Prišli k nám. Náhradné rodičovstvo

najjulinka
13. máj 2009

Tak a sme tu. S uderom polnoci...

mixka
26. nov 2009

magi, ved budeme musiet hava odlozit, co uz 😅

martina_maxian
26. nov 2009

no keby bola maznacik v nemocke, tak kto by sa prosím ťa staral o manžela magi,,, 😀 tak hádam leňoší v posteli.. alebo žeby už niekde krochkala?? 😀

magimary
26. nov 2009

tak, tak, hafan ešte chvíľu vydrží...
jasné, že malé by si zvykli, ale zatiaľ si,myslím, to netreba siliť...
aj naši chalani majú dosť hrôzu zo psov (ktorá sa zhoršila po tom, čo po nich vybehol pittbul, keď boli s babkou u môjho najstaršieho brata (to nebol jeho pes 😅 🙄 😝 )), ale mali aj predtým, len nie až tak...
hoci tobiko tvrdí, že keď bude veľký, bude mať (tuším 😅 ) 4 psov...no, moc tomu neverím... 😅 😉

magimary
26. nov 2009

no, zobrala by ho so sebou... 😅 😝 😀
do nemocky...
alebo by sa oňho starala Ninuš... 😉 😅

martina_maxian
26. nov 2009

baby, ja som si tiež nikdy nevedela predstaviť že budem mať psa a už vobec nie, že v byte... no a teraz je to super, hlavne tie prechádzky,, kedy som nútená ísť vonku a prechádzať sa, a hneď mám aj lepšiu náladu..
😀 ja možem havoša len odporučiť.. 😉

magimary
26. nov 2009

matimaxi, aj teraz si ešte v robote? 😕
alebo už si po výbehu a máš náladičku 😅 😉 🙂

martina_maxian
26. nov 2009

ešte som v práci,,, ale ešte že si mi pripomenula, idem zdvihnúť zadok a idem domov.. Martin si bol so Stellou už určite zabehať a ja tu trčím 😉 ....

magimary
26. nov 2009

no teda, ešteže ťa môžem z tej roboty aspoň takto virtuálne vyhnať!... 😅 🙂 😀

mixka
26. nov 2009

mati, to tebe je v robote tak dobre 😕 ???

magimary
26. nov 2009

juli, aj toto by malo byť komatibilné s legom... 😉 (si vtedy pátrala, tak len pre infošku 😉):

http://www.cogo.sk/Default.asp?lang=4

mexx
26. nov 2009

Aj ja by som chcela psa kludne aj v byte, len ci by to on s nami zvladal, chudak... 😅 Ale na dvore mame, a to si neviem vynachvalit. Ja by som uz bez psa ani nemohla existovat. A kludne aj viac by ich mohlo byt... 🙂

Dnes sa V. prekonava v recnenil. 😀 Rano na mna vykrikoval z postele, ked som prisla, tak sa pytal na ruky ("hopa") - to robi kazdy den, rovnako ako vsetko zhadzuje a hovori "bumbac", teda v jeho jazyku je to skor "buma"... Potom zahadzoval cajik pod postel a pytal si ho naspat ("tem tajik"), vymenovaval zase celu rodinu co pozna, potom chcel tanikal, potom spieval (to strieda vzdy slabiky "ta-ta-ta", "na-na-na", "pam-pam" alebo cokolvek, co pocuje), potom dookola ukazuje, aky velky narastie a ako sa ma a ako mysicka varila kasicku. 😀 Toto robi aj inokedy, ale dnes sa to snazil vsetko tak naraz robit, ze mi to bolo smiesne, akoby skratka chcel ukazat vsetko uplne naraz... 😅 A zabil to navecer, ked mu MM hovoril, ze bude mat o chvilu narodeniny a ukazoval mu jeden prst, aby vedel aj on ukazat, ze kolko ma...a decko teraz na otazku "Kolko mas rokov?" vytasi celu past a povie "deden". 😀
A uz dva dni sa tvari mudro a vzdy, ked nalozi do plienky, tak zahlasi "a-a" a bucha si po zadku. Niezeby to musel hlasit, citit na desat metrov. 😀 Akurat s nim vyjednavam, ze ci by to nechcel hlasit dopredu, dali by sme ho na nocnik. Aj ked to asi budeme musiet kupit nejaky na stojaka, lebo on neobsedi... 😅

lenkove
26. nov 2009

Martinka,
predavas /darujes/ psika?? 😕

inak caute 😀

Diolinaaaaaaa vitaaaaaaaaaaaaaaaj 😀 😀 konecne 🙂

zicon
26. nov 2009

Inac k detom co maju strach by som odporucal stena, najlepsie goldena alebo labrosa. Inac osobne som vdaka mojim psom odnaucil bat sa psov niekolko deti.

laculik
26. nov 2009

a este franc. buldocka, to je vyslovene plemeno k detom 😉
dio, cauko, sme sa dlho nevideli 🙂
mimina, magi akoby bola s nami na tej tanecnej, tak pekne popisala tie plastove čudá, ze stimulacne chodniky 😀 . presne to sme tam mali 😀. teraz chodim sem do MC na tanecnu a katastrofe, ta nasa bola fakt profesionalna, co sme chodili s mimi a didi.
a maznacik okamzite sa ozvi!

lenkove
26. nov 2009

Maznacik
kde ste? 😕 😕 😕

lenkove
26. nov 2009

Dioliana
a mali ako? 🙂

lenkove
26. nov 2009

inak, moj muz este v praci.. 😝 a to slubil, ze pride o osmej.. to ja zaspiiiiim 😀 😎

marketka1
26. nov 2009

haloo 😲 😲 😲 maznacik kde si dufam že Ta nezavreli do chlievika 😖

najjulinka
autor
26. nov 2009

Dobrú noc baby a chlap... 🙄 🙄 🙄 🙄 🙄 🙄 🙄

magimary
26. nov 2009

juli, aj kuchynky si okukávala a tie v decodome sú celkom fajn: 😉 😅

http://www.decodom.sk/galeria_detska_kuchynka.h...

magimary
26. nov 2009

juli, a čo si aj ty ochorela??? 😕 😨
jaká nálada 🙄 😝 , čo sa deje? 😕

eli77
26. nov 2009

Mary ta kuchynka je perfektna...my mame tiez pre Miu kuchynku a vkuse v nej vari...dokonca som jej usila vsetky mozne druhy zelenin a ovocia 😀 a neustale vyvara 😀 😀 😀
Inak nova info z nemocnice...mala vraj zacala vykasliavat....a na srdiecko jej nechcu pozriet, vraj nie s tou diagnozou ju prijali 😖 no coment....
Pri malej sa mi tiez nezda normalne ze ako 10mesacna sa nevie posadit...celkovo je velmi malo pohybliva...v dd nam povedali ze jej nic nie je a ze ani na cvicenia snou netreba chodit...aky mate na to nazor? Mala by som sa snou pytat na nejake vysetrenia?

najjulinka
autor
26. nov 2009

mary unava.... idem ja do hajan... dik za link kuchynky.. my nekupujeme, lebo nemame kam to dať... ja už mam kuchnku vymyslenu v policovej zostave 😉
dobrúúú noc...

magimary
26. nov 2009

eli, no s tým vyšetrením srdiečka je to riadne od veci, ale v našom zdravotníctve ma nič neprakvapí... 🙄 😝
ale potom, keď bude v poriadku, tak si to nenechaj ujsť a pýtaj sa u svojej pediatričky na kardiológiu... 😒
a to sedkanie...to máš tak... každopádne by už sedieť mohla (a podľa tabuliek aj mala)... ale zase keď sa to tak vezme, potrebuje ešte čas cca mesiac,kým sa "usadí" u vás (rozumej zvykne si 😉 ) a potom sa môžu robiť zývery, či je to neskoro alebo nie... samozrejme treba rátať s tým, že táto chorôbka to zase trošku zbrzdí (myslím napredovanie vo vývine)... ale každopádne je to ešte stále širšie pásmo normy, že nesedí a napokon teraz ešte nemusí úplne sedieť, dôležitejšie je, aby sa stavala na 4(na kolienka a pokúšala sa udržať, príp,. 4-nožkovať), lebo až toto je predfáza (ktorú ale niektoré deti preskočia) pre sedenie...
takže, ešte vydržkajte a o mesiac uvidíte, či to treba riešiť...
aj keď keby bola evidovaná u neurologa, ten už by sa to určite snažil riešiť ( a naháňať 🙄 )
priebežne referuj, čo nové sa naučila a uvidíme 😉 🙂
ale ja to vidím veľmi pozitívne...
neboj, rozpohybuje sa, keď bude mať Vás a stimulačné prostredie 😉 🙂

magimary
26. nov 2009

juli, alebo pokračujúce tehu??? 😅 😕 😀 😉 😵
ty nikdy neodchádzaš takto skoro...
jedine, že by ťa ešte čakali manželské"povinnosti"... 😅 😉

eli77
26. nov 2009

juli krasne snicky...
mary dakujem...ved uvidime...ja som totiz pri nasich taketo nieco nezazila a teraz mi to je cudne...mne nasi krasne lozili a potom sa naucili samy chodit...chodulik nemali(tie by som dala kludne zakazat) chodit sme snimi tiez nechodili ...viem ze to lozenie je velmi dolezite, ale mala ked lezi na zemi na brusku tak robi lietadielko...cize brusko ma na zemi a vsetko ostatne nad zemou 😀 takze ziadne stvornozkovanie...ale modlim sa aby sa u nas "rozhybala"...
Mia dnes plakala za Chanel...ani sa mi verit nechce ako rychlo si na nu zvykli a oblubili si ju...dokonca mala nosi vsade zo sebou Chanelkinho plysaka bo jej je za nou smutno...

magimary
26. nov 2009

hej, pivotovanie (="pilotovanie")=bruško na zemi a ostatné vo vzduchu je tiež jedna z vývinových fáz (druhého trimenonu) a časom vymizne a postúpi na inú úroveň... podľa veku je teraz Chanelka (teda mala by byť) na začiatku 4-ého trimenonu, takže také 2-3 mesiace pozadšie...ale to je v tomto veku ešte tá širšia norma..., tak ver a potom uvidíš...ale do toho mesiaca by sa už mala z pivotovania určite odraziť... potom už to treba rozhýbať aj iným spôsobom (chodíte na tú neurošku?) 😉
je krásne a tajomné, ako rýchlo si zvykli... boli dobre pripravené... 😉

magimary
26. nov 2009

myslím tým vaše deti... 🙂

eli77
26. nov 2009

mary vraj snou chodia na neurologiu...ale este nic konkretne neviem kedze kartoteku este stale nemame...
...a nasich sme na prichod dalsieho surodenca dlho pripravovali...a zistujem, ze uspesne 😵 😵 😵 ale zasluhu na tom ma aj Chanel bo je uzasna...ju sa neda nemilovat 😵 😵 😵

magimary
26. nov 2009

ahá...tak neboj, tvoji lekári by si to mali ustriehnuť, keď budú držať jej kartu v rukách... 😉
ako vravím, príprava je hneď poznať... 😉 🙂

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre