Prišli k nám. Náhradné rodičovstvo

najjulinka
13. máj 2009

Tak a sme tu. S uderom polnoci...

adrianamickova
25. okt 2009

mata,rok máš od nás pokoj,ale už viem kde,ked bude cesta isto prídeme 🙂

martina_maxian
25. okt 2009

mixka, natieraj si to medom na večer,,, len si to potom neoblizuj... 😉

magimary
25. okt 2009

no, práve, malý je taký upišťaný, že kľudne tomu verím, že ho to bolí... 😢 , ale to aj že mu idú tie zuby, všetko ohrýza s celou pusou sa "zahryzuje" do bočnice na postieľke, tak som si myslela, že si to "natrhol",ale vyzerá to tak desne, že asi nie...ale už mi to pripadá aj akoby mu niečo chýbalo (nejaký vitamín, či stopový prvok), skrátka som dnes mala pocit, že takto môžu vyzerať deti, čo majú skorbut ( 😨 😖 )

mata2, no aj ja som zvedavá, kedy vás objedná, lebo toto sú veci, čo nepočkajú... 🙄 😔 😖

cairka
25. okt 2009

nám vždy doma dávali jesť droždie, ked sme mali kútiky, len to magi neviem, či malého presvedčíš...ale možno droždovú polievočku 😒

mixka
25. okt 2009

hladam teraz info na nete a zatial som sa docitala, ze treba doplnit vitaminy b a zinoc a znaci to znizenu imunitu organizmu ☹ ze parada ☹

martinka, len aby ma manzel nezacal olizovat 😀

martina_maxian
25. okt 2009

mixka,,, 😀 no aj tak sa dá liečiť 😀 😀

magimary
25. okt 2009

cairka, no 😅 , asi nepresvedčím... 😉
a droždovú polievku? neviem, neviem-to by som ju nemohla ani skúsiť a tak neviem, či by mu chutila...ale droždie je, ak sa nemýlim, práve nejaký vitamín B-čko, tak asi mu predsa bude niečo takéto chýbať... (možno mu šupnem riboflavín, mixka, skús aj Ty...podľa m§a je to nedostatok vitamínnu-B)

mixka
25. okt 2009

https://www.modrykonik.sk/bazar/show_entry.php?...

tu dokonca pisu, ze predchadza tvorbe kutikov 😕 to som ani netusila, ale vyskusam veru

cairka
25. okt 2009

mixka, toto je dobrý preklep 😀 😀 😀 😀 😀

martina_maxian
25. okt 2009

mixka, kočík????? ?????? 😀 😀 😀

mixka
25. okt 2009

fiha, to sa ako stalo 😕 🙄 😀 ???

mixka
25. okt 2009

ano martinka, kocik si budem davat na kutiky 😀 odhalila si ma 😀 😀 😀

martina_maxian
25. okt 2009

no veď som skoro odpadla... 😀 😀 😀

mayap
25. okt 2009

mixka, bu´d som blbá, ale mne to tam na tej adrese vyhadzuje inzerát na kočík peg perego ..., žeby ten predchádzal tvorbe kútikov...??? 😅 , lebo aj mne sa robí, ale kočík si kvôli tomu kupovať nebudem... 😝

najjulinka
autor
25. okt 2009

To mixka určite pomože. 😀

mixka
25. okt 2009

mayap, ha ha ha 😀 uz som dala ten spravny 😀

najjulinka
autor
25. okt 2009

ja už sa džgám šalatom čo mi mužík doniesol... 😀

mayap
25. okt 2009

...juli, zdravá strava - prílev energie...

zicon
25. okt 2009

Dobru chut a dobru noc, uz nevidim na monitor

najjulinka
autor
25. okt 2009

mne sa ešte len teraz rozvidnieva, ked sa džgám 😀 😀 😀

magimary
25. okt 2009

no teda!tak riboflavín je presná trefa pre malého...nie je síce po alkoholizme, ale asi to bude tými hančkami, čo v poseldnej dobe mal tie agresívne... a keď sme vysadili lepok, tak zmizli...(takže zatiaľ mam také tiché podozrenie na celiakiu a ribiflavín je ešte aj na to... 😨 , moje nervy, len nech sa mi podozrenie nepotvrdí, lebo... sa zbesním... 😲 😔 )

najjulinka
autor
25. okt 2009

my sme ešte len epok Domči zaviedli do jedalnička... Do roka bez lepku... Alebo skoro bez lepku.. Raz sme oskušali jej dať kuštuliček chleba taker jedenasťmesačnej nech požužle... A tesne pred prvým rokom sme mali návštevu a aby chudinka Domča nehldovala tak jej hodili takú tu piškotu so žele a čokoladkou do ohradky... 😀 😀 😀 Ale teraz už v pohode kašičky aj s lepkom... zatim dobre.

magimary
25. okt 2009

lepok sa môže od cca 8 mesiaca, ak nie je v rodine nejaká záťaž... od roka je to zbytočné-najmä u zdravých detí...
dokonca teraz už začínajú byť presne opačné trendy-zavádzať skôr... (nesúhlasím, ale sú takéto trendy 😉 )

najjulinka
autor
25. okt 2009

no na kašiach s lepkom j napisane vhodné od 6.mesiaca, ja tiež tak som sa dočítala, že od 8.mesiaca... ale nam odporučala na gastre, že ma zvyšené riziko alergii a tak njak.. .no proste pre istotu, kedže nevieme ani presnu rodinnu anamnezu...
a do roka je to v pohode.. to nie su velke obmedzenia, takže nejak somsa netrhala že prečo nie.. .proste nebol problem to splniť... máme kamarátov, čo tiež do roka deti bez lepku koli rodinnej anamneze, takže sme vedeli, že ano, že ak sa to robi pre istotu tak sa neuliži a riziká ak by sa to nerobilo su velke... takže tak... nevadilo mi, že "len" pre istotu... 😉

najjulinka
autor
25. okt 2009

Dobrú noc. Idem o hajan. 😉

magimary
25. okt 2009

no, moji chalani mali obaja lepok až po roku (lebo boli "gastro-problémoví"), ale pre ostatné decká mi vyslovene doktorka hovorila, aby sme to nesilili, a aby sa postupne zaraďovala všetko tak, ako sa má... (inak to hovorila doktorka aj pri našich, kým to gastroenterologička nestopla ešte než sme začli)... a aj sme zaraďovali -tak od toho 10mes., že taký kompromis-nie je to až po roku a nie je to ani chvíľu po polroku... ale zväčša sme ani nemuseli nejako riešiť, lebo deckám stačilo málo-na papanie (jedine, čo papali múčne, boli piškoty), ale Zajko je veľký jedák a stále má všetkého málo (strašne by papal a stále má málo), tak sme sa mu snažili aj polievky zahustiť múkou, aj piškotky pridávať do ovocných príkrmov a tak...ale zjavne (páve jemu!) to nesedí (a to zase neje toho lepku na tony! jediné,čo papá-sú take 3-4 piškoty denne a nejaké cestoviny v nezahustenej polievke, alebo zahustená polievka múkou, to je všetko...)

magimary
25. okt 2009

tak aj ja idem...
keď tu už nikoho... 😅
ráno príde brulka, tak aby som stihla ísť dovtedy aj spať... 😅

yukki
26. okt 2009

Dobré ránko!
Aďa, kočky sú úplné modelky!
Ženy, ja Kiku už asi 5.deň ukladám podľa nového-a ona vstáva podľa starého času a je nevyspatá a mrzutá...

mixka
26. okt 2009

ahojte bre ranko 🙂
ja som vcera ulozila krpate podla noveho a som zvedava, kedy vstanu 😎

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre