Prišli k nám. Náhradné rodičovstvo

najjulinka
13. máj 2009

Tak a sme tu. S uderom polnoci...

magimary
21. aug 2009

tu už nikto nič? 😕
tak idem spať aj ja...
zajtra ideme do Bojníc do ZOO (s nikým sa síce nestretneme, ale čo už? 😅 , teda myslím odtiaľto z Koňa...), samozrejem potom sa stretneme s tatinkovou rodinkou (teda už aj mojou 😅 ), lebo švagrinka má dnes meniny a o týždeň narodeniny (30)..., tak po ZOO ideme na oslavu... (spojili sme príjemné z učitočným 😀 )...
majte sa krásne, "streneme" sa po víkende... 🙂

(dúfam, že budem mať v "schránke" vaše zaujímavé postrehy z DD, súdov, úradov, "získavaní detí"... 😉 )...
dobrú a pekný víkend aj vám...

najjulinka
autor
21. aug 2009

Te budte mudri.. .pre rodičov či pre deti???

najjulinka
autor
21. aug 2009

Idem do hajan...

najjulinka
autor
22. aug 2009

Dobré ránko. Kto sa pridá ku mne s kávou?

mexx
22. aug 2009

Dobre rano,

Juli, ja by som sa aj pridala, ale sa mi ju nechce urobit. A ty uz mas isto vypitu... 😅 😉

My mame za sebou dalsiu zufalu noc, ale teraz krpko drichme, od rana tu prsi a hrmi, tak sa mu dobre spi. Snad bude kludny aspon cez den, nech si oddychneme, lebo totok je o hubu...

S tymi pocitacmi celkom nechapem, kto si chce zase prihrievat polievocku, mne osobne to pride dost zbytocne. Keby radsej preplacali napriklad to cestovne alebo podobne naklady, ako pisala aj nejaka pani v diskusii k tomu prvemu linku. 😒 Fakt niektore veci, co sa velmi potrebuju, ani nedostaneme, a pocitace mi pridu ako blbost v tomto pripade... (A podla mna to aj tak budu davat takym, co maju vacsie deti, tak si zalusk nerobim.) 😀 A pochybujem, ze s dostanu az k rodicom... 🙄

mexx
22. aug 2009

A este som chcela vediet - lebo ja som v tomto zatial uplny "neznaboh"... 😅 V tych udajoch, co Julinka hodila o zvysovani prispevkov, su tieto dva:

Zvýšenie opak.príspevku náhr.rodičovi (§ 6 ods.5) sa mení z 112,86 EUR na 116,81 EUR
Osobitný opak. príspevok náhr.rodičovi (§ 7 ods.4) sa mení z 65,40 EUR na 67,68 EUR

konkretne co? 😕 Nevyznam sa v tych roznych prispevkoch a podobne, tie prve som pochopila, ze co-kedy-naco, ale toto neviem... 😅

najjulinka
autor
22. aug 2009

mexx ono keby sa dodržiaval zákon, tak cestovné preplatené je.. .to sa nijak zákonom meniť nedá, lebo už to tam je.... asi tak....

tak tie prispevky... odhadujem prvý je pri surodeneckej trojici, štvorici, pätici.....
druhý je za postihnuté dieťa...
aspon myslim....

maznacik007
22. aug 2009

podla mna

Opakovaný príspevok dieťaťu (§ 5 ods.3 písm.a)sa mení z 124,81 EUR na 129,17 EUR
Opakovaný príspevok náhradnému rodičovi (§ 6 ods.4) sa mení z 158,67 na 164,22 EUR EUR
Zvýšenie opak.príspevku náhr.rodičovi (§ 6 ods.5) sa mení z 112,86 EUR na 116,81 EUR /surodenecka trojica a viac/
Osobitný opak. príspevok náhr.rodičovi (§ 7 ods.4) sa mení z 65,40 EUR na 67,68 EUR /TZP dieta tazko zdravotne postihnute/

mexx ako pokracujete s pestu?

mexx
22. aug 2009

Ahaaa, jasne, to mi nenapadlo, ze to je pri surodencoch a postihnutych. 😅 Uz som poucena. 😉

Maznacik, zatial v podstate nijako, stale cakame na vyjadrenie Navratu, kedy najblizsie by sa dala priprava robit, a buduci tyzden ideme na okresny UPSVaR za tou tetusou, co to ma na starosti, nech nam da potrebne papiere. Zatial sme to len konzultovali s par ludmi, aby sme vedeli, co a ako, najlepsie je, ze kazdy ma nejaku inu verziu, ako co najistejsie dosiahnut, co chceme... 😅 Keby sme chceli hocijake dieta, bolo by to jednoduche, ale ked chceme konkretne, tak sa mi to zda tazsie. Snad to ale klapne... 😉

Juli, s tym cestovnym je to divne - asi vsade inak. Napriklad mna riaditelka najprv ani nechcela zobrat, lebo nie sme z BA, a ze by nam nemohli preplacat kazdu cestu do domova. Ja som povedala, ze mi to je jedno, ved tam nechodim kazdy den, a ked uz treba, tak to nie je cez celu republiku, tak co. Ale potom mi aj tak dali cestovne prikazy nejake, ze ked pojdeme po lekaroch alebo do domova vlastnym autom (co chodime vzdy) a chcem si to dat preplatit, tak nech si vypisem prikaz a oni mi uhradia (sice nie cele, ale aspon tolko, kolko by ma to vyslo busom). Ja som to zatial nepouzila, ale niektore kolegyne si to nosia pravidelne preplacat, najma tie, co byvaju dalej.
O tomto by ale vedela rozpravat Mary, ktorej povedali, ze jej nemozu preplatit nic, aj ked vedia, ze je imobilna a musi ist bud busom alebo niekoho poprosit - vraj jej mozu preplatit maximalne tak MHD vramci Bratislavy, nic viac, a ze moze poziadat o domovacke auto (ale v praxi on poziadat takmer nemohla, a ked uz velmi chcela, tak to vybavovala hadam tyzden, a aj tak po nu auto neprislo). 🙄
Ja sa stazovat nemozem, zatial som nemala ziadny problem, ale vidim okolo seba, ze nie nazdeho sa pouziva rovnaky meter... 🤐

najjulinka
autor
22. aug 2009

no ale zakon je jasný mexx.. .ja viem, že prax uplne ina... ale proste v zakonne su jasne dané veci...

najjulinka
autor
22. aug 2009

no a služobné auto je kapitola sama o sebe.. .psychologička k nám chodila radsej na vlastnom.. lebo dopredu dať vediet musi, musi mat schvalene služobné auto a potom aj tak šofer ma PN alebo sa auto pokazi a tak proste... a že je to na dlhé lakte, že radsej vezme svoje a ide služobne.......

najjulinka
autor
22. aug 2009

ja len, že to nemaju len profi v domovoch problem...

maznacik007
22. aug 2009

hej mexx chciet konkretne dieta je vzdy tazsie.. ale ked sa chce tak sa da...

najjulinka
autor
22. aug 2009

urady to nelubia, ked si človek nájde decko sam... a nebodaj ešte to čo ma clovek v profi... ale na to ja mam odpoved, že o čo by tým detom bolo lepšie keby sme si ich s kolegynou do pestunstva vymenili.... a tie hlasky ako može človek dostať výpoved a ako to nie je dobré ked je človek aj pestun aj profi a dristy, dristy, dristy.... Pomáha zhlboka dýchať... iné sa nedá ... 😠

mexx
22. aug 2009

No ved ja uz dopredu predychavam a obrnujem sa... 😅 Aby sme to ustali. Lebo tak ci tak chceme do pestu nejake dieta, tak preco tryznit maleho tym, ze ho pustime do nejakej inej rodiny a my si budeme zvykat na ine dieta, ked takto by to bolo najlepsie... Len aby to pochopili vsetci kompetentni. 😎

Este by ma zaujimalo, kedy zacnu vyplacat tie prispevky? Az ked uz su vsetky papiere vybavene a vsetko je pravoplatne? 😕 Teda nechcem vyzerat, ze idem po peniazoch, to by som si asi musel najst iny job... 😀 Ale zaujima ma, ze kedy ma clovek uz na tie prispevky pravo a kedy to vyplatia... 😕

cairka
22. aug 2009

mexx, s týmto tam nechoď, že načo malého trápiť...ja si myslím, že u mňa veľmi zavážilo pri tej druhej príprave, ked mi psychoška povedala, že či ked sa dozviem o dalšom súrodencovi aj toho si budem chcieť nechať, že sú takí "zberači" a nemajú s tým dobrú skúsenosť...hoci to povedala len raz pri rozhovore a v správe o tom nebolo ani písmenko, tak neviem, či preto mi to nezamietli...iný dôvod nemala... (hoci som jej povedala, že nie, že 2 stačia 😝 ) takže radšej neargumentuj tým, že aby si malý nemusel zvykať, lebo sa ťa môžu spýtať, že či aj druhé dieťa ktoré dostaneš do profi si budeš chcieť zobrať... kravy sú všade 🤐

najjulinka
autor
22. aug 2009

mexx prispevky v podstate hned.. .ale vsak v profi dostanes na deti viac, tak sa nie je kam plašiť... 😀 treba aby prebehli "interakcie" čim skor a potom už sa to može ťahať jak sopel na rukáve a je to fuk.. .už ho nikomu nukať nebudu po interakciach 😉

mexx
22. aug 2009

Cairka, no ved ja to nemienim hovorit po uradoch a podobnych instituciach, akurat ja na to tak pozeram. Lebo tiez sa bojim, ze budu rypat do toho, ze vsetky deti si potom budem chciet nechavat. 😅

O tych prispevkoch mi niekto vravel, ze cakali na ne az pol roka alebo kolko, a potom im to vyplacali so spatnou platnostou, dali vsetko, ale vraj az tak neskoro. Tak ma zaujimalo, ze ake mate vy skusenosti. 🙂

najjulinka
autor
22. aug 2009

No pri predbežku nedavaju hned, ale ty o predbežko žiadať nebudeš 😉 A dá sa spätne rok vybaviť... Takže je na tebe kedy si po normalnom sude vybaviš... ak sa neponahlaš, tka maš na vvybavovanie rok 😀

cairka
22. aug 2009

počkaj juli, si si istá? lebo príspevky vracajú rok spätne len ak je dieťa na hosťovskom pobyte, ale vaše deti sú u vás v profi do rozhodnutia súdu, nie? a teda nemajú čo vracať spätne, ked do súdu máte plat 😒

najjulinka
autor
22. aug 2009

spätne vedia rok vyplacať.. o tom vravim.. .rozhodujuci je datum na papieri zo sudu, že od kedy je dieta v pestunstve... za hostovske nie je prospevok.. jedine ak to sud uzna, že v pestunstve bolo od nejakého ineho datumu ako bol sud...

najjulinka
autor
22. aug 2009

proste teraz dostanem papier.. .bude pravoplatný.. a budem lenivec a nepojdem si vybaviť prispevky.. .ked si pojdem vybaviť v juli 2010, tak mi spätne vyplatia všetko.. .ale ked pojdem na Vianoce 2010, tak dostanem len rok dozadu na čo som mala narok.... ostatné predtým mi padlo.. .smola... moja lenivosť... 😉

cairka
22. aug 2009

no ved tak, že dajú v pestúnstve dátum spätne...ale vám v profi nemôžu dať predsa spätne, ked máte plat zato, že je u vás dieťa v profi...či to máte aj plat za profi, aj príspevky na dieťa, aj pestúnske za to isté dieťa? to je predsa blbosť (teda dúfam)

cairka
22. aug 2009

jáj, no to si asi môže málokto dovoliť nechať to rok ležať 😝

mexx
22. aug 2009

Ja by som to tam nenechala lezat dlho, by som to chcela mat co najskor na poriadku. 🙂

Aj vy mate taku uprsanu sobotu? 😕 Ja som ulozila maleho, pecu sa nam francuzske zemiaky, kavovar sa tiez akurat snazi, tak si dam kavu a mala by som sa pustit do tej obrovitanskej kopy zehlenia, nech sa jej zbavim... 😝

najjulinka
autor
22. aug 2009

U nás neprší, u nás je hic.. .ale trošku pofukuje,.. jemne...

najjulinka
autor
22. aug 2009

Deti všetky v postielkach, manžel išiel za babkou a ja mam klud... 😵 🙂 😵 🙂 😵 🙂 😵

najjulinka
autor
22. aug 2009

Baby ako odpoved na tu temu romoch vo volnej teme som založial tuto temu: https://www.modrykonik.sk/forum/show.php?vThrea...
cairka možeš napisať...

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre