• Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO
  • Odporúčame:  Mojasvadba.sk Modrastrecha.sk
  • Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO

Prišli k nám. Náhradné rodičovstvo

4. decembra 2017 
az prezrad viac... boze ja som uplne nervozna aj za teba
10. dec 2009 o 09:26  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Leni, co co co, testik si si robila telefonicky? :wink: :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face: No tak dufam, ze bude vsetko OK, a v poriadku donosis... :wink:
10. dec 2009 o 09:28  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
no co baby, vela neviem... uplne zdrave dievcatko, 7 mesiacov, povod vselijaky, ale "nema romske crty" :confused:
viac neviem :zipper_mouth:
ako to dalej prebieha? pani vravela, ze IA mozeme mat este v ten den :confused: a ja ze na to treba cakat... neviete ako to je? a potom do sudu? ja viem, ze zavisi od terminu, ale samotne IA kolko tak trvaju? manzel ma v januari same sluzobky :rolling_eyes: mozeme len do desiateho a potom vo feb.. :rolling_eyes: :rolling_eyes: :rolling_eyes:
10. dec 2009 o 09:29  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Kokso, Leni, aj ja chcem byt tak tehotna, ze hned ako testnem a zistim, ze som asi tehotna, aj pohlavie budem vediet, aj zdravotny stav... :grinning: :grinning: :grinning: :wink:
10. dec 2009 o 09:32  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Mexxik nooo. :confused: uvidime na UTZ ci je male nase :slight_smile:
IA staci tri dni

no ak to je z toho kraja tak vedia podla mna dat suhlas na IA aj hned... z IA napisu spravu aj to sa da rychlo a mozete hned podat na sud...
leni, len upozornenie, predpokladám, že info máž zo Za - mne aj na veve do telefónu povedali, že vôbec nevyzerá, ako rómka :wink: :grinning: :grinning: :grinning:
ale 3 IA medzi 4-10.1. stihnete :wink: teda ak bude ochota v DD...
10. dec 2009 o 09:33  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Maznacik, viac nervozna ako ja byt nemozes :confused: ale uz je to lepsie, uf.. musim zavolat muzovi, ehm, ockovi :dizzy_face: :dizzy_face:
10. dec 2009 o 09:33  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
lenkovééééééééééééééééééééééééééé :sweat_smile: :slight_smile: :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face:
10. dec 2009 o 09:34  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Cairka, naozaj? :grinning: :grinning: ved nevyzera, vyzera ako Indianka, vobec ti neklamali :wink: :dizzy_face: :sweat_smile: :sweat_smile:
10. dec 2009 o 09:34  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
úplne naozaj :wink: :grinning: :grinning:
10. dec 2009 o 09:35  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
lenkove táááák silno držíme prsty.... :slight_smile:
10. dec 2009 o 09:35  •  2 deti  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
cairka ved veve ani nevyzera ako romka je to nadhernaaaaaa LATINO KRASKA :grinning: :grinning: :grinning:
10. dec 2009 o 09:37  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Tak s tym romskym povodom to bude otazne vzdy, a niekedy tazko aj pohladom odhadnut. Ja poznam rodicov, co maju adptivnu dcerku uplne blondavu, skoro ako albiniatko vyzera, a je to poloromka. :sweat_smile: (Alebo aj Yukkina Marketka na fotkach vyzerala uplne inac ako kofolky, a Yukki vravela, ze je...) :sweat_smile:
10. dec 2009 o 09:38  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
lenkove držím prsty.... :grinning:
10. dec 2009 o 09:41  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
mexx, presne tak, hlavne ak je otec neznámy...

brulka, lenkove, dakujeme, no ono je fakt, že veve ja tmavšia ako väčšina rómskych detí :grinning: :grinning: tak možno to mysleli tak
10. dec 2009 o 09:43  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ahojte dievcata,
prisla som k vam po radu :slight_smile:
rozhodli sme sa s manzelom ze sa stanem prof.mamou a chcela by som vediet co to vsetko obnasa.
Ako mam zacat? Ako postupovat?
Dakujem velmi pekne za rady
10. dec 2009 o 09:44  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
lenkove, škoda, že zistíte až v novom roku, držím palce, nech je to tá vaša princezná :dizzy_face:

a ono ak sa budete na ňu mesiac pripravovať, tak vám možno bude úplne jedno, aj keby bola dúhová :sweat_smile: :grinning: :sunglasses:
10. dec 2009 o 09:44  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Cairka, podla mna isto.. ale su farboslepi :dizzy_face: :wink:
idem baby pisat moju slavnu dize , lebo pri lezunovi, co mi pribudne tak v marci (?), nehrozi.. :grinning:
10. dec 2009 o 09:45  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
a dakujeeeeeeeeeeeeeeeeeeem

no ved to, Cairka, ja mam pocit, ze mne je to sum a fuk uz teraz :sweat_smile: :sweat_smile: a dakuuuu

inak, na stretko na Oravu mozem rovno priniest malej foto :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face:
10. dec 2009 o 09:47  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Mary, tebe by priblizne ktory den vyhovoval z buduceho tyzdna na "vyjazd"? :confused: :wink:

Sonicc, uplne na zaciatku by som sa obrnila ooobrovskou trpezlivostou a pochopenim pre absolutne nezmysly... :sweat_smile: A potom by som si urobila pripravu - v Navrte, v Usmeve alebo na UPSVaR. :wink:
10. dec 2009 o 09:47  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Leni, a vies aj ako sa mala vola? :confused: :dizzy_face:
10. dec 2009 o 09:48  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ja ju volam Nina :wink:
10. dec 2009 o 09:50  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
preco pre nezmysli?
staci ist na urad a tam zacat ano?
rozhodovali sme sa dlho a dufam, ze sme sa rozhodli spravne...

ako dlho trva priprava? a ako dlho to vlastne trva cele od zac. az kym si zoberieme dietatko?
10. dec 2009 o 09:50  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Lenkove, velmi krasne ju volas... :dizzy_face: :wink:

Sonicc, lebo niekedy sa ti az rozum pozastavuje nad roznymi skutocnostami, s ktorymi sa v tejto oblasti stretnes. :sweat_smile: A ako dlho to trva? V podstate vsetko zalezi od toho, ako rychlo zozenies pracu. :unamused: Priprava podla toho, kde ju robis - my sme robili v Navrate, mne stacilo 40 hodin (lebo som vystudovala psychologiu), a to bolo hotove za styri dni. :wink: Na ziadny urad sme ist nemuseli, kedze sme robili v Navrate. :slight_smile:
Najhorsi je asi proces hladania prace, ktory trva u kazdeho inak dlho...u niekoho par dni, u niekoho aj dva roky... :zipper_mouth:
10. dec 2009 o 09:59  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Mexx, myslím, že zatiaľ tam nemám nič, okrem štvrtka (o mám z dneška preloženú zubárku, ale aj to ešte možno preložím, ak by to šlo)..., ešte predsa len idem mrknúť do kalendára... :wink: :sweat_smile:

soni, ja by som na úrade (na Tvojom mieste) vôbec nezačínala, rovno by som sa išla porozprávať do Návratu alebo do Úsmevu...
na mnohých úradoch ešte ani netušia, čo profi je...(!) :fearful: :astonished: :zipper_mouth:
10. dec 2009 o 10:00  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
a dĺžka prípravy trvá, ako písala mexx-buď 40hodín (pre "vyštudovaných v odbore"), alebo 60 hodín pre ostatných,
hoci teraz už sa presadzuje paušálnych 60hodín pre všetkých...
a dĺžka čakania na profi?
na to je tu najväčšia "odborníčka" (žiaľ :pensive: ) cairka, ktroá čaká tam "niekde u vás" už skoro rok...ak sa nemýlim... :confused: :fearful:
10. dec 2009 o 10:04  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
hladanie prace? musim byt zamestnana v detskom domove? ci? este mam v tom dost gulas, myslela som ze je to jednoduche :sweat_smile: ze su v domovoch radi ze sa najde mamina kt. ma o mimi zaujem a postara sa :sweat_smile:
10. dec 2009 o 10:06  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Sonicc, profirodicovstvo spociva presne v tom, ze si zamestnana v detskom domove... :wink:
10. dec 2009 o 10:10  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
no ja som sa radšej držala v úzadí, nech nepôsobím odradzujúco :sweat_smile: :grinning:
DD až také nadšené nie sú, lebo si potrebujú udržať určitý pčet detí, aby vedeli udržať chod kamenného DD :zipper_mouth: a ešte po tej masívnej kampani, ktorá prebehla médiami je stráááášne moc profíkov po príprave, ktorí sa nemajú kde zamestnať... Ja som prípravu končila v januári, ale hľadám od apríla, do vtedy som oslovila len jeden DD.
10. dec 2009 o 10:11  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Choď na stranu:   Zruš
Tvoj príspevok