Prišli k nám. Náhradné rodičovstvo

najjulinka
13. máj 2009

Tak a sme tu. S uderom polnoci...

lienocka235
20. júl 2009

macocha.. ja zatial nie som pestunka.. ale mojej sestre pred par mesiacmi skoncila pest. starostlivost.. a nikdy nasi taketo spravy nepisali ani neposielali.. akurat raz rocne mali 😀 chodit zo socialky na kontrolu..

macocha
20. júl 2009

😨 🙄 😠 😖
Som si to schválne bola pozrieť ešte raz. Hneď na prvej strane rozsudku za povinnosťou matky platiť výživné sa píše "Pestúnka je povinná predkladať správu o výkone PS vždy k 1. februáru a 1. augustu kalendárneho roka"
🤐
No nič, Dianka vstala, idem sa jej venovať, správa má ešte čas.

cairka
20. júl 2009

mimina, tá vaša sudkyňa to brala riadne vážne 😅

macocha
20. júl 2009

Alebo som ja vyzerala tak nezodpovedne, že ma radšej chcela mať pod kontrolou 🙄

magimary
20. júl 2009

tak, pred chvíľou bol za andrejkou a marekom (už tam prišiel aj jej manžel) primár a povedal, len že ešte operujú... 😕 ☹

magimary
20. júl 2009

babky, ☹ ☹ ☹ 😢 ☹ ☹ ☹
je to zlé... silvinku konečne dokončili, ale je to veľmi zlé...
museli jej zobrať aj vaječník, mala to v celom bruchu a podľa vzhľadu a ostatných príznakov lekári jednoznačne usúdili, že je to zhubné a treba ju okamžite ožarovať... ☹ ☹ ☹ 😢 ☹ ☹ ☹
ale, zároveň vravia, že Silvinka je veľmi slabá (na tri roky váži 11kíl) a nevedia, ako zvládne ožarovanie...
všetci jej najbližší sú úplne na dne a veľmi sa boja...všetci sa bojíme...
prosím, kto vie, pomodlite sa za ňu...veľmi si prosia modlitby... ☹ ☹ ☹

najjulinka
autor
20. júl 2009

😢 😢 😢 😢 😢 😢 😢 😢 😢 😢

cairka
20. júl 2009

magi, 😢 😢 😢 😢 modliť sa síce neviem, ale myslím na nich ☹ ☹ musíte veriť v silvinkinu chuť žiť , držím palce, aby ste a hlavne silvinka a jej najbližší našli dostatok síl na boj, ktorý ich čaká 😔 😢

mixka
20. júl 2009

ahojte 🙂

magi, to je mi strasne luto, drzte sa, ale hlavne bojujte a nevzdavajte sa, aj ked to bude velmi krute a tazke, ale silivinka bude potrebovat silnych rodicov 😔

magimary
20. júl 2009

zajtra idem za nimi...
snáď to tam ustojím a budem jej (Andrejke) trošku nápomocná, lebo sa potrebuje o niekoho oprieť a všetci jej najbližší prežívajú muky...
budem sa snažiť, aby som jej mohla pomôcť...

a ďakujem Vám všetkým... 😔

lienocka235
20. júl 2009

magi.. sme s nimi spojeny v modlitbach.. vela vnutornej sily vsetkym

najjulinka
autor
20. júl 2009

inak moj ujo chemo nedostal... že kým nie su výsledky vzorky, tak nemože ist na onkologiu... prve vysledky neboli pozitivne, tak sa čakalo na inu metodu.. .vsetkým bolo jasne čo to je od začiatku.... až sa čudujem teraz, že bez laboratornych výsledkov už rovno povedali, že okamžite ožarovať....... 😒 😖 😔 😢

magimary
20. júl 2009

pred chvíľou moja mamina hovorila so sestrou (Andrejkinou maminou) a teta jej povedala, že Andrejku poslali domov (lebo malinká je v umelom spánku), aby si oddýchla...povedali, že má prísť až o dva dni, no ona tam pôjde hneď zajtra ráno a bude tam s ňou...
Silvinke chceli zobrať aj maternicu, lebo ju má tiež napadnutú, napokon jej ju tam nechali... juli, práve preto chcú hneď ožarovať..., lebo vedia, čo tam nechali, že nevybrali všetko a potrebujú rýchlo stopnúť poces...
😔

laculik
20. júl 2009

ahojte, Magi, posielam vsetkym energiu!!! Bude to velmi tazke, treba dufat.
Juli, jasne ze to vidia hned ked otvoria, su si na 99.9 isti. laboratorne su len na potvrdenie... Dokonca dnes uz podla dobreho sona vedia povedat.
Pridam fotky, trochu na rozveselenie.

cairka
20. júl 2009

preboha , také malé dievčatko a toto 🤐 😢 ináč ked ju budú ožarovať môže byť s ňou maminka? lebo kamarátkinho muža teraz ožarovali a nemohli ani za ním chodiť a ešte aj ked prišiel domov, tak týždeň musela byť s deťmi preč, aby neprišli deti s ním do styku 🤐

najjulinka
autor
20. júl 2009

mary vsak mojmu ujovi tiež nevybrali všetko... len vzorku.. .lebo že kým nie je laboratorne dokazane, že to je to čo všetci vedia, že je, tak nemože byť prijatý na onkologiu.... a ani neotvarali všetko... len z jedneho miesta brali vzorku...

cairka
20. júl 2009

laculík, super fotky 😵

magimary
20. júl 2009

juli,ju ale otvorili komplet s tým, že vyberú všetko, čo sa bude dať... a napokon (po 10 hodinách) nevybrali... a v tom to bude...ak odoberajú (napr.laparoskopicky) vzorku, okom nevidia celý proces, ale jej videli...
a cairka, neviem, či s ňou bude môcť vôbec andrejka byť... (možno marek), ona sama je totiž nevyliečiteľne chorá... a potom aj to, že andrejka má ešte aj malého tomáška (ktorý bude mať teraz 7-eho rôčik), tak aby nevyžarovala aj naňho (hoci s kojením bude absolútne koniec)...

najjulinka
autor
20. júl 2009

laculik fotky su bomba.. a ten kocur v čižmach či čo to je je zjavne dosť fotogenický, ked aj s Kubkom sa fotil... nejak sa tu na toho kona natláča do albumov 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 (my za nim nejdeme, my sme origoš 😝 😀 😀 😀 😀 😀 )

cairka
20. júl 2009

juli, neviem, či nezáleží od nemocnice... sesternica tiež išla na rutinnú operáciu źlčnika a odtiaľ rovno na onko na chemoterapiu 🤐

lienocka235
20. júl 2009

laculik super fotky.. jaaj krasne deti mas... 😵

juli ono zavisi aj od toho ci je to dieta, dospely kde su uz metastazy.. ak idu ozarovat tak to potom je to najradikalnejsie a potrebuju to rychlo zastavit prip. zmiernit rast.. sesterka robila roky na detskej onko..sestricku a nedavno presla na ine oddelenie.. lebo uz to bolo vela.. na nu.. tak cosi viem.. a stretla som sa s tym ochorenim aj u svojich dvoch ziakov.. este ked som ucila.. a bolo to 50 na 50 😔

magimary
20. júl 2009

a juli, ešte oni zrejme predpokladajú, že kým bude Silvnka schopná ožarovania (po zvldánutí akútnych stavov po operácii a umelého spánku), tak budú aj výsledky, ktroé presne určia mieru, rozsah a dávku ožiarov... ale už teraz sú teda presvedčení, že ožarovať sa určite bude... 😔

najjulinka
autor
20. júl 2009

no potom už výsledky u uja boli.. .a bolo povedane, že už ho prevážať nebudu, že nemá zmysel... potom sa t vybavilo, že predsa len prevezú, ale už nič z toho............... už nepreviezli... a hlavne už asi by ani nepomohlo....................... 😔

laculik
20. júl 2009

magi, povzbud ich (ja viem, ze budes), ze v sucasnosti su fakt uz veelmi dobre lieky a vedia robit zazraky. Moja velmi blizka kamaratka bojuje s touto chorobou uz 8 rok a mala to skoro vsade ☹ . Momentalne berie take lieky, co este pred 3 rokmi neexistovali a velmi jej pomahaju, zije ako zdrava. Ja viem, ze teraz budete pocuvat vela takychto prihod, ale ja to s kamaratkou riesim dennodenne a fakt vedia robit zazraky 🙂 .

macocha
20. júl 2009

Fuha, na tu rodinu sa toho navalalo 😢
Pridavam sa s modlitbou a prianim sily...

laculik
20. júl 2009

mimina, ani ja nemam v rozsudku, ze musim pisat tu spravu....

macocha
20. júl 2009

Asi závisí od súdu. Ani ja som predtým o tom nepočula. Mne to sudkyňa povedala aj osobne na pojednávaní, aj to potom bolo v tom rozsudku... sranda bude, ak to na BA IV.-ke nerobia a nebudú chápať, prečo im niečo také posielam (už mi prišiel papier, že vec postúpili zo súdu v mieste bydliska matky do agendy súdu v mojom mieste bydliska).

najjulinka
autor
20. júl 2009

Inak dnes manžel okupal Lucinku, utrel, obliekol... a keby sa neozvala, tak ide spať bez plienky.... 😀 😀 😀 Ešte, že Lucka na všetko myslí... 😵 😉

cairka
20. júl 2009

juli 😀 😀

mimina, a keby si "zabudla" by sa čo stalo? vravela sudkyňa?

najjulinka
autor
20. júl 2009

Dobru noc... 2.výročie.. .asi ma povinnosti neminu...

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre