Prišli k nám. Náhradné rodičovstvo

najjulinka
13. máj 2009

Tak a sme tu. S uderom polnoci...

brulka
21. okt 2009

co ty chces desat chudnut preboha!!! ved by ta vidno nebolo 😀 setri si nejake kilecka na dvojky 😀 😀 😀 neboj prichod dietatka do rodiny - je pekny zaberak. segra schudla 15 kil behom par mesiacov - strasne sa bala ze neschudne po porode, lebo dost pribrala a zrazu hop bola v minuse 😀 😀 😀 teda vazila menej ako ked otehotnela 😒

martina_maxian
21. okt 2009

no to by sa mi celko zišlo.. 😀 😀 😀

brulka
21. okt 2009

ale 15 kil neprehanaj to by si sa uz nevladala starat ani o deti! a mozno budes prekvapena ako v pohode to pojde a si na seba zvyknete. to clovek nikdy nevie 😉

martina_maxian
21. okt 2009

no uvidíme, uvidíme... a vy ste nejak, niekam pokročili?? tešíš sa na piatok?? som strašne zvedavá,, potom chcem vedieť všetky infošky... 🙂

brulka
21. okt 2009

mati no tesim netesim ... som napata a zvedava 😒 aj tesim aj bojim 😉

martina_maxian
21. okt 2009

tak neboj,,, už bude len lepšie a lepšie... 🙂 a držím vám všetky palčiaky...aby to dopadlo skvele.. 😉

magimary
21. okt 2009

brulka, hlavu hore, bude dobre!... 😉
nemáte čo stratiť, len získať... 😉
neboj sa!

brulka, koľko čakáte na decuľko? mali ste aj nejaké vekové ohraničenie dieťatka?

ralanka
21. okt 2009

ahojte baby no konečne som všetko prečítala čo som tu za ten čas nebola ste riadne aktívne toľko stránok 😀 😀 😀
chorúšikom skoré uzdravenie 😉 🙂

brulka
21. okt 2009

magi necakame dlho v zozname sme len tri mesiace. vekovo sme ohranicili 0-1 rok. najradsej do siestich mesiacov ale to uz teraz nerieism.

brulka
21. okt 2009

ahoj ralanka! ako sa mate? mate nieco nove? posunuli ste sa v poradi?

magimary
21. okt 2009

no, tak to vám dosť skoro zavolali 😉

lenuska74
21. okt 2009

martina zajtra je skoro všade na úrade nestránkový den tak to asi nič nevybavíš 🙄 a v piatok zas krátky deň 😒

ralanka
21. okt 2009

nič nové vlastne áno som to tu nepísala lebo som bola nahnevaná a rozladená 😠 😠 😠
ked som volala ako sme sa pohli lebo som mala info, že bol jeden porod u nás a matka dala na adopciu tak ma v ZA odbila, že nie sme tretí ale štvrtí, pretože ked si niekto spraví papiere a dá si odklad a potom sa ozve tak po tú dobu čo má odklad mu plynie normálne čakacia doba tak ma to dožralo 😠 😠 😠 😠 je to nefér ked si dá niekto odklad na tri roky žije si v pohode popreráby byt a pod. a potom príde na hotové , že áno teraz chcem dieťa a sú prvý v poradí a my sme ako blbí tŕpli kolko budeme čakať či sme sa pohli a hľadali dieťa a skúšali vybaviť adopciu a oni si žili bez problémov tri roky a potom sú prvý tak som sklamaná z toho systému ☹ ☹ ☹

martina_maxian
21. okt 2009

ahoj lenuska, nechcem sa dovolať na úrad, ale do domova, aby sme konečne dohodli prvú IA... Tak snaď to tam niekto zdvihne,,, 😒

ralanka
21. okt 2009

takže nám povedala že to kludne môže byť další polrok čo budeme čakať akože super a to keby takto urobili desiati tak hádam čakáme další rok 😠 😠 😠

lenuska74
21. okt 2009

ralanka tak tomu nejak nechápem ani ja :( mi sme v podstate na úrade 77 po 2rokoch ale teta povedala že už pred nami maju žiadatelia deti doma takže sme v podstate asi 44 🙄 ta to je system a vraj sa musí dodržať poradovník 😢

lenuska74
21. okt 2009

nie mi ale my 🙄 a to mame na pestúnstvo a adopciu ☹ i

brulka
21. okt 2009

ralanka o tom som ja vedela - niekto to tu uz riesil kto ostal necakane tehotny...ze co to znamena dat si odklad...je mi to luto hlavne ked to u vas tak strasne pomaly ide ☹

brulka
21. okt 2009

lenuska ja som pocula aj horsie a to ze poradovnik je len orientacny. hladaju sa rodicia pre diatatko nie naopak. takze na urade rozhodnu koho oslovia. ak sa im zda niektora rodina vhodnejsia ako ina tak maju pravo tak rozhodnut.

lenuska74
21. okt 2009

mne zas brulka povedali že musia osloviť všetkých pred nami čo nemaju dieťa a až ked všetci odmietnu tak oslovia nás v poradi ☹

najjulinka
autor
21. okt 2009

a ja zas som vravela, že pre kika rodinu, kde bude aj otec, aj mama a aby nebol jedináčika povedia mi, že idu striktne podla poradovnika... že to neovplyvnia.. nie poradovník, ale decko je to čo treba riešiť, takma to dožralo.......

ralanka
21. okt 2009

lenže oni si dali odklad že chcú stavať dom a nemajú pre dieťa podmienky a aj tak im schválili papiere sila tak si spokojne prerábali žili tri roky a potom prídu na hotové aký je to systém 😠 😠
a ked si nájdete dieťatko tak vás zakomplexovaná teta v ZA odbije že to sa nesmie a pod čo by boli radi že deti netrčia v decákoch a idú do rodím tak človeku iba komplikujú život. Je zaujímavé že na ostatnom celom slovensku si vybavujú adopcie z kraja do kraja ale v ZA to jednoducho nejde a len čakaj jak debil aj pani z návratu ked sme skúšali prvé dieťatko mi otvorene povedala, že pokiaľ tam bude zakomplexovaná teta tak to nikdy nevybavíme a ostáva nám iba čakať že s takým prístupom sa ešte nestretla ☹ 😠 😠

ralanka
21. okt 2009

brulka máš pravdu aj nám povedala ked sme sa pokúšali o tie adopcie že ako si môžme vybrať dieťa, že nie rodičia si vyberajú dieťa ale dieťa si vyberá rodičov. Tak nech mi milá pani vysvetlí ako si môže novorodenec, ktorý nevie hovoriť vybrať rodičov to je trošku na hlavu postavené 😠 😠 😠 😠 😠

brulka
21. okt 2009

lenuska myslim ze to tak nie je idu podla poradovnika ale kazdy ma ine podmienky - takze niekoho za tebou kludne mozu oslovit skor. okrem toho som pocula aj to co som pisala o par riadkov vyssie. ze mozu aj preskocit ked je niekto vhodnejsi - nuz ja neviem ako to je ☹ to je vsetko jedna babka povedala.

ralanka
21. okt 2009

brulka ked je niekto zvýhodňovaní chceš povedať aj také info mám ako to vlastne všetko je o adopciách a to priamo od jednej čo robila v DD že by všetci oči otvárali

ralanka
21. okt 2009

a ozaj v takých prípadoch nie je podstatný ani poradovník

maznacik007
21. okt 2009

ahojte kocky...

ja som uplne znicena mam za sebou externy audit pre tri normy.. ale pochvalim sa v "mojej" 27001 sa nenasli ziadne nezhody a bola som vychvalena.. a este aj celkom dobry obed sme isli s riaditelom ... no som rada.. ze je vsetko ok.. aj v ost. normach.. ale dost uz o robote

Danulko stale rozprava si.. najviac ze kde je kde je.. a ham a daj.. a mama samozrejme

add diskusia s bouckovou.. mozno by bolo dobre ist na babetko /aj tak vacsina ma tam konto/ a prip. sa tam neskor daju mazat obsahy prispevkov.. keby niekto chcel.. / myslim take co prilis odhaluje.. / mena a tak..

add poradovnik.. a jeho dodrziavanie.. velmi zavisi od tiet a velmi zavisi od poziadaviek.. ak tam ma par napisane ze preferuje dievca novorodenca tak ho s ponukou na chlapca ani neoslovia.. teda ak sa vyskytne rovnako su striktni aj co sa tyka veku.. ak mate 0-6 a dieta ma 6 a den.. neponuknu

ako deti je dost... ja sa opakujem ale nam ponukali este pred ukoncenim pripravy a ked sme prisli prevziat rozhodnutie uz nas cakali spisy.. takze je to asi aj o poziadavkach a o kraji... a pod...

brulka.. su tu aj zdrave deti... v ponuke.. nas je toho prikladom a neboj ... poriesi sa.. niekde to dietatko na vas caka...

marti.... do domova kludne volaj.. nech dohodnes IA.... to mozes hocikedy zavolat pocas dna.. jeej ja ti normalne zavidim ze pojdes do Kosic ja som tam este nebola

magimary
21. okt 2009

maznáčik, ja by som povedala, že to naviac závisí od daného kraja ... 😒
a ani ty si nemala v papieroch, že Danulko je úplne zdravý ( 😖 ), mala si tam predsa, že zaostáva, musí cvičiť a k tomu boli doložené neaktuálne a staré fotky, taký pre vás bol až keď ste ho prvýkrát videli a rozprávali ste sa s jeho profimamou
(a brulke ide teraz najmä o to, čo je v papieroch a nie, čo je realita, lebo reálne dietky ešte nevidela, len nakukla do spisov- a to je práve to, čo vravím...nenechať sa odradiť papiermi a svokrom ( 😉 ), ale všetko si "overiť" v realite...)

eli77
21. okt 2009

AHooojky....nemali sme par dni net(pokazeny pc) tak som sa vam nevedela pochvalit...mali sme prve stretnutie s nasim buduci anjelikom. Bolo uuuuplne super. Do malej sme sa zalubili obaja...ja aj manzel...ja fakt nadherna🙂
Teraz nas cakaju v pondelok, utorok a stredu celodenne IA...co si celkom neviem predstavit bo doma mam dalsie tri deti 😨
Viete mi povedat ako take IA prebiehaju? Nam povedali, ze tam budeme tri dni s malou od rana do vecera...

lenuska74
21. okt 2009

my čo sme teraz boli pozrieť dievčatko tak malo taký hororový spis že sa ani nečudujem že trčí ešte v dd ale to čo vadilo nám tam nebolo zmienene a z toho čo bolo v spise nam nič nevadilo takže fakt treba len skušať 😒

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre