Prišli k nám. Náhradné rodičovstvo

najjulinka
13. máj 2009

Tak a sme tu. S uderom polnoci...

najjulinka
autor
25. aug 2009

Ahojte. Silvinke držím palce, nech je domka čim dlhšie a nech je už len lepšie a lepšie...

My máme auto pred domom... Zabili sme kooopec času s tým... ale máme... zajtra porada v domove... a prihlasenie auta zajtra...

mexx
25. aug 2009

Mary, som sa bala, ze to presne tak pochopis, ze si ako Truhlik. 😅 Ale ja som v dobrom myslela, ze zavidim, aky mas prehlad, ked raz budem ako ty, uz bude machrovat. 😎 😀 😉

Tie dvojicky su uplne uzasne, rano som citala ten clanok a hned som si vravela, ze ktovie do akeho domova sa dostanu, a ze by som hned brala... 😅 Ja sa na tom stale smejem aj s MM, ze mi uz dlho hovorime, ze chceme tri deti - najprv syna a potom dievcence/dvojcence, a pri zmysle pre humor dobreho nasho Panbozka by som sa ani nedivila, keby sme si take zadovazili. Syna uz mame, zato furt tvrdim, ze musi u nas ostat, kam by chodil, uz len tie dvojky nam chybaju... 😅 Ale fakt, keby sa k nam do profi niekedy dostali baby-dvojky, isto by som to brala ako "znamenie" a chcela by som si ich nechat. 😉

mexx
25. aug 2009

Niekto sa ma, aj ja chcem nove auto... 😎 😉

Ja mam pocit, ze tu stale nieco vybuchuje-zavaluje-havaruje...nejaky "poruchany" stat asi mame alebo co... 😕

najjulinka
autor
25. aug 2009

mexx ani nie.. ked si vsimnes, tak ked u as je nestastie, tak tesne po nas nas dakto trompfne.. .vacsinou Poliaci, ale občas ukrajinci a rusi...... vsimni si to.... ked u nas padlo lietadlo s vojakmi, tak poliakom po par dnoch padla tá hale, kd bola výstava holubov či čo... viac mrtvych, viac zranených mali.... ked u nas tresne nejaká bana, tak o chvilu tresne aj dakde inde... nám Slovákom necháva každý len 5 minut slávy aj v tomto.. hned nas tromfnu.... takže som zvedava čo teraz kde komu buchne....

najjulinka
autor
25. aug 2009

mexx my sme až tak nechceli ako museli.... plno penež, nechcelo sa nam do toho moc.. .hlavne mne... ale čo možem, ked musime....

mexx
25. aug 2009

Juli, ved to je jasne, ze take velke auto sa uz skor z nutnosti kupuje. My tiez riesime, ze by sme radsej vacsie auto, akurat ze taketo velke kupovat urcite nebudeme, a pri klasickom osobnom si musime zrejme vybrat, bud budeme mat velky kufor, aby sa vosli vsetky veci s pripadnym kocikom, a ziadne miesto vzadu (resp. velmi malo), alebo dost miesta v aute a maly kufor. Naprd. 😨 🤐

A to som si tiez vsimla, ze vzdy po nas sa este dakde inde nieco stane. Ale aj tak sa toho u nas deje dost, hlavne mam pocit, ze uz kazdy den v spravach hovoria o nejakych havarovanych autobusoch alebo lietadlach.. 😖

magimary
25. aug 2009

juli, tak to by ešte chcelo nejakú spoločnú rodinnú foto pri novom aute-sem na koníka 😅 😉
aby sme mali inšpiráciu... 😀
môj tatik to auto vzal akosi vážne, každý večer študuje na IT Dacie Loganky (a včera mi už oznámil, koľko by nás stalo prerobenie benzínovej na plyn-už sa na to pýtal toho technika, čo nám robil feldu 😲 😅 a kedy by sa nám to splatilo a že sa nepoplatí dovoz z POľska, lebo rozdiel je len cca 10-20tis. a že-hoci chcel pôvodne nafťáka, teraz sa mu lepšie pozdáva ten benzínak-práve kvôli tomu prerobeniu (lebo nafťáky sa nedajú)...
takže, ešte jedna fotečka a auto by nám mohlo čoskoro postáť pred domom...teda dúfam, že to stihneme, kým nás bude o jedného viac (alebo dvoch? 😀 , mám vážny zálusk na tie dvojky 😉 )...
no uvidíme...

mexx, nevyžehľuj si to 😀 , truhlíkm truhlíkom ostane...veď aj chrobák trihlík mal prehľad... 😅 aspoň si to myslel... 😀

mexx
25. aug 2009

Mary, ides agitovat u riaditelky, aby ich vzala do Studne, a potom idu k tebe do profi? 😅 😀 😉

Nam sa tiez ta Dacia pacila, ale na novu urcite teraz nemame (budeme radi, ak sa podari ten byt), takze zatial o avetku len snivam... 😒

magimary
25. aug 2009

mexx, ako by som mohla? veď som ju (zatiaľ) videla dvakrát v živote a hneď mám na ňu vyrukovať s takouto požiadavkou... 😨 😅
a bojím sa, že by mi potom stiahli malého na skupinu... 😔
ale, ja to vidím takto: ak prídu dvoječky (s+v) do Stud., tak tam pobudnú minimálne tie tri mesiace, to je (ak dobre rátam) cca do novembra, decembra a to už bude mať Zajik rok a potom by ich sem možno dali-bez akejkoľvek agitácie...teda, ak by to tak malo byť...
a tak by to bolo aj super, lebo dovtedy by sme im stihli akurát dokončiť izbičku tu dole... 😀
to sú ale plány!... 😅
ale páčia sa mi...
a
o autíčku tiež ešte len snívame (žiaľ 🙄 )..., alesnívať sa môže, nie?! 😉

najjulinka
autor
25. aug 2009

Inak z leasingu taká ženská nemožná, akože na kolene sme si tam sami počítali... Nebola ochotná spočítať nič.. .my s deckami... no krava.... takže tak... 😖 snad sme sa neodžubali...

janivonbenji
25. aug 2009

magi,
sa veeľmi teším, že silvinke sa polepšuje, často na ňu myslím a strááášne držím palce....

cairka,
ak sa to volá presne ako si napísala, že rozprávka pre neposlušné deti, tak na tom sme už aj my kedysi boli ( kubko veľmi rád do bábkového divadla chodí...), ale naším najobľúbenejším je pezinské PIKI ( ale väščinou ich poznáme ako Ela a Hop...), jáj, už sa teším, kedy zas začne divadelná sezóna... 🙂

janivonbenji
25. aug 2009

julinka,
gratulujem k novému autíčku, nech vám dobré slúži a veeľa šťastných kilometrov.... 😉

magimary
25. aug 2009

jani, dík!
a odkiaľ si, že poznáte našich PIKI?

juli, prosím, nemôžeš mi hodiť nejaké lilnky na dobré a u nás dostupné trojčatovské kočíky (okrem PPtriplett)?
ja kukám, kukám a nič nevidím... 🙄

práve mi volali z dd, že sa ozval Zajkov biofather a staršne ho chce vidieť ( 🙄 😲 ), nepočka to ani do schôdze, ktorú máme o 2 týždne ( 😠 ), tak by som možno v dd prehodila pár slov aj o dvojkách... 😉 🙂 😅
ale musím byť pripravená fyzicky to vzládnuť (teda potrebujem najmä prepravný nemotorový prostriedok 😀 )...

najjulinka
autor
25. aug 2009

PP triplet su naj 😉 Má aj Inglesina trojčatový... a potom také všelijaké širokánsky sa možno daju u nas kupiť - to neviem - to som nikdy nekcela....

najjulinka
autor
25. aug 2009

V ČR Ti Liberta vyrobí na zakazku, v Polsku polsky vyrbca (vyrobcovia) tiež... ale t také polské fujčioviny hebedové asi nekceš 😀 😀 😀

najjulinka
autor
25. aug 2009

http://www.showeryourbaby.com/bonabybado.html 😀 😀 😀 no čo som ja teraz našla... 😀 😀 😀 Srandička... Ešte keby to vedelo dať odgrgnúť 😀 😀 😀

najjulinka
autor
25. aug 2009

No ale trojčatový jednoznačne PP mary.. po tom ja už tak poškulujem... a reku detom pol roka nič nekupim a mam ho aj s autosedačkou jednou 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

magimary
25. aug 2009

je mi jasné, juli, že triplette je asi naj, ale prečo nema strechu??? 😲 😠
či to len na fotkách nemá strechy? a tá cena!!! skoro 30tisíc... 😲
či ako to je?
a inglesina má len také, ako ty s tou konzolou nie?
a tí výrobcovia, ako sa dá k nim dostať?

najjulinka
autor
25. aug 2009

Nova inglesina je za radom... ak PP
PP má strechu... 30000 mas PP aj s autosedačkou jednou .. hned ti spočitam

magimary
25. aug 2009

ale ja by som rada asspoň nejaké foptkytrojkočíkov, veď nikde nič nevidím (okrem triplette)! aj keby boli hebedá,chcela by som ich aspoň vidieť... 🙄 😉

najjulinka
autor
25. aug 2009

799€ je kočík... tj 24000Sk

najjulinka
autor
25. aug 2009

autosedačka stoji 165€.. .tj skoro 5000 Sk...

magimary
25. aug 2009

a kde si našla takú sumu, ja som ich teraz pozerala a všade sú okolo 27-28tisíc...
hoď mi linky...

najjulinka
autor
25. aug 2009

báza ak kceš je 115,85€, tj skoro 3500Sk
Ale autosedačky možeš postupne dokupovať 😉 ja som tiež dumala.. s tým, žeby som kupila 1-2 autosedačky len.. lebo vačšinou tretie už je väčšie a hlavne sedačky aj dajaké mám... keby bolo treba viac vajičok...

najjulinka
autor
25. aug 2009

www.prenasedeti.sk .. .to mas aj s kurierom domov ten kočík 😉 Na fakturu Ti napišu hoci aj detský domov odberatela 😉

magimary
25. aug 2009

juli, to som už malaotvorené stokrát a nenašla som ho tam...
a vysvteli mi, prečo nemá strechy? ako môžem v zime fungovať bez striech?
vajca PP mám, teda jedno a druhé by som si požičala a tretie nepotrebujem...

najjulinka
autor
25. aug 2009

má strechy..

najjulinka
autor
25. aug 2009

http://www.prenasedeti.sk/product/kocik-pre-sur... - vsak jediny trojičkový kočík čo maju tam. ked kliknes na trojčata, tka ti vyhodi len ten. .tak ja si nenasla?

magimary
25. aug 2009

no, nenašla...ani len záložku trojčatá som tam nenašla (ale viem, že tam bola)... prečo nemá nidke na fotkách tie strechy? podľa mňa ich nemá... kde si ho videla so strieškami? 😕

najjulinka
autor
25. aug 2009

ta ked v popise ma,ž e take a hentake strechy ... a nanožniky a bla bl a... tak ekd aj na foto nema, tak má..... veriš tomu, že ak je v popise nanožnik tak tam je??? tak ked je v popise strecha, tak veriš tomu, že je??? ja som mala v popise pri Marcu plaštenku a bola 😉 😀 😀 😀

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre