Prišli k nám. Náhradné rodičovstvo

najjulinka
13. máj 2009

Tak a sme tu. S uderom polnoci...

najjulinka
autor
16. okt 2009

Som pridala nejaké foto na FB zas... 😉

martina_maxian
16. okt 2009

http://tvnoviny.sk/zeny/top-tema/desive-america...
hrozné čosi,,, ako toto niekto dokáže...

martina_maxian
16. okt 2009

Juli niekto nemá FB... ☹

mayap
16. okt 2009

ja som dnes prehovorila pampúcha na prechádzku, lebo nepršalo. ...no len čo sme spravili asi 30 krokov, začalo kvapkať a vzápätí sa rozpršalo... 😠

...včera večer som sa pohádala s MM kvôli Maťkovmu písaniu. pokým písali samostatné "A" písal krásne, no teraz ako spájajú písmená (mama, máme...), je to des. MM my vyčítal, že keď malému poviem, že to má škaredé a vie to aj lepšie, tak mu podkopávam sebavedomie... 🙄
...lenže, keby som videla, že aj napriek snahe sa mu nedarí, tak holt pekne písať nebude... ...lenže on to vie a ja ho nechcem nechať zlajdačiť... keď píše pekne... pochválim, keď škaredo... opravím. znižujem mu týmto prístupom sebavedomie...??? 😕 😕 😕

najjulinka
autor
16. okt 2009

marina niekto uvidí na živo 😉

najjulinka
autor
16. okt 2009

mayap jáj skola... to som zvedavá ako toto ja ukočírujem.. .v tomto som taká benevolentna... prejavilo sa to už v prvej triede, ked uča mi povedala, že fajn,a le mohla by som krajšie písať.. moja odpoved bola "mne to tak stačí" 😎 😀 😝 No a to som netušila, že dnes už rukou takmer nikto nič nepíše a že my budeme pisať napočítači viac ako rukou... A jku všetkému tomuto si myslím a nie len ja, že pekne píšem 😉 😀 No ale je fakt, že neviem aký argument použiť na to aby decko pekne pisalo.. ked mi povie, že mu to tak stačí, tak neviem čo mu poviem... fakt netuším.. lebo je akt, že v dnešnej dobe duplovane menej na tom záleží ako kedysi v realnom živote..........

cairka
16. okt 2009

mayap, neviem aký vplyv to má na sebavedomie, ale robila by som to rovnako 😉

juli, pekné fotky 😵 aj lucka sa už zmenila, tiež už nemá bábätkovskú tváričku, ale ako veľkáčka 😵

najjulinka
autor
16. okt 2009

no ale sebavedomie sa neznižuje, že dačo sa od dieťaťa vyžaduje 😉 ked na to má, tak má... 😉

mayap
16. okt 2009

juli, ale ono ide o to, že on VIE !!! písať krajšie aj bez drilovania. ja ho nemučím... no on je typ dieťaťa, ktoré skúša čo si môže dovoliť a čo nie. u mňa neuspeje, ale u MM áno, lebo ten je s deťmi málo a myslí si, že keď im všetko dovolí bude ten lepší... 🙄 🙄 🙄

...ja viem, že v dnešnej dobe bohviečo písať rukou nebude. každý má pc,mobil... ale ešte na zdš písanie treba...

mixka
16. okt 2009

pekne fotky 🙂 ja sa uz tesim, az uvidim vasu velku familiu na zivo 😀

tulenka
16. okt 2009

Tak naša Teri nepíše pekne ani tie jednotlivé písmenká. asi to bude trochu aj tou ľavou rukou, má to ťažšie. Niekedy , keď si dá záležať je to fajn a niekedy úplná katastrofa.Oni si píšu úlohy v družine, tak my s mužom otvárame zošit vždy s takým napätím, že čo nás dnes čaká za prekvapko 😀 . Mayap , ja ju tiež aj skritiyujem, ale vidím, že pochvala na ňu pôsobí najviac motivujúco. A to ešte musím vymýšľať fintičky, aby vôbec doma chcela písať, napr. že ona je učiteľka a musí mne - žiačke predpísať písmenká. Horšie je , že včera ma chcela chcela učiť čítať- tak som musela - veľké tlačené A .... 😀 no zábava.Mne už z tej školy doma šibe, lebo aj Bebe by sa stále chcela hrať na školu 😝

mixka
16. okt 2009

ked vas tak citam, tak ja tusim nase krpky do skoly nedam 😀

magimary
16. okt 2009

mayip, ty si najlepšie malého poznáš a keď vidíš, že potrebuje pevnejšiu ruku na to, aby neskúšal, kam až môže, tak ju použí, určite mu neubližuješ a neznižuješ jeho sebavedomie, keď ho na druhej strane aj (po)chváliš, keď je za čo... 🙂 , ale vždy má byť pomer pochvál k "upozorneniam" 1:5 až 1:1O...
😉 (to zn. 1 pokarhanie, upozornenie sa má "vyvážiť 5-10 pochvalami 😵 )...

a mimochodom, pravdou je, že v dnešnom škoslkom systéme je to už nastavené tak, že sa od dieťaťa nevyžaduje krasopis (hovorili to aj predvčerom v TV), ale čitateľnosť písma... 🙂 , čo je pre mňa pri mojom perfekcionistockom ľavákovi veľké šťastie... 🙂 (al tulenka si sa pýtala, ako sa majú prváci, tak ma napdalo to isté, že nevadí, že malá satrošku viac trápi s písaním, to nevadí, hlavne, že iné jej ide! ja už som teraz dopredu nadstavená na to, že s "našim" písaním u Tobika to bude bieda... 😅 , ale jemu to 😅 samozrejme nehovorím... 😀 )... ale uvidíme...monžo budeme písať aspoň čitateľne... (a monžo aj krásne 😅 )...

najjulinka
autor
16. okt 2009

vsak aj ja som veela.. ale mne to tak stačilo 😝 😀 😀 😀 Ja som bola a som lenivá... a čo už... ja som tie všetky školy brala nejak inak... 😅 ale nikdy som nebola grázel a nejaký taký túlač po svete... len proste ani učiť sa mi nekcelo... chodila som do školy poctivo... neprepadala som, nerobila reparát a stačí to... v živote sa ma nikto nespýtal , že aké známky som mala...... jedine ked som išla na strednu, tak ich zaujimali známky zo ZŠ a ked na vysku, tak známky zo strednej.... ale naoboch školach boli prijmačky na to aby sa rozhodli či ma beru.. jasne.. mohla som sa učiť lepšie celé 4 roky na gympku a prijali by ma na vyšku bez prijmačiek... ale zas nie som krepá aby som 4 roky zabila učením , ked na prijmačky sa stačilo učiť 1-2 týždne a bolo... nezabijem 4 roky, ked sa to da za par dni... 😀 😀 😀 su veci ktoré som musela byť naj (matematika, výtvarná, chcela som aj fyzika a anorganická chemia, ale tam sombrala niekotre veci ako nefer od učiteliek, že znamkovali to čo nie je v predmete, ale aj ine) a ostatné stačilo, e som neprepadla... ešte aj ked naši mali záchvaty skušania ma, ta radsej som to robila tak aby ma neskušali... proste využila som psychologiu než aby som sa naučila...... škoda času... ja len dufam, že v tomto Luck nebude po mne... lebo zatial je tiež dosť velká potvora...

mayap
16. okt 2009

magi,ja ho uplácam arašidmi, za každé pekné písmenko 5-6 arašidov... a jeho to baví, ale len kým nepočuje ocinka...
...s tými arašidmi si pripadám ako krotiteľka v cirkuse... 😝

a samozrejme sa ho snažím viac chváliť ako karhať... a na každom písmenku vždy nájdem niečo dobré a opravujem len to najstrašnejšie...

najjulinka
autor
16. okt 2009

mary pomer pochvala pokarhani je u každeho dieťaťa ndi vindi 😉 Naša Gita ked sa raz pochválila, tak už sa s nou nedalo dalej robiť.. lebo už všetko vedela, všade bola........... a potom zas mala obdobie,kedy sa pochvala ťažko hladala... moj otec ju ychválil za to, že stupla vonku do hovna len jednou noho, že to mohlo aj hošie dopadnuť.. na to vsla z kupelky s dvoma mokrými topánkami a sa jej pýtame, že čo robila s tou druhou opánkou tam a ona, že "aj druhou som trošku do toho šlapla" to už sme všetci čurali od smiechu... no proste si tak...

najjulinka
autor
16. okt 2009

no mayap máme sa na čo tešiť... tak ako mixka píe, ž enevie či deti pusti do školy.. ja mam tuto obavu už zo školky... ale čo narobime... ked to treba...

mayap
16. okt 2009

juli, vy ste sa s gitou asi nenudili... 😀 😀 😀

najjulinka
autor
16. okt 2009

inak u nas slniečko vykukuje 😵

najjulinka
autor
16. okt 2009

no nuda tam určite nebola mayap.. ale raz za život také bohate stačí... už by som nekcela. .j ked nikdy nehovor nikdy... ale zatim nieee... ešte je to asi moc v čerstvej pamäti...

tulenka
16. okt 2009

A ako sa jej darí v manzelstve, juli?

najjulinka
autor
16. okt 2009

no snad dobre.. .neviem... 😀

magimary
16. okt 2009

juli,ale ja som myslela pomer pochvál a pokarhaní u bežne sa vyskytujúcich detí, nie u extrémov...
vieš,ako vyzerá gaussova krivka 😅 , tak pre tú väčšinu, čo je uprostred, nie na krajoch... 😀
všetko, čo s deťmi súvisí je indivindi (!), ale niekedy sa dá zariadiť aj všeobecnejšími štatistikami, ktoré ťa (nie otrocky!) povedú... 😉

najjulinka
autor
16. okt 2009

no OK marry... ešte, že si vsvetlila.... 😅 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 mne dčo hovor o indi vindi... 5 detí a každé iné.... najlepšie ked krmim polievkou štyroch velkáčov... Marketa ešte aj polievku vie prežuvať 2 hodiny, Mirka sleduje či jej nedávam len vodu z polievky, Lucka sleduje či nebodaj zas neplava v tej vode dačo (teraz už akceptuje mrkvu a diktuje si , či kce vodu alebo mrkvu 🙄 🙄 🙄 )... Mareček ten jedol uuuplne najhoršie, tieklo mu všetko po ustach a teraz je uplne najkrajšie z nich....

magimary
16. okt 2009

tak tak... 😉
4 deti, 5 detí, dve deti, 8 detí a každučké o inom... 😅 😀 😅 😖 🙂

najjulinka
autor
16. okt 2009

tak tak mary... som zvedavá na dalsie...

mata2
16. okt 2009

caute baby,

vidim ze tu riesite skolu 😨
ja uz som zufalka z toho mojho tomasa 😖 .
pisanie mu ide pekne 😅 ,matika super 😵 ...ale citanie.... 🙄 ...ani jedno pismeno nevie precitat..uz mi dala ucitelka podpisat papier ze suhlasim z vysetrenim v ped.-psychologickej poradni....
jak ma volaku poruchu tak ma porazi..ja vobec neviem,co s nim potom budem robit.. 😒

cairka
16. okt 2009

mati, no nezávidím 😖 snád sa to ešte nejako utrasie 😉

magimary
16. okt 2009

no, mati, dyslexii sa asi nevyhnete... 😒 😉 😖
ale neboj, utešuj sa aspoň tým, že je klasifikovateľná iba u detí s normálnym, alebo nadpriemerným intelektom... 😅 , ale nie vážne: netráp sa, chcela som len povedať, že to nie je tým, že by bolo dieťatko hlúpe a že za to jednoducho nemôže... 🙄 a čo budeš robiť? jednoducho budeš cvičiť "cvičenia", ktroé Ti v PPP presne ukážu a určia...
ja u Tobika rátam s podobnými ťažkosťami... (aj preto zrejme má ten problém so zapamätávaním...), čo už...opäť len zabojovať a zvládneš a zváldneme 😉

lenkove
16. okt 2009

Mati,
je to tazke 😔 drzim ti palce, ak by k tomu doslo, ty to zvladnes!
Inak, ja neviem ci som to pisala, moj bratranec mal tiez diagnostikovanu dyslexiu pred 20 rokmi, rovno ho posielali na specialnu zakladnu 😖 . Ale moja krstna sa nevzdala, ucila sa s nim, venovali sa mu, Lukas ukoncil normalne strednu skolu a teraz dokonca spravil primacky na vysoku 🙂 Pravda je ale aj ta, ze bol najmladsi, tak sa mu mohli venovat... drzte sa!!!

a Maznacikovcom blahozelam 😵

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre