Prišli k nám. Náhradné rodičovstvo

najjulinka
13. máj 2009

Tak a sme tu. S uderom polnoci...

mayap
23. aug 2009

juli, čo myslíš, prečo máme oranžový záchod...? 😀
zrušila som jej obývačku a teraz tam máme detskú izbu... 😀
postupne prerábam kuchyňu a takmer nič už nie je tam, kde to bolo 33 rokov... 😀

najjulinka
autor
23. aug 2009

ked nezabere, tak jej postel na chodbu... 😝

dioliana1
23. aug 2009

mayap aj ja mám jedináčika, tak to sa jej nezbavíš, moja svokra tu dožila...

mayap
23. aug 2009

juli, ak jej dám posteľ na chodbu, nedostaneme sa ani do kúpelky ani na wc-ko... 😀 . to vieš, malý byt...

dioliana1
23. aug 2009

baby ja až teraz si všmla pri niku máme ...d a ja že to čo, a tam mi došlo, že počet detí 😀 😀 😀

zicon
23. aug 2009

Naco postel, zrolovatelny tenky matrac na zem staci, pripadne skladacia kempova postel 😀 😀

mayap
23. aug 2009

zicon,
ak jej dám tenký matrac, tak to jej šlapím buď na hlavu alebo na nohu keď pojdem na wc-ko... prípadne jej ju dvermi urazím...
... čo by vlastne nebol až tak zlý nápad... 🤐 😀 😀 😀

mayap
23. aug 2009

no deti už prišli z prechádzky s ocinkom a práve teraz papkajú jogurtíky...

ešte sa trochu pohrajú, potom večera, kúpanie a hajde spinkať...
pomaly už musím maťka naladiť na nový režim... ... školácky... čiže o 20.00 spať, nie ako teraz okolo 21.30-22.00

najjulinka
autor
23. aug 2009

mayap a ako ste po izbách?? svokra je v obývke či ako???

zicon
23. aug 2009

Nuz a doma este ostava poriesit podlahy. Zakrijem parkety plavajucou podlahou. Vybrusit ich je problem totiz po oknach nechcem nic co roby prach. A vypratat dve izby na 2 dni a nepouzivat ich to by bola ina fuska. A este lakovat, brr to radsej polozim plavajuca, rychle ciste ucinne.

dioliana1
23. aug 2009

v dvoch izbách máme plávajucu a do "študenskej" chce MM dať dajaké usb dosky na nalakovať-vyzerá to ako velke korky, tak som zvedava ako dlho to pri pubišoch vydrží..inač v pohode na to sa dá dať plávajuca

lenkove
23. aug 2009

Doliana
ak su to tie korky, ktore myslim ja, tak mne nevyhovuju.. mam ich v izbe a nedaju sa dobre vytriet 😕 chyta sa na ne prach.. ale mozno mate na mysli nieco lepsie..

zicon
23. aug 2009

Preto by som radsej plavajucu podlahu.

dioliana1
23. aug 2009

to je asi to čo si mysliš, vydno ako bolo drevo lisovane a su am jamky ale chystaju sa to brusiť lakovať, brusiť, lakovať kým to nebude rovne

janivonbenji
23. aug 2009

julinka,
zahlasované ! a tvoj muž mi pripomína indiánsku babičku ( deduška ) 😀

zicon.
škoda, že zakrývaš parkety plávajúcou ( aj keď tá prašnosť je fakt strašná a roboty teraz okolo parkiet veľa...)...ale škoda, lebo ak sú parkety pekné...my máme v spálni a v obyvke parkety ( mm ich vybral, očistil, uložil naspäť, vybrúsil, nalakoval ) a vyzerajú fakt super, len bola to robota pre vraha...neporiadok sme mali v byte skoro 2 mesiace, ale to sme boli len sami dvaja a mali sme len 1 posteľ, stôl a 2 stoličky, takže som nemala vlastne ani čo zakrývať ani sťahovať... 😀

janivonbenji
23. aug 2009

dioliana,
asi myslíš drevoštiepkové dosky...to má kubko v detskej izbe a keď sa to dobre vybrúsi a nalakaje lakom ( ale nie vodou riediteľným - ten sa rýchlo "vyderie" ) tak to vyzerá, myslím celkom dobre...my sme s tým spokojní a aj údržba o.k...

yukki
23. aug 2009

Ja mám kuchyňu oranžovo (ako šteňacia sr...čka-povedal kamarát), chodbu trávovozeleno (ako husacie h...o-autor výroku detto), a jedinú izbu žltú ako žĺtok s cukrom. Mňam. idem si urobiť. 😝

dioliana1
23. aug 2009

jani-ano a ten lak je oderuvzdorný

zicon
23. aug 2009

Nuz ale ked by si menila 4 okna za plastove tak kazda predstava prachu by ta priviedla na hranicu zurivosti.

dioliana1
23. aug 2009

a keby si daval dole storočne natery z okien tak čo?
3 SME čistili jedno okno a ešte nie je hotové a my hej 😀 😝 😀 😝

janivonbenji
23. aug 2009

zicon,
na výmenu okien si pamätám veľmi dobre !!!! to bolo v tom roku, čo sme dostali kubka...robili nám ich v nedeľu, mm v robote, takže som bola s robošmi sama, v pondelok sme odlietali na 2 týždne na dovolenku A ...všetci mi tvrdili, že pri výmene za plastové sa nepráši, že nemám nič zakrývať ( to sme už mali komplet byt zariadený )..ma skoro vystrelo...a keď som videla zbíjačku v rukách jedného roboša, lebo nemohol odstrániť parapetnú dosku, tak to som predýchavala nervový záchvat ( bez srandy)...preto ťa chápem, že prach, prach, prach...aj ja neznášam...

brulka
23. aug 2009

ahojte - vsetkych pekne zdravim. som tu dnes po prvy krat, ale co to som si uz z fora precitala a vela sa tak i dozvedela. je fajn ze tu tato tema existuje, pretoze o adopciach, pestunstve alebo profi rodicovstve sa na internete pise malo. clovek si je schopny najst iba najzakladnejsie info. od jula sme i my zaradeni v zozname ziadatelov na adopciu a ja sa uz velmi tesim ale i trosku bojim prichodu vytuzeneho cloviecika. chcela som sa vas spytat ake to bolo ked vam konecne zazvonil telefon, a co ste citili ked ste prvy krat uvideli vase dietatko. bola to laska na prvy pohlad? stalo sa niekomu ze necitil nic? odmietol niekto z vas "ponuknute dietatko"? ak ano tak preco? ja si to totiz cele neviem predstavit ako budem reagovat ci budem plakat od stastia alebo budem kludna no je to jeden velky otaznik...tesim sa i bojim zaroven...mali ste podobne pocity?

zicon
23. aug 2009

No tak nejako by som to prezil. Ale tu ide o to ze ked som hotovy, lebo sme robili - okna malovku tak ma nenahovory na renoaciu parkiet inac ako prikritim plavajucou podlahou.

zicon
23. aug 2009

Nuz ale okna sa neoskrabuje, ale opaluje let pistolou alebo tepelnym fenom.

lenkove
23. aug 2009

Doliana
vybrusit!!! to mojmu tatikovi nikto nepovedal! 😀 😀 😀 😀
ale je to teple na nozky, sikovneho mas muza 😀 😀

Yukki
husacie hovno je krasna farba 😉

najjulinka
autor
23. aug 2009

brulka ja som sice brala deti do profi, ale su to zvlaštne pocity... ked som videla Lucinku, tak ma napadlo len, že "však jeto jedno, neostane u mňa na furt"... no a čakame na pravoplatnosť rozsudku a budeme svoji 😉 😀 😀 😀 Kika som videla na oddelení a pekne sa na mna usmial.. ccela som ho... ale ked mi ho ukazali o necele 2 mesiace neskor, tek len som čumela, že také škaredé decko som chcela... 🤐 🤐 🤐 No a Dominiku ani nehovorím... To som skoro nespavala, že prečo si nemožem vybrať a že kcem ine babo a tak....... Zatial nedm dopustit ani na jedno z nich.. .posledne dvojčatá sme brali, tak to som ich kcela... páčili sa mi.. .dumala som nad ich vekom, ale v podstate nbolo, žeby som ich nechcela... a ešte stále ten vzťah nie je v pohode... akože poteší ma velmi, že sa na mna tešia, že ked ma zbadaju, tak sa tešia a tak.. ale proste ešte to nie je také aké by malo byť... ale už začinaju byť tak trošku naše... akože n rovinu poviem... všetko su to cudzie deti... ak je mamina tehotná, tak 9 mesiacov sa s bábom pozná, ked sa narodí... ale s kludným svedomim možem povedať, že ešte nebolo také aby nám trvalo až 9 mesiacov, kým sme deti vzali za take ozaj "naše" ... vždy je to o vla menej 😉

najjulinka
autor
23. aug 2009

ccela = chcela
vla = vela

mata2
23. aug 2009

caute,

kupili sme deckam kolieskove korcule 😵
este pred 10r som aj ja na takych lietala,a celkom dobre 😎
tak som si dnes jedny pozicala,aby som im ukazala spravnu techniku 😉
prvy krat som padla uz pred dverami.... 😅 potom este 2x na ceste.. 😔 cely cas som bola v polohe jak keby ma seklo v krizoch 🙄 ,nakoniec ma chalani dotiahli pred dom,tak som len zamrmlala ze ich to tatko nauci cez vikend a som stastna ze sa mi s tou narazenou kostrcou da ako tak sediet... 😝

http://www.najmama.sk/clanok/1604/povolanie-pro...

mayap
23. aug 2009

juli, ešte k tej mojej téme: svokra má vlastnú izbu, druhú izbu (spálňu) mám ja s mužom a paťom, bývalá obývačka je detská izba a ešte je tam jedna miestnosť (my ju voláme hala), na jednej stene okná, na druhej dvoje dvere (kuchyňa , vchodové dvere z chodbičky), na tretej dvere do detskej izby (veľké dvojité), a na štvrtej stene ďalšie dvere... 😅

cairka
23. aug 2009

mati 😀 😀 😀
brulka, to budeš vedieť 😉 u nás bolo aj také prvotné očarenie dieťaťom, ale myslím, že ja by som bola očarená aj keby mi ukázali minischreka 😝 ten vzťah sa tvoril dlhšie, ľúbila som ju od prvého okamihu, ale postupne sa tá láska dostáva na "vyšší level"...

my máme kuchyňu zelenkavú a izbu marhuľkovú, zbytok biele 😵

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre