Prišli k nám. Náhradné rodičovstvo

najjulinka
13. máj 2009

Tak a sme tu. S uderom polnoci...

najjulinka
autor
24. okt 2009

yukki a nie je to niečo ako adrenalinový šport.. .no ja bysom nemohla.. a le mnohí si skočia "bandži" či vyskočia s padakom z lietadla... a pod... no ona sa tak vysoko až nedostane, tka skuša ten adrenalin pri zemi si doplnať...

mayap
24. okt 2009

... a pritom mi denne s tými nevinnými očkami upretými na mňa sľubuje: maminka, ja už budem poslúchať... večel sa napapkám,ty napustíš vodíka do vane... vyzlečiem sa ....aaaaa keď sa okupkam, plečítame len 1 !!! lozplavku o maciatkach a potom si umyjem zubky a spravíme fufinku (sprey od alergolog.) a ja budem spinkať, slubujem ti maminka....

vzápätí nasleduje:
...a plečo si ma zajtla vyhlešila, há , plečo... (zajtla- znamená u neho včera... 😅 )
... no neuverili by ste mu...? 😝

najjulinka
autor
24. okt 2009

lucka jak ačo po nej kceme tak kričí "dobla" (dobrá).. a to napr. kceme aby išla spať do svojej postielky... a ona vykrikuje "Dobla!dobla!doblááá!" a rýchlo migá do našej postele.... a vravim jej"Ano si dobra,a le ideš haji. Mirka nemože byť predsa sama..." a podobne voloviny...

mayap
24. okt 2009

...juli, a zaberá to???

cairka
24. okt 2009

mayi, no plečo? 😀
juli, ale ona nehovorí, že je dobrá...ale že "dobrá, dobrá, vykecaj sa a ja si aj tak spravím po svojom" 😠 😀

mayap
24. okt 2009

cairka, lebo bol dobrý... 😝 😀 😀 😀

yukki
24. okt 2009

No, možno. Aký spôsob získavania adrenalínu si zvolí, keď sa jej otvoria fyzicky aj psychicky ďalšie možnosti...si teraz radšej nepredstavujem.
Ale psychologička spomínala, že ona len robí druhým to, čo bolo robené jej-ubližuje. A že vzhľadom na zníženú hranicu bolesti-nadobudnutú-potrebuje takýto silný podnet, bolestivý, aby sa teda akože niečo naozaj "stalo".

laculik
24. okt 2009

yukki, zjave chýba malej adrenalin, porozmyslaj nad zakupenim kolotoca, nech sa na nom nadopuje a rovno aj podnikatelskym zamerom - pre miestnych kolotocovanie - zarobis...

pridala som foto, ako sme vyzdobu helovinovsku vcera vyrobili 🙂 a dino park dnes.

najjulinka
autor
24. okt 2009

ona večer ide stale spať do sojej.. okrem chorob (teplot)... to ked už po zaspatí sa zobudí v noci a niekedy pride k nam potom,a le večer ide do svojej postielky... fakt až na výnimky, kedy mala horučky..

najjulinka
autor
24. okt 2009

jejéééj laculik... my ešte vela netvorime, ale vzhladom na vek najstarších mi je jasné, že na Vianoce by som sa pečeniu nemala vyhnuť.. .dufam, že kupim hotvé linecké cesto.... 😅 😀 😅

laculik
24. okt 2009

pečenie ja ee, ale zato taketo serepetičky môžem. a hlavne malú to baví, ona sama vždy "otravuje" tak potom sa necham zlomit a uz makám ako šróbik. A malý samozrejme netvorí samostatne, ale vyberal z dine to smradlave vnutro 😀 a čarbal na papier, ked sme lepili a strihali. takze sa uz priuca. akurat som dnes rozmyslala, ze za rok, uz mozu spolu oni dvaja tvorit a ja len obcas kontrolovat ci sa nestrihaju navzajom 😀

najjulinka
autor
24. okt 2009

no ano u vas je kiko malý,u nas je Lucka velkáčka... ja linecke surove cesto somluubila.. a ja som ešte zaslobodna kupila rozne vykrajovatka, že presne pre deti... aj nas to bavilo... a mamka nam vždy vykrojila čos ručne.. autíčko, babatko...a tak... a to ol potom nas kolacik... bol sce o ničom, lebo ostatne sa džemom lepilo do parua toto bolo solo kusy, ale bolo to naše také iné... 😀 😀 😀 a džabkali sme sa s cestom... a jedli ho (chutilo mi viac ako hotove upečené 😀 ) a tam sa neda čo pokaziť.. len nech kupim hotove ja osobne... a potom je to lahke... pohr sa jak s plastelinou.. .rura upečie.. .a ešte bude mať aj "keksky" čo sama robila - to sa jej teraz ráta čo sama urobí... ona si ešte ja snurky sama viaže, ja len pomaham akože a pod... 😀 😀 😀 proste ona "vie" to čo my velkí... 😀 😀 😀

lenkove
24. okt 2009

Yukki
😔 to mi je luto, ozaj to s Kiki 😕

yukki
24. okt 2009

Však ale ideme k lepšiemu..prvý raz bola pohryzená tvár a ucho, druhý krát už len ruka...dnes už len škrabanec 😉
No ale vážne: učím ju, cítiť si telo...pomaly to ide..pomaly,...ale ide to! predvčerom prvý krát zniesla aj "masáž"-natretie olejom...tak hádam sme na dobrej ceste. A učím ju aj plakať, keď si ublíži, aj to už zvláda, aj keď tam poznať to "divadlo", 😝 ale už aspoň vie, že to je situácia keď sa patrí plakať.

najjulinka
autor
24. okt 2009

No ja mam z Mirky pocit, že nerozozna situacie kedy revať a kedy sa smiať... Vie že dačo by sa patrilo, ale nie vždy sa trafí...

najjulinka
autor
24. okt 2009

Idem spať. Dobrú (dlhú) noc.

laculik
24. okt 2009

aj ja, dobruuuu. inak dnes rano maly vstal o 4.15 !!!!!, ale ja nevahala a vratila ho do postele so slovami, ze je noc a ze vsteci spia... neprotestoval a spal do 7.30 🙂 🙂 🙂 . ale zao mala len do 6.30 😠 😠

najjulinka
autor
25. okt 2009

Dobre rano. Keby na Lucku fungovalo, že je ešte noc... 🙄 🙄 🙄

cairka
25. okt 2009

dobré ránko. my sme dnes buntošili skoro aj podľa starého času, nie len podľa nového 🙄 sliz už perie, som zvedavá na výsledok 😀 ináč celkom sa mi páči, ako vyzerá- nápadne mi pripomína puding, len je úplne biely.

laculik
25. okt 2009

pekne nedelne ranko 🙂 , tu je hmla jak v .... 😠
deti uz fičia na tv. MM este chrape 😵 , ale vcera on vstaval, tak som ticho 🤐 .
co sa dnes chystate porabat? malá ide na oslavu spoluziacke, ale len dvojhodinova je planovana 😅 . a este chceme vyrezavat dine. mame len jednu zatial...

najjulinka
autor
25. okt 2009

no lucka ja na starý čas sa skoro zobudila... no čo narobime.. .al nas to tak odrovnalo, že sme spali aj na nový čas dlho potom......... Deti prežili ....

mixka
25. okt 2009

bre ranko 🙂 aj nase otvorili oci podla stareho casu, ale snad ich dnes posuniem a zajtra zas budu pekne o osmej 😀

cairka
25. okt 2009

my by sme dnes mali porobiť koláčiky do škôlky na zajtra, ale moc sa mi nechce 😅 ešte k tomu vôbec nie je isté, či zajtra pôjdeme na program 🙄 ale hádam hej 😅

najjulinka
autor
25. okt 2009

Tak sme boli na nakupy - nakupili sme oranžové fleesky - do auta aj pred kameru 😀 😀 😀

macocha
25. okt 2009

Ahojte,
dočítavam čo som zameškala - a tak rozmýšľam, či mi to nerobíte naschvál 😠 😠 Len na pár dní chcem vypadnúť z Bratislavy a vy všetko naplánujete na vtedy?? Aj diskusiu s p. Boučkovou, aj Zuzna výpredaj, ešte povedzte, že bude nejaká stretávka 🙄

Ozaj Juli, aspoň Ty ma podpor: toľko som malej zháňala riad, ktorý by bol aj nerozbitný aj mohol ísť do mikrovlnky, celá happy som doniesla, v oranžovej farbe 🙂 🙂 a moja mama že: "Hnusnejšiu farbu si ani neviem predstaviť" ... 😝

cairka
25. okt 2009

mimina 😀 😀 a kde teraz bývate? zasa s mamčou? ináč u nás by mal oranžový úspech 😉
ja som si s vaneskou poobede pospala 2 hodiny ako bábätko 😝 ideme sa teraz pustiť do tých koláčikov

macocha
25. okt 2009

Cairka nie, bývame len my dve, len som sa chcela pochváliť, že som zohnala... no čo už!
Dobrú chuť ku koláčikom, my sme mali laskonky 😉

zicon
25. okt 2009

Ahojte my sme dorazili z Ruzomberku - bolo tam stetnutie klubu vodiacih psov. Takze nas maly stravil vykend medzi velkymi psamy. Dva dni zabavy, kecania, nanania sa kubka s rovestnikmi. Nauzasnenjsie bolo ked nahanali vlkodava - ma byt asistecny pes a boji sa deti - jak pred nimy prchal pes velkosti maleho kona.

zicon
25. okt 2009

A vcera sme a pred vcerom sme boli brutal nevzorny rodicia - dieta islo spat o polnoci 😔 😔 😔

zicon
25. okt 2009

Inac estze sme to nestihli dodyskutovat s tou novopripravou pri 2 a xtomdieati, tak co povazujete to za spravne alebo stratu casu zo strany Uradov ako aj Usmevu a Navratu??

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre