• Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO
  • Odporúčame: Mojasvadba.skModrastrecha.sk
  • Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO

Prišli k nám. Náhradné rodičovstvo

2. februára 2017 
juli, ja by som sa detskym vecickam nepotesila :zipper_mouth: . Nechcete sa im zlozit na predlzeny vikend niekde, alebo poukazy do relax centra, napr masaz - existuju aj pre tehulky. Sabai thajske masaze nemate v KE? Je tam krasna atmoska, thajky, rozne typy masazi, cajik atd...
4. sep 2009 o 09:50  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Ja by som im dal penize ako my chceme dat kamosovy na svadbu.

V pokladnicke chceme dat 2 pary 200 eur ale v 1 eurovkach, nech je to originalne.
4. sep 2009 o 10:05  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
skolak je uz doma :slight_smile:
mame prvu domacu ulohu :sunglasses:
4. sep 2009 o 11:04  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Super tak rieste
4. sep 2009 o 11:33  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ahojte..prosim vas, je tu niekto taky alebo viete o niekom takom, kto sa pokusal ziskat dieta pribuzneho do svojej opatery z toho dovodu, ze matka sa on nestara?
4. sep 2009 o 11:40  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
autor
laculik oni byvaju v BA.. a pravdu povediac mna by z masaži ako dar asi piclo.... a Gita je čudná.. jej ťažko..... :unamused:
4. sep 2009 o 12:01  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
autor
tulenka my sme zoznam mali.. .oni nič nemaju.... netušim čo v domacnosti už maju a čo nie...
4. sep 2009 o 12:03  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ja osobne masaze neznasam, ked sa ma dotyka cudzi clovek :zipper_mouth:
4. sep 2009 o 12:12  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
autor
no ja tiež nie mixka.. .to by bolo ako za trest.......
4. sep 2009 o 12:18  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
A co tie Eurace, celu kopu??
4. sep 2009 o 12:21  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
autor
Zicon mne Eurace pripadaju fajn, ak ich je kopu.. .ak sa dava veledar.... ale ak sa dava tak normalne, tak v eurach je to take malinke čiselko.... v Korunach by to ešte šlo :grinning: :grinning: :grinning:
4. sep 2009 o 12:24  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
tak my sme boli v škôlke. nástup je predbežne dohodnutý na 1.10. ale asi to pôjde ťažko - najprv chcela kuknúť detičky, tak sme šli kuknúť, akurát spievali olijanka, tak sa veve vyštverala na ruky a učiteľka čosi ku nej prišla, len jej povedať, ani brať ju nechcela, tak sa na mňa zakvačila že ma až uštipla :sweat_smile: ale deťúšiky boli zlaté, ako tam sedeli dokolečka a spievali :dizzy_face: a bude mať veve na skrinke mačičku, tak bola spokojná, že pekná, len má hornú skrinku, tak že ako si tam bude veci odkladať tak vysoko :slight_smile:

potom sme sa šli prejsť a na nákup a také dievčatko rómske hypnotizovalo veve pohľadom, tak som čakala klasika otázku, či to je moje dieťa :wink: a sa ma pýta, že ako sa volá, tak som povedala, že "tak sa volala moja sestrička, strašne sa na ňu podobá, ako keby boli dvojčatá, ona zomrela, ked mala 5 rokov" :cry: fest mi jej bolo ľúto, bolo vidno, že má málo k slzám a ja som tiež nebola schopná slov :zipper_mouth: a to že mám byť soc. pracovník a ked mám kecať, tak neviem, čo povedať :frowning2: že mala rakovinu :cry:
4. sep 2009 o 12:28  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
kocky chystaju novy zakon o RP.. a chcu ho zvysit.. ale ... skopirujem vam co som uz davala inde

Ak sa jednej z oprávnených osôb pred vznikom nároku na rodičovský príspevok vyplácalo z dôvodu riadnej starostlivosti o to isté dieťa materské15) alebo obdobná dávka v štáte, ktorý je členským štátom, rodičovský príspevok je 256 eur mesačne odo dňa zániku nároku na materské15) alebo obdobnej dávky v štáte, ktorý je členským štátom, do konca kalendárneho mesiaca, v ktorom dieťa dovŕši dva roky veku. Od kalendárneho mesiaca nasledujúceho po kalendárnom mesiaci, v ktorom dieťa dovŕši dva roky veku, je suma rodičovského príspevku podľa odseku 1. 164,22 eura mesačne

15) § 10 zákona č. 328/2002 Z. z. v znení neskorších predpisov.
§ 48 a 49 zákona č. 461/2003 Z. z. v znení neskorších predpisov.
takze vyzera ze je to jedno ci bola dobrovolne alebo povinne nemocensky poistena.. staci ze mala narok na materske...
citacie su z navrhu co je v pripomienkovom konani

pre tych co maju deti v pestunstve , osvojeni.. by bolo zaujimave zistit ako budu posudzovat nas.. kt. by sme mali narok na materske .. z pohladu nemoc. poistenia.. ale nie z pohladu veku dietata
cize v podstate mi ten navrh pripada tak.. ze ak nesplnim podmienku naroku na materske.. teda ze si beriem dieta starsie ako 7 mesaicov.. nemam narok na ten zvyseny RP.. ? dufam ze to este zmenia v pripomienkovom konani alebo tak nejak.. lebo je to pekne obchadzanie nahradnych rodicov..
4. sep 2009 o 12:40  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
autor
Tiež to sleujem maznačik... A zatim nič čo by sa týkalo nás :grinning: :grinning: :grinning:
4. sep 2009 o 12:45  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Cawte
:grinning:
4. sep 2009 o 13:08  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Všetko naj Natalke :slight_smile:
4. sep 2009 o 13:09  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Cairka, no bude to vesele s tou skolkou :slight_smile: . Bebe ma zas iny problem : ona uz nechce chodit do skolky, ale do skoly ako Terezka :grinning: . A vcera , ze nech jej kupim tenisky na tie kruhy. Som nechapala, ze ake "kruhy". Ze ved tanecnu ... atd. Stale sa pyta, ze kedy ju uz prihlasim na kruzky. S tymi druho- a viac- rodenymi je to uz jednoduchsie, oni uz len napodobnuju tych starsich
4. sep 2009 o 14:00  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ahojte!
tak som práve dorazila z úpsvaru... :fearful: a ešte teraz mám padnutú sánku!!!... :fearful: :astonished: :sweat_smile:
prišla som tam o 5 minút dvanásť (obrazne aj doslovne, lebo dnes "ordinovali" len do 12 a ja som tam naklusala o 11,45h-trochu účelovo, aby moc nekecali :sweat_smile: ) a najprv padli sánky im zomňa a potom mne z nich... :confused: :grinning: :fearful:
hneď medzi dverami mi (inak príjemná)pani povedala, že to je nadlhšie... :wink: , tak som jej hneď tam medzi dverami povedala (ani celkom necháopem, jak to zo mňa vyšlo, ale už to bolo vonku :sweat_smile: ): "ja by som chcela naozaj len papiere, lebo ostatný postup ovládam... :grinning: (tam bolo počuť pád ich spodnej sánky :sweat_smile: ) a keď som jej potom povedala, čo všetko potrebujem mať vybavené a čo už mám, tak len v nemom úžase skonštatovala, že naozaj sa vyznáte, tak ja vám to teda pripravím (tie papiere-dotazník, tlačivko na odpis z RT ai.)...v tom momoente som myslela na vás všetky, čo ste mi to tu tak pekne trpezlivo nalievali "do hlavy", že som potom mohla machrovať :grinning: :sunglasses: ...
no a dala mi všetky papiere, hneď som jej povedala, že si chcem robiť prípravu s Návartom (lebo s nimi už dlho spolupracujem, opäť jej padla sánka o trochu nižšie :sweat_smile: )... ešte sa opýtala, aké máme profidieťatko, aké svoje (ja som sa spýala na toho môjhpo muža živnostníka bez daňového prziznania) a na to vybehla iná pani (už nie až taka sympatick. :sweat_smile: ) a jednoducho sa ma opýtala: "nemôžete si tú pripravu urobiť , čo najskôr? máme pre vás jedno ročné dieťatko"...!!! :astonished: !!!... tak a tu padla sánka zase mne, oči som vytreštila a v jednej sekunde som zháňala najvhodnejšie slová, ako jej povedať, že ... (šak viete čo :zipper_mouth: :sweat_smile: )...tak som len zašveholila: "ale to sa nedá tak skoro, ja si pôjdem do práce po potrvdenie až 16.9 a potom ešte neviem čas prípravy atak..." a ony na to, ale veď ich požiadajte telefonicky nech vám to vystavia pošlú, nech je to čím skôr kompletné... :fearful: , a ja-pomaly som naberala odvahu vyjsť s farbou von- no potom ma ešte napadlo, že poviem o tom včerajšiom telefonáte (o "prekvapku") a že nateraz asi budeme "plní"... a že ozaj to potvrdenie o plate vybavím až v polke septembra osobne... ". Tak sme to ukončili tým, že prídem čím skôr po tom 16-tom...
ale,poviem Vám, že ja mám fakt ešte teraz sánku dole z toho, že Vám na úrade ponúknu dieťatko hneď pri prvom sretnutí!!!!!!!!!!!!!!! ani niepri odovzdávaní žiadosti, ale ešte len pri prázdnych papieroch, ktoré som od nich pýtala!!!) a kde sú tie nekonečné poradovníky??? :astonished: , mi to pripadalo tak, že ja som prvý pestún po 5rokoch, čo sa im zjavil na obzore... :fearful: :sweat_smile: :astonished:
takže, ak sa chcem "dočkať" našich "valstných" profidetičiek, asi budem musieť fakt do toho dotazníka napísať, že chcem babulko biele, zdravé, novorodené a dokonca zlatou niťou vyšívané...!... :fearful:
no, ja ešte stále predýchavam, lebo keď to taktpo rýchlo pôjde, tak (by som mala) budem mať do roka 6 detí naraz!!!... :sweat_smile:
no, mám faKT dosť...
4. sep 2009 o 14:06  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
autor
mary to bolo dieťa asi kinder surprice.... proste zvláštne rýchlo potrebuju ho dať.... :grinning: :grinning: :grinning:
4. sep 2009 o 14:14  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
magi, a nebola tam tá tvoja známa preto tak dlho, že jej hned robili 26hodinovú prípravu? :sweat_smile:
4. sep 2009 o 14:20  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
nie, ona tam nebola tak dlho preto, že by ju pripravovali, oni ju tak dlho (totiž)odhovárali...! :rolling_eyes: ...
juli, ale už si sa s tým niekedy stretla?!? :confused: :sweat_smile:
4. sep 2009 o 14:23  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
autor
no že sa kcu zbaviť niektorých detí to som sa stretla... neraz... nie osobne.. ale plno ludi tak má deti...
4. sep 2009 o 14:26  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
no, ale vyzerali tak presvedčivo, že ani neviem, ako by som sa bránila, keby došlo k istému...bolo to také "nátlakové"... :confused: , ale nemôžu ma k ničomu nútiť... snáď, keď si prečítajú podmienky, ktoré si dáme ( :sweat_smile: :zipper_mouth: ), tak nám nebudú dávať každé dieťatko,ktorého sa potrebujú "zbaviť"... (a to ako zbaviť?!? :confused:)
4. sep 2009 o 14:29  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
a, blumka, ja poznám taký prípad-po tom, čo zomrel moj bratranec, jeho žena sa prestala starať o ich 3-roč.synčeka, takže si ho teraz vzala do NOS (náhradnej OSOBNEJ starostlivosti) jeho babka...bez súdov a pojendávaní..., vybavilo sa to všetko na sociálke... :wink:
čo by ťa konkrétne zaujímalo?
4. sep 2009 o 15:02  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
mary v Ba kraji maju malo pestunov.. to mi vraveli viackrat.. ale dobre si vybavila :wink:
4. sep 2009 o 15:08  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
myslíš, maznáčik? lebo ja mám pocit, že keď tam prídem na budúce, ponuka sa ešte viac zvýrazní... :confused:
aj Tebe tak "silno" ponúkali? ako si im "odolala"... :sweat_smile:
4. sep 2009 o 15:24  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
no mne ponukali blondave... biele.. iba.. :grinning: no nejako som odolala..a predstav si ani do tych spisov nachystanych sa nepozrela... :grinning: to je vykon na taku zvedavu osobu ako ja :grinning:
4. sep 2009 o 15:34  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
a nekomentovali to a nepozerali na teba divne, ked si ani nenakukla? :confused:
a môžeš aj nennakuknúť? ako si im to zdovodnila? :confused:
4. sep 2009 o 15:39  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
veve spí už skoro 3 hodiny :confused: večer bude mať zas nočnú :sweat_smile: ale prší a je riadna tma, tak asi aj za to

magi, a to u vás v meste, či na kraji socky?
4. sep 2009 o 15:41  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ze nemam teraz cas ponahlam sa do prace a chceme sa najprv poradit z psyzchologom z pripravy kvoli dcerke.. a tak.. alebo som poslala muza a on povedal ze bezo mna nie.. ako tak ti poviem.. ze u nas na socialke.. tety poznam.. uz roky.. su to velmi dobre zname mojej mamy.. takze tam som naznacila ze mi nemaju ukazovat.. potom..
a ukazovali mi na kraji.. tam som to riesila hore napsianim.. / vyhovorkami../ v den ked sme si prisli pre papier ze sme zapisany v zozname.. tak nas cakali znovu tri spisy a DVD cka.. vtedy sa uz moc nedalo.. vtedy sme povedali ze sme uz predtym boli v enziskovke pozriet sa v zozname.. / rano sme uz vedeli ze ideme pre zoznam/ a ze mame dieta co sa nam zapacilo.. teta na krai bola sklamana ze to bol iny kraj.. ale inak ok..
4. sep 2009 o 15:47  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Choď na stranu:   Zruš
Tvoj príspevok