Prišli k nám. Náhradné rodičovstvo

najjulinka
13. máj 2009

Tak a sme tu. S uderom polnoci...

najjulinka
autor
30. sep 2009

Lucka sa hra s loptičkou... ktorú jej dala laculik v zime, ked prišla za Kikom... a pýtam sa Lucky, kto ti dal tu loptu? a ona "Kiko" 😀 😀 😀 proste vie ku komu patrí teraz...

pupaviena
30. sep 2009

no ahojte, lenze ked maly mal 3,5 roka, ked k nam prisiel, z domova nam nedali okrem nejakeho oblecenia nic...teda dali nam este dvd, ktore sme videli u pani "rozdavacky", on nic nema, ani plysaka ani nic a mala ma fotky od narodenia...uz som zvazovala kontaktovat socialku, ci nevedia nieco o nejakych fotkach, ale...on ma vlastne fotky a vsetko az u nas...

pupaviena
30. sep 2009

tak asi sa pojdeme ostrihat a davat pozor na zuby, ale na tie mame este cas...mam prvi kresbu vodovkami..

cairka
30. sep 2009

pupaviena, vitaj 😵 ja som malej prestala pokračovať v tom rozrobenom z DD, lebo mi ten štýl, akým to robili nič nehovoril...ja som jej urobila takú Rozprávku o Vaneske, kde bol aj príbeh, aj nejaké fotky, dala som to zaliať do fólie a a postupne môžem pridávať dalšie časti...minulý rok jej to doniesol ježiško a teraz tiež plánujem o tomto roku... a bude to mať miesto knihy života 😝

najjulinka
autor
30. sep 2009

Jááj a som zabudla.. ali sme tu ihriskovu debatu... Tak manžel bol s dvojkami včera alebo predvčerom vonku.. ani nie na ihrisku,a le v parku... pri fontane... a nejaký dvojročný chlapček ho tam buchal po hlave.. akože išiel autičkom po hlave...a jeo mamička tam bola tiež.. a že 3x mu povedala, že nema sť chlapčekovina hlavičku s autom ale že ho nechala... a že mu len povedala, že nesmie buchať chlapčeka po hlavičke.. Karol sa spytal toho chlapca, že čo keby on jeho buchol po hlavičke... na to, že sa maička ohradila, že ho nebuchne po hlavičke a sa urazila a odišla s tým, že ked nehapeči nepozná vzdor dvojročneho dieťaťa... až mi je smiešno.. mamička má tam jedneho chlapca dvojročného.. karol vonku s tamer dvojročnýi dvojkami a doma 2 dvojročné a chudk nevie ako to chodí... no ale je fakt, že čo to decko nevzala... dofrasa... Marek je trulko, ale zas nemusi ho buchať a jazdiť mu po hlave s autičkom... ad 1 to može bolieť ad 2 netuší čo je to umývať černošsk vlásky... akože mne sa stane, že nestihnem dobehnuť od jedneho decka k druhemu. .dokonca aj Lucka potahala za vlasy chlapca a obe mamičky sme stali hned pri detoch... ale ta ked 3x mu povie a ereaguje, ak asi zasiahnem.. nepoviem, že byť, ale ho vezem bokom a hotovo... vsak odtoho tam je... a to Karol vobec nezasiahol do jj vychovných postupov, len sa spýtal toho chlapčeka.... vsak aj Lucka ma 2 roky a ked sa spýtame na to, keby jej dakto dačo take robil, tak jej dojde.... nevravim, že prestane vždy 😎

najjulinka
autor
30. sep 2009

a nejaký dvojročný chlapček ho tam buchal po hlave - HO = Mareka 😀 😀 😀

najjulinka
autor
30. sep 2009

byť 😅 😅 😅 malo byť, že "biť" 😅 😅 😅

mixka
30. sep 2009

ahojte 🙂 ako sa mavate ???

najjulinka
autor
30. sep 2009

mixka celkom fajn... 😉 😵 😀

brulka
30. sep 2009

ahojte prajem pekny vecer!

magi dakujem za tip - dnes som bola v kniznici a matejceka tam maju - je sice pozicany ale som si ho rezervovala. a pozicala som si caroline archerovu dite v nahradni rodine. zacala som ju citat a myslim ze je celkom ok. inak v kniznici mali kopec kniziek o osvojeni ale vsetky boli pozicane :(. vy ste tu knizku niekto citali? co na nu vravite?

yukki
30. sep 2009

A ja som zohnala Prečo mám dvoje narodeniny! Ešte ju nemám doma, ale dnes som sa dozvedela že už je objednaná...tak hádam.... 🙂

cairka
30. sep 2009

jéj yukki, super, budete mať čo čítať 🙂

yukki
30. sep 2009

No...to teda...som zvedavá. ako to Kika pochopí...lebo ona také témy púšťa jedným uchom dnu a druhým von najnovšie...ešte sa tvári nech ju takými sprostosťami neotravujem.

najjulinka
autor
30. sep 2009

tak ju neotravuj 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

yukki
30. sep 2009

Už ju neotravujem. Ono ju to jeden čas zaujalo ale teraz je už pohyblivejšia tak na hovorené slovo nemá čas.

lenuska74
30. sep 2009

ahoj yukki tak ta knižka bude pre malu jak vyšita 😀 tam toho veľa nenačítaš 😀 skôr popozeráte len pre kiku mohla byť v tvrdšej forme 🙂 mám ju tiež doma objednanu cez internet 😀

najjulinka
autor
30. sep 2009

Dobú noc. A dioliana potom tu čakáme prvé dojmy...

zicon
1. okt 2009

Bree raanko

najjulinka
autor
1. okt 2009

Bre rano... máme október. U nás slniečkovo, ale chladno riadne...

cairka
1. okt 2009

dobré ránko. tak veve je v škôlke. zatiaľ to zvláda horšie maminka, ako vaneska 😅 ale super, celou cestou sa tešila, ked sme vošli do škôlky, tak vykríkla, že "hurá dnes idem prvý krát do škôlky"...po vstupe do šatne hned učiteľke oznámila, že ide dnes prvýkrát...v pohode sa prezula, vbehla do triedy, ja som ešte rozprávala s učiteľkou, čo a ako a to už vybehla, že "nechod domov, ja sa tu bojím" ale našťastie tam má kamošku, tak som ju poslala kuknúť, s čím sa hrá emka a ja som zatiaľ zdrhla 😅 kým som zašla za škôlku nebolo počuť nič, uvidíme o dvanástej prvé dojmy... a idem ich vyzerať, či sa budú prechádzať kolo nášho domu 😅
ako je tu neuveriteľne ticho 😨

najjulinka
autor
1. okt 2009

cairka to ticho ti poniektoré až závidime asi.... 😀 akože občas by s aj nám dávka ticha hodila........... trošku....

cairka
1. okt 2009

ja som si včera myslela tiež, že čo by som dala za chvíľku ticha, ale toto je také zvláštne ticho...ale zapla som si telku 😝 bože, prečo tam nemajú kamery, že by som kukla, čo robí 😅 čo by som včera za to dala, keby mi ju niekto zobral vyvenčiť na 2 hodky a ked to mám sa mi nepáči...som šiši 😅

cairka
1. okt 2009

ale aspoň že nerobila cirkusy, uvidíme zajtra...lebo ja som si myslela, že prvý deň bude v pohode, ale tie dalšie uvidíme...

cairka
1. okt 2009

dnes asi urobím stovku príspevkov 😅 🤐 pôjdem aj trocha upratať, konečne bude za mnou aj niečo vidno, nie že ja upratujem a veve vyťahuje 😝

zicon
1. okt 2009

Nu u nas tiez sme ho odniesli do skvolky a ticho, Cairka ona kvoli zdraviu nastupovala az teraz??

zicon
1. okt 2009

A kde je ta stovka prispevkov 10 min a inc??

cairka
1. okt 2009

zicon, áno, ona mala bacily a museli sme sa ich zbaviť...

do dvanástej daleko, teraz kukám MASH a pijem kávu a nik mi pritom nekecá...začína sa mi to páčiť 😀 a zvažujem, že pôjdem hned teraz do obchodu, nech ich nestretnem na prechádzke...

ináč akým štýlom si vaši škôlkari umývajú v škôlke zúbky? lebo mi povedala učiteľka, že mám doniesť zubnú pastu a kefku, ak chcem , aby si s nimi po obede umyla zúbky, len neviem, či to má nejaký zmysel...doma si umývame, ale po obede nie 😒

cairka
1. okt 2009

ináč v šatni som si všimla bielu maminku s rómskym chlapčekom, len som mala dosť čo robiť zo sebou, tak som nenadväzovala kontakt, ale budem musieť osloviť niekedy 😅 ale aj ona tak kukla najprv na veve, potom sa usmiala na mňa...možno profi, abo ado/pestu... uvidíme

zicon
1. okt 2009

U nas iba kefky - ale tiez je to zvlastne, ale to su poziadavky hygieny.

Niektore predpisy su divne -
napriklad ze ked dieta nechce pomazanku, tak aby mohlo jest iba suchy chleba na desiatu musi mat papier od lekara preco neje pomamazanku, lebo za suchy chleba by dostali od hygieny pokutu za nedodrzanie pravidiel vyzivy.

zicon
1. okt 2009

Inac sranda ja som pred nastupom do skvolky poznal uz 2/3 rodicov z nasich ihrisk, ale je pravda my sme komunita a vsade inde to mame dost daleko.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre