• Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO
  • Odporúčame:  Mojasvadba.sk Modrastrecha.sk
  • Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO

Prišli k nám. Náhradné rodičovstvo

6. októbra 2017 
tak my sme si prešli asi pred rokom, na začiatku vzdoru aj sebaubližovaním... ale to už je OK, len tiež vzdor má teda riadne akútny :sweat_smile: no čo by som chcela od barana, však :stuck_out_tongue_closed_eyes: mňa skôr štve to, že už som si myslela, že máme po vzdore, lebo sa s ňou dalo v pohode dohodnúť už väčšinou, tak teraz má (možno v súvislostí s tou škôlkou blížiacou sa) také hysáky, aké ešte nemávala...a možno je to "len" vzdor vyššej triedy

aj ja si občas vypočujem, že som mala rátať, že bude temperamentná a iné veci týkajúce sa genetiky :rolling_eyes:
4. júl 2009 o 21:20  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
no neviem, ale
nata dnes v plnej rýchlosti hlavou do skrinkových dverí, vzdor s hysakom dokopy po poobednajsom spánku u mamy
4. júl 2009 o 21:44  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
čo sa týka genetiky a povahových vlastností - tak v tom máme už dávno jasno - schladila som tým naše rodiny ešte na začiatku :
1. a čo my už len mám za super povahy a nadanie a genetickú výbavu, že sa ideme povyšovať nad iných...
2. ako v každej rodine!!!! aj u nás sa nájde pár "mimoriadných" jedincov a keby malo moje dieťa takú povahu, no tak to zbohom rodina....
...a takto v tých úplne najvyhrotenejších situáciach mám ešte aj argument sama pre seba, že s tým nič nenarobím, resp. ja za to nemôžem, že to je genetika :grinning:
4. júl 2009 o 21:45  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Jani dakujem....prosim Ta a kolko ste cakali kym sa ozvali zo sudu ohladne predbezka?Podame ho az v utorok,lebo na socialke momentalne nestihaju.
4. júl 2009 o 22:06  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Cairka dnes bola u nas jedna kamoska aj s dcerkou vo veku veve tak to bola ina kava :wink: nielen veve prechadza pubertou :grinning: uz sa neviem dockat kedy bude mat naty tri :grinning:
4. júl 2009 o 22:08  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
rita, aj "ivka2007" brala chlapcov priamo z pôrodnice- a na prvého čakali na predbežko tuším 10 dní a na druhého tuším dva týždne po podaní predbežka...
možno si tie časy nepamätám presne, ale ona upresní, keď sa "zjaví" (alebo keď jej napíšeš IP) :wink:
4. júl 2009 o 22:09  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
rita, no kto si počká, ten sa dočká :grinning: :grinning: :stuck_out_tongue_closed_eyes: a dakujem za ukľudnenie :wink:
4. júl 2009 o 22:12  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
:grinning: ja viem,ze ma to neminie :grinning: no co uz ...zvladneme no nie?Mary nestras ma,ze tak dlho ved socialna povedala,ze do 7 dni :frowning2:
4. júl 2009 o 22:20  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ja nestraším... :wink:
iba som povedala, ako to bolo u nás-v našom kraji... :confused: :wink:
4. júl 2009 o 22:22  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
juli dala foto
4. júl 2009 o 22:29  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
autor
noooooo... dnešné... :grinning:
4. júl 2009 o 22:29  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
pekné, všetci v uniforme :slight_smile:
4. júl 2009 o 22:34  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
dio :grinning: :grinning:
pekné deťušiky juli :wink:
4. júl 2009 o 22:36  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
dobru noc idem uz hajat................
4. júl 2009 o 22:39  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
zlatucky su vsetci :slight_smile: a vyparadeni :slight_smile:
4. júl 2009 o 22:46  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
rita no tak dva tyždne asi pokial pridu papiere zo sudu.
4. júl 2009 o 22:58  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Caute, je tu este niekto? Juli, ako nove detusiky? Na foto su super zmes :slight_smile: . Rita gratulujem.
Ja mam za sebou brutal dva tyzdne-od vidim do nevidim v robote. A ked uz som konecne doma, tak najradsej v zahrade. Tak som vas ani necitala. Ake su este novinky?
Este tento tyzden bude asi "vesely" a potom uz dufam vypadneme na dovolenku.
4. júl 2009 o 23:50  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Jeeej, krasne nove prirastky ma Juli :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face:

Magi, nechces si namiesto igelitovych gati kupit PULky? Su maksie, lepsie dychaju, ale kaku neprepustia, peru sa vacsina na 60 ine aj na 90 stupnov. Sice stoja od 5 do 12 (aj viac) eur, ale pri Tvojej praci urcite vyuzijes. A ako raz spominala Juli, ked mate take prispevky, ze nie je na co minat... :grinning:
5. júl 2009 o 01:05  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
dobre ranko,
idem si dat kavu,a daco uvarit :rolling_eyes:
uz vidim,ze zas bude hic na umretie :stuck_out_tongue_closed_eyes:
5. júl 2009 o 07:49  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
rita,
takže my sme veci k predbežku posielali na súd poštou v piatok a vstredu nám volala zo sociálky, že sa tam bola pýtať a že to máme pripravené, takže my sme si ho boli vo štvrtok osobne zobrať a potom v piatok sme išli pre malého do nemocnice..takže ak dobre počítam na súde to stihli za 3 pracovné dni....ale viem, že to "teta zo sociálky " trochu urgovala.... :slight_smile:
tak držím palce...
5. júl 2009 o 08:01  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
nam prislo predbezko za 29 dni :rolling_eyes:
nam bolo povedane,ze do 7 dni sa predbezko schvali,iba ak je dieta v ohrozeni zivota.
5. júl 2009 o 09:06  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
autor
Tak dnes obaja rano boli dokakaný, ale nič z plienky nevyšlo :wink: :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face: Tolko radosti. :grinning:
5. júl 2009 o 09:25  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
mata,
je to ako vždy o ľuďoch - my sme mali sudkyňu, ktorá nás mala aj pri predosv. a aj osvojení a sama nám povedala, že takéto veci treba riešiť urgentne vždy !!!!! lebo hovoríme o deťoch a nie o kuse poľa alebo susedských sporoch o sliepkach ( nechcem bagatelizovať, len citujem )...takže sme narazili na spriaznenú dušu :slight_smile:
..a náš malý, keď mal presne 1 rok, tak už sme mali rodný list s nami ako rodičmi ( inak aj ten nám vydali na počkanie :slight_smile: a nie za 2-3 týždne ako tu píšete ) ....

juli,
pozdravujeme dvoječky, sú naozaj krásne...a po tých hovienkach - skús podať športku, možno niečo bude :slight_smile:
5. júl 2009 o 09:37  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ahojte, u nas tiez bolo predbezko do 7 dni! a to dokonca postar priniesol v nedelu!!!!! Sme to doteraz nepochopili.
K tomu spravaniu bio vers osvojene, u nas je to presne naopak, mala je energickejsia, papulnatejsia, stale treba nieco s nou riesit, ma na vsetko vlastny nazor, non stop proste daco (je to asi ale aj spojene s jej intelektom). O malom niekedy ani nevieme ze ho mame :grinning: . Cize u mna nikto nepochodi s nazorom, ze ved co sa divite, je z DD. Neurologicka s tym sice zacala (ze sa jej zda maly trochu hyperakt atd) ale som ju hned schladila, ze maly????!!!??? tak to potom donesiem malu a o malom hned zmenite nazor :sweat_smile: .
Ruka ma uz boli minimalne, zabrala mi naplast Flector - super vecicka! odporucam :wink: .
Dnes isiel MM pre malu na chalupu, tak si tu gazdujeme s malym vo dvojke :wink: .
5. júl 2009 o 10:51  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Jani a kde pracuje ta super sudkyna?My mame sud v Ziline.No som hrozne zvedava,ale tiez poviem na socialke ci by to nemohli trosku sup sup :slight_smile:
5. júl 2009 o 10:58  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
autor
laculik Kiko je samostatný.. .T je jeho velké plus... On si proste zábavu nájde.. .Len treba dohliadnuť aby zábava bola bezpečná :grinning: Nič viac :wink: Nie je náročný, nevycucáva človeka... Proste taký samostatný... :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face: Suprové dieťa... však ono tu samostatnosť bolo poznať aj na interakciách, ked psychologička, že na prvej interakcii samozrejme som celý čas prítomná a ja som sa po 5 minutach zdvihla, že mam čo vybavovať, že ked povybavujem, tak sa vrátim a on to v pohode zvládol... Autíčok bolo v herni dosť, tak načo by som ja tam oxidovala :grinning: :grinning: :grinning: :wink: Zato Lucinka je iný výcuc... my si aj deti tak delíme teraz... Jeden má Lucinku a druhý ma zvyšnú trojicu :grinning: :grinning: :grinning:
5. júl 2009 o 11:17  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Rita,
ja som síce zo za, ale malý podľa miesta narodenia spadal pod okresný súd dolný kubín...
ty riešiš veci cez upsvar v žiline ????
5. júl 2009 o 18:48  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
jani mame to naopak :grinning: :grinning: :grinning: ano cez Zilinu :slight_smile:
5. júl 2009 o 19:38  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
autor
Svěrak začína... Strašne sa mi páči Svěrák.... Strááááášne
5. júl 2009 o 20:13  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ahojte. dnes nám počasie urobilo škrt cez rozpočet, do nejakej druhej bolo fajn, ale potom došla búrka, asi 2 hodiny pršalo a dosť sa ochladilo...veve sa vyčľapkala riadne, lebo sa člapkala aj v daždi (nie v búrke) a aj potom...som zvedavá, aký bude následok...som ju obliekla do teplákov a trička, tak sa vyzliekla a vliezla do bazéniku :angry: takže bojovať by bol boj s veterným mlynom... :sweat_smile:

rita, ja si myslím, že oni to nebudú naťahovať, vzhľadom na to, aby ju nemuseli umiestniť do DD :wink:
5. júl 2009 o 20:18  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Choď na stranu:   Zruš
Tvoj príspevok