Prišli k nám. Náhradné rodičovstvo

najjulinka
13. máj 2009

Tak a sme tu. S uderom polnoci...

zicon
9. nov 2009

No CRP je dost bezne u beznych mudrych u nas v BA, nechodim na specializovanu kliniku ani na specializovane, ale k obycajnej ale dobrej obvodacke a ta CRP ma. Ak by sa v MT popytala tak mozno CRP niektory pediader ma.

A napadla ma este jedna dolezita vec, nemoze mat Veve znicenu imunitu prilisnym podavnim antibiotik bezhlavo??

magimary
9. nov 2009

hovorím, cairka, že ty si malú už poznáš a aj vieš, že má mizernú imunitu, ale bežne u detí to tak nemusí vôbec byť...
ja viem, podľa nás-keď sme boli my malí (ja a súrodenci), mama s nami vždy išla a mali sme takú ATB-ovú doktorku,čo hneď da(va)la na VŠETKY choroby antibiotika... a tak ked sme potom chodili k imunologičke, bola zhrozená, ako môžeme mať x-krát do roka mať stále antibiotiká... 😕 , nikdy sme vlastne nedostali šancu zabojovať s chorobou...
ja s mojimi deckami keď idem k alergologičke a pýta sa ma koľkokrát boli za posledné obdobie chorí a poviem jej číslo (napr. 10x) a potom sa spýta a koľkorkát brali ATB a ja poviem, že ani raz (alebo max. raz), tak jej padá od údivu (a obdivu) sánka... a schvaľuje to, lebo i napriek ich zníženej imunite ich organizmy dostávajú šancu (za)bojovať a vybojovať si zdravie...

zicon
9. nov 2009

Inac nas chudak Kubo bol v DD 6 krat chory a 6 krat mu dala raditelka DD, ktora je sucasne aj doktor antibiotika, ked to nasa obvodna vydela tak len lamala rukamy ze jak moze este taky doktor byt.

najjulinka
autor
9. nov 2009

No my máme pomerne zdravé deti (až na Lucku od septembra) a fajn lekárku. ATB raz nejaké do nosa predpisala Kikovi, potom Lucka mala tie ATB čo v nemocnici predpisali a inak žiadne ATB sme nemali. A nakoniec ani Kiko tie predpisane, lebo sa stratili 😖 a boli len na predpis a weekend pred nami bol samozrejme a po weekende už to zdolal aj bez toho ATB do nosa... 😅 A tie ATB čo mala Lucka, tak dlho mala kakačku z nich a aj lekarka to ve, takže posledne čo nam predpisovala lieky, tak mi zdoraznila, že to nie su žiadne ATB a vysvetlila čo a ako... lebo ja som z ATB už mala riadny strach po tej nemocnici.... tak aj lekarka mi to zdoraznila, že ATB nedáva... 😀 😀 😀 😀

zicon
9. nov 2009

Prilisne davkovanie atb je totiz kotraproduktivne a sposobuje odolnost bakterii na atb.

luckada
9. nov 2009

ahojte, dakujem za infosky,
uz zajtra sa chystame na urad, tak som zvedava. tiez chceme zajtra vybavit potvrdenie od lekara, potvrdenie o prijme a ak to bude mozne, ist v stredu uz do Nitry vsetko zaniest... si to predstavujem rychlo, ktovie, aka bude skutocnost 😝

cairka
9. nov 2009

zicon, pred pol rokom som dosť zvažovala zmenu a pýtala som sa 😉

magi, a ako to vydržíš? lebo ja si tiež poviem, že skúsime bez, ale ked ju potom počujem dýchať a kašľať škaredo to nevydržím a nasadím 😅

najjulinka
autor
9. nov 2009

zicon len v tých decakoch je to ine... ja som bral avsetky deti zasoplené (až na Mirku), vkuse im tam donesu nove deti... Kolkokrát zavleču všeličo na oddelenie, takisto návštevy detí... a je to proste kolektívne zariadenie... to č mnohé deti prežiju pri nastupe do školky, tak to si ale ešte v horšom zažiju noví chovanci.. lebo pri nastupe do školky, ked dieta ochoria, tka ho stihaneš domkov.. .tam ich nemaju kam stiahnuť mimo kolektivu... izolačku asi maju samozrejme.. ale ten personal je ten istý pre všetkých... Ja som prve dve deti brala s tým, že často chore.. .dokonca Kik veeelmi často - tj. skoro nonstop.... tie deti tam psychicky nie su OK, k tomu kolektiv a su jak magnet na všetky bacily... ☹ 😢

marketka1
9. nov 2009

zicon je to jednoduchšie nasadiť cudzím deťom ATB. a majú pokoj. ☹

cairka my to ešte nemáme odskúšané ale bolo nám poradené kvôli Kubovi kúpiť si čerstvé hlivy ktoré usušíš pomrvíš a dáš ich za lyžičku napr. do taniera s polievkou, ale nevariť. 🙂

mixka
9. nov 2009

fiha, tak ja takto neexperimentujem 😕 ja idem s detmi k mudre hned prvy den ak je nejaky problem, hned robi crp a podla toho da ci neda atb. ak da, hned ich detom dam a necakam, ale fakt je ten, ze sme boli u nej s klasickymi soplami a kaslom 2x a ani raz atb nedala, len nam napisala sirup na kasel a kvapky do nosa a cipky na teplotu. atb nas neminulo akurat pri zapale oblicky

magimary
9. nov 2009

no, ťažko (lebo to mi aj mama a ostatní nepretržite telefonujú al. hovoria: choď a nech im už dá tie atb!), alenapokon sa to prelomí a choroba pomaly ustúpi... moji chalani nemávajú problém s dýchaním, oni sú skôr horúčkujúci (+/-kašeľ)...čiže ja čakám (niekedy aj 5-6 dní), že im tie 40-ky klesnú a ak nie, tak až potom idem...

zicon
9. nov 2009

No lieky to chce ale na utlm, kasla, pripadne zlepsenie dychania, vykasliavanie, teplotu T.J tlmit sprievodne znaky choroby ale v ziadnom pripade bojovat proti chorobe okamzite ale az ked sa telo nevie vysporiadat samo s chorobou, to je aj zmysel tvorenia imunity. A skus este porozmyslat o zmene, skvor nez imunitu jej bude tvoja mudra devastovat az do 18

yukki
9. nov 2009

kukali ste správy na STV niekto? Zas bolo ako málo je profes.rodičov...aká je to vlastne práca...ako sa robia nábory na úradoch.... 😠 😠 😠 😠 😠 😠

marketka1
9. nov 2009

nie yukki my sme nepozerali ale väčšiu blbosť som už dlho nepočula moja býv.kolegyňa sa snaží prejsť do iného DD ale tu na východe je momentálne plno (čerstvé správy z piatka)

zicon
9. nov 2009

No treba si prihrievat polievocku.

cairka
9. nov 2009

yukki, našťastie nevideli 😖

zicon, ono sa to ľahko píše, ale ťažšie žije 😒

suezana
9. nov 2009

Luckada, tak držím palce. Ja som vybavila všetky papiere, po 2 týždňoch mi kázali zavolať do Nitry, že či majú odpis z registra trestov a tá pani na telefone sa ma opýtala, či mi už prišli domov poštou papiere, lenže mne nič domov doteraz neprišlo a ona, že tak načo ešte volám. Som trochu netrpezlivá, stále chodím do schránky a NIČ! Tak potom daj vedieť, možno Ty pochodíš lepšie osobne.

magimary
9. nov 2009

marketka, OPAKUJEM(!), nielen na východe!!!
všade!
a ja som to, yukki, zazrela-ešte v prvých správach stv...
lenže profirodičovstvo nemôže byť (a nemalo by byť) o náboroch(!!!) 😠 😝 😨
hovorilasom o tom aj so Škovierom, ked som predášala u nás na fakulte teraz v oktobri...
že tieto ťahy nie sú vôbec správne! 😖

marketka1
9. nov 2009

cairka keďže my sa nevieme vymotať z bludného kruhu dnes som bola ešte v lekárni opýtať sa na toto
http://www.pharmaactiv.sk/sk/produkt.php?id=4

čo som kontaktovala túto firmu pýtala som sa na dávkovanie pre malé deti 10ppm / 1čaj.lyžička denne podržať trošku v ústach a zhltnúť.

neviem či ste už o tom počuli mne to odporučil brat zo španielska, že tam sa to bežne používa a sú perfektné výsledky.

mate niekto skúsenosť???

najjulinka
autor
9. nov 2009

Ale tento nábor robí školitel , ktorý za vyškolenie bere penež.. tak aj ked len vyškolia, tak to stačí 😝

najjulinka
autor
9. nov 2009

ale zas kolko ludí o tom nevie a doslova je to niečo pre nich... takže zas každá osveta fajn...

najjulinka
autor
9. nov 2009

vsak moja mama by neboal profi, keby o tom nebolo v časopise jednom, kde ju to zaujalo... 😉

magimary
9. nov 2009

lenže my sme hovorili o náboroch na úradoch práce,kde sú dlhodobo nezamestnaní a ako jediná vhodná ponuka sa im dá profirodičovstvo (!), mnoho z nich sú priam ať sociálne patologickí ľudia, ale školitelia ich vyškolia, lebo úpsvar (resp.ministerstvo, resp. europske fondy) dajú prachy...(!) tak prečo by neškolili, prečo by nečerpali, prečo by nemíňali, keď nie je načo iné peniaze z EF minúť (napr. čo takto zamestnať už vyškolených porfi, alebo podporiť existujúcich profi?!?) 😠 😠 😠

zicon
9. nov 2009

Neviem, ja zaz na imunitu odporucam chlorelu a zeleny jacmen a veci od Justu - Echinaceu, Tatnen sirup a Narosan, a este do caju kvapku 31 - to je ten extrakt s 31 bylin

magimary
9. nov 2009

protiosvete nemám, samozrejme, NIČ a tú podporujem,kvitujem a aj sama robím!, ale vyhlsáiť,že NIE Sú profirodičia a náborovať za ťažké prachy, aby boli, NIE JE osveta!!! 😠 😠 😠

najjulinka
autor
9. nov 2009

no akože u nas na urade tiež sice visi všade, že akože profi zhanaju,a le nebodaj sa v nejakých dverách na to spýtate, tak vam nič neporadia, resp. nič čo by k profi aj viedlo...
Manžel bol nezamestanný a chcel byť profi... Prišiel nadšene, že všade na urade hladaju profi, že super a tak ked išiel dalsi krat sa hlasit, tak som mu dala za ulohu zistiť kde beru a tak proste nech sa popýta... a tým to skončilo... ani na prípravu ho nevedeli poslať... tak som to vzala do svojich ruk a mal prípravu takmer hned a zadara a prácu si našiel tiež velmi skoro... až tak skoro sme ani v plane nemali (chceli sme o 1-2 mesiace neskor - idealne riešenie)... 😀 😀 😀 😀

najjulinka
autor
9. nov 2009

to ano mary.. .s tým suhlasim... vsak aj pisem ako to je... že komusi sa nahrabu klienti...

cairka
9. nov 2009

to kolidné striebro si chvália, my sme nevyskúšali - náš súčasný rozpočet nedovoľuje takéto výdavky 😔

magimary
9. nov 2009

ale chápeš ten princíp??? 😠
lebo ja vôbec! náboruje sa ako za komoušov, ale nikto nikde nechce už hotových profirodičov!!!
tak O ČOM to je???????????????????????? 😲 😠 😝

ale , už sa nerozčuľujem, lebo mi to za to nestojí...len to stále nechápem...
pritom, jasne, si potrebu profirodičov uvedomujem (markantne)... 😔

najjulinka
autor
9. nov 2009

chápem mary......

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre