Prišli k nám. Náhradné rodičovstvo

najjulinka
13. máj 2009

Tak a sme tu. S uderom polnoci...

cairka
7. jún 2009

laculík, gratulujem k úspešnému súdu 😵
mňa by odvaha na návštevu bio asi prešla pri vstupe do osady 😅 ale na jednej strane by som sa s ňou chcela stretnúť, ale na neutrálnej pôde ... 😅

laculik
7. jún 2009

dakujem! pomohlo, ze ste na nas v piatok mysleli 😉
neviete, ze vyzivne sud urcuje bio rodicom na zaklade coho? bo sudkyna rozhodla, ze otec bude platit vyzivne vo vyske 30 percent...len neviem ze 30 percent z coho... neviete ?

cairka
7. jún 2009

laculík, asi 30% životného minima....ale musela by som kuk rozsudok...aj naša má toľko... a neplatí na žiadne 😝 však z čoho aj 😅 to sa vás viacmenej netýka, pretože to bude platiť úradu

macocha
7. jún 2009

Ja by som typovala 30 % z príspevku na dieťa... no, z toho čo dieťaťu potom bude platiť štát... z tých ca 125 eur.
Laculik gratulujem a teším sa s vami, potom budem zvedavá na detajly z toho výletu 🙂

Magi tá "akcia" boli krstiny 19.4., je to tam napísané 🙂

najjulinka
autor
7. jún 2009

poda životneho minima asi.. .ono je dané minimálne vyživne.. .on ho asi ma určené tak či tak.. len ked sa meni z ustavnej na nahradnu, tak asi sa meni kam to platiť alebo čo...

macocha
7. jún 2009

No to sa teda mení. S tým si naša bio užila. Posielali ju z domova na sociálku, z jedneho obvodu na druhý, potom na súd a nazad... až sa zistilo, že problém je v tom, že nemajú vytlačné šeky s eurovou sumou. To bol začiatok roka... nejako ten prechod na euro nezvladli. 😒

najjulinka
autor
7. jún 2009

No vdaka Euru aj Lucinkina bio "prejavila záujem", ale sociálna to vyhodnotila, že to nie je záujem.. .Prišla koli šekom.. a ked už bola v domove, tak sa popýtala aj na Lucinku.... nebyť Eura, tak ešte doteraz ju nezaujima a asi ani nikdy nebude.... uvidime čo spraví sud s bio, ale socialna jej maylsim povedala, že Lucinka je v rodine a tak jej ju nemože ukazať... 😉

laculik
7. jún 2009

plati sa to na ucet socialky, kde pestuni patria. To diktovala sudkyna do diktafonu, cislo uctu socialky tu v BA, to som si ista. A ked to nebude otec platit (hovoril mi ze nema na to), tak co sa stane?

laculik
7. jún 2009

mimi, podrobnosti osobne 😉 .

macocha
7. jún 2009

Laculi, Tebe nič. K nemu... teoreticky môžu poslať exekútora 😅 Ale inak ak dal súhlas s adopciou - veď si písala, že je voľný aj na ado - tak by nemal platiť... si myslím. Teda našej bio povedali, že keď Diankina sestrička už bude adoptovaná, už nebude platiť. A keď úrad dal na PS hoci bol voľný na ado, to nemusí bio zaujímať.

najjulinka
autor
7. jún 2009

laculik on neplatil ani doteraz.. .nemaju mu čo vziať.. .kaože zanedbanie vyživneho je trestný čin myslim... ale ono pri týchto pripadoch keby to nejak prisne posudzovali, tak osady sa prestahuju do bas a všetky ich deti do decáku........ takže akože je to nedobre, ale inak sa nič nedeje... aspon podla toho čo som počula.......

cairka
7. jún 2009

laculik, no čisto teoreticky by ho mohli potrestať rovnako, ako rozvedeného rodiča, ktorý neplatí výživné...teda aj väzením...druhá vec je, či to sociálky riešia. naša isto neplatí už 2apol roka zatiaľ ju nijak nepostihli, a je otázne koľko neplatila predtým...

magimary
7. jún 2009

mimi, ja som pochopila, že ide o krstiny... 😨 🙂
nie som až tak out... 😅 😉

najjulinka
autor
7. jún 2009

macocha aj za osvojitelne deti musia platiť výživné.. .neplatí sa len, ak sa vzdaju alebo ak su už adoptované......... 😉

cairka
7. jún 2009

mimina, musí platiť, pokiaľ nie je zbavená rodičovských práv...teraz sme to riešili na súde so sudkyňou, že aj ked má veve aj osvojiteľnosť, tak pokiaľ je v pestu sa berie toto ako predmetné. Jedine že by ju zbavili rodičovských práv 😖

cairka
7. jún 2009

julia má rýchlejšie prsty 😠

macocha
7. jún 2009

Juli ok, to chápem, ale ak Kiko išiel do PS hoci mohol ísť do ado, tak potom čo? Myslím, že ak súhlasil s ado, je nefér aby mu ostal tento záväzok. Niekde by to mali stopnúť... a keď sme už pritom, to bio platia celý čas predosvojiteľskej praxe, tých 9 mesiacov?

macocha
7. jún 2009

Aha, tak ja mám zas pomalý internet... odpoveď došla skôr ako otázka 😀 Diky Cairka. Ale sa mi to nepozdáva.

najjulinka
autor
7. jún 2009

macocha Kiko dostal osvojitelnost asi nie pre to, žeby sa ho otec vzdal 😉

macocha
7. jún 2009

No lebo mne radili, že aby som na to nalákala bio - že ak dá súhlas s ado, nebude musieť platiť. A ja by som nemusela tŕpnuť, že si ju raz bude chcieť vziať nazad.

Magi sooorry 🙂 ale chystáme sa spolu na výlet od piatku, len dúfam, že Dianka sa vylieči. Dnes už to vyzeralo celkom dobre, len pre istotu sme mali taký kľudnejši režim.

cairka
7. jún 2009

mimina, no je to nezmyselné, ale toho v zákonoch o náhradke je... 😖

najjulinka
autor
7. jún 2009

nie je to nezmyselné... lebo maju vedieť, že lacnejsie ich vyjde antikoncepcia ako platiť výživné potom.. .a je fakt , že to výživné je u nich také symbolické... proste z toho dieťa nevyžije ani náhodou...

cairka
7. jún 2009

ako majú vedieť, že je lacnejšia antikoncepcia, ked nie sú postihovaní za to, ked neplatia...

najjulinka
autor
7. jún 2009

to už je o inom.... ale mnohí sa aj basy chu dostať, tak by to mali za odmenu........ predsa len teplo, strava .... no čo viac by im chýbalo...

cairka
7. jún 2009

😀
idem do ríše snov, dobrú noc vám 😔

macocha
7. jún 2009

To máš Juli pravdu. Ale ako sme videli, toto je trochu iný prípad - o ďalších súrodencov sa stará. Nemohol rátať so smrťou manželky a tu by mali byť možnosti viaceré než že súd bude zhovievavý a určí čo najmenej.

A to ma priviedlo k myšlienke, že Kikov biootec má nárok na vdovecký príspevok a na ten mu môžu siahnuť - ak by mal náhodou dohromady príjem viac než životné minimum.

laculik
7. jún 2009

poviem vam, je to cele haluz. lebo neplati na kazdeho ten isty meter. ale je mi jasne, ze sa to neda individuale riesit (myslim to vyzovne). No proste vesetky ako sme tu, mozeme byt stastne, ze ako sa mame! Ja mam taky splin alebo co od piatka. Ze svet je teda pekne nespravodlivy...

najjulinka
autor
7. jún 2009

macocha... Kikova matka umrela, ked už bol Kiko v domove.. .podrobnosti nebudem hovorit.. .ale proste to nie je tak že chudák otec vdovec nezvládol 3 malinké deti.......

vdovecký nie je zo soc. poistovne??? ciže ak ten partner platil si soc. poistenie...??? a navyse netuším, či boli manželia,a le skor nie....

laculik
7. jún 2009

neboli manzelia...maly by mal poberat sirotsky...cize na ucet socialky to pojde. a zomrela, ked uz bol v DD.

macocha
7. jún 2009

OK, tak už som ticho 🤐 🙂

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre