Prišli k nám. Náhradné rodičovstvo

najjulinka
13. máj 2009

Tak a sme tu. S uderom polnoci...

ralanka
5. okt 2009

dobré ránko všetkým 😉 🙂

cairka
5. okt 2009

dobré ránko 🙂
veve v škôlke, idem si pri vás vypiť kávu a naraňajkovať sa a idem vybavovačky poriešiť 🙄

ralanka
5. okt 2009

ahoj nejdeš na úrad soc. vecí a rodiny pri kooperatíve?

cairka
5. okt 2009

nie, do soc. poisťovne a do zdravotnej . ty ideš na úrad?

ralanka
5. okt 2009

hej na soc. sa chcem ísť povypytovať veci s MM ale neviem kedy lebo je neaký rozbitý z roboty a len teraz vstal a to mu trvá min. 1/2 hodinu kým sa poriadne preberie 😀 😀 😀 😀

adrianamickova
5. okt 2009

ahojte 🙂
u nás začal slnečný deň,

martina_maxian
5. okt 2009

ahojte dievčatá, krásny pndelok prajem,, no a chcela by som sa spýtať čo je podla vás lepšie,,, adopcia alebo postúnstvo... ??? a ked som žiadala o adopciu, je možné vziať si deti do pestúnstva?? 😉

mixka
5. okt 2009

ahojte bre ranko 🙂

martinka, ja ti napisem moj nazor, ale vsetci ma tu za to odsudia... ja osobne by som do pestunstva nikdy nesla, je mi tato forma nesympaticka z niekolkych dovodov. po prve, deti maju svoje povodne priezvisko a po druhe, maju v rodnom liste mena svojich bio rodicov. ja to citim tak, ze sa o deti staram, robim pre ne co mozem a milujem ich ako vlastne a preto mi zalezi na tom, aby sa volali ako my a aby sme my boli v rodnom liste uvedeni ako rodicia.
ostatne maminy ti tu budu argumentovat, ze financne vyhodnejsie je pestunstvo, lebo ti stat plati peniaze ktore patria dietatu, tak preco deti o ne obrat. lenze toto je pre mna nepodstatny dovod, daleko viac mi zalezi na bodoch co som uviedla vyssie.
ja som jednoznacne za adopciu, nehovoriac o tom, ze je nezrusitelna.

najjulinka
autor
5. okt 2009

tak 2 dni uskladnenia nas stali 50% plienok a dokonca tam boli aj vlhčené vreckovky, tak aj z tých 50%...

adrianamickova
5. okt 2009

ja som pri upratovaní v skriniach,hore v nadstavci našla topanočky po Sonke,že pre Amálku
ale boli tak dobre odložené, že ako tak pozerám,už su jej malé 😕 😕
som za adopciu 🙂

cairka
5. okt 2009

martina, ja v tom veľký rozdiel nevidím, teda okrem tých papierových 😉 myslím, že na našom vzťahu by sa nezmenilo nič, ani keby som bola napísaná v rodnom liste...
takže si vyber, ako sa ty budeš cítiť lepšie 🙂

cairka
5. okt 2009

juli, to zabalili do plienok celý košický kraj? sila... 🙄

lenkove
5. okt 2009

Julinka
to akoze co ma toto znamenat ? 😖

ado vs. pestu: ja nemam deticky, ja som len knizny typ (zatial) ale medzi pestu a ado vnimam velky rozdiel z toho ake deticky tam idu 😕 dolezite ale je, ze su domka.. lebo ja som za skory odchod deticiek z DD 😀 😀

Mixka, pekne si to napisala, tymto smerom som este neuvazovala.. ja, romantik, akosi na ado rodicov nemyslim 😅 , len na deti.. asi preto, ze TAM este nie som... 😅

mixka
5. okt 2009

podla mna su tie papiere a tak isto aj pravna cast dolezite a dolezitejsie, ako romantika a ja si nemyslim, ze je to fuk a ze na tom nezalezi. ale je to kazdeho osobna vec pre ktoru formu sa rozhodne.

mixka
5. okt 2009

ja mam rada veci na poriadku a ked ma byt dieta moje, nech je mojim so vsetkym, co k tomu patri a teda aj menom a rodnym listom.

cairka
5. okt 2009

mixka, ale dieťa je "moje" len dočasne...potom bude "svoje" a samo sa rozhodne, čo chce dalej...

mixka
5. okt 2009

cairka, to je aj bio dieta, lenze tu ide o nieco ine

cairka
5. okt 2009

a o čo teda? 😒

mixka
5. okt 2009

napr o spolocne meno, o to, aby dieta mohlo vediet, ako sa vola... aby ked sa pozrelo do rodneho listu tam nevidelo inu zenu, ale maminu... aby bolo pripadne dedicom a pod... pre mna su to skratka dolezite veci, nevravim ze na prvom mieste, lebo na prvom mieste su zdravie, rodina a stastie prijateho dietata, ale podla mna to spolu suvisi a zalezi mi na tom. ale ako som napisala martinke, vedela som, ze sa tu nenajde nikto kto to vnima ako ja, ale ja som ja a nie vy 😀

martina_maxian
5. okt 2009

ahoj mixka, ďakujem veľmi pekne, myslím, že máš úplnú pravdu a plne s tebou súhlasím... 😉 😉 😉 Ide o to, aby to dieťa do tej rodiny v podstate patrilo naozaj so všetkým, v podstate ako biologické... Uplne s tebou súhlasím.. a ďakujem.. To sme tak polemizovali v práci so šéfom, a chcela som vedieť váš názor.. ďakujem

adrianamickova
5. okt 2009

mixka aj ja suhlasim,akože nikto 😨 😵 😵

maznacik007
5. okt 2009

mixka... keby som nemala "biologicke dieta" tak tiez idem do adopcie... nevaham... ale moj postoj je asi takyto..
nikdy nezmenim ani ja ani ziadny sudca to ze tomu dietatu dal zivot /porodil ho/ niekto iny...
ja ho vychovam budem ho lubit podporovat bude mojim synom... on sa bude vidiet ze je iny...myslim / vyzorovo../ tomu nezabranim... nechcem superit ani nahradit jeho mamu v rodnom liste.. / ja uz v rodnom liste som ninkinom/ a
hoci tu boli obrovske polemiky k tej knihe ROk Kohouta.. ja si myslim ze to s cim prisla autorka nakoniec.. ze romske deti by mali ist len do pestunstva a nie do adopcie je pravda a stym suhlasim...

je to podla mna v nich v ich temperamente a potrebach ze sa chcu sami rozhodnut.. a nechcu byt sputani... nasim rozhodnutim... vnimam to ako vzajomnu volbu slobody.. oboch stran..

martina napriek tomu ti v tvojej situacii odporucam adopciu... najma vzhladom na tvoj zdravotny stav...

inak mame problemy so sudmi.. a najma s domovom...tak uvidime.. tie ktore ste veriace tak sa modlite a tie ktore nie tak aspon poslite pozitivnu energiu... fakt uz mam normalne pocit ze nas niekto uriekol.. ci tak dajak.. 😖

magimary
5. okt 2009

mati, amxi, ado vs. pestu?
súhalsím aj s tým, čo napísala mixka, ALE ja sa zase na to pozerám aj z inje strany:
zo strany detí, ktroé by sa NIKDY do rodiny nedostali, lebo majú "problemtaických rodičov", ktroí by ich nikdy neuvoľnili (pre ado) a tak by tieto deti ostali navždy ústavnými deťmi...
pestu je úžasná šanca aj pre (nie úplne a zároveň totálne) opustené deti... 😔
takže, ja vravím, ak sa niekto cíti aj na pestu (viďa mata2, macocha ai.KLOBUK DOLU!!!!) i napriek tomu , že musia udržiavať kontakt s nie veľmi príjemnými biorodičmi, tak si zasluhujú moju obrovskú úctu a rešpekt a nie pranier...
a ešte to vidím u rôznych žiadateľov, je to zvúčša tak, že tí:
-ktorí majú už aj svoje (bio, či iné, ale "svoje") deti, idú zväčša do pestu (už majú svoje potreby po rodných lsitoch akoby naplnené a odváia sa ísť aj do rizika...,a le pestu dieťatko nemilujú o nič menej!, však mati? 😉 😵
-ktorí nemajú žiadne svoje bio deti (lebo napr. nemôžu mať),. tak tí idú rovno a priamo a jedine len do ado... a ty, matimamxci, jednoznačne patríš (podľa toho, čo úpíšeš a hovoríš) do tejto druhej kategorie...
takže tak... 😉

ja si vezmem dve deti do ado alebo pestu, podľa toho, ako budú právne voľné... 😉

yukki
5. okt 2009

Ja mám Kiku v adopcii a teraz idem do pestúnstva, aj kôli finančnej stránke. Tiež jej nechcem tvrdiť, že ja som ejj biologickou matkou, a snažím sa sledovať stopy jej biorodiny, lebo tuším, že ich raz bude chcieť vidieť...
Takže ja nie som ani za jedno ani za druhé. Respektíve som za obidve formy.
Maznáčik, držíme palce.

najjulinka
autor
5. okt 2009

maznacik to nie je urieknutie, to je Slovenský štandard... Len niekto to očakáva, lebo to už vie ako to je.. a dakto nie... ale výsledok je +/- rovnaký.... NERVY 😝 😀 😀 😀

magimary
5. okt 2009

sorry, za tie preklepy ( z rýchlosti), ale maznáčik len potvrdila moje poznatky...(ale ma predbehla, koťuha... 😅, alebo mse písali zároveň)..., snáď sa z toho vysomárite i napriek tým chybám...
ak nie,preložím... 😀

my sme dbes boli na laergo a chlapcom robili aj kožné testy... 😝 , tobi mal nepriekazné a tomi mal pozitívne trávy, obylniny a semená..., takže má (podľa doktorky) vraj sezónu v máji, júni, júli, auguste a v septembri... 😖 😠 🙄 (čiže letný polrok) a v zime je zase stále zasoplený (zrejme kúrenie a plesne a také hlúposti)..., takže celkom "fajn" sme dopadli... 🙄

inak: pekný deň! 😉

mixka
5. okt 2009

je to fakt o tom, kto sa na co citi. ja sa na pestunstvo necitim a nie je mi tato forma sympaticka, ale zas netvrdim, ze nie je prospesna niektorym detom. ja tiez chcem este jedno dieta, ked krpky kus vyrastu, ale nebude to pestunstvo, zas len adopcia 🙂

laculik
5. okt 2009

mixka aj ja Ta chapem 🙂 a aj ja som bola rozhodnuta len pre ado. Nakoniec som to vsak zmenila 😉 A to bol malý paradoxne na ado a ja som ho brala do pestu - (martina tot odpoved na tvoju otazku). A paradox aj to, ze peniaze v nasom pripade nehraju rolu. Bavila som sa na pobyte o tomto s babami 16 az 18 rocnymi, ze ako to vnimaju, su v pestu, niektore od ich roka, niektore 3 roky. A kazda inak. jednej to vadi, ze je "len" v pestu a dalsej vobec, lebo ze ju miluju je podstatne. A kazda patrala po bio rodicoch, cize menit rodny list by som ja osobne nechcela. Asi fakt zavisi od pripadu rodica a dietata. Podla mna je aj rozdiel, ked uz dieta bio mas. Lebo keby som nemala, tak by mi podla mna viac zalezalo co ma v rodnom liste atd. Takto je mi to uz jedno, lebo uz to pri jednej mam a je to pre mna nepodstatne 😀. Ja som rada, ze maly v rodnom liste ma matku a otca, nech vie odkial je a atd. Proste su to jeho stvoritelia, tak maju oni aj on na to vysadne pravo. Rodny list je rodny list. Ved sme ho mi nesplodili.
Co sa tyka priezviska, tak ja asi zmenim, psychicky je to asi lepsie, ked bude maly vyrastat. Nemyslim tym ale ze divne otazky v skolke ze sa nevola ako mama, lebo ani mala sa nevola ako ja. Skor sa tu stretavam, ze zacina byt divne, ked sa vsetci celnovia rodiny volaju rovnako 😀 . V mojom okoli su len dva pary zobrate. Niektori dokonca aj s troma detmi a svadba ee. Cize asi priezvisko pokusim zmenit.
A pestu mi pride aj ako ochrana rodicov, ved fakt neviem co sa stane. Nemyslim, tym ze teraz zacne fetovat a ja ho vyhodim alebo co, ale celkovo zivot je nepredvidatelny 🙂 Zacnem fetovat ja 😀 😀 😀 😀 😀 😀
A mozno je aj celkom velka vec, nemenit mu priezvisko a ked zacne uvazovat a bude chciet, tak potom mu ho zmenit, resp zaziadat o ado. Proste moznosti je milion a kazdemu co vyhovuje 🙂 .

magimary
5. okt 2009

maznáčik, spoľahni sa... 😔 😉

tak, tak..., je to o tom, kto sa načo cíti...
ja sa cítim na obe... 😅 (ale leby som nebola profi asi si netrúfnem na pestu, ale takto som už "zvyknutá" na kontakty s biorodičmi... 😝 🙄 , aj ked ich teda moc nemusím, zvldánuť sa to dá..., kvôli deťom)...

a ako píšem, ja skláňam klobúk pred pestúnmi... 😔 😵 😉
nech už sú ich motivácie akékoľvek... 😉

cairka
5. okt 2009

tak my sme doma zo škôlky, veve spokojná, asi sa mi ide zaláskovať, potvora...na čo sa spýtam
v súvislosti zo škôlkou, vždy tam zakomponuje Sebastiánka 😀 😀 😝
ináč prišli sme domov zo škôlky, normálne sme sa vyzliekli, všetko v kľude a len došla, že "kopnem ťa" a kopla 😕 tak jej hovorím, reku "dám ti po riti" 😅

maznáčik, držím palce...aby sa fakt neobjavil jeden bezproblémový príbeh 🙄

a ešte k tomu ado/pestu...podľa mňa ide o to, prečo sa človek rozhodol do toho ísť, či ide pomôcť sebe (ado) abo dieťaťu (pestu)...

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre