Prišli k nám. Náhradné rodičovstvo

najjulinka
13. máj 2009

Tak a sme tu. S uderom polnoci...

najjulinka
autor
22. máj 2009

Inak na kardiologii sme sa važili a merali, tak 80cm aj so sandálkami a 9,3 kg s plienkou, ponožkami a sandálkami... Sme drobci 😀

lienocka235
22. máj 2009

Juli vsetko najlepsie k meninam...

k dobrym vysledkom gratulujem...

cairka.. tak dufam ze zistia co Veve trapi... teda preco ju tie nozky bolia...

Juli inak Lucinka je fakt drobcek... ale sak dobreho vela nebyva...

mata super bicyklik.. gratulujem ku kupe...

najjulinka
autor
22. máj 2009

inak Lucinka chce chodiť sama pri kočíku tak, že sa ho drží... lenže kedže jej taký drobec, tak je pri tom kočíku moc blízko a kolieska sa motaju s jej nohami... Som ymslela kedysi dávno, že takto naučím staršie chodiť vedla kočíka a ja ani neučím a ona tak sama sa mi do tých kolies vkuse motá a ja musím jej zakazovať tak chodiť........... Rozmýšlam, že dnes si ju vezmem na treningovu jazdu a pojde na ihrisko po vlastných...... Uvidíme, či nezošediviem... Pojdeme cez nejednu cestu (to ju vezmem na ruky), ale aj tak...

macocha
22. máj 2009

Juli, všetko najlepšie 🙂

Mne je od včera smutno... pred chvíľou som sa vrátila z pohrebu spolužiačky z gympla... že zomrela po pôrode druhej dcérky 😔

Cairka kúp pre Veve amarantové (=láskavcove) perličky, tie obsahujú veľa vápnika, aj horčíka. Aj strukoviny a mak. A mimochodom, čokoláda obsahuje viac vápnika ako tavené syry 🙂

cairka
22. máj 2009

mimina, to mi je ľúto ☹ je to strašné...

no s takou čokoládovou dietou by bola veve spokojná 😀 😀 strukoviny má tiež rada, tak hádam to nebude také kritické s tým vápnikom 😒 a tie perličky, to je čo? to som ešte nepočula 😅

macocha
22. máj 2009

Cairka, to su také pufované perličky, drobulinké guličky či ako to popísať... neutrálnej (t.j. skoro žiadnej) chuti 😀 Bez varenia sa pridajú napr. do jogurtu, primiešaš k musli alebo hodíš trochu do kaše či do polievky... mávajú to v obchodoch v regáli pri racio výrobkoch.

rita55
22. máj 2009

baby neviete ci sa da robit priprava v inom okrese,alebo len priamo odkial si tam si ju musis urobit?Totiz to nasa psychoska je na materskej a v usmeve ani v navrate to nechcem robit.

monikabubko
22. máj 2009

Ahojte 🙂 . Dlho som tu nebola, skuskove obdobie, priprava na profi a deti celkom zaujimava kombinacia. A tu je co nove? Vidim, ze ste sa prekecali do dalsej temy 😀

najjulinka
autor
22. máj 2009

rita55 okresom by to nemalo byť ohraničené... ale neviem ako je Urad ochotny....

rita55
22. máj 2009

juli urad ma chce nasilu dat do usmevu....tak neviem ci mam sancu vybavit to niekde mimo okres.A velmi by ma zaujimalo,preco sa hovori,ze papiere platia dva roky,ked vsetky papiere musim robit nanovo....pritom je to pol roka ako mame naty a brali sme ju hned ako boli papiere hotove 😔 😔 😔 😔

najjulinka
autor
22. máj 2009

prípravu musíš len obnovenie... a je to na tom konkretnom psychologovi, kolko hodín na to obnovenie potrebuje či jednu,a lebo plných 26... Takže tak... Ostatné papiere nanovo... V Usmeve sa platí a asi dohadzujú kšeft... čo už... vsak ty si vyberáš, kde pripravu kceš robiť, tak si vyber. Prípadne daj písomne žiadosť...
Určite sa nemusí robiť podla okresu, lebo Eva Litavská je z KE a robila aj mimo Košickým. Dokonca to robila tak, že tie obnovy zmákla počas pobytu náhradných rodín... 😉 Ale tak nerobila asi vela, ale proste dá sa to... Nájdi si takú, čo ťa "obnoví" za kratšie 😉

rita55
22. máj 2009

mne je jedno,ze sa plati,ale ja chcem jedno sedenie a hotovo 😠 No v pondelok to vsetko obvolam 😒

najjulinka
autor
22. máj 2009

no ono jednoduchšie sa také rýchle robia, ked to robí ta ista psychoška ako prvé.. .realne pozná situáciu, tak na čo zdržovanie... Ale v Usmeve máš tých hodín 30 a nijak ich neokrešeš........ takže "tudy cesta nevede"

rita55
22. máj 2009

no tak babo porad neco 🙂 co mam robit ked nasa je na materskej ☹

najjulinka
autor
22. máj 2009

skus si zavolať do Usmevu.. že za kolko hodin by ti spravili obnovu.. .vysvetli situáciu... a snad ukecas... no jednu hodinu neukecas asi, lebo to fakt tazko, ked ta nepozná vooobec...

rita55
22. máj 2009

no vsak skusit mozem

yukki
22. máj 2009

Doma sme. Nikdy viac hospitalizácia s Kikou!!!
Dobrý večer!
Cairka ta čo to je s tou Veve ☹ ? Držím Vám palce, nech jej pomôžu. A to ešte furt ju podlamuje v kolenách? Aj dnes?

laculik
22. máj 2009

ahojte, juli vsetko naj!
ja som predvcerom merala a vazila: maly ma 86 cm a 14 a pol kg a mala ma 122 cm a 24 kg su to cvalici. Mala sa mi zdala trosku tucika, zaco ma polovicka zjazdila pod ciernu zem, ze nech neriesim, ved nema byt po kom a hlavne sa vysvihne. A fakt sa mi zda, ze posledne dva mesiace sa vytiahla... Akoze u chalana mi je to odtial potial jedno, ale tucna slecna ee. No som estét 😠 .
Mimina, o tej babe viem, suseda mi to dnes hovorila, ze brutal pohreb, same biele kvety. A ze bola doktorka aj muz doktor. Zomrela na emboliu. Dost brutal!
Yukki ? 😨

macocha
22. máj 2009

Ahojte...

Laculik, este rozdýchavam 😔 Áno, bola to ona.

Yukki, to ste boli na mandle? ako?

najjulinka
autor
22. máj 2009

dik laculik...

laculik
22. máj 2009

inak neviete, kde na nete su nejake tabulky vyska vaha vek, deti?

macocha
22. máj 2009

Na tabuľky kašli, je to len informatívne, taký šedý priemer 🙂 Hlavne, aby sa deti cítili v pohode... si myslím.

laculik
22. máj 2009

rodicia aby sa citili v pohode 😀 😀 😀

najjulinka
autor
22. máj 2009

na tabulky kasli... inak baby akože s Luckou to bolo o nerv všetko... ako pomaly jej všetko išlo... a dnes som si to tak spätne prebrala celé... a chcela by som ešte také... ona bola dlho bábo... potom ten nemožný vek vzala skokom... dnes je asi plnohodnotná dvojročná 😀 ... Proste som mala dlho bábo a teraz mám už partáčku na pokec pomaly... Takže uuuplne super.. .dufam, že aj pubertu tak preskočí.. .že sa bude hrať s bábikami a Legom a potom už rovno bude dospelá a budem mať peknulinké vnučatká... 😀 😀 😀

najjulinka
autor
22. máj 2009

a ked sme pri vnučatkach, tak Lucka mi dnes povedala, že ked bude velká mami, tka chce mať 2 bábätká........ takže tak... my už máme vážne debaty...

macocha
22. máj 2009

jej, tak to už hej, také plánovanie 🙂 To už tak pekne hovorí? Odkedy?

najjulinka
autor
22. máj 2009

akože hovorí tak všelijako.. dnes na kardiologii mi povedali, že na svoj vek rozpráva velmi pekne...
no neporozpravala mi ona sama od seba že aké plany má... ale pomáha mi pri Domči - strašne rada pomáha (tj. napr. odnesie od kuch. linky flasu s mlikom po Domčinu postielku a tak 😀 😀 😀 )... no a samozrejme ju chvalim... a tak som hovorila že ked bude velká, že bude dobrá mami, že ona už vie čo bábätká potrebuju a takk proste... a potom jej vravim, že bude mať plno bábätiek a ona na man oči s výrazom asi, že "čo ti šije?" a tak ravim alebo budeš mať len jedno ked chceš. A ona, že néééé. Tak som sa jej opýtala kolko bábätiek chce.. a ona "DUAAAA!" - tj. v preklade dve... 😀

najjulinka
autor
22. máj 2009

DUA je oblubený počet, lebo , ked je niečo "DUA", tak to má v oboch rúčkach 😵 😵 😵 😀 😀 😀

yukki
22. máj 2009

No, takto: samotný zákrok pri lokálnej anestéze, dve-tri minúty plaču, to bolo v pohode. Ale:pred 7 sme vyrazili autom z domu aby sme sa hlásili na hospitalizáciu v Poprade, v ORL ambulancii nám povedali, že im také vyšetrenie ako urobila naša detská nestačí a potrebujú ešet iné papiere, tak som jej rovno z tamade volala, nejako sa však doktorky po telefóne nedohodli, tak ma poslali nazad za našou detskou, nech urobí poriadne vyšetrenie, že mi ešte Kiku v ten deň zoperujú. Leteli sme na hranici pravidiel c.premávky do Spišskej, kde si teda detská postavila hlavu, že dobre a začala robiť že všetky vyšetrenia. Z detskej polikliniky nás poslala do nemocky na EKG, s výsledkami sme leteli nazad k nej, načo sa uráčila dať nám kartu a napísala aj nejaké to odporúčanie. Opäť sme leteli do Popradu, zase do ORL ambulancie, kde nás asi pol hodiny prijímali a potom vyslali na oddelenie, že nás ešte zoperujú. Na oddelení po dlhom čakaní Kiku-podotýkam, že sme jej v tej horúčave(aute) nesmeli dať nič piť! ani jesť-pozrela doktorka a potom sa ktosi pozrel na kartičku poistenca a povedal-Jááááj, to vás dnes nemôžme zobrať, vy máte poisťovňu 23ku. Verte mi, že som vyjednávala, ale...že až vo štvrtok. Tak som kike o 12,30mohla konečne dať aspoň napiť a najesť. Domov nás už ale nepustili. Na druhý deň ju za 5 minút zoperovali, po 7 minútach prestala krvácať, ale samozrejme sme museli ostať až do dnes! Na oddelení nenormálny hic, Kika ako z divých vajec, železná mrežová postieľka ktorá celú noc hrkotala a vŕzgala pri Kikinom kývaní...skrátka relax ako sa patrí. Dnes sa mi dostalo vysvetlenie, že poisťovňa má podmienku viac ako 48 hodín hospitalizácie!!!!!! Ta tak. Hneď ako Kika zmení priezvisko tak jej mením poisťovňu.

najjulinka
autor
22. máj 2009

yukki a to aká poistovna??? nech viem. .. to už dakto tých 48hod. hospitalizácie v inom fore spomýnal a som to pochopila tak, že to vo všeobecnosti terz sa musí.......... a to len jedna poistovna???

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre