Prišli k nám. Náhradné rodičovstvo

najjulinka
13. máj 2009

Tak a sme tu. S uderom polnoci...

cairka
7. nov 2009

ralanka, never tomu, že chlapci sa nechcú parádiť, ja som sa minule rehotala z 9 ročného synovca 😅

a ja by som chlapcovi bábiku kúpila, tak ako kúpim vaneske auto 😝

marketka1
7. nov 2009

ja ináč tiež zvažujem pre Martina bábilku.

najjulinka
autor
7. nov 2009

laculik psychošku som pozdravoval, lebo posledne som zabudla čo si ju dala pozdraviť, tak až včera som ju pozdravila... 😀 😀 😀 😀
marketka sranda, že ja zatim zlé poznámky som na moje deti nepočula... a to som počula, že ako reaguju aj lekari a pod na také deti, tak som aj očakávala a my zatim (klop klop) všetko OK... No pravdepodobnosť sa asi zvyšuje... Hlavne ak maju aj také priezviska niektoré, že neutajím čo su zač...

ralanka
7. nov 2009

cairka ved som napísala že naivne verím že to bude jednoduchšie u chalana aj ked viem že nie zatiaľ sa tvárim že je to tak 😀 😀 😀 😀 😀

najjulinka
autor
7. nov 2009

ralanka v pohode ak by nam bábiky chýbali. minulý rok som kcela kupiť 2 buginky - Kikovi a Lucinke, ale mali už len v jednej farbe a to som nekcela uplne 2 rovnaké... ale kupila som potom 2 uplne roznebuginky a kočíkoval viac kiko, lebo on už chodil... a vlastne aj babiky som kupila, lebo k jednemu kočíku boli aj 2 babiky... a samozrejem aj kiko ich akože krmil a tak... no normalne... vsak on nevie, že niektorí ludia si myslia, že kedže je chalan, žeby sa tak hrať nemal ...

cairka
7. nov 2009

ralanka, tak prepáč, nejdem ti brať ilúzie 😀 😝

ralanka
7. nov 2009

to nemyslím ked má do 4 rokov ale určite nebudeš 6 a viac ročnému kupovať bábiky čo baby chcú stále chalani radšej stavebnice , autá a spidermanské veci a tak v mladšom veku sa hrávajú aj chalani z bábikami to viem myslím už na väčšie to by podla mna bábiku nechceli 😀

najjulinka
autor
7. nov 2009

ralanka no ked bude kcieť, tak ano...
no aneviem kde bereš, že baby kcu babiky... my sme doma boli mišung a kupovali sme Lego a to sme stale kceli... A bratovi sme kupili jedno lego ružove, lebo proste bolo treba to 😉 😀

ralanka
7. nov 2009

no väčšina báb túži po bábike tých druhých je menšina to musíš uznať každá chce aspon jednu

najjulinka
autor
7. nov 2009

no ale viem ludia su rozni.. my sme kupili synovcovi manželovemu kočík na prvé narodky... a ked som ho stražila, tak medzi rečou tam padlo od švagrinej, že kočík nech mu von neberem.. a ja "aha hej ma plastove kolieska, možno by nevydržalia špina by sa navlačila do bytu - to fakt"... a ona "nie, ale však je chalan, tak nepojde s kočíkom von" 😨 😨 😨 😨 😨 😨 😨

ralanka
7. nov 2009

baby malo byť
to je jedno každý má na to svoj názor a zbytočne budeme jedna druhú presviedčať že je to tak alebo onak hlavné je že deti budú spokojné a šťastné s tými hračkami čo majú a chcú no nie?

najjulinka
autor
7. nov 2009

no ja somjednu kcela, ale to som bola menšia.. kcela som Tomáška.. .mala som samé baby 😒 chýbal mi chalan... podedila som skoro tucet bábik dievčat 😀

najjulinka
autor
7. nov 2009

6 a viac už tak často bábiky nekcu.. .v skolkarskom veku skor bábiky... akože su aj dievčatá čo aj v skolskom veku ešte po babikach, ale to už skor bábiky su na ustupe ako darčeky... sice hrať sa hraju,a le už to nie je Nr.1 😀

lenkove
7. nov 2009

Ahojte
tak ja som tu vpadla rovno do dobrej temy 😀 my sme dnes boli na nakup hrackovy, nakoniec sme otrepali viac ako sme chceli 😖 a mame zeriav z Playmobilu, lego kocky box a krabicu /aj s autickom/, nabytok pre barbie, stavebnicu (taku drevenu uplne nadhernu, vola sa Cordoba) a jednu rozpravkovu knihu aj s Cd-eckom 😉 . Darceky su pre deti vo veku 6, 4, 3, 2 a 1 rok 😀 a ziaden chalan nedostane babiku, nasi si vystacia s medvedmi, aj ich prebalia a tak 😀
a este som kupila ten tunel, myslim taky ako ma Juli, modry 😵 sa s tym myslim vo vnutri vyhraju 😵 traja partaci jeden ma 3, druhy 2 a tretia 70 😀

a Eli BLAHOZELAM 😵 😵 😵 😵 super!!!!

najjulinka
autor
7. nov 2009

tak barbieny ešte tak neskor.. to skor 😀 😀 😀 😀

ralanka
7. nov 2009

tak to akože dobrá haluz takému malinkému no nepoviem keby mal chalan 6- 8 rokov ale drobček ved to sa prehrá z kadečím aj z vreckovkami 😀 😀 😀 😀

lenkove
7. nov 2009

Bratova mala do troch rokov chcela len lego, babiky akurat tak ich prekladala z policky na postel a spat 😉 a teraz uz len babiky, babiky, babiky 😀 mojej mame vola a hovori "babka, kup mi babiku, a nemusis velku, staci taku malilinku" 😵

najjulinka
autor
7. nov 2009

no u nas Lucka mal maca čo musel mať ozajstne tričko, ozajstný (zakydaný) podbradník, ozajstnu plienku... museli sme mu merať teplomerom ozajstným teplotu a ešte ja čipok sme mu (našťastie len akože) museli dať... ten maco je proste makky a tak fajne jej padol do ruky.. aj na ihrisko s nami musel ist....
inak teraz ma Lucka obdobie 2-3dni alebo ako to nazvať, každé 2-3 dni ma nejakú oblubenu hračku... po tom ju zas obmeni za inu, od ktorej sa nepohne... teraz je IN princezna, predtým autíčko, predtým bábika jedna, predtým ten maco.......... a vynechala som uačača v tom rade....

lenkove
7. nov 2009

a co je uacaca? 😀

ralanka
7. nov 2009

my máme teraz v obchode velikánsky maco alebo pes mekulinký a stojí 19,90€ je vysoký cca meter pädesiat ale nádherný 😵 😵

magimary
7. nov 2009

pekný večer... 😉
cairka, ako nôžka? 😕
my sme dnes mali opäť megapracovný deň, tak som zmordovaná ako kôň,ale s dobrým pocitom... 😅
a zajtra sa už teším na nákupy v Rakúsku (na burze) 😵 😵 😵 , apsoň maličká zmena (za posledné dni) a hlavne sa poteším nakupovaním... 😵
leni, vy teda kupujete drahé dary... 😨
my takto vôbec nekupujeme...my len tak, aby neunikla podstata Vianoc (každý chlapec si nájde v balíčku hračku+knižku+oblečenie-vždy, nič viac, nič menej; príp. dostanú ešte spoločný darček, kde majú nejakú spoloč.hru, alebo nniečo, o čo sa musia podeliť...)... 😉

marketka1
7. nov 2009

Martin teraz funguje na vláčiku zatiaľ v škôlke, ale už máme kúpený pod stromček to bude radosti. a ja som skôr za didaktické alebo motorické, keď že máme problémové ručičky.

najjulinka
autor
7. nov 2009

ralanka ja som sa troch veleplyšov zbavila a som rada... 😉

uačač - v Luckinom jazyku to bol ako prvé mravec, potom to bolo zovšeobecnenie na chrobáka... sakra.. .nam sa to slovo tak ujalo, že to používame bežne.. aj na oslovenie Lucinky.. už Lucinka sa predstavuje ako "Lucinka Uačač" (lepšie ako Lucinka Gažiková 😅 ) .. no takého hračkarskeho chrobaka mame pre babatka čo sa mu potiahne chvost a tak vybruje... tak ten bol IN na cestách cez celú republiku... aj mu ukazovala cestu z okna auta a domy a tak čo okolo proste bolo... 😵 😵 😵 😵 a ked bola vonku tma, tak mu hovorila "Noc. Neboj uačač".. je t pekne lebo takto aspon vieme čoho sa Lucinka bojí... Dnes nesla do obyvky po princeznu, lebo princezna sa bála tmy... 😀 😀 😀 😀 no takže mame jasno, že lucka sa nam začína bať tmy... 😒

ralanka
7. nov 2009

hej ale je perfektný môžeš použiť ako vankúš pri teklke ked sa deti s ním prestanú hrať 😀 😀 😀 😀 😀

najjulinka
autor
7. nov 2009

ralanka my nemame telku 😅 nám 5 detí zatim stačí.. .ešte telka do toho nam nechýba 😀

marketka1
7. nov 2009

nemusíš mať dnes Tv úplne stačí net 😀 😀 😀

lenkove
7. nov 2009

Magi,
veru 😝 chceli sme minut o polovicu menej, ale uz to slo.. tiez ma to chvilu stvalo, ale povedali sme si, kto tie deti rozmazna, ak nie my, bezdeni krstni a ujo-tety 😉 na vychovu maju rodicov, ti nech napravaju, co my rozmazname 😀 😀.
ale vsetcii mali aj narodeniny a neboli sme spolu, takze to maju dokopy 🙂 vlastnym tiez neplanujem tolko kupovat, to nech kupuju im 😉 😀

najjulinka
autor
7. nov 2009

hej stačí... bohate...

lenkove
7. nov 2009

Cairka
ako Vevusik?

Mary,
som rada,ze ste zdravi 🙂 a blahozelam k dokoncovackam 🙂

Inak, ja som si pozicala Bouckovu Indiansky beh a precitala.. A mne to ako styl pisania vobec nesedelo... Pise o vaznych veciach velmi tvrdo a neosobne, chybala mi tam sebaironia, co mam velmi rada 😉 . Ja viem, ze som precitlivena a nic neviem o tom ako to je dostat domov dieta, ale na mna posobilo velmi zle, ked tam niekolkokrat, uz potom ako mala deti doma, pisala,ze si znicila zivot 😅 ja neviem, baby, ak to mozete aj vy povedat, ked vam prisli deticky domov a prve dni plakali, ublizovali si a nechceli vas, povedali ste si to aj vy? 😕 😕

ralanka
7. nov 2009

hej ale to aby som mala dva PC lebo ak ja chcem pozerať niečo čo muž nie tak sa budeme obmedzovať to nie je bohviečo
alebo ked súrne niečo potrebuješ robiť na PC ale dieťa bude pozerať rozprávku a ked to vypneš tak bude mať nervy? kamoška tak vypla rozprávku synovi lebo súrne potrebovala PC ešte že majú telku a tam mu to pustila lebo chcel dopozerať rozprávku a malé dieťa to nevie prosto pochopiť že nie obdobia vzdoru a pod. a čo potom necháš ho zájsť plačom a hnevom celý deň?

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre