Prišli k nám. Náhradné rodičovstvo

najjulinka
13. máj 2009

Tak a sme tu. S uderom polnoci...

macocha
15. dec 2009

Juli vedci sa zhodli, že to nie je možné hodnoverne určiť. Sotva sa dopracovali k roku, nieto ku dňu... To čo vravíš, sa týka smrti, tam je to viazané na 14. nissan podľa židovského kalendára - ten ale sa menil podľa slnka a mesiaca. Astronómovia sa potrápili, aby to spojili s historickými prameňmi. Je to nadlho, ak vás to zaujíma, rozpíšem, ale asi ani nie...

najjulinka
autor
15. dec 2009

no ja som sa k narodeniu dopracovala dakde, že to bolo v juni.... v aký presný dátum umrel to neviem... to zatim som sa ani nedočitala, ani nepočula...

cairka
15. dec 2009

juli, neviem, doteraz som bola v tom, že na vianoce 😅 😉 abo aspoň cca.

macocha
15. dec 2009

Jaj, či to naši novinári zas tak spoľahlivo nezreprodukovali, že vymenili narodenie a smrť. Novinári majú talent nepochopiť vedcov. Jedna príhoda - veľkonočná, ale z prvej ruky:

Novinár: pán profesor, toľko sa hovorí o cholesterole vo vajíčkach a cez Veľkú noc sa hodne konzumujú, nemôžu byť z toho zdravotné problémy?
Profesor: no, keby ste ich zjedli 50, tak áno, môžete mať problémy, ale inak v tom nevidím nič zlé.

Článok v novinách: Profesor U. z Viedenskej univerzity tvrdí, že konzumácia až do 50 vajec nenesie v sebe zdravotné riziko.

😕 😕
Mali ste ho vidieť, chudáka, keď si to aj so svojim menom prečítal 😀

najjulinka
autor
15. dec 2009

to nebolo z novin... to cez kresťanov... 😀 😀 😀 ale už na nete badam a tam to nejaký vedec zas na mesiac tišri odhadol - prelom septembra a oktobra 😀

cairka
15. dec 2009

mimina 😀 😀 😀

najjulinka
autor
15. dec 2009

ja sice nie som veriaca, ale manžel amam veriaceho, takže tak.. niektore veci sme spoločne absolvovali 😉 😀 😀 😀 to zas ja na bulvar moc nemusim....... to ja už som sa tiež dočitala, že karola deti volaju otec a pod... 😀 😀 😀 aj kolko mame prijem 😀 😀 😀 😀

najjulinka
autor
15. dec 2009

inak čo vravite na to , že polnočnu omšu papež si presunul na desiatu večer???? to je iná sranda 🤐 🤐 🤐 🙄 🙄 🙄 🙄 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 to ma len tak napadlo, ked sme tu pri tých zvykoch a pod.....

marketka1
15. dec 2009

Ahojte aj aj sa chcem konečne zapojiť čo to o Vianociach u nás.
My začíname večeru modlitbou a poďakovaním potom kapustnica,šalát ryby,bobalky s makom,oplátka s medom orechami,kúsok cesnaku,jablčko delíme na hviezdičku aby sme vedeli či budeme zdraví každý si z toho zobne,ďalej kúsok ovocia rôzne druhy, potom všetkom sa máš problém pohnúť ale horsa na darčeky ktoré doniesol ježiško.
Minulý rok Martin chúďa nevedel čo sa robí od rána na Vianoce oči mal prekvapené a darčeky nevedel rozbaliť ale som mu pomáhala a učil sa (doma bol u nás vtedy 24 dní tak bol vyhúkany) nevedel ich rozbaliť ani u švagriny ale u dedka mu to už išlo keď pochopil že sa pod papierom niečo skrýva.
My máme stromček živý ozdobený slamenými ozdobami jablčka medovníčky orechy škorica taký ľudový(pred tým sme mali mix gúľ a kadečoho) a salónky nekupujeme teraz prvý rok tak sme sa rozhodli. ale kúpila som krémove figúrky tie nám chutia aj to sú len tak pod stromčekom položené v košíčku.
Tento rok sa Martin rozpamätal na Mikuláša čo má veľmi veľmi teší a dúfam že aj Vianoce už bude poznať z pred roka. A KUbko tak ten si strašne rád trhá letáky škatule tak verím tomu že ho aj zabalený darček bude baviť.

A zvyky sú všade iné ja hovorím hlavne nech za stolom sú všetci tí čo sa majú radi a nech sú zdraví. 😉

mexx
15. dec 2009

My sme sa na nabozku ucili, ze podla vypoctov roznych vedcov je datum Jezisovej smrti 7. april roku 30. Narodenie presne urcene nebolo, ale hovorilo sa nieco o marci... 😕 Ale to moze byt nepresne s tym narodenim, o smrti nas to ucili isto (ale ci to tak aj isto je)... 😅

zicon
15. dec 2009

On ju bude celebrovat o 10, inac polnocne ostavaju polnocnymi

najjulinka
autor
15. dec 2009

mexx teraz to tu badam, tak som sa dočitala v nejednom članku, že smrť 6.aprila... a že vlastne aj počatie by na ten datum mohlo padnuť podla nejakeho članku a +9mesiacov a vychádza 6.január narodenie... ale to je taký članok s tým narodenim, že neviem, ale tú smrt spominli viacere članky...

najjulinka
autor
15. dec 2009

no ano zicon on si tu svoju presunul... robi novu tradiciu papežsku asi 😀 😀 😀

macocha
15. dec 2009

Juli to nie len bulvarni novinári. To je o komunikácii - ako sa skresľuje podávaná informácia. Najmä ak nie je jednoduchá typu vieme-nevieme ten dátum. Stačí, že niekto to povie zjednodušene, druhý ešte viac a pri treťom je to už kačica. Aj to čo píšeš - že odhadol, nie že potvrdil - znamená jeden možný variant, ktorý ale dokázať nevie. Iní sa dopracovali k tomu, že to mohlo byť aj v tom decembri. A mimochodom, časť sveta aj tak oslavuje až 6. januára Krista Pána narodenie 😉 Takže sa dostaneme k tomu, že rok - ani s pomocou prestupných rokov - už nie je to, čo bol pred cca 2000 rokmi... takže je to egal

mexx
15. dec 2009

Polnocna ma svoje caro prave tym, ze je polnocna. A navyse ide o to, ze je to oslava Bozieho narodenia, tak by sa to malo slavit toho 25. decembra. Ak bude o desiatej, tak je este stale 24. 😅 Tak mohol ju nechat na polnoc...aj ked ono sa ta vecerna vigilia rata uz po zapade slnka... 😅 Ale tak asi ma svoje dovody.

najjulinka
autor
15. dec 2009

marketka u nas dominika trhá papieriky,a le to len tak odtrhne čo sa jej do pusy zmestí - ona tak slušnacky aj papier papá... pekne si odtrhne kusok a strčí do pusy... proste nežere ani ten papier ako prasiatko , ale pekne papká... 😵 😵 😵 😀 😀 😀 ja ked sme tu hodili tu debatu, tak dumam, že príbor detom zabalim.. lebo ten ked chytia, tak nemá tu krabicu taku dokonalo hranatu a tak sa im tam prst zabodne... len ja krepá som asi foliu a nie papier kupila, tak pozriem aký papier domka mame z minulých vianoc, na ich pribor by mal stačiť 😀 😀 😀

najjulinka
autor
15. dec 2009

mexx dovod, že je starý a aby nebol unavený už velmi o polnoci.... jan pavol II. také cirkusy pre starobu nerobil ako tento.. ale verim, že po Janovi Pavlovi II. to ma chudák ťažké nemčúr... takže tuto poziciu mu nezavidim vo všeobecnosti 😀 😀 😀 😀

macocha vsak prave tak dosli k tomu počatiu, že od 6.januara odratali 9 mesiacov.. .ale tot ani mesiac ako taký nie je mesiac tehotenský-lunárny 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

macocha
15. dec 2009

Aj mne sa polnočná najviac ráta o polnoci. Ale zas moja mama by najradšej už večer o šiestej mala - akože stačí po západe slnka. Tak sa aspoň vymeníme pri Dianke 🙂

yukki
15. dec 2009

My jeme na Vianoce bobaľky a darčeky balíme, Kika trhá rada a toto je povolené ba priam žiadúce trhanie....no tá je len rada! Dnes nám prišli dva balíky z bazáru, nechala som ju sa s tým vymordovať, to bolo radosti...ani nie z toho obsahu ale z toho napätia trhania vyslobodzovania....
Ináč mne sa tie pohanské sviatky páčia a uznávam Vianoce viac-menej ako oslavu slnovratu...

macocha
15. dec 2009

Ano Juli, to ma tiež fascinovalo - že napr. aj narodenie Jána Krstiteľa takto stanovili, lebo pri počatí Ježišovom bola Alžbeta v 6 mesiaci. Hoci nikde sa netvrdí, že na deň presne, ani sa nikde netvrdí, že sa obaja! narodili v 9 mesiaci... Proste stanovené dohodou, ako pri deťoch z hniezda záchrany.

yukki
15. dec 2009

Ináč Kika už zakašle len sem-tam, asi jej pomohli posledné dva dni s mrazom, kedy nám v izbe klesla teplota na 14 stupňov...aj sa tak dobre vyspala, aj sa jej ľahšie dýchalo, ani nos nemala zapchatý.... 😝 😝 proste potrebuje tvrdé podmienky, každý náznak pohodlia a rozmaznávania ju hneď oslabí.... 😝

najjulinka
autor
15. dec 2009

ani nie tak ako pre deti z hniezda zachrany... lebo ježiška stanovili dosť pozadu... takže ten odhad je "plus minus dveste let" 😀 😀 😀 (+/-par rokov)... to my ked budeme slavne a budu nas kciet slaviť, tak som zvedava kedy sa akože narodime macocha... ja som s tým ozajstným datumom dosť spokojná, ale snad nebudem na jesen narodená - to sa mi nepáči... ani nech ma nešupnu na Vianoce k ježiskovi, aby oslavu jednu ušetrili 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

najjulinka
autor
15. dec 2009

yukki ciganka - ona je na take zvyknutá 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 (to mne sa chlpy dupkom stavaju, ked počujem, že cigani su na dačo zvyknutý, aj ked byvaju u nas v teplučku, ako takej čistote a tak)

mexx
15. dec 2009

Pocujte, povedzte mi, budem za uplneho cvoka, ked pojdem s deckom na polnocnu? 😅 Teda toto by bolo po iks rokoch prvykrat, co by sme nesli...a mi je to trochu luto... 😅 A kedze decko chronicky nespava, tak mi moze byt v podstate jedno, ci pocuvam doma jeho vylevy alebo ho vezmem niekam. Isli by sme autom, prisli by sme tesne pred omsou, domov hned po... A necpali by sme sa medzi dav do kostola, aby nahodou nerobil cirkus prcek, ostali by sme niekde naboku, mozno v sakristii (u nas tam chodia matky s detmi). Sa proste obavam, ze na mna budu pozerat ako na idiota, ze co tam robime s malym, lebo len tak nevysvetlite vsetkym, ze on by doma tak ci tak nespal... 😅 A zas neist len preto, ze ma niekto poohovara, to mi je trochu luto... 😔

najjulinka
autor
15. dec 2009

mexx v pohode... ty vieš ako mama, čo je v pohode pre drobca a vas 😉 možeš zvysoka bobek na ostaných hodiť.. ked kcu ohovarať, tak dovod si najdu 😉

macocha
15. dec 2009

Juli 😀 😀 Ale by si neverila, moja bývalá šéfka (čosi vyše 60 rokov) má v RL o 2 dni posunutý dátum narodenia. Ju šupli na 6. januára...

Aj ja radšej mráz a slniečko, ako severák a mrholenie tesne nad nulou. Ale za posledný rok som nejako od-otužila, tak kúrim aj v noci ako nikdy predtým. Zdravím Kiku.

macocha
15. dec 2009

Mexx, myslím, že jediná nebudeš. U nás vždy býva nejaké batoľa.
Keby ohovárali, tak ho capni k jasličkám a povedz, že menšieho herca na Ježiška nenašli 🙂

najjulinka
autor
15. dec 2009

macocha verim.. moj ocko ma RL napisany zle datum narodenia otca aj mamy, tak kludne aj jeho datum mohli zblbnuť...

yukki
15. dec 2009

Ďakujeme! Chrní. Ozaj, bola som sa strihať tak som ponúkla aj jej či nechce...či veríte či nie, sedela! Normálne sedela, kým ju ostrihala. Ja som bola takáááá šťastná...že až. Nechcem zakríknuť, ale ma teraz stále viac prekvapuje...tak pozitívne.....

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre