Prišli k nám. Náhradné rodičovstvo

najjulinka
13. máj 2009

Tak a sme tu. S uderom polnoci...

mmacca
25. feb 2011

My ešte len viac hovoríme o bábovi, zatiaľ sme boli raz pozrieť bábo a malá už začína žiarliť. Hrá sa na bábo a pod. Neviem, čo bude robiť, keď bábo príde.

lenkove
25. feb 2011

@mmacca
jej, dalsie babatko 🙂 teraz sa tu s nimi akoby vrece roztrhlo 🙂 no co bude robit, ziarliiiit! 😀

mmacca
25. feb 2011

Dúfam, že bude mať na koho a všetko dobre dopadne. Zatiaľ ešte nemá osvojiteľnosť. Tak počítame dni.

lenkove
25. feb 2011

@mmacca
a mate uz aspon termin? to mi je luto s tou osvojitelnostou 😔 ratajte 😔 a nech je ich co najmenej...

maznacik007
25. feb 2011

@mmacca gratulujem...

no moja velka baba.. normalne musela vyskusat kocik aj postielku... a jasne ze bude ziarlit.... skus nejaky darcek / nieco co by ju fakt potesilo / ako ze od babenka ked k vam pride, rovnako ak prijde niekto pozriet babetko tak nech donesie aj malej darcek.. a este je dobre si vyclenit vas v tyzdni napr. 3 hodinky kedy bude s babom niekto iny a vy dve si niekam vyjdete same...

a neboj poriesi sa to....s tou osvojitelnostou

mmacca
25. feb 2011

Ešte nemáme termín. Mám obavy aj z toho, ak by som bábo vzala na hosťovský a odnesieme ho späť ,ako malá zareaguje.

mmacca
25. feb 2011

Inak už sme mali otázky: kde bude bábo sedieť pri papaní, kto ho bude obliekať? Už by ho brala domov, tak sme museli vysvetľovať prečo nie.

cairka
25. feb 2011

@maznacik007 , mne sa teda tá teória moc nepáči, teda to, že to menšie potrebuje menej starostlivosti mamy, lebo není zvyknuté. Jednak možno nebolo na starostlivosť zvyknuté - ak išlo z DD, ale teraz už (dúfam) väčšina ide z profi a tam by mala byť tá laťka nastavená vyššie (áno, viem, že sú profi, ktoré položia dieťa do postieľky a vyberú ho na kŕmenie a prebalenie a vložia späť, ale verím, že tých je minimum) a teda je predpoklad, že dieťa JE zvyknuté na pozornosť. A druhak proste to menšie potrebuje väčšiu starostlivosť - nemyslím maznanie a neustále nosenie, ale aj bežné činnosti, ktoré už väčšie dieťa zvláda a malé nie. Je fakt, že nemám bio , ani ado a teda obe moje deti sú na rovnakej priečke v rebríčku, ale nevidím dôvod niektoré zvýhodňovať lebo prišlo skôr/neskôr... Občas je výhodné byť starší, občas mladší...
Tie 3 hodiny týždenne len pre staršie sú super 😎 ak je možnosť 😝
aj u nás sa žiarlilo (a žiarli), tomu sa vyhnúť asi nedá. Najprv nie, kým sme len za malou chodili boli plače, kedy už príde domov na furt, po príchode 2 týždne pomerne kľudné a potom došli 2 mesiace také, že najlepšie zabudnúť. Ale potom sa to už začalo zlepšovať, hoci ešte teraz chce občas mlieko do fľaše (ale kvôli intolerancii to není častejšie ako raz za týždeň) a isté žiarlenie predpokladám, že bude na furt 😅
@mmacca , držím palce, aby sa vám to rýchlo poriešilo 😉

lenkove
25. feb 2011

@cairka
úplný súhlas...

ralanka
25. feb 2011

ahojte tak ja sa len rýchlo pochválim a idem do hajan 😀
Malý je už nadobro náš a máme už aj nový rodný list teším teším 😵 😵 😵 😵 😵

lenkove
26. feb 2011

@ralanka
blahozelaaaaaam!!!! skvele! 🙂 spominam si ako som sa z toho cerstvo tesila aj ja 🙂 juj!!! 😵 😵 😵

5katarina7
26. feb 2011

@ralanka aj ja vám blahoželám! 🙂

ralanka
26. feb 2011

dakujeme pekne babky 😵 😵

tortelinka
27. feb 2011

@ralanka gratulujem!

kanhwa
27. feb 2011

@ralanka tak to je velka chvila - srdecne gratulacie 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂

ralanka
28. feb 2011

dakujeme pekne všetkým 😵 😵 😵

dadenka1
28. feb 2011

@ralanka jasné že sa pripájam ku gratuláciám... a moc sa teším.. a ak smiem vedieť.. len tak štatisticky... ako dlho ste čakali?

mimuska1994
28. feb 2011

Dobrý den 🙂 chcela by som sa spítat má tu niekto skúsenosť z dietatom v pestúnskej starostlivosti 🙂??

macocha
28. feb 2011

@mimuska1994 polovica prítomných korešpondentov 😉
Čo konkrétne ťa zaujíma?

dioliana1
28. feb 2011

@ralanka gratulujem... 😉

marketka1
28. feb 2011

@ralanka Gratulujem 😵 😵 😵

najjulinka
autor
28. feb 2011

@mimuska1994 aj aj patrim k pestunom a zaroveň aj k žiadatelom o dalsie dieťa 😉 čo by si potrebovala vedieť? je nas tu vela 😉

natia
28. feb 2011

@dadenka1 pokiaľ si pamätám, čakali skoro presne 2 roky...

@mimuska1994 áno, je 😉

lenkove
28. feb 2011

a co si ja k ralanke pamatam, tak skoro presne roky tri 😕 @dadenka1 😉

natia
28. feb 2011

3? no je to možné, ono sa to už mýli všetko... 🙂

akim
28. feb 2011

@natia , ahoj. ako sa mate? uz cakate na dievcatko, ci este zvazujete?

dadenka1
1. mar 2011

@natia 3 roky čakali na súd?

natia
1. mar 2011

@akim ahoooj, nezvažujeme,dievčatko určite bude,len sa trochu zmenili niektoré veci,tak ešte neriešime ďalšie dieťa...okrem toho Jakubko je za štyroch 😉

natia
1. mar 2011

@dadenka1 nieeee, na dieťa... 😉

dadenka1
1. mar 2011

@natia tri roky ste čakali v zozname? a potom súdy koľko trvali... Ale som zvedavá... A ako ste to vydržali? ja som už na prášky 😀

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre