@vivien2505 krásne, super nápad...ja som kúpila škriatkovi takú veľkú knihu ako adventný kalendár a na každý deň v decembri je tam malé leporelko, to je asi také primerané na jeho vek by som povedala, čo sa týka adventu :slight_smile: iné prípravy ešte nevykonávame, jelikož som rada, že stihnem aspoń upratať byt akotak :sunglasses:
16. nov 2010 o 21:17  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@dioliana1 tak to nezavidim to fakt ze ma oslabenu ale riadne imunitu ...
@natia my mame vela pohybu vonku celorocne ... ale skus si dat, ak znesies, cely tyzden kazdy den 1 strucik cesnaku, mozes na chleba, alebo len tak pochrumat, to je nicitel tych potvoriek bacilovych, a ked sa ti vracia nadcha, tak skus kvapku citronovej stavy vdychnut do nosa, potom sa kycha 5 minut niekedy v kuse, ale vysmrkas vsetko a je pokoj ...
16. nov 2010 o 22:06  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ja som práve čítala leták z imunoglukánu a je tam napísané, že treba užívať najmenej 2-3 mesiace a v čase choroby zdvojnásobiť dávku...
16. nov 2010 o 22:25  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ja len preto, že aj my užívame :wink:
16. nov 2010 o 22:25  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@juliap tak denne 1 strúčik cesnaku som skúšala a pochvaľovala som si, ako to funguje... 2 mesiace... potom som ochorela napriek tomu, že som cesnakovanie neprerušila a som chorá už 2 mesiace :sweat_smile:... skrátka súhlasím s Natiou, môžeš imunitu posiľovať ako chceš, žiť zdravo a neviemčo, ale keď raz imunita podľahne, tak už je to problém napraviť.

Baby nemáte niekto nejaký link, najlepšie zákon, kde je presne vymenované, v akých situáciách môže pestu dieťa zastupovať pestún a kedy rodič? Väčšinou čítam len "v bežných veciach", ale či niekde je napísané, čo už bežná vec nie je?
Alebo máte niekto skusenosti s konkretnym zastupovanim dietata pestunom tam, kde ide o prachy? - napr. reklamy, koncerty, vystupenia za peniaze - kde sa vyžaduje súhlas zák. zástupcu - prípadne iné zmluvy v mene dieťaťa?
16. nov 2010 o 22:52  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@macocha ja som tiež hľadala relevantné vymedzenie, ale nikde som nenašla nič konkrétne a presné,
tak som sa pýtala našej soc.kurátorky a ona povedala (ani ona sama nevedela presne tie detaily), že ak ozaj neviete v konkrétnej veci a chcete vedieť, tak obrátiť sa priamo na súd :stuck_out_tongue_closed_eyes:
náročné, ale iná rada asi fakt nie je... :rolling_eyes: :confounded:

a potom dodala, že ono sa to vždy tak "úplácava" (v týchto "zastúpeniach") pestúnskym rodičom a že ona ešte niekdy nepočula, že by s tým bol napokon problém, teda že ešte nikdy nedostala spätnú väzbu o tom, že by to bolo potom zlé :confused:
16. nov 2010 o 22:58  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@magimary takže zase sme v nejakom právnom vákuu, kde rozhoduje sudca a v každom okrese to môže byť teda rôzne :rolling_eyes:
No nič, díky za odpoveď :slight_smile:
16. nov 2010 o 23:13  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@macocha no, ja myslím, že tak, ako píšeš...
dokonca teraz ma napadá, že som sa to spýtala aj priamo sudkyni na súde a ona povedala to isté...
keď nebudete vedieť, obráťte sa na súd...
ako keby to bolo také jednoduché (a najmä promptné :rolling_eyes: )
16. nov 2010 o 23:16  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@suezana jááj, tak to je možno tým :slight_smile: teraz si chcem kúpim colostrum, uvidíme, či to pomôže...
@macocha a čo si ty chorá? čo ti je? A Dianka v pohode?
17. nov 2010 o 12:18  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
17. nov 2010 o 15:23  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
autor
Ahojte. Možno budeme v správach... Boli se dnes v mmeste.. V plane bolo absolvovať odhalenie 2 pamätných tabul.... No na tej druhej sa to zvrtlo.. komunisti sa dostavili.. policajti pozorovvali... a Markiza pri tom..... takže zrazu sme boli uprostred dienia.. my s 5 detmi len tak nezduchneme... :grinning: :grinning: :grinning:
17. nov 2010 o 17:42  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Choď na stranu:   Zruš
Tvoj príspevok