Prišli k nám. Náhradné rodičovstvo

najjulinka
13. máj 2009

Tak a sme tu. S uderom polnoci...

akramgad
16. jan 2011

ahoj maminky som tu nová ( teda už 4 dni ) je tu niekto na pár riadkov?

mmacca
16. jan 2011

@akramgad A o čom? Ja som tu len občas.

eliana
16. jan 2011

@dadenka1 no sokujuce pre mna je ze sme jej uz tooolko veci odobrali,zakazali,vysvetlovali ze cin ma aj nasledok a ja neviem co vsetko.....a nic. tiez verim ze sa v kazdom da cosi moralne vypestovat....teda verila som,ale zacinam normalne pochybovat 😖 vdaka tejto skusenosti s nou. a tie ukradnute veci sme neplatili,ved su ukradnute 😀 😅 som to vlastne zistila o par dni neskor,skusala som zistit kde to ukradal ze kupime a pojdeme vratit ale to ona si nepamata ze kde vraj....no cakaju nas zjavne asi tazke chvile 😨

najjulinka
autor
16. jan 2011

@mmacca juj tak tá pod nami sa ani neodzdravi a ked ma vidi s nakupom sa vliecť, tak pusti na mna dvere... ale za to, ked ešte len Kika a Lucinku sme mali, ale chodil len Kiko ešte, tak prišla sa sťažovať, že to sa neda vydržať ako deti dupu... 😀 😀 😀

mmacca
16. jan 2011

@najjulinka Tak ona sa pozdraví, ale jej muž, čo tam bývame 6 rokov, sa ešte jediný raz nepozdravil. To sme boli ešte bezdetní 😵 Inak s tým trieskaním do radiátora je fakt geniálne.

eliana
16. jan 2011

@najjulinka 😀 mas doma male koniky? ja som mala kedysi jedno dieta aj to malo 7 mesiacov, no po styroch uz behal a prisli susedia sa stazovat ako dupe....ach este dnes mam s toho triasku od zurivosti 🙄

mmacca
16. jan 2011

Malá sa k nám nasťahovala do postele a nevieme ju dostať preč. Obaja chodíme do roboty, tak sa vyspíme 😝 Hlavne ja. Malá nespí v strede, ale na chrbte jedného z nás. Rok spávala sama v detskej. Neviem, čo ju to pochytilo.

najjulinka
autor
16. jan 2011

@mmacca to je genialne, lebo to rušia všetkých čo bývame na tej istej radiatorovej stupačke.... inak to drano po vianocach naše deti buchali o stenu a oni trieskali na tej strane na stupačky... tie idu v Luckinej izbe, ale Lucka spala u nas... takže nam nič nevadilo my sme spali na druhej strane bytu a oni zobudili všetkých tých čo nepočuli ráno naše 3 profičatka... inak tie naše 3 profičatka maju tam detsku, kde všetci susedia maju spalnu 😀 😀 😀 je to nemožná izba, lebo v nej počuť dosť susedov... no ale kedže všetci tam maju spalne, tak viacmenej všetci skor počuju naše deti z detskej 😀 😀 😀 ale ich problem... vša vedia, že ako to je.. že tam v tej detskej u na počuť aj ked sused ciká, nie to ešte ked splachne.... ked si tam dali spalnu, tak snad s tým mali rátať... ja som tam vystrnadila deti 😀 😀 😀 (inak tú izbu za mladi som obývala aj ja a počas prestavby sme tam mali spálnu a kým mi došlo, že ta voda čo čuri, že čo to je.. hladala som trubky prasknute a podobne poruchy a to som počula susedov cikať 😝 😀 😀 😀 )

najjulinka
autor
16. jan 2011

@eliana ja mam take tie lietajuce kone... proste lietaju po byte 😝 😀 😀 😀

mmacca
16. jan 2011

@najjulinka Zaujímavé, odkedy sme v paneláku, u nás nie je počuť takmer nič,len keď niekto alebo niečo reve. Predtým sme boli v murovanej bytovke a to sme počuli úplne všetko.

najjulinka
autor
16. jan 2011

@mmacca ono ten zvuk sa prenaša občas zaujimavo.... ja napr. doma počujem, že susedom vrzgaju vchodove dvere... ale normlne to nepočuť , že vrzgaju... akože ked u nich zazvonim a otvoria, tak nič. resp normlaka.. ale u nas pv byte sa to nejak cez panel prenaša to trenie pantov ako vrzganie.. .a teda dosť výrazné vrzganie... takže odhadujem, že možno vrzganie detskej postielky alebo čosi podobne sa u nich možno prejavuje tiež inak...... (jedna postielka nam vrzga to viem určite,a le nič hrozne, ale možno u nich to je horšie) a tak pod.... ale tak za tieto veci my nemožme, že ako čo sa zvuk prenaša... to tá sviňa fyzika... 😝 akože verim tomu, že ked napušťa si vaňu sused nad nami, že u nich to je počuť menej ako u nas a tak... ale no čo narobime...... panelaky nemali protikročajoviu izolaciu, nemaju odhlučnené vane a pod....... však všetci vieme ako to je,ked kupujem byt tak s takými zvukmi musim ratať.. nevravim o neprisposobivých susedoch, čo rušia nočný klud a pod... to je iné.. to nech rieši policia... ale o normalnych panelakových zvukoch....

akramgad
16. jan 2011

@mmacca ahoj a máš tiež adoptované dieťa? já mám dcérku

mmacca
16. jan 2011

@akramgad Aj ja. Už veľkú babu 😀

akramgad
16. jan 2011

@mmacca no my máme rok a pol ešte šprček v plienkach 😵

mmacca
16. jan 2011

@akramgad Tak my sme plienky definitívne odložili týždeň pred 2.narodeninami... 😀 Práve sa sa ku mne dovalila, ráno sa nebude vedieť zobudiť do škôlky. 🙄

akramgad
16. jan 2011

@mmacca dúfam že aj my cez leto sa naučíme lebo na šerbel nechce bojí sa ho xi ale máme takú malú záhradku tak tam budeme učiť keď bude lietať holá 🙂 a aj si malú krmila v noci? my ešte stále aj dva krát niekedy 😠 ☹ a máte len jedno dieťa ?

mmacca
16. jan 2011

Po roku som ju v noci nekŕmila. Ona je taký spachtoš, aj predtým som ju musela na kŕmenie budiť.

najjulinka
autor
16. jan 2011

Dobru noc.

lulucertik
16. jan 2011

dobru noc

eliana
17. jan 2011

@najjulinka a to sa k vam chodia stazovat kvoli beznym zvukom? nie ked sa decka blaznia alebo co (hoci aj na to maju pravo). my sme byvali kedysi v panelaku a sused mi tiez budil deti,a aj nas ked sa v noci sprchoval,alevo skoro rano,tam je to proste tak co s tym kto narobi? 😒

akramgad
17. jan 2011

ahojte o čom je téma ? ak sa dá rada sa pridám 😉 🙂

suezana
17. jan 2011

@akramgad táto téma je o prijatých deťoch - adopcia, pestúnstvo a profesionálna starostlivosť.

tortelinka
17. jan 2011

ahojte, som tu nova, nedavno sme si poslali ziadost o adopciu, ale mame kopec problemov, tak dufam, ze sa tu najde niekto ochotny skusenejsi, co mi poradi so vsetkym, co bude treba

eliana
17. jan 2011

@tortelinka v prvom rade radim trpezlivost, v druhom trpezlivost a v tertom zas len trpezlivost, nedajste si skazit cakanie na dietatko uradmi a byrokraciou...tehotenstvo trva 9 mesiacov,toto bude trvat najpravdepodobnejsie dlhsie, takze trpezlivost 😅

akim
17. jan 2011

@tortelinka , ahoj 🙂 a s cim mate problemy, ak mozes napisat...

akramgad
17. jan 2011

@tortelinka pripájam sa k eliane obaliť nervy a bojovať 😉

akramgad
17. jan 2011

@suezana ahoj já viem aj my máme dievčatko čerstvo adoptované len so sa chcela zapojiť do debaty ale akosi neni šanca ( alebo možno záujem) já viem že ste tu zabehnuté a poznáte sa ale aj sa rada pridám a dám si poradiť alebo ak budem vedieť poradím 🙂 takže len som sa snažila "votreť" 😝 😀

tortelinka
17. jan 2011

vdaka za podporu, mame problem s tym, kde vlastne riesit, mame trvaly pobyt na slovensku a prechodny v "zahranici"(15 km od hranice, preto tie uvodzovky, co je pre slov. urady neprekonatelny problem)

najjulinka
autor
17. jan 2011

@tortelinka no ide to podla miesta obvykleho pobytu... takže tam de sa zdržujete, kam socialka k vam ma prisť pozrieť domacnosť... tak podla toho sa to vybavuje......... 😉 čiže ak žijete v zahraniči, tak v podstate bohužial.... patrite pod urady v zahraniči.....

tortelinka
17. jan 2011

to ale nie je mozne, lebo nam tu nedaju vypis z registra trestov, nie sme ich statni obcania..takze zacarovany kruh

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre