Prišli k nám. Náhradné rodičovstvo

najjulinka
13. máj 2009

Tak a sme tu. S uderom polnoci...

najjulinka
autor
2. jún 2009

no my darčekové máme mať jeden drahší kus...
no tie serepetičky su brutalne lacné....... tyčinky do uší v Hypermarketoch 200 kusov okolo 10Sk... Vreckovky na zadok vlhčené nestoja nai 1 € v Tescu... Vreckovky obyčajné papierove tiež malo.. prášok na pranie som ešte teraz po novom nekupovala, lebo pred rokom boa akcia na Ariel a som si nakupila a ešte som plno bežných praskov (resp. gelov) mala... vtedy mi na to nevyšlo a teraz zas ešt enekupujem.... U as deti su zadara v MHD a riadne dlho sme aj tak nešli... Posledne nejak v decembri... 😀 Do umývačky som tiež z toho nekupovala ešte... ale to je tiež zanedbatelná suma... raz sa kupi a dlho vydrží... mydla som davala, ale to tiež na centy sa počíta.... Domči pár balikov plienok, ale striedame s tými väčšími a neviem či malilinkaté ešte budem kupovať.... Hračiek máme tiež kooopec podedených a očakávam dalsiu dodávku hračiek, len neviem kedy 😀 Akože kočík a cestovné postielky som z toho kupila... ale pomaly to vyrovnám a asi na polrok nebudem prenášať žiaden dlh ani nič (+/-)....
Inak ked som bola v dráčikovi na nákup, tak mi pri pokladni miesto igelitky dali vrece 😀 😀 😀 😀 😀 Ale oranžové, tak sa mi to náramne rátalo 😀 😀 😀

najjulinka
autor
2. jún 2009

Baby ja už obzerám postielky zas a stolička a tak. .a všetko dvojmo.... ja už sa s nimi vidim... 😅

magimary
2. jún 2009

juli, ja ale kupujem z tých detských serepetičiekm tie drahšie (nie najdrajhšie), nie lacné tesco...mne sa nepozdávajú, taktiež vatové tyčinky používam len drahšie, lebo tie lacné sa nepríjemne ohýbajú, príp. lámu...skrátka, keďže sú to peniaze na to, tak kúpim lepšie, tiež aj prachy, lenor-y na pranie a gély a pod. (kupujem tie najdrahšie)-sama by som si ich nekúpila, ale tie koruny sú na to...

a až teraz sa u nás "uzákonilo" prenášanie peňazí z mesiaca na mesiac, tak teraz už to bude mať význam šetriť a potom kúpiť niečo väčšie... (že by kočík?! 😅 😀 ; chcem taký špeciálny, ale neviem ho nikde zohnať...raz som ho videla na MMB a odvtedy nikdy... 🙄 )...

najjulinka
autor
2. jún 2009

Aký mary chceš? Dvoj či solo? či aj aj? ja som manik.. popiš a ja ti ho najdem asi... 😀

Mne Tesco utierky na riť vyhovuju, zato LIDLové lacné a Kauflandové nie... Su tensie a mensie.. Tescove su dost hrube a aj dost velke... A nikto sa mi z nich nevyhádzal, tak ani nema na drahšie zmysel prechádzať... 😀 😀 😀 😀

Ja ARIEL používam. Manželovi na také pracovné veci som používala obyčajný Tesco gel... A ešte z LIDLa mám špecialne na beiele a tmave, ale to tiež som ešte minulý rok kupila... mne ARIEL u segry v rakusku tak fantasticky vonal... A u nás vonia inak.. .Dobre... ale nechytil ma tak za srdce až... Neviem prečo čo krajina,tak to iný ARIEL... Kamoška v holandku tiež iný nakupuje, čo u nás ani nie je....

Mydlá mi velmi vonaju z DM medové či aké... Nie su najlacnejsie.. .ALe tie som nakupila v akcii a vysli ako lacné obycajne mydla... Ja si vo všetkom pockam na akciu.... aj s hračkami... Len kočík som nečakala na akciu... Ale aj postielky v akcii som zohnala.....

Dnes som v DM ku robila velký potravinový nakup pre deti... A nejak som zratala vsetky zlavy co som mala a miesto 50€ som platila 27 😀 😀 😀 Ja si nemožem pomoct, ale ja za normalne ceny nemožem nakupovať... Sunar som len jeden kupila za normalnu cenu, ked sme brali Lucku.. .Odvtedy len v akcii a s kuponmi na zlavu a pod.... 😀 😀 😀

magimary
2. jún 2009

juli, dvoj...
ale asi nezoženieš, lebo viem staršne málo detailov...
pamätám si valstne len ako vyzeral (značka-nič, netuším) a akú mal farbu... 🙄
bol to presne taký typ (aj priestarnným sedením, aj polohovaním, aj podvozkom, aj skladaním, aj manipuláciou) ako sú PP Atlantická (solo atlantico mám, tak všetky výhody ovládam), ale dvojitý...
a bol červeno-čierny (ale dominanntne červený, čierne, len nejaké minidoplnky, skôr plastové na rúčke atak...)...

ja už som jeho hľadaním strávila jednu noc... 😅 a nič...

aj ja kupujem len v akciách...ale teda lepšie..., ale skončím, keď budem šetriť... 😉

najjulinka
autor
2. jún 2009

Teraz rozmýšlam ako s izbou.. .keby až od 1.jula, tak je šanca narychlo tu izbu vymalovat a dat podlahu. .ajkeby tam mali byt veci len zložene vo vreciach a 2 postielky, tak v pohode.. .hrať sa budu v druhej detskej a obyvke.... ale keby od polky mesiaca nahodou, tak to asi tu druhú detsku nespravime tak skoro.... a rozmyslam ako dat postielky kde atak.. . 3 deti do jednej izby by bolo asi dost.. .to by vecer asi trvalo vecnost kym zaspia.... no neviem.... ale zas 3 nie je o vela viac ako 2 a to tam tak spolu s Kikom Lucinka bola a dalo sa...

najjulinka
autor
2. jún 2009

Akože Lucinke sa da kupovať už Duplo a drevené vlaciky a tak a to je hracka na dlho, tka ja investujem do toho... Ale ked vezeme dvojky, tak asi zas na par mesiacov duplo odložím a vytiahnem PRIMO... No a ked som bola v dračikovi pre Duplo, tak aby domča nebola naprazdno tak hned tam skončili vo vreci aj iné hračky... Lebo aj v učtovnictve nech to nie je, že miniem na Lucinku aj Dominikine peniaze... Ty mas deti rovnako stare, ale ja aj na to pozeram, aby to bolo +/- tak ako ma byt... Vacsinu oblecenia co kupujem je bud doslova parada - nepotrebujem, alebo potrebujem pre Lucinku, ale rovno také isté kupujem aj Domči... Vsak u nas sa to vynosí 😀 😀 😀 No zacnem Lego Duplo Primo obzerať pomaly... 😀 😀 😀

inak každý ma nejakú úchylku, ke vie investovat viac... u mna su to hracky... kolegyna je na oblecenie asi zas... 😀 😀 😀

Diva sa tu na mna jeden holub cez okno 😝 😀 😀 😀

najjulinka
autor
2. jún 2009

Joj baby ja by som tie dvojky brala užaj... Ja som uplne šiši... a ja by som ich brala užaj už asi aj v marci... ale tužila som aj po babatku... a tak teraz Ked mam domču, tak som v stave myslieť len na dvojky... .joj.... ja som taká šiši... ale ja sa už vidim... Este co bude problem, tak ked pojdeme na dovolenku, tak neviem či sa najde izby, kde by som 4 postielky rozložila 😀 😀 😀 Aj na Velku noc ako sme boli preč, tak som kukla viac izieb a vzala taku, kde sa najlepsie postielky popchaju... A to len 2 sme mali 😀 😀 😀

najjulinka
autor
2. jún 2009

A vobec cesta do Tatier bude sranda.. .jedno budem musieť šupnuť k našim do auta.......
Jáááj a autosedačky musim kupiť.... hmmmm....

najjulinka
autor
2. jún 2009

*Ja tu trpim samomluvou.. .ale už mam jasno čo dvojkam musim nakupiť... hlavne musia mat viacmenej to iste ako Lucinka - aby neboli u nás boje... 😀 😀 😀 Budu to také skorotrojčatá si myslim... uvidime.......

lienocka235
2. jún 2009

a uz vies aj ake sedacky budes kupovat?

najjulinka
autor
2. jún 2009

no asi ked bude jasne, že ich bereme, tak idem na otočku do BA... a v IKEI miniem majland... inak neviem ako... sakra ta IKEA je daleko...

najjulinka
autor
2. jún 2009

no chcem kupit od 0 kil do 18 kil, koli tomu, ženikd yneviem aké deti u nas budu, tka nech sa využiju... Mám zalusk na Bertoni už dávno, len zatial nepotrebujeme. Ale ked pridu decká, tak kupim 2.. .jednu modro - oranžovú a druhú oranžovo-zelenú...
http://www.bertoni-sk.sk/index.php?item=4&kat=32 - sedačky PRIMO... asi.. .nie som na 100% rozhodnutá. by sa zišlo odskušať... ale tie sa mi páčia a j cenovo su fajn... a nevyzeraju velmi široko... aj to pozerám... 😀

yukki
2. jún 2009

Juli zober kamión a si objednáme z IKEY aj ostatné z východu...

najjulinka
autor
2. jún 2009

a postielky asi taketo čosi: http://www.prenasedeti.sk/product/ohradka-a-pos... - s tými podložkami na hajanie... ale neviem na 100%... najradsej ked už objednavat z daleka, tak radsej by som od jedneho dodavatela... tak este obzeram a obzeram...

lienocka235
2. jún 2009

tak to sa u nas mozes zastavit... ked pojdes do tej Ikey... 😉

nasa ma tuto
http://www.mimibazar.sk/foto.php?id=4323238

ale cerveno s takou bananovou...

mne sa viac pozdava.. od 9-36 kg... ale tie bertoni vyzeraju fajn.. len to su s isofixom.. ci normalne priputavas sedacku?

lienocka235
2. jún 2009

ja som ikey presytena... 😀 obcas tam skocime aj na obed.. ked mame chut..

wolfskinka
2. jún 2009

ahojte ...
tak zase nachvilocku som sa utrhla a prisla vas pozriet normalne nestiham citat

pimpa ako uz ste si zvykli s patrikom na seba ???

lienocka a ty sa mas ako ???

olalka o tebe som uz tiez dlho nepocula ....

pimpa
2. jún 2009

Ahojte,
tieto dni mame velmi plne, este vybavujem veci okolo Patka. Uz mam skoro vsetkych jeho lekarov a kontroly z krku, aj papiere zo sudu podpisane, dnes som nacrela do sudka uradom. Rodicovsky prisp. a tie prispevky, na ktore mam narok...tie tlaciva su take desne, a ten ich jazyk, brrrr. Nemam cas ani patkove foto sem supnut.
Ake su tu novinky? Juli, v Ikei urcite dobre veci nakupite. Wolfi a ty ako?uz robite pripravu? 😉

lienocka235
2. jún 2009

Tak som s5.. mali sme take posedenie tu v zasadacke.. kolega mal svadbu a doniesol torty.. kolace... /dal piect cerstve/ a plno vselicoho... tak dieta je v cudu...

wolfi... IP

wolfskinka
2. jún 2009

pimpa a lienocka IP

najjulinka
autor
2. jún 2009

Je tu niekto? Ja som dnes bola s lucinkou na oslave 4.narodenin kolegyninho profisyna. Bolo fajn. Taký babinec 😀 Jediný chlap bol narodeninový oslavenec a potom neskor prišiel aj kolegynin priatel.. .Inak čisto babská záležitosť 😀 😀 😀

laculik
2. jún 2009

ja som sa prave naloginovala, ale musim este jednu korekturu spravit na zajtra rano, ma picneeeeee, 140 stranovy dokument ☹ . a este som nezacala, sa mi neekceeeeeeeee.
Inak babenky, v piatok mame sud, tak drzte palce! co sa vas pytali na sude? A kolko taky sud trval? Akoze sa mam aj slusne obliect? A moze sa nam stat, ze rozhodnu negativne?

lienocka235
2. jún 2009

laculik.. tak drzim peste... na sud... tu korekturu nezavidim... ani mne sa v poslednej dobe nic nechce.. asi nejaka epidemia

😀

Juli takze ste oslavovali.. a to musel byt riadny babinec... 😀

najjulinka
autor
2. jún 2009

No bol... 4 maminy a 5 malých slečien... 😀

lienocka235
2. jún 2009

chudak oslavenec.. to bola riadna presila... báb 😝

najjulinka
autor
2. jún 2009

no bola... riadne... ale zlatý bol.. ked sme odchádzali, tak mi doniesol ku kočiaru Luckin pohár... aby sme nezabudli 😀 😵 😀 😵 😀

macocha
2. jún 2009

Laculik super! To už súd do pestúnskej? To ste ani tak veľa nečakali. A kde to máte?
Oblečenie taký štandard, by som povedala. Hlavne si priprav úvod - ja som improvizovala jak besna 😅 Otázky boli také normálne. Vlastne jediné, čo mi vadilo, bolo že som musela stáť keď som hovorila - to som bojkotovala už od základky, mi to pripadá také neprirodzené ☹

laculik
2. jún 2009

ano sud do pest. V Michalovciach 😎 . a akoze aky uvod? a stat? a to som si chcela dat rifle a koselu, ked budem sediet tak za slusnu budem... 😅 ...

macocha
2. jún 2009

No, na uvod mas povedat, co vlastne od sudu chces. Staci precitat, co ste dali do ziadosti, ale ja nerada take formalne, chcela som vlastnymi slovami... nastastie to vyznelo dobre, ale mohla som si to aj premysliet vopred. To vies, ked sa nevhod zamyslis, zamotas sa a vyznies ako...

Alebo najstrucnejsi uvod je povedat Vazeny sud, ja sa pridrziavam navrhu, ako Vam bol doruceny, dakujem.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre