Prišli k nám. Náhradné rodičovstvo

najjulinka
13. máj 2009

Tak a sme tu. S uderom polnoci...

zicon
13. sep 2009

Ok tak to mate dobre ked idete podla ZP.

Ale teraz sa vratme k tomu dedeniu, mnohy o tom fakt nevedia a vznikne tu generacia dospelych profi deti, ktore vyrastu v profi rodine - nepodary sa ich umiestnit a zivot im prinesie dalsiu pascu v podobe dedenia, ak nebudu vsetci v cas informan.

Nevies da sa kvoli jednoduchosti osvojit profi dieta aj po jeho 18??

najjulinka
autor
13. sep 2009

osvojiť sa dá do 18ky.........
zicon zjavne 2 semestre obcana ti nestacia na radenie 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 máš v tom riadny guláš...

zicon
13. sep 2009

Mam - lebo to nemam nastudovane, ja do tejto oblasti nerobim ani robit zatial nemienim, takze preto, ja sa specializujem na verejnu spravu, spravny poriadok, skvor tymto smerom

zicon
13. sep 2009

Ty si mylis obcana s ostatnymi zakonmi, tak sa my nevysmievaj, ☹ ja sa snazim poradit ohladne dedenia, nie osvojenia.

najjulinka
autor
13. sep 2009

ja som bez semestra obcana a neponukam rady ako odbornik, aj ked mam pocit, že ked možeš radiť aj ty, tak ja aspon 100nasobne 😀 😀 😀

najjulinka
autor
13. sep 2009

zicon ale tu sme maminy čo mame pristup na net.. kecame spolu, chodime na pobyty....... tu sme maminy "vzdelané".. .kde čo tu potrebujeme ohladom nejakého tlačiva poradiť, kedže sa menia a ohladom výšky odmien, prispevkov deti, kedže sa menia... ale inak tu moc neporadiš...

najjulinka
autor
13. sep 2009

a zicon ked sme už pri tom tvojom záujme, vieš že "naše" deti maju vyživovaciu povinnosť voči rodičom??? resp. ked dovršia vek 18 budu mať.... voči tým čo ich týrali, vyhladoveli, utýrali, zanebávali....... to vieš???? myslým to dedenie je najmenej v týchto veciach....

zicon
13. sep 2009

Ty stale splietas dva zakony, ktore su od seba oddelene a poukazujes na mna.

Ja len upozornujem na vazny fakt, z hladiska dedenia a obcana niesu nahradne formy rod. starostlivosti povazovane za rodinu a tak v pripade pruseru sa moze stat ze tvoj majetok si rozdelia pribuzny a ten blizky clovek o ktoreho si sa starala nedostane nic a to je velmy vazna vec.

najjulinka
autor
13. sep 2009

a len, že ak iekto decko neadoptuje... napriek tomu ho spomenie v závete... tomu dieťatu sa dačo stane... a celý jeho majetok dedia rodičia, surodenci a pod........... takže v podstate je to obojstranne nebezpečné...........

zicon
13. sep 2009

A webku pre zdruzenie nepotrebujete??

najjulinka
autor
13. sep 2009

zislo by s dorobiť a aktualizovať.. .ale ja sa v tom nevyznám... a nevie ked to robil dakto iný či ty vieš pokračovať....

zicon
13. sep 2009

To uz nemyslis ani vazne, aky majetok maju tieto deti?? Dofrasa niesi riaditelka zemegule, ani najmudrejsia na svete, ja som chcel rozumne podyskutovat a nie pocuvat invektivy o tom aky som neschopny.

zicon
13. sep 2009

Inac tvoja uvaha o dedeni a zavete je nespravna pretoze ak by takato situacia nastala: Moze sa detit len majetok zosnuleho. Tj majetok ktory ma a nie v buducnosti ziska. A dediske prava su neprenosne. T.j. pribuzny dieta by dedili len v priapade ze by ste naraz zomreli vsetci.

najjulinka
autor
13. sep 2009

zicon ak to dieta zdedi po tebe, tak už je to jeho.. .a potom dedia jeho pribuzný

najjulinka
autor
13. sep 2009

samozrejme aj to sa dazavetom upraiť.....

zicon
13. sep 2009

Ano, ale pribuzny v prvom a az potom druhom rade.

A v prvom rade je to: Manzel, manzelka, deti

Tj. jeho najblizsia rodina, ktoru si v priebehu zivota vytvoril zosnuly

najjulinka
autor
13. sep 2009

ale ak nema este svoju rodinu....

mixka
13. sep 2009

ahojte 🙂

juli a tebe sa kto stara o 5 deti, ze tu zavislacis od rana 😕 ???

maznacik007
13. sep 2009

Aka debata nar 😅 😝

k dedeniu...............je predsa samozejme ze pestunsky rodicia nie su uvedeni v RL dietata a nevznika detom narok na dedenie zo zakona..
o profirodicoch hadam ani netreba pisat... to su predsa zamestaci domov...... a tam o akomkolvek naroku dietata nemoze byt ani reci

a to nemam ani dva semestre prava...

ono je to vzdy na konkretej rodine... ako si to zariadi

zicon
13. sep 2009

maznacik007 to si teraz pekne ponizila vztahy vramci profirodiny.

cairka
13. sep 2009

dobré ráno.
zicon, ako bakalár sociálnej práce ti môžem napísať, že píšeš bludy. povedz mi čo robíš a aký súvis má verejná správa či správny poriadok s dedením 😕
tiež si myslím, že si nenapísal nič nové 😉
a to krátenie príspevkov, abo nebodaj mzdy je tiež dobrá haluz 😠

cairka
13. sep 2009

zicon, ako ponížila? ved profideti sú chovanci DD . zo zákona je to tak

cairka
13. sep 2009

či ako ked jednej profirodične prejde počas kariéry rukami 20 profidetí, ktoré sú umiestnené dalej, tak má dedičstvo deliť medzi svoju rodinu + tých 20 detí?

zicon
13. sep 2009

Ja som sa len dofrasa pytal na nieco co neovladam, to je tak zle??

Podla zakona anol ale podla citov a emocii, vies a na to sluzi zavet.

zicon
13. sep 2009

Nie ale mas jedno ktore mas od mala az do jeho dospelosti, napriklad najjulinka ma prodisestru a ja myslim tieto pripady.

zicon
13. sep 2009

Ked sa iny spytaju, neposudzujete ich poradite im, ja ked sa spytam uz je zle. Kde je spravodlivost???

cairka
13. sep 2009

zicon, ty si sa nepýtal, ty si dával rady, ktoré neboli správne a oháňal si sa dvoma semestrami z práva 😉 otázka by znela: " ako je to s dedením u profidetí?" 😝

ináč myslím, že v takých prípadoch ako julčina segra ste sa zhodli na tom, že je to riešené závetom 😉

zicon
13. sep 2009

Nuz ti si spojila dve temy do jednej. Moje veci ohladne dedenia boli psravne, to kretenie prispevkov bola ina tema.

maznacik007
13. sep 2009

mas to evidentne popletene aj ja mam sestru uz dospelu co je u nasvpestustnstve a vobec nepochybujeme ze pri dedeni to rozdelime spravodlivo medzi vsetky sestry...

je obrovsky rozdiel medzi profesionalnym rodicovstvom... /co je povolanie/ a medzi pestunstvom / co je opatrovnik / mozno by si si to mohol pozriet... najprv.. aby si mal v tomto jasno.... a potom az riesit dedenie a pod..

profesionalny rodic casto ani nevie kam presne dieta od neho islo... ku komu a pod... takze take uvahy su uplne bezpredmetne....

neverim ze by som kohokolvek z profirodicov ponizila... maju krasne povolanie/poslanie a oni sami vedia o co to je...

PS... ty si si nepyta radu ty si nevyziadane rady rozdaval...

Juli....poziadala si si aj o pridavky na deti /naL./ a este si uplatni danovy bonus u zamestnavatela

cairka
13. sep 2009

zicon, citujem ťa :" Viete ako je to s dedenim u deti ktore su v pestunstve, alebo v 9 mesacne predosvojitelskej, v profi rodine aj ked sa doziju dospelosti?

No nijako nepozera sa nich ako na dedicoch, da sa to ovsem vyriesit zavetom, ale mnohy o tom nevedia a ked uz nastane ta najkritickejsia situacia, nedostanu zo zakona ani cent, vedeli ste o tom? " - toľko k tvojej otázke
😝

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre