• Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO
  • Odporúčame:  Mojasvadba.sk Modrastrecha.sk
  • Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO

Prišli k nám. Náhradné rodičovstvo

@ifaf ? nechápem
15. apr 2012 o 23:24  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
neda mi zaripnut :wink: ze sudy su pomale a ziadatelov vela je fakt.... ale skusme si uvedomit, ze deticiek je dost, len nase kriteria su niekedy az prehnane velke. kazdy (vacsina) chce biele zdrave do 6 mesiacov do ado. ak by zlavili z nejakej poziadavky, napr. z ado do pestu je tu viac deticiek, ktore by im pasovali do poziadaviek. a z pestu sa casto moze stat aj ado. hoci mam pri tom pocit, ze sa tu rozpravame skor o zemiakoch ci mrkvi ako detoch :frowning2: a dalsia vec, co je to zdrave biele dieta z ded??? sak deticky sa sem dostavaju, lebo maju rodicia nejaky problem a nie su schopni sa o neho postarat... myslim, ze najprv musime zmenit svoje zmyslanie az potom mozeme menit sudnictvo ci zakony. lebo je rozdiel co my chceme a co chce kazde dieta (rodinu) - toto moja filozoficka poznamka :wink:
16. apr 2012 o 07:30  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (8)
@ifaf , áno, príde súrodenecká skupina z osady 1 - 13 rokov. Berieš ich?
16. apr 2012 o 08:06  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (3)
@cairka zabudla si povedat ze minimalne 6 clenna :sweat_smile: :sweat_smile: :sweat_smile:
16. apr 2012 o 12:10  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@kacena4 , áno, táto informácia tam chýbala :sweat_smile: ale myslela som presne na takú :stuck_out_tongue_closed_eyes: :grinning:
16. apr 2012 o 12:57  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
Dievky, tak ja som tu už mala dve osoby od rôznych ded... Asi máme predsa len malé priestory, takže z toho profiodičovstva nebude asi nič... :pensive: :confounded: :cry:
16. apr 2012 o 13:29  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@tatolu , to mi je ľúto, možno časom to nejako poriešite :confused:
16. apr 2012 o 13:37  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@cairka No keď sa nedá takto,tak dnes som začala s kurzom Inštruktor sociálnej rehabilitácie :wink: Uvidíme,možno vyjde toto :wink: :dizzy_face:
16. apr 2012 o 21:04  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@magimary Mne tu stranku co si dala nechce nacitat... :sweat_smile:
17. apr 2012 o 20:37  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@lenkove mne ide normálne...skús si to skopírovať do nového okna
17. apr 2012 o 20:38  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
autor
mne to tiež ide ............

Lucka nie a nie spať.... :rolling_eyes: :zipper_mouth: :rolling_eyes:
17. apr 2012 o 23:11  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
V tejto téme ide o profesionálne rodičovstvo? tzv. pestúnstvo? Aké sú podmienky? Mám šancu aj keď bývam v dome, ktorý patrí rodičom? A ako to je vlastne, ak by som mala nejakú šancu, dostanem dieťa alebo deti na dlhšiu dobu, alebo až kým nedospejú? Lebo ja sa bojím, že si zvyknem a potom by mi ich zobrali a mne by bolo smutno.
18. apr 2012 o 15:25  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
profesionálne rodičovstvo a tzv. pestúnstvo sú dve celkom odlišné veci...pre začiatok si skús naštudovať toto a potom sa rozhodni, že ktorá forma ti je bližšia....
18. apr 2012 o 15:30  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@natia , vzala si mi slová z úst. teda ja som musela premýšľať, ako to napísať diplomaticky :stuck_out_tongue_closed_eyes: každopádne pri oboch formách hrozí to, že si zvykneš a potom ti ich zoberú -pri pestu sa to môže stať, pri profi sa s tým ráta...
18. apr 2012 o 15:36  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (3)
@tinki a čo sa týka šancí, tak na pestúnstvo je takmer 100 % šanca uspieť, ak si občanka SR, nemáš záznam v registri trestov a si "normálna". Ide ozaj o to, o čo Ti ide. :slight_smile:
18. apr 2012 o 20:50  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
autor
@macocha nemusi byť občanom SR.... nam to tak povedali, ž emusi a ked už som obehala všetko sama, tak že nemusi, že kukli zakon........... ale už som do toho šla sama... bez muža :wink:
18. apr 2012 o 20:54  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
toto hovorí aktuálny zákon (teda jedine že by sa zmenil za posledný polrok):
---
Pestúnom sa môže stať len osoba s trvalým pobytom na území Slovenskej republiky, ktorá má spôsobilosť na právne úkony v plnom rozsahu a má osobné predpoklady - najmä zdravotné, osobnostné i morálne, a ktorá súčasne spôsobom svojho života zaručuje, že bude pestúnsku starostlivosť vykonávať v záujme maloletého dieťaťa. Pestún je povinný vykonávať osobnú starostlivosť o dieťa v rovnakom rozsahu, v akom ju vykonávajú rodičia. Avšak právo zastupovať maloleté dieťa a spravovať jeho majetok má iba v bežných veciach. Ak pestún predpokladá, že rozhodnutie zákonného zástupcu – biologického rodiča dieťaťa v podstatných veciach nie je v súlade so záujmom maloletého dieťaťa, môže sa domáhať, aby tento súlad pri konkrétnom rozhodnutí zákonného zástupcu preskúmal súd.
18. apr 2012 o 21:12  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@magimary @najjulinka
jasné, nie občan SR, ale trvalý pobyt... už som zabudla :sweat_smile: Dík za upresnenie. :slight_smile:
18. apr 2012 o 21:16  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@tatolu a v akych priestoroch byvate? aj my sme kedysi uvazovali este nad profi,ale no my sme si sami povedali ze male priestory a nateraz malo energie :confounded:
18. apr 2012 o 22:03  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@eliana ahooooj po sto rokoch :wink:
čo máte nové? ako ste sa zžili so školou a s Ch. v nej?
18. apr 2012 o 22:12  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@magimary haha....no kadejako :rolling_eyes: Chiara ma skolu rada,len neviem ci aj skola ju :sweat_smile: rozumovo to nie je az tak zle,ale spravanie je trosku dost zle
18. apr 2012 o 22:16  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@eliana ,
trošku dosť...
hovorí za všetko... :unamused: :sweat_smile: :confounded:
18. apr 2012 o 22:20  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@magimary take tie bezne starosti ako kradeze,klamstva a vyrusivanie na hodinach :confused:
18. apr 2012 o 22:21  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@eliana z toho všetkého je bežné najmä (a len?) to vyrušovanie na hodinách... :unamused:
nezávidím...
18. apr 2012 o 22:23  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@najjulinka
@magimary
@eliana
Ešte ma zaujíma, ako je to s deťmi. Sú prideľované, alebo má pestún aj možnosť nejakého napríklad výberu? Napríklad mám strach z toho, že by som nevedela ako sa správať, resp. vychádzať s postihnutým dieťatkom. Je to určite omnoho zložitejšie. Alebo pohlavie dieťatka, dá sa vybrať?
19. apr 2012 o 08:26  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
autor
@tinki pri pestunstve si vyberaš ake chceš... rovnako ako pri adopcii....
19. apr 2012 o 08:50  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@eliana Eliana, máme rodinný dom s dvoma izbami a veľkou kuchyňou... Sme tu ale 3 dospelí (maminka má ešte polohovateľnú posteľ v kuchyni) a 3 malé deti. Jednu izbu využívame iba ako obývačku. Rátala som to zmeniť tak, že jedna izba by bola iba detská, z kuchyne by bola tak na 1/2 aj obývačku a tá druhá izba by bola spálňa pre nás dospelých... Síce prerábame aj vedľajší dom, kde budú 3 izby a kuchyňa spolu s obývačkou, ale tam je ešte veľa roboty... A myslím, že je aj trošku problém, že moje deti sú ešte dosť malé :pensive: Čo sa týka ostatného pozemku, tak ten je velikánsky, takže tam problém asi nie je :pensive:
19. apr 2012 o 08:55  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@tatolu a vy nebyvate nahodou s nami? :grinning: :grinning: my to mame velmi podobne,akurat ze s nami uz nijaky dospely nebyva,tiez mame este jeden dom,ktory prerabame,ale akosi pomalicky :sweat_smile: to mas biologicke deti,alebo nie?
19. apr 2012 o 12:58  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@eliana Áno, biologické :wink:
19. apr 2012 o 14:43  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Choď na stranu:   Zruš
Tvoj príspevok