Prišli k nám. Náhradné rodičovstvo

najjulinka
13. máj 2009

Tak a sme tu. S uderom polnoci...

marketka1
5. nov 2009

Náš Martin jak prišiel z DD mal na rukách medzi palcami "repu" čistili sme to pár dní kefkou čo mu nebolo nič príjemné keďže kúpanie v DD prebiehalo uňho raz za 10 dní. Takže o vôní sa v tedy nedalo veľmi hovoriť. Ale po každodennom kúpeli a masážiach sa to rýchlo dalo do poriadku.

Ja som mala viacero zlých skúsenosti napr. klasická prechádzka s deťmi jedno v kočiari druhé za ruku. oproti išla mamka z asi roč.dievčatkom v kočiari ktoré malo v ruké pohárik s dierkami. Martin sa k ním rozbehol Mama rýchlo otočila kočiar za chrbát, ale Martin aj tak podišiel k dievčatku a pridržal je pohárik zo spodku tak jak Kubkovi občas fľašku. Keď som ho zobrala a ospravedlnila že prepáčte je to dieťa a išli sme ďalej mamička vytiahla mokré utierky a poutierala malú aj pohárik. 🙂 ☹

Ja som na to alergická veď dieťa nemôže za pokožku ani komu sa narodilo.

magimary
5. nov 2009

leni, je to "club lilly"... 😉
marketka, ale náš timko naozaj nesmrdel... (!), on bol v domove len jeden deň, takže bol určite sterilne vykúpaní ešte z porodky, on mal (a má 😵 ) skrátka inú vôňu..., ktroú som zatiaľ u nikoho iného necítila,iba uňho... a podľa tej vône by som ho spoznala medzi všetkými deťmi, aj keby som mala zaviazané oči... 😉 😵
a to, že sa deti , alebo ich rodičia "odťahujú" tiež nemusí hneď znamenať, že ide o etnickú intoleranciu...
ja som bola včera s malým tej doktorky a prišiel za malým v kočíku iný malý a mamička ho stiahla, ako keby mal nákazlivú infekčnú chorobu (ale chápem to, bolo to u doktorky, tak sa bojí o zdravie)... išlo len o jej potrebu čistoty a sterility (aj keď možno u niekoho prehnanú 😅 )...

najjulinka
autor
5. nov 2009

lenkove lilly klub alebo čosi také 😉 hod do vhladavaca...

no zuznu som videla, ale obraz nam seka a stvorčekuje, zvuk tiež seká... takže dosť o ničom... 😖

magimary
5. nov 2009

sorry:
vykúpaní=vykúpaný!!! 😝 😅

marketka1
5. nov 2009

magi to je super. Martin tam bol 2,5 roka a trvalo nám približne 2-3 týždne kým sme sa vyčistili nie len z vonku ale aj z vnútra myslím trávenie. Aj keď začal jesť inú našu stravu stále bolo uňho cítiť takú inú vôňu. Ale teraz je to o.k.

A poviem Vám dosť veľa ľudí nám položí takúto otázku či tí rómovia fakt tak smrdia. ja sa len 😀 😀 😀

cairka
5. nov 2009

marketka, treba podstrčiť martinka, že "ved oňuchajte" 😀 tak toto sa ma ešte nikto nespýtal 😝

marketka1
5. nov 2009

cairka príď do Ke. Videla by si reakcie v autobuse. 🙂 ☹

magimary
5. nov 2009

no,mňa tá sestra nemocnici vtedy presviedčala, že všetky (romske) deti tak smrdia a že všetky určite majú mongoloidnú škvrnu na krížoch... 😝 😖
a prešacovala mi tam timka na stole holého asi desať minút a hľadala mu tú škvrnu... 😠 😖

cairka
5. nov 2009

marketka, ja som rada, že také otázky nepoznám. máte to tam o dosť ťažšie ☹

cairka
5. nov 2009

no s tou mongoloidnou škvrnou to je iná sranda, bola tu na koňovi taká téma, podľa tej témy je veve eskimák 😀 😀 lebo ona má tu škvrnu na bruchu 😉 ale nie nejakú výraznú.

marketka1
5. nov 2009

Ja furt natrafím na divné reakcie. napr. viete o tom že deti z DD sa podľa istej det.obv.lekárky nemusia vyšetriť.

takúto som mala skúsenosť ako profi mama keď som išla s Matom na vstup.prehliadku a popýtala som ju o výtery a odber krvi či je o.k.

Mám proste smolu dajaký blb je stále po ruke. a povedala som si že ich hlášky by som mala oceniť špec.cenou len ešte pre ňu nemám názov 🙂 ☹

marketka1
5. nov 2009

Náš Martin nemá škvrnu nikde len takú jednú tmavšiu čiaru od pupka po pipík. smiali sme sa že je taký označkovaný ako koník huculík. 😀

lenkove
5. nov 2009

Marketka 🙄 🙄 🙄

Inak, jasne, ze cigani smrdia! Ja vam mozem zodpovedne vedecky podlozene prehlasit, ze "osobny smrad" a "spina" je to prve, co popiseme pri stretnutim s niecim (niekym) cudzim, myslim etnicky cudzim... 😒

Inak, som stastna, ze som prefikanejsia ako moj manzel 😵 😵 skryl si predo mnou horku cokoladu, ale som ju nasla 😵 😵 mnam mnam 😵

yukki
5. nov 2009

Ahojte! čo sa týka diskusie s T.B.-úplný súhlas s Markétkou. Aj knihy, aj následné diskusie sú vedené tak, ako keby na chlapcoch nebolo nikdy nič pozitívneho, ako keby spolu nezažili jeden krásny deň, ako keby sa spolu nikdy nesmiali. Ako keby aj to pekné obdobie bolo vytesnené tým, čo nastalo neskôr. ☹ ☹
Čo sa týka mongoloidnej škvrny, Kika má takú malinkú na krížoch.
A čo sa týka skúseností, s bielymi sú neutrálne alebo slabo negatívne alebo slabo pozitívne...ale s Rómami!!!! Na mňa sa v živote toľko cigánov a hlavne cigániek neusmialo a nevyjadrilo mi sympatie ako za posledné dva roky! Nech je to kdekoľvek, v nemocnici, na ihrisku, u doktorky,...vo vlaku.... 😀 😀

cairka
5. nov 2009

tak tu práve bola poštárka - 18. máme súd o priezvisko. som zvedavá, už nech je za tým. tentokrát návrh spísala akože bio 🙂

magimary
5. nov 2009

hej, cairka, tú tému si pamätám... 😅
u nás mal škvrnu iba milko (a teda poriadne výraznú presne na krížoch), v prvom momente som ich v porodke podozrievala, že im tam spadol na zem ( 😔 )... 😅
a vidíš, aká genetika škvŕn-jeho pokrvné dvojča nemá nič(!) 😀
a miniškvrnku (ale na brušku) má aj naše belošiatko zajko... (žeby predsa biely róm?!? 😀 )...

cairka
5. nov 2009

yukki, áno, to je pravda, aj pri nás sa bežne zastavujú rómky a minule aj róm - ten bol zlatý, prichádzal, že nebojte, ja nie som pedofil ... 😀 😀 a tiež veľmi pozitívne reakcie - občas sa snažia zistiť, odkiaľ je veve, asi či nepoznajú, ale to len odbíjam, že nie je z martina a je z daleka 😝 ved z mt nie je 😖

mata2
5. nov 2009

ahojte,
skoda ze cena Bulo roka uz bola odovzdana 😀 , 😀 ta doktorka by si ju zasluzila asi viac....

inak milko ma tu mongoloidnu skvrnu na polovici chrbatika 😕
a som zhrozena neznalostou lekarov a sestier,lebo ani jeden z nich nevedel co je to mongoloidna skvrna....vzdy sa na mna kukali jak na vraha a pytali sa co to tam ma za modrinu..... 🙄

magimary
5. nov 2009

hej, mati, ale ona fakt vyzera ako modrina, preto som si aj ja myslela, že je to modrina... a už som chcela dať podnet na úrad nad dohľad nad VZ ( 😀 )... ale náš zajko ju má takú klasickú hnedú (ako znamienko)...to somlen tak žartom uviedla (že ak chcem, romsky pôvod si môžem nájsť všade kde chcem, aj na svojich bio 😀 😅 😀 )...

a že to lekári nepoznajô? no hanba, mali by ísť na školenie k tej hlavnej sestre na kramároch 😝 😀

lenkove
5. nov 2009

Yukki, Cairka 😀

cairka
5. nov 2009

ináč ktosi tu raz dával (tuším lenkove? 😅) takú stránku, kde boli vypísané také "typické rómske znaky" a podľa toho mi vyšlo, že som väčší cigán ako veve 😀 😅

lenkove
5. nov 2009

Cairka
naozaj? 😀 To boli take vlastnosti, ze? 😀 Uz si spominam, ja som bola cigan ako repa 😀

magimary
5. nov 2009

ja to mám monžo niekde aj medzi obľúbenými položkami, mrknem to... 😉 😅

cairka
5. nov 2009

leni, áno 😀

laculik
5. nov 2009

maly ma tu svrknu na jednej polovicke zadku 🙂 ...
ja chapem na jednej strane p. Bouckovu, v 86tom vedeli o tom prd. Nemali skusenosti s vychovou a detmi celkovo. A dostali nezdrave deti. my sme mali jedinu podmienku zdrave dieta. Je pravda, ze som si priznala, ze nezdrave nezvladnem , a tak som take ani nechcela. Ale neviem ci oni vtedy vobec vedeli ci su zdravi... Obetovali zivot a dosatali po hube. To musi byt drsne, hlavne ked to necakas a nepripustas si to. Co podla mna nemohli cakat, lebo o tom nevedeli, necitali, nečetovali atd. Hlavnou myslienkou preco to riesi nahlas,je, ze adoptivni rodicia nie su nijak chraneni. A pritom daju vsetko. Preto je viac za pestunstvo, ako-taku pravnu ochranu. No, je to zlozite, ale co nie je? Tak nam ostava len dufat a co najlepsie a najkrajsie vychovat 🙂 🙂 🙂 .

lenkove
5. nov 2009

Laculik
podla mna im najviac chybalo to chatovanie 😀

cairka
5. nov 2009

laculik, ale čo je zdravé dieťa - keby bola veve v profirodine a v takom stave, ako bola, tak asi cúvnem (možno)...ale tým, že bola v DD sa to dalo pochopiť, že je na tom tak, ako bola. A tiež mala poda neurologičky dosť negatívne prognózy - je pravda, že sama neurologička už na kontrole o 2 mesiace hovorila ináč, ale tú prvú kontrolu, to sme boli asi 2 týždne po príchode domov tiež naznačovala kadečo...ako čo mňa presvedčilo bolo, že veve mala sono mozgu a EEG v poriadku, ale ináč vývinovo bola kdesi úplne inde ako mala byť. ako to, čo p. boučková písala o staršom mi veľmi pripomínalo veve - najprv výrazne po zadu, potom skokom behom 3 mesiacov dobehla rovesníkov, teraz je dokonca (podľa psychošky) pred rovesníkmi..ale presne musím byť oveľa prísnejšia a dôslednejšia, ako by mi bolo milé

lenkove
5. nov 2009

Cairka
nechcem ti skrabkat ego, ale ty nie si Bouckova 😕
okrem toho jej deticky boli sociopati, sama to napisala...

inak, mojej spoluziacke chlapcekovi zistili teraz autizmus.. ma tri roky 😔 je mi to tak luto, oni s manzelom su mladi karieristi 😔 (ale v dobrom, maleho miluju a venuju sa mu) budu to mat veru tazke...

cairka
5. nov 2009

leni, ved ja to neberiem, že tak skončíme 😉 ale že proste sa nedá zistiť, čo je zdravé dieťa - lebo ten malý mohol byť tiež v podstate zdravý, tak ako veve 😎

lenkove
5. nov 2009

Cairka

vies, ja som sa len zlakla, ze chces byt na Veve prisna 😀 😀 😀
a zdrave dieta : aj maly tej mojej spoluziacky, uplne zdrave babo a dieta 😒

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre