Prišli k nám. Náhradné rodičovstvo

najjulinka
13. máj 2009

Tak a sme tu. S uderom polnoci...

najjulinka
autor
15. dec 2009

no u nas po troch mesiacoch necelých to trasenie začalai napodobnovat 3 zvysne velkáčske deti ako náramnú srandu... ale mirka ešte neprestala....

najjulinka
autor
15. dec 2009

a to normalne ked vidi jedlo a nedame jej, tak najprv sa trasie, potom zacne rýchlo dýchať a to už vieme, že bude rev.... to take rýchle dýchanie hlasné to už je predzvesť revu....

magimary
15. dec 2009

ešte ma napadá jedna vec: skús jej zmerať teplotu v zadočku a teplotu po pažou...
ak he rozdiel veľký, svedčí to o "procese" v brušku...
teda, ak by ešte plakala... 😕

najjulinka
autor
15. dec 2009

už len vzliká... z plaču.... 😖 inak už je tiško...... ale dik za radu.. ked nepoužijeme dnešnu noc (dufam, že nie), tak sa možno zide inokedy....

yukki
15. dec 2009

Kike to trvalo skoro rok...kým sa prestala triasť za jedlom a hltať bez rozmyslu všetko. pomohlo že som jej dovolila jesť samej, aj keď s jej motorikou bývalo jej okolie ako keby jej do taniera vletel granát.

magimary
15. dec 2009

no, juli, iste sa zíde...
aj timkovi sme to tak poriešili (aj som to tu spomínala), že volala zuzka, že čo s ním, že veľmi plače, že ho bolí bruško... tak pomerala, ako som jej povedala (vtedy mi to na diaľku pripomínala apendicitídu) a keďže rozdiel bol veľký, volali pohotovosť...a pohotovostný lekár (taký truľo) povedal, že malý je prepitý feniklového čaju a že to ho potom nadúva...(! 😠 😖 🙄 )
a keď potom utekali na pohoovosť s tým predileoznym stavom, tak lekár na príjme povedal, že prišli v hodine dvanástej a že či nepostrehli nejaké bolesti predtým a zuzka mu povedala o tom pohotovostnom výjazde, tak lekár bol vytočený z prístupu toho pohotovostného, že malému mohli-vďaka nemu- zvoniť... 🙄 😔 😠 ☹

najjulinka
autor
15. dec 2009

yukki keby som ju nechala jest samu, tak ma tu porciu, čo ja krkolomne skoro za jej revu pomaly davam 5minut, tak by zožrala za minutu a pol... ona rukami tlači dnu do hrdla jedlo... takto si ja odsledujem, že rukami nesuká dnu a tak kým nezje jednu lyžicu, tka nedam druhu... akože ked k nam pride dake dieťa, tak može jesť kolko kce, lebo je to aspon aká taká isstota to jedlo... ale Mirku sme takto nevydržali chovať ani mesiac.. .takmer mesiac sme to vydržali... a potom sme trošku davali pozor... akože nebolo to ešte v bežných dávkach,a le už to nebolo kolkokolvek...... a aj tak mam pocit, že neviem jej odoprieť tolko čo by som mala odoprieť...... však ona je gula... aj sa najviac potí z našich detí, ale to sa ani nedivim... stačí ked vyjde 2 schody so svojou výškou a hmotnosťou a až mne je ťažko , že kolko musí niesť...

najjulinka
autor
15. dec 2009

a mal teplotu aj na vonok.. lebo Mirka tak na omak teplotu nemá ... neskušala som merať.

laculik
15. dec 2009

aj maly sa triasol za jedlom, ale polavilo to asi po 4-5 mesiacoch u nas ... a teraz dokonca pekne sam distingovane papa, no, ehm, ked sa nepozerame tak natlaci viac do ust 😅 , zlaticko, ale ked pekne stolujeme tak sa snazi. podareny je velmi. a konecne! sa uz aj (vacsinou) spyta, ci si moze zobrat... Naposledy vsak pozabudol v sobotu a dal do ust aj druhy multivitamin (malej)...
magi a na tvoju otazku este, ze nastastie len garaz...

magimary
15. dec 2009

koľko váži mirka? 😕

yukki
15. dec 2009

Ja len píšem, že u nás to pomohlo...takú polievku by snáď nenatlačila, ani riedku zemiakovú kašu a ani normálnu kašu a ani jogurt....len by asi po nej ostal bordel, u nás to vyzerávalo fakt ako po výbuchu...

magimary
15. dec 2009

ten podozrivý rozdiel by bol zaujímavý vtedy, ak by bola teplota v konečníku vyššia (o hodne, aj celý stupeň, prí viac) ako na koži...

yukki
15. dec 2009

Laculík, všetko najlepšie k narodeninám! 🙂

najjulinka
autor
15. dec 2009

neviem,a le vic ako Lucka... už teraz večer som s tou poondiatou vahou nekcela šaškovať.... podla tej vahy ma lucka +/- 10,5kg...

laculik Kiko je oproti Mirke uuuuuuplne v pohode......
akože my spievame uspavanku "Spi babika spi že, mamka vari sliže. Varene makove, pre Lucinku mixuje (Tu Lucinka povie "nieeeee" - lebo toto ostalo od vtedy čo Lucinke sa ešt emixovalo, potom sa ja akože opravim) pre Bikiku mixuje, pre Kika vela zje, Mirka všetko zožerie...
(Dvojičky sa nestihli do uspavanky zapracovať... dlhšie sme ju nespievali )... no a ten rozdiel medzi kikom a mirkou je to, že Kiko zje, Mirka zožerie (sorry za výraz,a le to by ste mali vidieť kao tlačí do hlavy - stačí že sa nepozerám a už rukou dotláča do hrdla... potom občas jej to nejde prejst, tak vykucká pol bananu a pod... samozrejme skoda pol bananu, tak jej ruka v pohotovosti a už tlačí späť...)

magimary
15. dec 2009

juli, toto "dotláčanie" je presne identický štýl jedenia domovackych deti 😖 😔 🙄

najjulinka
autor
15. dec 2009

no zeleninu a tuhe kusky z polievky dotlača rukou...... väčšinou jej davam polievku... 😉 ona aj jogurt rukou dotláča... 🙄 🙄 🙄 🙄 teče jej to z ust.. a ona dotlača nie prstami, prstami dotlača len ked potrebuje už dnu v ustach dotlačiť, ale dotlača pravou rukou v podstate ako to nazvať čo to je na ruka - presne tam kde sa hodinky nosia......... nechci vedieť ako vyzerá oblečenie teraz, ked nosi dlhý rukáv.....

cairka
15. dec 2009

a keby ste jej skúsili týždeň spievať mirka všetko požuje 😉

mexx
15. dec 2009

Hm, no tak nasho maleho keby ste videli jest, sa popucite - on tiez vsetko tak zatlaca do ust, aby sme mu to nahodou nevzali a o nic ho neukratili... 😅 A to bol v domove prve styri mesiace, a pil tam iba z flase. Moze sa to prejavovat aj u takychto minideti? 😕 😨

najjulinka
autor
15. dec 2009

o asi je to v pohode, lebo karol prišiel domov a Mirka spinká dalej... keby bol problem, tak nespi alebo len plytko driemka a hned by sa ozvala, keby karola videla .... (vchodove dvere su hned pri dverach do ich izby)

najjulinka
autor
15. dec 2009

cairka Mirka takú dlhu pesničku nevydrží počuvať... ona po to "zožerie" nevydrží.. .to lucinke a bikike sa spieva celá verzia... mirka už pri druhom verši je daaaavno dakde preč.....

laculik
15. dec 2009

yukki, daku!
aj maly dotlaca zadnou stranou dlane 😨 ...
a davam viac pozor odkedy sa mi dusil na zaciatku, musi pekne kusat a male kusky davat. Inak to je divne ze sa mirka este nedusila, ked tak tlaci....akoze neprajem, nepamatam ze by som sa viac bala ako ked sa maly vtedy nevedel dooooooost dlho nadychnut a nepomohli ani buchnaty do chrbta dole hlavou ani NIC! ale pamata si to zjavne, lebo ked nahodou prehltne nerozkusany vacsi kus, tak na mna hned previnilo pozrie....

cairka
15. dec 2009

len aby pri tom "zožerie" nebola už tretíkrát v izbe 🙄 ako toto ma nadhodilo zo stoličky, lebo slovo zožerie mi príde drsné aj ked sa rozpráva o zvieratách, nie to o malom dieťati 🤐

laculik
15. dec 2009

zožerie u nás nie je až také hrozné slovo...sa používa ja v milých situáciách.
mozno mala mirka len zastavene prdy,ked je uz dobre 😉 a kolko meria a vazi?

zicon
15. dec 2009

Varene makove, pre Lucinku mixuje (Tu Lucinka povie "nieeeee" - lebo toto ostalo od vtedy čo Lucinke sa ešt emixovalo, potom sa ja akože opravim) pre Bikiku mixuje, pre Kika vela zje, Mirka všetko zožerie...

Tak z tohoto ma skoro prekotilo.

Mne to pride v kontexte psenicky strasne surove, a z vychovneho hladiska, davat Lucke do usi slova typu Mirka zerie absolutne nevhodne a bezcitne. Clovek dospeli si moze povedat ze ta mala zerie ale fak by sa to pred detmi nemalo hovorit.

zicon
15. dec 2009

fak - fakt

yukki
15. dec 2009

no...podobne ako Zicon som na tom....

zicon
15. dec 2009

A este ma, lebo som jednym ockom kukal na konik soklo z tvojej strany v suvisloti s Legom. Deti nepoznaju kombajn tak im ho nedam, velmy zvlastny pristup k spoznavaniu novych veci.

To my pripomina ALFA - ked sa ho pytali co robite na vasej planete s vecamy co nepoznate Alf odpovedal "Znicime ich"

zicon
15. dec 2009

A teraz dostanem poza usi.

najjulinka
autor
15. dec 2009

no u nas zožerie sa používa pomerne bežne.. nepoužíva sa napr. že decku povieš "žer" - to nie , to je tvrdé.. ale bežne ked zje dakto dačoho velke množstvo a pod... proste zožerie, požerie toho plno.... a "žerie" sa tiež nepoužíva... to som zicon ani nespievala.. .zožerie, požerie sa používa, ak ide o kvantá a techniku požívania... ale hlavne na kvantitu sa pri tých slovách pozerá....

mexx
15. dec 2009

Zicon, asi si si nevsimol, ze vynimocne s tebou viacero ludi suhlasi. 😅 😉

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre