• Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO
  • Odporúčame: Mojasvadba.skModrastrecha.sk
  • Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO

Prišli k nám. Náhradné rodičovstvo

2. februára 2017 
24. jan 2011 o 20:21  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Co je to za kniha co spominate? Je dobra? Ja by som si uz cosi precitala, zhanala som nieco co je uz viac o zivote s nasimi prijatymi detmi,nie len o tom ako sa rozhodnut ako prejst procesom,o adaptacii,ale co potom, co dalej? Mam dojem ze v tejto oblasti je to zatial u nas slabe co do literatury. Mozno som slabo hladala :sweat_smile:
24. jan 2011 o 20:31  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@eliana
v cechach maju Macesku. Napisala knihu Matka je cesta... bloguje na rodinka.cz
Okrem nej a slavnej knihy Rok Kohuta :grinning: velmi neviem :sweat_smile: V centrach (Navrat, Usmev) by ti mozno skor vedeli povedat :confused:
24. jan 2011 o 20:53  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
24. jan 2011 o 20:57  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
24. jan 2011 o 21:20  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@marketka1 a korunky prišli?
24. jan 2011 o 22:32  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@eliana ja teraz čítam Dítě v náhradní rodině, Autor: Caroline Archerová, Vydalo:Portál, 2001.
Čítam ju už dooooosť dlho, lebo pri malej nie je kedy a dooooooosť ľutujem, že som ju neprečítala skôr, lebo je dosť k veci. Hoci aj Matejiček sa k nej vyjadril, že je evidentné, že ich výchova je značne benevolentnejšia ako naša, sú tam dobré tipy a triky. Len treba udýchať to, že v každej kapitole základná rada znie "Nájdite si čas na oddych pre seba" :stuck_out_tongue_closed_eyes: akurát že nepovedala, ako to realizovať a kam na tú dobu bezpečne odložiť dieťa :grinning:

A veľmi sa teším, že si raz prečítam aj Matejičkove knihy, lebo sa mi páčil jeho postoj v knihe Matějček, Z.: Rodiče a děti. Avicenum, Praha 1986 - tá síce nie je o náhradke, čítala som ju ako prípravu na materstvo všeobecne a pomohla mi v mnohom.

A potom sa odporúča aj pani Prekopová... vieš čo, veď si kukni na http://www.adopcia.sk/ v sekcii Literatura - tam treba nájsť link že "Ďalšia odporúčaná literatúra", je tam toho na začiatok dosť na výber :wink:
24. jan 2011 o 23:38  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
autor
dobru noc :grinning:
25. jan 2011 o 00:04  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Dobre ránko :slight_smile:
@akramgad korunky prišli ale neposlala si mi adresu kam Ti mám knihu poslať.
@macocha adresu ???
žienky pošlite IP čím skôr nech to môžem poslať. :wink:
25. jan 2011 o 08:09  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
IP poslane, dobre ranko vsetkym :astonished: Dnes sa tazko vstavalo, aj ucitelka v skolke vravela, ze prve deti prisli omnoho neskor ako inokedy.
25. jan 2011 o 09:09  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@macocha ja som precitala vela knih o detoch o ich vychove a vela mi pomohli.mladsieho syna som pol roka kojila v kuse :grinning: a pri tom citala a citala, a vela veci mi naozaj pomohlo a fungovalo ale na dceru z det. domova neplati z toho nic :sweat_smile: Tu dite v nahradni rodine som tusim citala.No fakt ze nechcem mat deti vychovane na zapadniarsky sposob. Ja som za prisnost od malicka a postupne sa krasne da povolovat, vzdy lepsie ako opacne. Nad tym matejickom tiez uvazujem on sa venoval aj tusim citovej deprivacii. ach ja si musim cosi pecitat lebo zosaliem
25. jan 2011 o 09:32  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@eliana , skús pre začiatok toto http://web.changenet.sk/aa/files/4221973d3c28b786b2f06b680c02cab0/publikacie/skolak-navrat_ruzova.pdf

je to síce príručka pre učiteľov, ale myslím, že je fajn si to prečítať a je to tak na maximálne 20 minút
25. jan 2011 o 09:49  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@cairka :grinning: :grinning: tak toto si idem citat, lebo Chiara pojde zrejme do skoly v sept. to vytlacim aj ucitelkam :sweat_smile:
25. jan 2011 o 09:56  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@marketka1 ale áno poslala v internej pošte ale pošlem ešte raz :wink:
25. jan 2011 o 12:38  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ahoj vospolok, tu je linke, kde je na stranke trochu nizie uvedeny zoznam literatury na stiahnutie. mozno tam nieco zaujimave najdete.
http://www.pestouni.cz/poradna/infoonrp/cz/knihovna-poradny-nahradni-rodinne-pece/

25. jan 2011 o 21:47  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
autor
dobru noc :grinning: :grinning: :grinning:
26. jan 2011 o 00:57  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
dobrú nocku
26. jan 2011 o 02:01  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
dobré ránko dnes nám nádherne snežíí :sunglasses: :dizzy_face: :sunglasses:
26. jan 2011 o 09:13  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@lulucertik naozaj nadherne :sweat_smile: len zazrakom sme nehavarovali
26. jan 2011 o 09:29  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@eliana len dávajte pozor na seba
26. jan 2011 o 10:49  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ahojte, ja mam dobre spravy, tety na urade sa pohli a konecne sa to zacalo riesit, :slight_smile:
26. jan 2011 o 18:11  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@tortelinka
to je vyyyborne!!! tesim sa a blahozelam! a nemozes napisat viac, hoci do IP? :confused: :wink:
26. jan 2011 o 18:20  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@tortelinka
inak, riesili ste uz pripravu? :slight_smile: ak by ste to stihli do marca a dali si Navrat, mohli by sme byt spolu na skupine :wink: aj ked, vy to asi mate daleko :confused:
26. jan 2011 o 18:21  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
budeme v navrate, a mali by sme to stihnut do marca, ale neviem este kedy zacneme..vy kedy zacinate?
26. jan 2011 o 18:23  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@tortelinka
jej, tesim sa :slight_smile: tak sa hadam uvidime :slight_smile: ak nespravia nejaku pre vas, severanov z tamtej strany. Zacina sa az po marci, co som sa pytala, alebo k Velkej noci, zavisi od poctu. A nemozes prist niekedy na stretko? Do ZA treti piatok v mesiaci..
26. jan 2011 o 18:31  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
dik za link, pozriem si to..inak my budeme robit pripravu v Ba
26. jan 2011 o 18:35  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
tak to ste riadne domotani :wink: !
aj my sme si mysleli, ze tato priprava bude v BA a nakoniec e-e! :sunglasses: :unamused:
26. jan 2011 o 18:53  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
vy budete v Za?tak to sa asi nestretneme :frowning2:
26. jan 2011 o 18:55  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Športovkyne, kto mi vysvetlí, aké sú pre 3 ročné dieťa najlepšie korčule? Ja by som povedala, že také klipsové sú lepšie, ale tak sa zdá, že také šnurovacie, aké boli už za môjho mládí, sú drahšie... sú teda aj kvalitnejšie? Bezpečnejšie? Pohodlnejšie? :confused: Jaj, keby tu bola @tulenka ...
26. jan 2011 o 23:11  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Choď na stranu:   Zruš
Tvoj príspevok