Prišli k nám. Náhradné rodičovstvo

najjulinka
13. máj 2009

Tak a sme tu. S uderom polnoci...

cairka
13. okt 2009

ja nakúkam, ale odbieham 😅
ideme pohľadať a skúsiť zimné topánky z minulého roku, jedny som kupovala až pred koncom zimy, dúfam, že budú dobré 😒

martina_maxian
13. okt 2009

dúfam, že už aj ja budem mať čoskoro takéto povinnosti.... 😀 Tak nech sú veve topánočky ešte dobre, aby si nemusela kupovať nové... ale deťom veľmi rýchlo nohy rastú... 🙂

cairka
13. okt 2009

tak je to celkom fajn...jedny prechodné a jedny čižmy sú jej fajn, tak aspoň začiatok zimy máme zabezpečený...a postupne bude treba dokúpiť... 😒 nemohlo by byť rovnaké počasie celý rok, nech netreba furt meniť garderóbu aj topky? 😠

zicon
13. okt 2009

My uz mame kupene.

martina_maxian
13. okt 2009

no nemohlo cairka, mne by chýbala zima a sneh... 😀 😀

cairka
13. okt 2009

no by sme chodili na dovolenku na severný pól...mne by tiež chýbal sneh 😒

martina_maxian
13. okt 2009

no vidíš,,, takže nemože,,, 😀

cairka
13. okt 2009

no dobre, tak prečo by nemohli mať deti jednu veľkosť aspoň 3 roky, potom by skočili (ako v simsoch, ak niekto pozná 😀 😀 ) a boli by väčší a zas pár rokov by mali jednu veľkosť 😝

martina_maxian
13. okt 2009

no to by bolo celkom fajn... 😀 😀 😀

laculik
13. okt 2009

ahojte, prave vykuklo slnko 🙂 🙂 🙂 .
stanislava, este k tej tvojej otazke z vedlajsej temy: priprava nie je len o psychotestoch, je to aj o radach a odporucaniach. Zavisi samozrejme ci si ju budete robit na Úrade alebo v Navrate ci Usmeve - (tieto dve su "sukromne", cize zaujimavejsi a podnetnejsi pristup). A hlavne si tam upraces myslienky, a mas cas sa rozhodnut. 😉

laculik
13. okt 2009

som zabudla, dnes rano na CT2 v dobrom rane bola Ziconova laska Bouckova 😀 😀 😀 , dost vela tam hovorila, neviem ci je to na webe, moment idem kuknut, nenasla som moznist pozriet si relaciu, ale nasla som chat s Bouckovou, kde odpovedala pocas relacie: otazky.http://www.ceskatelevize.cz/program/1021...

laculik
13. okt 2009

musite si kliknut na jej meno, aby sa vam chat otvoril 😉

laculik
13. okt 2009

napadlo ma, jej napisat , ci by sa tu u nas na konovi neukazala niekedy a nemohli by sme s nou komunikovat?!? ale neviem ci by ste mali zaujem. a samozrejme aj ona.

zicon
13. okt 2009

Fuuha, tak to by asi admini vyrazila za strasne sprosty slovnik.

cairka
13. okt 2009

laculik, to by mohlo byť zaujímavé...ako mne sa ako kniha rok kohúta celkom páčila, Indiánske leto nie, to nebolo písane mne milým štýlom, ale RK sa celkom dalo...a bolo by fajn čítať jej názory neovplyvnené kvalitou a zameraním časopisu, v ktorom je rozhovor 😉

laculik
13. okt 2009

zicon, sak nemozes niekomu nadavat, za jeho nazory. bud rad, ze sme neni vsetci rovnaki 😅 A bohvie co budes rozpravat Ty za 10 rokov 😀 😀 😀, nikdy nehovorme nikdy....

zicon
13. okt 2009

Nuz mas pravdu Caira, ale nikto sa nevyjadril ze jeho adpocia dopadla stastne, asi Bouckova takuto realitu nechce vydiet, inac sa my zda ze toho ich bio mozno aj uprednostnovala, ja neviem, ale sem do diskusie by nemala odvahu prit, na toto nema.

zicon
13. okt 2009

V tej diskusii

cairka
13. okt 2009

veru tak, aby sme my tu spoločne nevytvorili o nejakých 10-15 rokov "rok sliepky" 😝 verím, že nikto z nás nedopadne ako boučková (a verím jej, že sa z toho potrebovala vypísať), ale istí si budeme môcť byť tak za 20 rokov, ked naše deti dospejú...

zicon
13. okt 2009

som dost impulzivny
ale bolo by to velmy zaujimave

zicon
13. okt 2009

Ona to aj priznava, pekna kombinacia, potrebovala sa vypisat aj dost z krizy financnej.

cairka
13. okt 2009

zicon, ty si bezchybný? nikdy si nevykríkol na kubka, nedal mu po zadku, neuvážene povedal niečo, za čo si si potom v duchu nadával? ak áno, tak držím palce, aby ti to vydržalo najbližších 15 rokov...
ja sa teda občas uvedomím až pozde 😅 ale aj tak si nemyslím, že len kvôli tomu veve skončí zle 😝

najjulinka
autor
13. okt 2009

zicon nezavid.. napiš čosi aj ty a zarob.. vsak ked to ludia kupuju.. .a vdaka tbe určite sa o tu knihu zaujimaj viacerí.. robíš dobrú reklamu 😉 😀 😀 😀 antireklama je jedna z najlepších reklam 😉

cairka
13. okt 2009

a ako ona mohla vedieť, že sa kniha bude tak predávať? 😉 a keby aj, každý zarába ako vie 😝

zicon
13. okt 2009

Citát z jej knihy

"V miminkách, od počátku nemilovaných, do ústavu odložených, se za první rok života vyvine citová vazba jen na flašku s mlékem. Na nic lidského.."

Tak ale v tomto nevidim jej pribeh, ale zovseobecnovanie, globalizovanie, pausalizovanie, zlahcovanie problemu na sposob aj tak to nema vyznam. Ona je psycholog, odbornik aby mohla nieco takehoto tvdit?

Nie iba spysovatel. A ak je tam takychto citatov viacej tak dakujem pekne, namiesto riesenia citovej deprivacie ju len podporovala.

maznacik007
13. okt 2009

ten citat je pravdivy.. prave preto tu na SVK tak bojovali za profirodiny... v cechach ich nemaju.. a to je skoda..

laculik
13. okt 2009

tu je este jeden link, ale neviem ci sme ho tu uz nemali 😅 : http://www.terezabouckova.cz/cz/rozhovory
mne sa ten rozhovor paci a suhlasim s nou vo vela veciach...

zicon
13. okt 2009

V tzv. Pokrokovych cechach ich nemaju, vazne??

A k tomu citatu mam dost vyhrady, lebo z neho jednoznacne vypliva, ze dieta starsie ako jeden rok z DD je socialny kripel, neschopny akehokolvek prisposobenia sa. A bude z neho nula.

Taketo citaty priviedli 6 milionov ludi do plynovych komor.

maznacik007
13. okt 2009

citat

Důvod k adopci musí být ten nejsilnější – totiž fakt, že nemůžete jinak! Já jsem jinak nemohla. A tak bych to udělala zase . Ale protože bych byla poučenější, možná bych si víc vybírala.

ja s nou tiez v mnohom suhlasim...
dalsi citat

Je to těžké i pro ty děti. Vždyť ony si nás vůbec nevybraly! A určitě měly mockrát pocit, že by jim jinde bylo líp. Ta možnost volby… Pěstounská péče je myslím mnohem zdravější pro obě strany, pokud se ohlídá, aby pěstouny nevydírali biologičtí rodiče.

aj s tym suhlasim...

martina_maxian
13. okt 2009

zicon nedramatizuj...

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre