• Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO
  • Odporúčame: Mojasvadba.skModrastrecha.sk
  • Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO

Prišli k nám. Náhradné rodičovstvo

30. novembra 2016 
lenkove - jasné to je iné, maju to dietatko doma, mna skor zaujímalo, čo potom, ked deculo niekto adoptuje... mne by bolo hrozne smutno, ja som dost citliva... :wink:
14. máj 2009 o 11:13  • Odpovedz  • Páči sa mi to
Jahoda...
su tu kocky co si beru dietatko do NRH nahradnej rodinnej starostlvosti.. co je adopcia - osvojenie a pestunstvo

a potom su tu PNR to su profesionalne nahradne rodiny profi.. a tie su zamestnancami detskeho domova len sa o deti staraju v domacom prostredi...

ja mozem povedat len za seba osobne... ze my ako buduci adoptivny alebo pestunsky rodicia sme radi ze niekto sa o tieto deti , ktore mame my zatial iba v srdci , sa stara opatruje ich a mojka ich... a neliezia len tak v postielkach v DeD. nie je nic horsie ako citovo deprivovane babenko resp. kojenec.. atd.
my napr. uprednostnime dieta z profi rodiny
14. máj 2009 o 11:15  • Odpovedz  • Páči sa mi to
lienočka - samozrejme, že je lepšie, ked sa o dietatko stará niekto v domacom prostredí... aky je rozdiel medzi adopciou a pestunstvom...??? adopcia mi je jasna a čo obnaša pestunstvo??? to je to ked sa niekto dočasne niekto stará o dietako, kym si ho niekto neadoptuje???
14. máj 2009 o 11:20  • Odpovedz  • Páči sa mi to
Jahoda, zvykli sme si v pohode, po par dnoch mam pocit, akoby to ani nikdy inak nebolo. :wink:

Lienocka, no vy sa mi pacite... :grinning: :wink: :slight_smile: Ja osobne by som tiez asi skor chcela dietatko z profirodiny, keby som si isla adoptovat alebo "pestunkovat". Aj ked v konecnom dosledku by mi to bolo asi jedno, islo by mi hlavne o to dieta, bez ohladu na to, odkial prislo...
jahodas, myslíš, že my profimamy ne sme citlivé? :confused: :sweat_smile: /samozrejme,chápem, ako to myslíš, ale:/
by si sa divila... :slight_smile:
aké a koľko máme citov..., ale snažíme sa ich "transformovať" do lásky a citov k novému dieťatku, ktoré príde po tom odídenom..., pretože opäť je tu niekto, kto nás potrebuje, kto je na nás odkázaný... :pensive: :slight_smile:
mexx - tak to je super, len teraz nechapem v akom vztahu si z babatkom ty, ked píšeš adoptovať, alebo pestunkovať??? takže neni adoptovane, ani v pestunstve a ty si teda profesionalana mama??
14. máj 2009 o 11:22  • Odpovedz  • Páči sa mi to
magimary - samozrejme, že ste citlivé a máte v sebe mooooc lasky, len ja som to myslela tak, že by som sa na to dieta asi moc naviazala a po jeho odchode by som nan stale myslela, či je o neho dobre postarané a tak... :unamused: ja vas obdivujem, samozrejme v dobrom... :wink: že sa dokažete starat o ,,cudzie,, detičky ako o svoje...
14. máj 2009 o 11:26  • Odpovedz  • Páči sa mi to
jahoda...
osvojenie - mas plne rodcovske prava si zapisany ako rodic v rodnom liste dietata

pestunstvo - dieta ti je zverene sudom mas rodicovske prava v beznom rozsahu... a ak ma biorodina zaujem moze sa stretavat s dietatom a mas narok na odmenu pestuna atd

profirodicovstvo to ako povolanie si normalne zaemstnana ako pracovnik DeD ale o dieta sa nestaras v domove ale doma...

Nie vsetky deti mozu ist hned do adopcie.. t.j nie su pravne volne nemaju este vybavene vsetky papiere.. prip. je tam kontakt s biorodinou.. a vtedy sa pristupuje k pestunstvu..

Pri pestunstve ale mozes tiez neskor poziadat o adopciu.. toho dietata...
14. máj 2009 o 11:28  • Odpovedz  • Páči sa mi to
jahoda, veď píšem, že chápem ako to myslíš... :slight_smile:
nie si ani prvá, ani jedina, čo sa nad týmto pozastavuješ... :wink:
aj my na to ieťatko po odhcode veľa myslíme..., ale postupne (časom, NIKDY nie úplne... :pensive: ) sa náš smútok, resp. obavy zmení na radosť a spokojnosť a prázdne miesto v srdci opäť zaplní nové mimi, ktoré nás potrebuje...
14. máj 2009 o 11:29  • Odpovedz  • Páči sa mi to
mexx. dakujem za kompliment... este vo mne pretrvavaju dojmy a pojmy zo vcerajsej aktivity na pripave.. tak som nejaka rozzohnena..

osobne si myslim ze profi mamy maju prave vela citov a su velmi citlive.. lebo inak by nemohli robit to co robia lebo toto su deti so specifickymi potrebami a je urcite vacsia potreba empatie ako u biodietata.. aspon ja to tak vnimam
14. máj 2009 o 11:31  • Odpovedz  • Páči sa mi to
lienočka - dík za objasnenie... :wink:

magimary - no mate moj velky obdiv... :slight_smile:
14. máj 2009 o 11:33  • Odpovedz  • Páči sa mi to
jahodas01 nemas za co :wink: ked sa s tym clovek velmi nestretne tak sa urcite zo zaciatku citi ako strateni v preklade.. :grinning:
vy uvazujete nad nejakou formou nahradneho rodicovstva?
14. máj 2009 o 11:35  • Odpovedz  • Páči sa mi to
lienocka - neuvažujeme, len som nahliadla do tejto temy a zaujalo ma to... :slight_smile:
14. máj 2009 o 11:37  • Odpovedz  • Páči sa mi to
Jahoda, ja som profimama, ale do buducnosti planujem aj nejaku nahradku... :wink:
14. máj 2009 o 11:42  • Odpovedz  • Páči sa mi to
ok - majte sa pekne... :wink:
14. máj 2009 o 11:52  • Odpovedz  • Páči sa mi to
Baby
a ja som mala na priprave pocit, ze sa hnevaju na vsetkych co si beru deti z profi, lebo sa chcu vyhnut problemom s adaptaciou a deprivaciou u domovacika.. a ze ti co by uprednostnovali z profi su menej vhodni na schvalenie ako ti, co nie.. ale to my mame taku divnu pani, ved som pisala.. :confused:
14. máj 2009 o 11:53  • Odpovedz  • Páči sa mi to
no tak my sme dostali diametralne odlisne info... asi mate nejaku fat divnu pani na tej priprave
14. máj 2009 o 11:59  • Odpovedz  • Páči sa mi to
Lienocka
ved som ti pisala IP alebo nie :confused: moj muz mal na nu jedno slovo a take ake som od neho nikdy nepocula :sweat_smile: a moja mamka, nezavisle do neho tiez :grinning: tiez po prvykrat z jej ust :zipper_mouth: :fearful: ja sa za nu modlim :zipper_mouth: ale tak to ide tazko..
14. máj 2009 o 12:02  • Odpovedz  • Páči sa mi to
nechcem velmi o nasej priprave konkrtne pisat.. lebo predsa su to sfery doverne.. ale neda mi...

moj dojem z tych dvoch stretnuti je taky ze su stastni ze existuju ludia co sú ochotni detom bez rodiny pomoct a ze nas su uplne napomocni a ochotni nas sprevadzat v tomto procese a pomahaju nam naozaj vsemozne... sme proste team :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face:
14. máj 2009 o 12:03  • Odpovedz  • Páči sa mi to
lienocka
tak ja mam z mojej pripravy pocit,ze ziadatelia o adopciu su zufali sebci, ktori chcu len sebe dobre a detom ktore si zoberu len ublizia,lebo ich vlastne nechcu, lebo chcu sebe dobre... :pensive:
14. máj 2009 o 12:04  • Odpovedz  • Páči sa mi to
ale mala by som koncit :zipper_mouth:
14. máj 2009 o 12:04  • Odpovedz  • Páči sa mi to
poslala som ti IP
14. máj 2009 o 12:07  • Odpovedz  • Páči sa mi to
14. máj 2009 o 12:10  • Odpovedz  • Páči sa mi to
baby, pekný názov... :wink:
a dúfam, že keď prišli, tak nebudú chcieť v puberte odísť... :rolling_eyes: a ani inokedy...
14. máj 2009 o 12:18  • Odpovedz  • Páči sa mi to
mayap
coze tak? :grinning: sa bojis, ze ti ich nevesty ukradnu? (musim tak pisat, lebo ja sa toho bojim :confused: :pensive: )
vsimnite si aj reakcie.. pod linkom od Matky..
14. máj 2009 o 12:23  • Odpovedz  • Páči sa mi to
lenkove, nebojím sa , že mi ich ukradnú nevesty, ale blbí ľudia... :rolling_eyes: , blbé reči... :rolling_eyes:
to vieš, puberta dieťaťom zamáva, a keď pribudnú nevhodné poznámky od dobroprajných ľudí, je len krôčik k nejakej hlúposti... a vzhľadom k tomu, že maťova matka býva od nás cca 7 km ,( v okresnom meste ), tak...

...a keď sa oženia, potvory nevďačné, tak nech ťahajú z domu... :zipper_mouth: :grinning: :grinning: :grinning:

...inak, maťov nos hrá všetkými farbami..., no už včera robil na preliezkach opäť hlúposti-... :pensive:
14. máj 2009 o 12:38  • Odpovedz  • Páči sa mi to
mayap teba by som necchela za svokru.. :grinning:
hoci oproti mojej by aj sedemhlava dracica bola vyhrou :grinning:
14. máj 2009 o 12:42  • Odpovedz  • Páči sa mi to (1)
autor
lenkove hm to čo je? že "a su tu aj normalne adoptivne mamy"... to akokeby tu väčšina bola nenormálnych :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning:
14. máj 2009 o 12:42  • Odpovedz  • Páči sa mi to
no Najjuli, niektore normalne niektore nie :grinning: ako napr taky ja :grinning:
14. máj 2009 o 12:44  • Odpovedz  • Páči sa mi to
Choď na stranu:   Zruš
Tvoj príspevok