Prišli k nám. Náhradné rodičovstvo

najjulinka
13. máj 2009

Tak a sme tu. S uderom polnoci...

magimary
5. nov 2009

no, zatiaľ celkom obstojne dýchame... 😕 (len ojedinele zašteká a chripí tak potichšie...teda ako kedy... 😖)
takže ešte nevolám doktorke... 😔

tulenka
5. nov 2009

Maznacik, ja som vcera "cakanie na povolelenie vzdala" a isla som hajat.Mala je chora a bola som nejak nevyspata, jak v noci kaslala.Chcela som aspon rano pozriet, co ste tam popisali a zistila som , ze mam zablokone konto pre neuspesne prihlasenia. mne doma uz blbne klavesnica, ktovieco som tam natukala 3x, ked mi vynechávajú písmenká.Nevadí, snáď sa tam niekedy dostanem.
Magi, tak ste to zvladli zatial bez nemocky. Kamoskine dcera mavala casto laryngytídua a stalo sa , ze jej odmitli poslat sanitku a mala dilemu, co s ostatnymi detmi . Vraj u nich najlepsie zaberalo vyloziť ju von na studeny vzduch, to bolo ucinnjesie ako vsetky spreje pri tych zachvatoch.
Farbicka, mala je velmi zlata, trochu mi pripomina nasu pred takymi 2 rokmi - s tymi baculatymi licami-len v tmavovlasom prevedeni

laculik
5. nov 2009

magi, fuha, brutal! drzte sa, snad uz mate najhorsie za sebou. Inak teraz som pozerala do penazenky, bo tam mam uz asi 3 roky odlozeny čípok od doktorky, a je to ten rectodelt. Davala mi ho, ze ked sa bude malá dusit a nebude vediet dychat ci pri laryng alebo nejakej alergii. Len neviem ciu uz nie je starý.
Juli, dakujeme! strasne to cele bezi rychlo 😉

laculik
5. nov 2009

a co hovorite na vcerajsiu vecernu debatu?

najjulinka
autor
5. nov 2009

Ano Laculik. Strašne rýchlo to beží. Mne pripadá neskutočné, že na jar bude mať Lucka 3 roky... že bude mať školkársky vek už... taký drobec... 😀 😀 😀

brulka
5. nov 2009

ahojte! magi jajaj drzte sa dufam ze sa to uz nezopakuje!!!! to by som nechcela zazit 😢

brulka
5. nov 2009

luci, no bolo to zaujimave. ale myslim ze bouckova je velmi tvrda zena. ja som z nej mala pocit ze sa uz od tych dvoch chlapcov (svojich synov!!!) uplne odstrihla. vobec tam nebola ziadna buducnost. nevyjadrila sa co k nim citi. asi je uplne zatrpknuta a sklamana ze to viacej ani nejde.

marketka1
5. nov 2009

Ahojte 🙂 tak my sme pre Kuba v tedy keď sme mali ten strašný kašeľ a tiež plytké dýchanie dostali sprej ventolin ktorý spomínate a tiež flixotaid- kortikosteroid po pár dňoch ho to prešlo ale naparovala som sa sním nad soľným roztokom a tiež sme mali doporučené primerane horúci kúpeľ s morskou soľou a sedeli sme v kúpeľni ktorú sme zabezpečili parov z horúcich hrncov taká mala slaná sauna.

maznacik007
5. nov 2009

tulenka sak som to povolila hned ako si sa prihlasila.. skus teraz aspon si to docitat.. je mi to luto... poslem ti ip...

no mne to pripadalo tak ze do toho vhupli absolutne nepripraveni dotlaceni a ze nemali poriesenu vnutrone svoju neplodnost.. a potom tiez ze proste tam nebola ziadna podpora po tom ako si ich vzali a ze si proste vzali viac ako vladali a ake boli ich moznosti...

dalsia vec ze islo o deti s neuro nalezmi a ze si ich vzali dvoch.. /aj ked po roku/

co sa tyka jej odstihnutia od adop. synov tak to plne chapem.. ono clovek casom dospeje do situacie ked to uz musi urobit aby si zachranil zdravy rozum... /ja som v podobnej odstrihnutej situacii so svokrovcami/

marketka1
5. nov 2009

Ja sa dnes plánujem postupne podľa času vrátiť na diskusiu, a prečítať si to znovu pretože asi som ja blbá ale ja som znej nemala vôbec pocit že by tie deti opísala aj kladne.

marketka1
5. nov 2009

maznacik pomohlo Vám trošku to predbežko?

brulka
5. nov 2009

ale ja si myslim ze v niecom mala bouckova aj pravdu ze clovek musi vediet co zvlada a co uz nie - a ze ma trvat na svojom a nenechat sa presvdecit uradmi o inom. hoci ich nikto nepresviedcal...je mi jej luto ale myslim ze to sa moze stat i s bio detmi. ja som tu knizku necitala nedovolila by som si odsudzovat a ani protirecit. len ona sama vie a zazila si co si zazila. ale ako som pisala myslim ze adoptivny rodic ma obrovsky vplyv na svoje dieta - lebo deti su ako spongie a saju vsetko do seba co vidia okolo. puberta je casto narocna aj v inych rodinach a ako tam niekto spravne napisal romske deti to maju este o dost tazsie ako biele adoptovane lebo sa musia vyrovnavat s tym ze su adoptovane ale aj s tym ze nasa spolocnost je absolutne rasisticka a netolerantna. musi to byt nesmierne narocne pre vsetkych romov aby sa vedeli presadit. slovaci aj cesi su rasisti je to bohuzial fakt. ale snad sa to postupne lepsi!!!

lenkove
5. nov 2009

Ja ani neviem... Vy co mate deticky, dalo vam to nieco? A nestrasia vas take veci, ked ich pocujete? 😕 😀
Je to kazdopadne smutne, ze to tak dopadlo 😔 ktovie co si myslia ti chalani.. Ci mali pocit, ze ich miluju, alebo to bolo "urob /este/ jeden preslap a padas" 🤐

magimary
5. nov 2009

mne p. Boučková potvrdila jej názor o nej...
je to zranená frustrovaná žena, ktorej nevyšlo v živote to, na čom si najviac zakladala... 😔
čo je síce smutné ale zase aj dosť nežné, že sa človesk so svojim (celoživotným) neúspechov vyrovnáva takto (alebo inak)...
ale, čo sa mi aj naďalej nepáči je to, akým spôsobom to prezentuje (aj v knihe, aj tu)... a hoci vraví, že ona svoje názory nikomu nevnucuje, opak je pravdou...
ej to silná manipulujúca osobnosť, ktorá je vo svojich vyjadreniach výrazne sugestívna a všetko, čo predloží na pľac pôsobí ako NEMENNY FAKT a (nejaké nepísane pravidlo, či fakt 🙄 😖 ), ktorý v nemalej miere ovplyvňuje (možno zatiaľ neistých) ľudí a tých, ktorí by mohli zažiť niečo podobné zraňuje...
na svojom názore je až chorobne "upjatá" a inú možnosť ani nepripúšťa...
podľa nej-všetky deti-resp. ROMSKE DETI, ktroé majú ešte aj navyše zlú vzťahovo-sociálne-génovo-povahovo, temperamentovo výbavu sú NAVŽDY stratené, lebo také boli aj "jej" deti...
jej názor nezmení už asi nič (nehovoriac o pozotiívnych skúsenostiach náhradkárov), ale asi ani keby sa "jej" chlapci vrátili domov úplne zmenení (po nejakom zázraku 😖 )... ale to už je zase len výsledok jej celoživotnej frustrácie (a na to má nárok,ako som vravela), ale tá prezentácia toho-ako "všeobecne platného pravidla"-nie je v poriadku... 😒

magimary
5. nov 2009

sorry: nežné= /myslela som/ bežné (!!!) 😅

a ďalšia vec, čo som ešte ccela: myslím, že p. B. tých chlapcov nikdy v skutočnosti NEPRIJALA...
neprijala ich ako:
chorých
zranených a
rómskych...
😔

marketka1
5. nov 2009

Ja mám skúsenosti zatiaľ len s malými deťmi neviem čo bude až vyrastú. Ale nemohla som v noci poriadne spať a rozmýšľala som na nad. p.B. Mne sa vôbec nepáči výhovorka na dg. dieťaťa a tiež gény spomínala že deti sú od rôznych rodičov tak prečo jej takto dopadli obe deti?? nechcem ju odsudzovať užila si svoje. ja si nemôžem pomôcť ale čo im ukážem to sa mi vráti. Neberiem ohľad na gény a IQ pretože by som doma doteraz nemala žiadne dieťa a tie čo mám sú zatiaľ v pohode. Poznám jednu mamičku ktorá si vzala do pest.9roč.dievča bola aj v bio rodine a dlho aj DD. Dievča na pohľad strašná potvora ale po troch rokoch sú jej úspechy obrovské.Našim deťom sa treba veľa veľa venovať to je fakt oproti bio(síce tie nemáme ale odkukané od súrodencov a rodiny ) potrebujú veľa lásky pretože boli nechcené ale stojí to za to keď na Vás vyvalia obrovské šťastné kukadlá. Že mám pravdu? 🙂

maznacik007
5. nov 2009

lenkove ja mam este v cerstvej pamati pubertu a pubertalne vykony mojej sestry.. ktora tiez to zlomove obdobie 6-9 mesaicov stravila v dojcaku a trpela /a aj trpi/ niektorymi tymi znakmi choroby z priputania... takze ja som neni zdesena.. lebo mam vo svojom blizkom okoli priklad ze sa da aj tym prejst aj ked to neni jednoduche..

nas maly tym natolko netrpi aj ked ho chudacika prekladali ako kocka mlade.. ale lieky su na to tri co aj ja vyuzivam...

zachovat kontinuitu / snazim sa udzat aspon aky taky kontakt s matkou co sa samozrejme pri adop. nerobi ale tiez su tam moznosti... na vainoce maly dostane taku peknu drevenu krabicu na zatvaranie a tam budeme davat vsetky jeho hmotne spomienky.. /taku istu bue mat aj Ninka pod stromckom a spolu tie krabice ozdobime servitkovou technikou/

vela telesnych dotykov masaze pritulenia len telo na telo... privinut si ho na prsia.. masirovanie nozok rucok atd. hladkat a poviem az skaredo vynucovat si ocny pohlad...

a potom striktne vymedzenie a dodrziavanie hranic.. /robim to doslednejsie ako pri malej momentalne/ maly ma taky zvyk ze on je lubivy ale ked ho vezmes na ruky tak niekedy ta tak ako buchne.. pacne.. /mna ani tak nie.. skor ostatnych tak mu poviem nono nesmies.. urob moja.. a on potom pohladka.. toto robim aj preventivne.. ked vidim ze dviha ruku.. neznasam ked mu to niekto dovoli a este sa na tom smeje.. v tom som zla...

a potom priputanie k jednej materskej osobe.. co je u nas problematicke.. lebo sa striedame s muzom .. samozrejme mna vola mama a deti trochu bojuju o pozornost.. ale snazim sa ju spravodlivo delit.. v noci spava maly pri mne.. aby ma citil..

mam este vela rezerv sama to citim... ale o tom je zivot ze nie vzdy vsetko ide hladko.. ako by si clovek prial..

marketka1
5. nov 2009

ten čas sa mi podaril. 😀

lenkove
5. nov 2009

Marketka
ty nevies preco obe deti dopadli tak ako dopadli? ved to povedala jasne, obe boli romske 😝
ved nemali rovnake neurologicke nalezy, inteligenciu, rodicov.. ale jedno hej, romsky povod 😝 😖 a este, budem hnusna, ked som sa tak rozohnila 😀 , mali spolocnu rodinu, do ktorej ich prijali 😔

cairka
5. nov 2009

no ja neviem, tiež si myslím, že zbytočne moc sa zaoberá rómstvom chlapcov, ale zas v tej dobe sa o nejakej deprivácii asi moc nehovorilo...a ked si to ospravedlnila pred sebou, že to sú geny, tak teraz už ťažko si pripustí niečo iné. škoda, že nenapísala, aké diagnózy mali chlapci, to by ma vcelku zaujímalo 😅

maznáčik, tá krabička je super, aj veve takú asi dostane 😅 pred rokom dostala knihu "rozprávka o vaneske" ale teraz som nevedela, čo vymslieť a toto je super nápad 😵

cairka
5. nov 2009

ale áno, leni, máš pravdu, toto aj mňa zarazilo - že jeden bol nadpriemerne inteligentný, a druhý pod normu a aj tak skončili na chlp rovnako 😒

marketka1
5. nov 2009

Treba mať síce medzi nami aj takéto názory aby sme na sebe pracovali a snažili sa tomu vyhnúť. Ja len neznesiem že ich pre farbu pokožky odsúdia od malička a nepodajú ruku. Mala som raz skúsenosť na pohotovosti z Martinom. p dr. nezaujímal chorobný stav, ale či mu niekto meral ultrazvukom niekedy mozgomiešnu tekutinu cez fontanelu, či je v poriadku že som si ho vzala do pestúnstva. keď že to bola stará baba opýtala som sa jej či jej ako malému dieťaťu to niekto meral a predsa je lekárka.tak ho radšej začala vyšetrovať. Možno úsmevné pre niekoho ale pre Martina to znamená asi celoživotný boj že je tiež len človek.

magimary
5. nov 2009

lenkove, tak tak... 😔
my naivní optimisti veľmi zle dopadneme... (podľa klientely, ktorú si vyberieme z domova... 😀 )...

a keď sme už pri tom "rómstve"...
náš maličký Zajik sa začína veľmi agresívne prejavovať (na to, aký je malý)... vo chvíľach, keď je frustrovaný, unavený, alebo chce/nechce niečo iné, čo chceme "od" neho my... podľa prejavov ( a opisu p. B.)by som to jednoznačne pripísala "tmavším" génom, ALE (!)-malý je biely ako vápenka a je to "beloch" telom aj dušou (odkiaľ teda tá horkokrvná povaha?!? 😅 )... skrátka ani tmavosť v etniku nepredurčuje dieťa len na také a také fungovanie...

a Zajka milujeme a milovať budeme i napriek tomu, že už teraz možno očaKávať budúce ťažkosti... a ja verím, že láska sa raz vráti (i napriek génom!!!)... 😉

najjulinka
autor
5. nov 2009

Som zvedava na čo to hodíme my o pár rokov 🤐 🤐 🤐 či geny, či romstvo, či neromstvo... Akože ja som čosi domka videla, zažila.. je fakt, že baby neboli od babatka v nahradke, ale aj tak mi stačilo... 🤐

maznacik007
5. nov 2009

marketka tak s tymto som sa ja nestretla skor naopak ... maly je lubivy vsetci ho obdivuju.. a stale sa na neho pytaju aj ucitelka v ninkinej skole.. aj v druzine.. daju mu nieco.. pohladkaju ho .. a tak.. ale je pravda ze tu u nas nie su tak neg. skusenosti s rom. etnikom.. ako napr. na vychode..

cairka
5. nov 2009

marketka, tak to je sila 🙄 my sme zatiaľ nemali problém, len neurologička na prvej návšteve, ked mala 9 mesiacov, tak zhrozene skonštatovala, že "preboha, štrnásta" ... ale teraz už v pohode a ORL doktorka to zisťovala - najprv sa ma spýtala, či je bio a mulatka 😀 😀 a ked som povedala, že nie, tak povedala, že má opuchnuté všetky sliznice, ale že to je u rómskych detí pomerne bežné, len že to môže byť aj príznak alergie - takže tiež to rómstvo skôr využila, nie ako negatívne

najjulinka
autor
5. nov 2009

no na vychode su dosť rasisti,ale musím povedať, že voči mojim deťom zatial nikto nič.. posledne dostali Lucka s Mirkou ked sme boli v kopirke (maju aj papiernictvo) dačo skopirovať , plastelinu 😀 😀 😀 Na Kika mi na gastre povedala, že akého pekného sme dostali... a podobné skor milé reakcie...

magimary
5. nov 2009

ja osobne som zažila tiež len pozitívne reakcie na romčekov u nás doma, ale viem o vychovávateľke v domove (bývalom 😨 🤐 ), ktorá /pred odchodom do profi-čiže k nám 😅 / podávala nášho "Prvého" riaditeľke so slovami:
"konečne ho berte, lebo ja s takýmito smradľavými deťmi nemôžem robiť"... 😔 😠 ☹ 😖

pravdou je, že timuško tak inak voňal, ale ja, kým som to nepočula (v nemocnici to potom ešte raz použila jedna sestrička, pri príjme, keď ho vypisovali a vyšetrovali pred hospitalitáciou) som si vždy myslela, že to len NÁŠ timinko tak krásne voní...
a onni teda povedali, že to "cigáni" tak smrdia... 😔 😝 😠

magimary
5. nov 2009

zuzna, je v Dámskom magazíne... 😉

a my zatiaľ: celkom obstojne dýchame... 😔 doktorke som nevolala... 😕

lenkove
5. nov 2009

inak, Zuzna spominala jej stranku a ja neviem aku ma... mozete niekto hodit link, alebo mi ho poslat po IP? dakujem vam....

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre