Prišli k nám. Náhradné rodičovstvo

najjulinka
13. máj 2009

Tak a sme tu. S uderom polnoci...

najjulinka
autor
8. nov 2009

tak idem piecť bábovku.

sasulec
8. nov 2009

najjuli..vcera som este kukala fotky,deturence su jake zlate 😉
obdivujem vas ze tolko deticiek zvladate,fuuuu musite mat veselo 😉
keby bolo malo babovecky aj my mame ..chi chi 😀

luckada
8. nov 2009

ahojte,
som tu nova, s mangelom sme sa rozhodli pre adopciu.

neviem vela ako to chodi, mohli by ste mi prosim napisat, ako to prebiehalo u vas - od rozhodnutia a navstevy na UPSVaR az po "ziskanie" drobceka do adopcie?
dakujem

yukki
8. nov 2009

Návšteva na ÚPSVaR: prevzatie dotazníka, spísanie dohody, kde chcete vykonávať prípravu na náhr.rodičovstvo (je možné na ÚPSVaR alebo v neštátnych org.-ÚSMEV, Návrat....), 27 či koľko to bolo hodín sedení s psychológom, len Vy a on a potom aj spoločné s inými žiadateľmi o NR, potom psychológ napíše správu o vhodnosti žioadateľov a títo sú na prísl.krajskom úrade zaradení do Zoznamu žiadateľov. Podľa požiadaviek na dieťa sa potm čaká, alebo aj aktívne hľadá dieťa pomocou tých istých neziskových org....Povolenie na kontakt s dieťaťom dáva ten istý krajský úrad, pár návštev, žiadosť na súd o zverenie dieťaťa, a dieťa doma.V skratke, doplňte ma, ostatné.

suezana
8. nov 2009

Ahojte, a čo je lepšie, to UPSVaR alebo neštátne, lebo mne povedala tá pani na úrade, že aj tak ma nahovoria na úrad, tak to tam dala, akože som sa tak ja rozhodla.

lenuska74
8. nov 2009

😀 😀 yukki ty si perfektná v 6riadkoch a už si s dieťaťom doma 😀 😀 nemám čo dodať 😀 iba to že ten výber nie je až taký jednoduchý a to čakanie tiež nie a pevné nervy s vybavovačkami ale inak pohoda 🙂

lenuska74
8. nov 2009

ahoj suezana to je v podstate jedno ale neštátne ťa lepšie pripravia /teda možno mne to teda nič nedalo ale ja som to už mala nakoumane dopredu a 2 svoje deti 😀 / ale zaleži to ešte aj ako máš ďaleko na úrad a na neziskovky 😉

suezana
8. nov 2009

Keď mám vlastné dieťa, berú to do úvahy, že to už akože niečo vieme o výchove a tak?

marketka1
8. nov 2009

U nas prebehla príprava na neziskovke a boli sme spokojní, skupinové sedenia so psychológmi boli dobrým relaxom, vrátane kávičky alebo čaju. A dodnes trvajúcich dobrých vzťahov resp. aj priateľstiev.

luckada
8. nov 2009

dakujem za infosky...

a co tie psychotesty, o com byvaju?
a ako prebieha navsteva zo socialky?

suezana
8. nov 2009

Luckada, aj ja som tu nová, už ste aj s niečím začali, či ste len pri úvahách? Ja čakám na odpis z registra trestov a pozvanie na prvé psych. stretnutie- teda dúfam, že som to pochopila správne.

yukki
8. nov 2009

Tie sedenia nie sú ani tak o výchove.......lebo je veľký, veľký rozdiel "vychovávať" biologické dieťa, ktoré bolo od počatia očakávané a ľúbené, a dieťa zranené, deprivované...a o tom tá príprava z veľkej časti je. Okrem preverenia nejakých Vašich osobných vlastností a pohnútok k adop...

yukki
8. nov 2009

Návšteva kukla či máme WC, tečúcu vodu a či bude mať kde stáť detská postieľka...

luckada
8. nov 2009

yukki, dakujem. tie otazky su vzdy rovnake, alebo sa lisia od pripadu k pripadu?

suezana, uz o tom uvazujeme asi 2-3 mesiace, resp sa pripravujeme na tu myslienku...
no a pomalicky sa chystame navstivit upsvar.
ten odpis z regstra trestov si vybavujes sama?

este ma napadlo - tie navstevy zo socialky byvaju neohlasene?

luckada
8. nov 2009

a co financna situacia, my mame na krku hypoteku... byt mame dvojizbak 😖 (cize po case detska izba asi len ked rozdelime 1 izbu)

cairka
8. nov 2009

ahoj luckada, mám možnosť povedať o všetkých 3 prípravách, lebo som prešla všetkými a jednoznačne UPSVAR nie, mne osobne najviac sedel PRIDE (úsmev), ale aj návrat bol lepší ako upsvar 😝

yukki
8. nov 2009

Ohlásené. Otázky sa líšia-tak nebude sa každý jeden psychológ pýtať to isté a takisto celá príprava-jej náplň a kvalita -sa líšia, závisí to od konkrétneho človeka a subjektu....

suezana
8. nov 2009

My mame tiež 2izbák, prerobený na 3ale veru do spálne sa nám postielka nezmestí, to ma teda nenapadlo, že to ich bude zaujímať, ale tak do deckej to nejak napraceme 😲 , tiež máme hypotéku, ale to je dúfam normálne dnes, odpis z registra trestov si vyžiadajú oni, to mám vraj len čakať.

yukki
8. nov 2009

Luckada, Ty sa o izbu neboj, ja mám len jednu izbu a čakám druhé dieťatko. O to nejde, a ani tá hypotéka nebude prekážkou.

najjulinka
autor
8. nov 2009

U nás návštevy zo socilaky a aj z miestneho uradu neohlasene. raz vo večerných hodinách - po 18tej!!!

luckada
8. nov 2009

kocky, dakujem

fu, je toho vela, co asi musim este nastudovat, pozistovat 😝

no co uz, okrem odbornicky na neplodnost sa zo mna stane aj odbornicka na dalsie temy 😨 aspon dufam

teraz som niekde citala, ze aj pri adopcii je prispevok pri narodeni dietata, je to pravda? to ze materska a nasledne rodicovsky prispevok, mi je jasne...

cairka
8. nov 2009

u nás väčšinou ohlásené, ked skúšali neohlásené nezastihli nás doma 😀

neviete niekto, či mám aj teraz pred súdom o priezvisko očakávať návštevu? 😒

marketka1
8. nov 2009

yukki kde si robila prípravu Ty?

yukki
8. nov 2009

Markétka ÚPSVaR.
Ale o príspevku k narodeniu a o materskej čítam prvý krát...teda aspoň ja som od začiatku mala len rodičovský.

suezana
8. nov 2009

Mňa by zaujímalo toto, že čo znamená, že 9 mesiacov sa musím o dieťatko starať na vlastné náklady-to je tá predosvojiteľská starostlivosť? To mi nedajú nič, čo budem čerpať z roboty-RD? Alebo som to nepochopila správne?

cairka
8. nov 2009

lucka, yukki - príspevok pri narodení, sa dáva, len ak si ho 1. nevyzdvihli biorodičia a za 2. dieťa nemá v čase právoplatného rozhodnutia súdu viac ako 6 mesiacov...- to isté aj materská

yukki
8. nov 2009

To nie. Minimálne po dobu 9 mesiacov je taká akokeby predosvojiteľská starostlivosť-najprv je súd, o zverení do predosvojiteľskej-teda aspoň u mňa tak bolo, a po 9 mesiacoch (príspevky normálne dostávaš) zas terba žiadosť na súd o definitívne osvojenie. To je akokeby "záručná lehota"., počas tej doby ešte je možné dieťa vrátiť do starostlivosti štátu z nejakých dôvodov

luckada
8. nov 2009

a nemate nahodou skusenosti ako to chodi v nitrianskom kraji?

lenuska74
8. nov 2009

že uplne najhoršie 😀

marketka1
8. nov 2009

Takže máte nárok na pôrodné(ak to nevyčerpala bio matka) do 6 mesiacov dieťaťa od narodenia ale len adopcia.
prvý polrok od predbežka máte nárok na riadnu materskú ďalej 2,5 roka rodičovský príspevok.(3 roky sa berú od začatia čerpania MD) takže to môže byť max. do 5 rokov dieťaťa. toť Z naších skúseností.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre