Prišli k nám. Náhradné rodičovstvo

najjulinka
13. máj 2009

Tak a sme tu. S uderom polnoci...

eli77
30. nov 2009

tak ja som teraz doma uplne sama...MM v Hollandsku, chalani v skole, Mia v skolke...Chanel v nemocnici...az mi to je cudne a neprijemne...joj ako mi chybaju...
...do nemocnice idem volat az po 11-tej lebo predtym maju velku vizitu tak dufam, ze rozhodnu ze moze moja mala papulka ist domou...

najjulinka
autor
30. nov 2009

mary rozum nechýbal... ale sa natahovala na tu klucku dost.. .teraz schmatne a je to... akože musi sa natiahnuť, ale na prvé načiahnutie dosiahne 😀

magimary
30. nov 2009

jaj, jasne, vzapätí ma napadlo, že až po vizite... 😉
tak ešte chvíľu a uvidíš/-me.. 😕
ani ja nemám rada samotu bez detí-najmä, ked som doma..., ked niekam musím ísť je to iné, ale inak?... neviem si to ani nejako vychutnať... 😖 😅
hoci,mi to teda nejak extra nehrozí... 😅 😀
a kedy mužík dorazí?...

zicon
30. nov 2009

A co neskusi reverz??

eli77
30. nov 2009

mary...vsak? Ked su doma tak je tu zivo, veselo...a ked som sama ani neviem co mam zrazu robit...iked roboty je stale dost...
ak Boh da tak zajtra alebo v stredu...mal prist uz cez vikend ale este ho vyhnali na jednu nakladku do Hollandska... 😖

eli77
30. nov 2009

zicon kedze nemame este stale peciatku o pravoplatnosti predbezka tak to asi nepojde...

magimary
30. nov 2009

no, preto sa pýtam, lebo si spomínala,že začiatkom týždňa a teraz si napísala že ešte je v NL... 😕
hej, živo a niekedy až moc (aspoň u nás 😅 ), moji chalani sú neuveriteľne hluční-oni sa normálne rozprávajú takými decibelmi,ako keby sa hádali a to "len" hvovoria...no a keď sa ozaj hádajú... 😅 😲 😝
ale zase, keď by tu nebol nikto, tak ja mám zrazu pocit, že všetko treba urobiť a teda aj robím (ako šróbik 😅 ), ale všetko mám veľmi rýchlo hotové a zase ostávam v takej divnej "pustine"... 😕 🙄 😔

zicon
30. nov 2009

http://www.prevasedieta.sk to je ich www stanka. Zdrazeli, takze u druheho to bude drahsie ale aj tak v pohode a maju viacero lekarov takze zalezi ze kt. ma sluzbu.

magimary
30. nov 2009

ahá, tak týchto veru nepoznám 😕 😨 ...
ale fakt je, že sa mi zdajú dosť drahí... a nepochopila som, kde majú sídlo-je tam písané, že Senec, ale "najlacnejšie" pôsobenie je v BA... a ostatné oblasti ešte drahšie... 😝

teraz si ale chlapci zase pekne kreslia, lepia a vystrihujú a robia mi nejaké "prekvapko", že dobrý skutok...už sa chystajú na advent a na dobré skutky,aby mohli zjesť čokoládku z adv.kalendára... 😅

zicon
30. nov 2009

No neviem my mame Kuba za 10 Eur mesacne a to sa nezmenilo. Sidlo maju v senci, ale doktory su z BA a chodia z miesta svojho bydliska.

zicon
30. nov 2009

Ale v kazdom pripade lepsie ako Kramare.

magimary
30. nov 2009

zicon, a keď skonštatujú, že je potrebná hospitalizácia, aj tak, či tak kramáre to istia, či?
ako zabezpečia potrebu hospitalizácie?
oni vezú, či potom normálne musíš ty volať sanitku?

tých 10€ nie je veľa, ale tých 20€už teda hej... a vy k nim chodíte aj na bežné ambulancie, či ako?

laculik
30. nov 2009

magi, zajko je zlatucky, velmi! 🙂 😉 🙂
ano, marketka, aj ja mam taku skusenost (aj ked maly bol v profi, nie v DD, ale juli mala predsa len "dvojicky" a maly u nas vela nachytal aj od starsej setricky 😉 ), najviac sa na tom posunutí sa malého o milón "krokov" dopredu zabava nas sused, ze maly ked prisiel ku nam pred 9 mesiacmi tak vedel len "autn" (auto) povedat a z kopceka sa zatackat dole 🙂 . A teraz je to velkac bez plienok, zvlada sam schody bez zabradlia, rozprava vsetko aj suvetia, pesnicky ovlada, papá sám, atd, atd. Proste špongia. Ale ja som v kutiku duse učka 😅 , cize ja som prvych 5-6 mesiacov "drezurovala" 😀 .

zicon
30. nov 2009

Ano do ambulancie vseobecnej mudr chodime, ale len cez pracovne dni,a toto je pohotovost inac ak skonstatuju ze je potrebna hospitalizacia, tak konzultuju s lekarom, ktory ma sluzbu po telefone a daju sprievodny papier.

laculik
30. nov 2009

zicon, to som este nepocula, to sa mi zda super. aj ked tych 10 eur platis mesacne aj ked im nevolas? lebo u nas by to bolo (klop, klop) doteraz nevyhodne. U nas bola choroba naposledy pred rokom a to ovcie kiahne, cize to by som tak ci tak isla k nasej mudre. A na pohotovosti som bola raz v zivote (klop, klop), ked si mala pricvikla prst do autoveho zamku na dverach a to som volala nasej mudre, a poslala ma rovno na kramare kvoli rontgenu.

magimary
30. nov 2009

aha, zicon... a tá bežná ambulancia všeobecnej tiež patrí k nim? 😕 či to je úplne mimo nich?

lacik, 9mesačné mimčo, ale toho ani nemusí vedieť viac... 😅 ,kiko bol podľa mňa šikovník s veľkým progresom od začiatku...skrátka-ma(l) to v sebe... a keď je okolo príval "energie", tak on ju nasáva... 😉 , keby bol v domove, tak by nemal ani veľmi čo... 😔 , niektoré deti môžu mať neviem,akú stimuláciu, ale moc d nimi nepohneš, najmä nei, ak o očakávaš veľmi rýchlo... 😉

zicon
30. nov 2009

Ano pausalne, ale nikdy neveis co sa stane.

zicon
30. nov 2009

To je mimo nich.

laculik
30. nov 2009

hej, to mas pravdu, ale mi mame nadstandratne vztahy s nasou Mudrou, verim, ze by ona bola ochotna dojst, keby boli kramare nahodou zavtorene 😅, 😀 . a na kramare by som isla az ako posledna moznost (predzvest hospitalizacie, rontgen atd), cize to by mi ani takyto vyjazdovy doktor nepomohol. Ale je to super, ak ma niekto chorlave deti, a viac deti a nema ich kde nechat, keby potreboval s chorusikom na pohotovost, atd, proste je to urcite vyhodne 😉 .

laculik
30. nov 2009

magi, maly mal rok a 9 mes 🙂 ked prisiel 🙂 .

cairka
30. nov 2009

ahojte.
zicon, tak to vám tá vaša supermudra dala to najhoršie čo mohla...hlavne si postrážte kubka...veve má alergiu na klacid (našťastie) a kamoškin malý po ňom skoro zomrel, kým prišli na to, čo mu je 😔 a bolo mu toľko, že telo po angíne zreagovalo na klacid tak, že to vyzeralo na niečo medzi pásovým oparom a zápalom mozgu...až ked nejakého múdreho mudru napadlo vysadiť ATB sa dieťa ako zázrakom behom jeden a pol dňa "vyliečilo" . po tom to trocha zisťovala tá kamoška a fakt na klacid je strašne moc reakcií

marketka, aj u nás to tak bolo a je 😉 a to ja ani "učka" nie som, neznášam také tie umelé učenia, takže veve je samouk. teda ked sa na niečo spýta, jej poviem, ale nie že by som ju ťahala, že sa podme o tomto porozprávať...ale stále dúfam, že sa spriemerní...máme jedno nadané dieťa v rodine a dakujem, neprosím 😅

magimary
30. nov 2009

pri viacerých deťoch je to priam extrémne výhodné, ale zase ja keď už náhodou volám pohotovosť, tak to už je kritické štádium choroby, inak všetko riešim počas dňa ambulantne... ale aj tak by som to uvítala, ale za tú pôvodnú (ziconovu) sumu, ak už to mám platiť paušálne a nepretržite...

magimary
30. nov 2009

jáj, laculik!!! 😀
som to nepochopila a zabudla.. 😅 😀
tak to máš pravdu! 😀

eli77
30. nov 2009

novinka...volali z DD ze mam prist bo oni uz maju vsetky papiere(pravoplatne) takze to snami chcu podpisat a ukoncit!Wau...a vraj nam daju aj CHanelkine veci...tak to som zvedava...

magimary
30. nov 2009

aj Tomi má alergiu na Klacid (alebo teda aspoň mal, tak mu ho nedávajú), ale Tobik ho mal a grcal, ale vyslovene kvôli "nechutnosti" toho lieku...také (negat.) účinky, ako píšeš som ešte nepočula 😕
a viem, že sa predpisuje hojne a bežne (aj v nemocke ho mávali naše -ostatné- deti)m, čiže u kamoškinho syna to bola len skôr nepríjemna zhoda náhod, keďže každý človek reaguje na každý liek inak...
(mne podali lokálne kortikoidy na alergiu-na opuchnuté oči a skoro ma zabili-dostala som anafylaktický šok a ledva som to "rozchodila".. 😝 😖 🙄 takže to máš ozaj veľmi individuálne)

cairka
30. nov 2009

ved to hej, ale fakt je strašne často reakcia na klacid....

ináč, ked sa bavíme o tých tabletkách, veve už tiež pomaly prechádza na tabletky, ale neviete, či je aj obdoba brufenu pre deti? ked potrebujem zrážať horúčku, tak musíme stiedať paralen/nurofen, paralen je aj pre malé deti v tabletkách a je aj niečo v tabletkách ako ten nurofen/brufen...?

laculik
30. nov 2009

cairka, tak to ja sa snazim denne nejaku "ulohu" (to mi aj neurologicka povedala ze by som mala a aj priklady mi uviedla), napriklad puzzle detske - autá rozne druhy a maju len 2 časti, alebo krtkove pexeso otocime hore obrazkami a snazi sa pomenovat zvieratka a najst dvojicu, alebo macka dreveneho obliect (tiez ako puzzle). Alebo vkladat tie tvary (to ma 😀 😀 😀 moc nebavi) do tych dier - tvarov. Citame knizky a pomenuva obrazky, ale to vyslovene dojde, ze maminka podme citat. Keby som nechala cely den nech robi co chce on, tak by len s autickami jazdil po sedacke a postely a pozeral Cars na DVD. A hlavne viem, ze maly ma daaaaleko od nadaneho intelektom (a to venovanim sa alebo nevenovanim ani extra neovplyvnis, nadane deti si sami robia ulohy, alebo si ich extremne pytaju), ale zato hudobne, to sa proste nezapre 🙂 .

zicon
30. nov 2009

Neviem, nas tento syrup celkom dobre papa. Diky za upozornenie na ten klacid, maly mal CRP 54 a tak mu dala toto, inac uz to mal 2 krat aj pred tym a pomohlo.

cairka
30. nov 2009

laculík, tak ale to sa hráte, to neberiem, ako úlohy, abo učenie...myslela som takých maniakov, čo si sadnú s trojročným dieťaťom a namiesto kreslenia postavičiek, domčekov... píšu písmenká a potom machrujú, ako už deti poznajú písmenká 😝 takéto hry sme aj my robili a robíme a myslím, že to je normálka 😉

zicon
30. nov 2009

Cairka ako sa ta alergia prejavuje.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre