Prišli k nám. Náhradné rodičovstvo

najjulinka
13. máj 2009

Tak a sme tu. S uderom polnoci...

cairka
23. nov 2009

písala-pýtala - som totálne KO 😅 idem si uvariť kávu, lebo zaspím 🙄

eli77
23. nov 2009

Ahojte...tak Chanelka ma zapal priedusiek a pred hodinkou mala horucku 39,7 😢 ...este pri nej chytam paniku lebo neviem ze co a ako snou...ale hadam to zvladneme. Vnoci mala tiez horucky tak som si ju chcela dat k sebe do postele a ona zacala este viac plakat 😖 a ked som ju dala spat do postielky tak zaspala za 10minut 😕
Inka dnes sme mali ist do dd ale volala som ze mala je chora a riaditelka bola neskutocne zlata a mila...tak sme sa dohodli ze uz s malou tam chodit ani nemusime bo rozsudok bude pravoplatny uz o dva dni...potom len pridem ja sama podpisat papiere...a finito 😵

maznacik007
23. nov 2009

tak super cairka... juli to je super ze to riesis to cmulanie.. moj stryko je zubar co sa specializuje na strojceky takze on nam dava pravidelnu osvetu ako je to skodlive.. a neuznava ani dudel velmi.. ja som nine nedavala.. danko ma ale len na spanok..

yukki
23. nov 2009

A tá dlaha? Myslíš, že to si nedá dole? Lebo kika si tiež cmúľa, ja to neriešim ale keď to tu furt pripomínate tak mám výčitky, že asi by som mala...len ona si dá dole asi aj takú dlahu 😒 Ináč Kika sa buď kýve alebo si cmúľa ukazovák a prostredník...a pri tom je menší hluk a aj pre mňa je to prijateľnejšie ako to kývanie...tak zas keby som jej znemožnila cmúľať, by sa viac kývala...a to je čert ako diabol.

zicon
23. nov 2009

Inac chodia vase deti na nejake kruzky. Nas chodi na tanecnu. A uz sa tesim ked bude starsi, bud ho dam na jazdenie, sam som jazdec, alebo bude lietat s niektorym s nasich psov Agility.

cairka
23. nov 2009

zicon, a ked nebude chcieť ani jedno? 😕
veve tiež chodí na tanečnú...teda chodí ako chodí 😝

maznacik007
23. nov 2009

yukki zevraj je prijatelnesi ortodonticky dudel ako cmulanie

zicon
23. nov 2009

Dudel sme nemali ani my, vypluvol ho po 3 dnoch u nas. A potom cca ked mal 1,5 roka tak vyhrabl s pieskoviska dudel stary hnusny a sup do ust. BRRRR

eli77
23. nov 2009

cairka super ze ste uz domka 😵
zicon ano nasi chodia na anglictinu, ping pong, sach, plavanie a Miuska pojde na kreslenie a balet ale to az o rok 😵
a co sa tyka cmulania...Miu ma stale dudlik...flasku uz pomenej ale dudusku musi mat vzdy ked ide spat alebo ma mojkaciu naladu...

maznacik007
23. nov 2009

tak ja planujem s dankom chodit na plavanie, prve krocky k hudbe a cvicenie na fitloptach.. od noveho roku ako budem doma..

mala chodila v tom veku cca 3 a pol na balet flautu anglinu a zbor ... vo vsetkom pokracuje okrem flauty..

zicon
23. nov 2009

A ked nie, tak najdeme nieco co ho bavi, hranie na nastroj, modelovanie, hlina, malovanie spev, uvidime ale tie zveracie zaluby vacsinou deti bavia.

yukki
23. nov 2009

Tu nie sú krúžky pre deti-teda pre školákov je lyžiarsky a hasičský čo viem, ale pre malé nič....ale keby boli, dala by som Kiku na niečo. Dnes zas bavila celý obchoďák jak hiphopovala pred predajňami (aj s kotrmelcami), lebo tam v jednom kuse hrá muzika a ona sa neovláda keď počuje hudbu...

maznacik007
23. nov 2009

jaaj a teraz chodi aj na dramaticky, vytvarny a raz tyzdenne citanie v kniznici.. potom sezonne plavanie a korculovanie.. a od minuleho roka lyze..

rozmyslame nad aqvabelami ale az od buduceho roka

zicon
23. nov 2009

To je jak nas maly. A okrem toho s nim nemykne hocico. Mynule nejaky mudrc zo skoli hodil megadelobuch, my do infarktu a myli ze bum. Mozno bude pyrotechnik

zicon
23. nov 2009

nie myli ale mali

maznacik007
23. nov 2009

no yukki ten hip hop by bol pre nu super... ta by tu zapadla.. neterka chodi na hip hop.. inak aj nas Danulo ked pocuje hudbu uz sa kyve do rytmu... a je coraz istejsi pri prvych krokoch

no mozno Kubko bude pyrotechnik... dojdite na senecke leto na ohnostroj

yukki
23. nov 2009

4o je ortodontický dudel? A okrem toho....je známe, že deti, ktoré si cmúľajú prsty im dajú prednosť pred hocičím iným...ja som Kike dávala hryzátko, keď bola menšia a šli jej zuby...chvíľu ho poohrýzala, pokývala sa s ním a potom šup na bok a prsty do pusy...

eli77
23. nov 2009

no ja by som aj so Chanel chcela niekam chodit ale tu u nas nic nieje pre take male deti ☹

maznacik007
23. nov 2009

ved to yukki ze to asi neplati u tych vacsi deti.. s tym fakt nemam skusenosti.. 😖

marketka1
23. nov 2009

ej cairka tak my sme chceli kolegiálny a aby sme sa nenudili. 😉 😝

marketka1
23. nov 2009

náš Kubo keď prišiel Z DD nemal cumeľ ale pri prvej návšteve u neonatológa nám ho odporučili keďže sa narodil skôr nemal dostatočne rozšírené nosné prepážky.

Martin mal ukazovák a prostredník až zjazvený a vyhnuté čo ich tak okusoval vyriešili sme to po babsky asi po mesiaci a pol som mu v spánku strčila palce do koreničky 2 dni po sebe a ho to prešlo.

najjulinka
autor
23. nov 2009

ja neriešim koli zubom... ale koli ruke.... a ja som zastancom dudla...
a reči, že si prsty, palce decko odvykne samo neznašam, lebo som mala spolužiaka čo si sam takto odvykol vyše 14roční.. .je fakt, že sam si odvykol, ale ten vek.... a ja bojim, že lucka tak bude... a aj v nemocnici ked bola, tak sa pýtali či cmula prst, že to može byť infekcia, že take deti z toho cmulania rýchlo chytia čosi... nebolo to to nakoniec, ale proste odvtedy sme dost obmedzovali...
Na cumel sa vie dieťa naučiť ževraj do pol roka..... Domču sme brali 4a pol mesačnu a podarilo sa nam to na prvý šup s cumlom.. s tým, že len pri zaspavani ho ma (ale nie vždy ho vyžaduje, takže len niekedy) a v pohode uuuuplne..... žiadne prsto-palco cmulanie.... Lucka je najväčší cmuloš u nas, ale aspon, že cmula palec a nijak si prsty nekrivi...

cairka
23. nov 2009

ja som veve precvičila behom 3 dní z pstov na cumeľ - ale tak ona bola maličká, mala 8 mesiacov. za to potom dudlovala dosť intenzívne do 2 rokov, potom jej sloník odhryzol z cumlíka a teta predavačka nemala nový cumlík pre také veľké baby 😅 😀 ale teda až na prvé zaspávanie, čo si asi hodinu poplakala bola v podstate spokojná s novým stavom. občas pomrnkala, ale nič strašné.

ozaj, som sa chcela spýtať vás, čo máte už väčšie deti - kedy sa deti stávajú také súťaživé, že musia vyhrať a tak. lebo veve absolútne, ona sa rada hrá kadejaké hry, ale teší sa aj ked vyhrá, aj ked vyhrám ja 😀 a to ju rozhodne nenechávam vyhrať vždy, teraz sme hrali aj to pexeso, aj také ako človeče, aj som sa ju snažila vyprovokovať, že som vyhrala a ona prehrala a reakcia žiadna 😀 ona sa tešila, že som ja vyhrala 😀 😀 😀 a som si myslela, že už by aj mohla reagovať 😕

najjulinka
autor
23. nov 2009

cairka no my sme Lucku brali 7mesačnu a nešlo to odučiť... ona najintezivnejšie cmula aj dnes a to je ovela menej ako ked sme u domkov priniesli.....

no neviem kedy začne pravá súťaživosť, ale ked mi Lucka nekce ist vedla kočíka, tak dosť sa da našaliť na bežkanie, že či bude prvá 😝 😀 😀 😀 😀
A ked dačo kce (na ruky, kupať sa, ... čokolvek), tak už vykrikuje, že ide prvá - ale toto nie je suťaživosť, to len proste kce ...
ale aj s tým bežkanim pri kočíku to ešte nie je také 100%né - proste po čase už to nezabere.... by som povedala, že ešte nas tá pravá súťaživosť len čaká, ale už náznaky sú 😀 😀 😀 😀

cairka
23. nov 2009

ináč robia profi dobrú reklamu 😀 v príjmovej ambulancii som povedala, že mám veve v pestu a doktorka sa ma pýta, že či je moja prvá, abo som už nejaké deti odovzdala dalej 😝 tak som jej vysvetlila rozdiel medzi pestu a profi 😅

laculik
23. nov 2009

ahojte, jaaaaaaj cmulanie. dlaha, jedine dlaha 🤐 🤐 🤐 . az sa sama divim, ze ako to rychlo maly pochopil a oducil. je pravda, ze pri zaspavani sa kyve, ale to aj ked mal ukazovak v puse ☹.
Sutazivost je podla mna odvzdy v detoch. nepamatam si, ze by mala inak zvladala prehru/vyhru ako mensia. A vitajte doma, cairka!

zicon
23. nov 2009

My sme mali na vyber dve alternativy bud cmulanie, alebo buchanie hlavou o mrezu. Radsej tu 1

eliana
23. nov 2009

ahojte dievcencee 😀 jaj a asi aj nejaky muz sem pribudol 😎
mne to zas mata v hlave to profi,ja asi nebudem mat pokoj kym nebudem nejake mat 😝 uz co mam robit zo sebou 🙄
neviete niekto nahodou ako je to teraz v tom domove pohoda?

lenuska74
23. nov 2009

Ahoj Eliana 🙂 už sme ťa tu dlho nevideli čo mate nové?

eliana
23. nov 2009

ani nic,nasli sme na chiaru konecne sposob ako ju dostat "pod papucu" 😀 😀 zajtra ma narodeniny 5 rokov
jaj a ozaj mama ju chce vidat,podala navrh na sud aby sa s nou mohla stretavat kazdu druhu sobotu asi 50 km od nasho bydliska a varj jej nedovolime sa s nou stretavat 😅 sa neozvala uz asi dva roky

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre