Prišli k nám. Náhradné rodičovstvo

najjulinka
13. máj 2009

Tak a sme tu. S uderom polnoci...

sonicc
18. dec 2009

ahojte, baby neviete nieco o tzv. pohotovostnej mame? znama mi nieco take spominala

dakujem

brulka
18. dec 2009

sonicc ja som o pohotovostnych rodinach citala v navratackom casopise nebyt sam:
http://www.anr.sk/?page_id=27

maznacik007
18. dec 2009

pohotovostna rodina je v polsku u nas su to profesionalne rodiny teda tam to maju tak ze male deti nejdu do domova ale do tejto pohotovostnej rodiny a hlada sa im bud pestunska alebo adoptivna rodina...

nas zakon take nepozna... okrem profesionalnej rodiny pozna este tutorske rodiny to su rodiny kt prijimaju deti ze na sviatky prazdniny na doucovanie a pod.. a ide o starsie deti na strednej skole a pod. kt. su schopne to prijat

hej to zverejnovanie fotiek toho dievcatka.. to je fakt neprijemne...

ivka2007
18. dec 2009

ahojte...Lenka pojdete von?my by sme chceli,len neviem kedy...netecie nam voda a ja si nutne potrebujem umyt vlasy 😒

mixka
18. dec 2009

ahojte 🙂

CAIRKA, k dnesnym krasnym okruhlinam ti zelaju mixinkovci vsetko naj naj naj, vela zdravia, stastia a lasky, hlavne nech sa ti do dalsieho 10.rocia dari 😵

yukki
18. dec 2009

Pripájajú sa aj Yukkiovci a želajú aj skoré nájdenie dobrej profirobotky! 😵

marketka1
18. dec 2009

Ahojte nemáte niektorá náhodou recept na nejaké odskúšané koláčiky kde sa nedáva žiadna múka.

Pečieme s Martinkom medovníčky ale asi z nich nič moc, uvidíme keď vychladnú čo sa nám to podarillo 😝

marketka1
18. dec 2009

Cairka aj my sa pripájame všetko najlepšie hlavne nech ste zdravý 😉

yukki vy ako ste už fit?

maznacik007
18. dec 2009

Ivka aj ja si musim umyt vlasy.. maly teraz spinka.. on zvykne tak do tretej spat.. tak potom pojdeme von.. teda obliect najprv napapat.. a tak..

Cairka.. vsetko naj... nech sa ti splnia tvoje sny 😵

yukki
18. dec 2009

Kika už nekašle, a na nič iné sa nesťažuje. Sem tam ešte fúkne z nosa alebo slabo zakašle....vylízala sa z toho, čertica, pekne. Teraz mňa začína bolieť hrdlo, ale to zvládnem.
Poobede nás čaká posledný Mikuláš, dedinský, dal si riadne načas, ale aspoň má sneh.

ivka2007
18. dec 2009

ok,ak budeme vonku prezvonim ta 😉

zicon
18. dec 2009

Pouzi muku bezlepkovu.

zicon
18. dec 2009

Inac ja by som urobil kokosove gulky,

Trocha sirupu, podrvene bezlepkove piskoty, kusky cokolady zamiesat a robit gulicky.

lenkove
18. dec 2009

Marketka
mala som niekde so solamylom... ale torticku odisli mi so starym diskom... 😝 😔 isli tam len vajicka a nemiesto muky solamyl..

lenkove
18. dec 2009

Marketka,
ale je to tato:
http://www.kucharka.sk/recepty/cokoladova-torta...

a Cairke vsetko naj 😵 😵 a snov plnenie 😉

Aj Slavke vsetko naj 😵 nema nahodou Lenuska Slavku? 🙂 🙂

lenkove
18. dec 2009

Zicon
ja som si myslela,ze tu bezlepkovu muku nukas Ivke na umytie vlasov 😀

najjulinka
autor
18. dec 2009

marketka inak mna este napadlo, že v polsku kukuričná muka a pod. su ako bežne muky na kolače a pod... 😉 tak skus si aj zistiť, či cenovo sa ti aj z polska neoplati take kupovať... škody, že som nevedela, že také ti bude treba vedieť, lebo ja som na to došla tak, že v polskom časopise som videla recept a bolo tam treba kukuričnú muku a reku, že cipana to nezoženiem bežne v potravinách, tak mi svokra vysvetlila,že v polsku je to bežný tovar.. .proste múky rozne...
pripadne poprosim našich nech zistia cenu ked najbližšie pojdu, nechodia ale často, len občas... a ak cena bude fajn, tak zas možu ti aj pri dalsej ceste kupiť, ked budeš kcieť.... 😉

najjulinka
autor
18. dec 2009
lenkove
18. dec 2009

kukuricnu muku by mohli mat aj napr. v tescu vacsom, pri tych regionalnych veciach, spanielskych teda...
a este klasika su ryzove burizony s karamelom.. skaramelizovat salko (varit 2 hod..) a zmiesat s burizonami, tvarovat gulky... to asi poznas.. ak teda nema drobcek aj laktozovu intoleranciu.. 😔

marketka1
18. dec 2009

leni dik.ja používam na tortové piškotové cesta gustin perfektné. 😉

zicon piekol si niekedy niečo s bezlepkovou múkov? 😝
1.tie múky čo si doplácaš sú na prd...nezahustíš s nimi ani prívarok a sorry dať za kg 160-180sk je trošku pre náš rozpočet ako si dosť.Tie by mali byť O.K aj to nemám záruku že sú dobre.
2.celiatická múka je len hladká(nemajú tri druhy ako my čo môžme lepok)
Ja rada pečiem varím to čo viem a mám odskúšané a upiecť pre Martina mi dáva riadne zabrať hlavne keď za to vysolíš kopec peňazí a nie je to to čo by malo byť 😖

najjulinka
autor
18. dec 2009

lenkove hej tiež myslim, že vo väčších obchodoch by mohli mať, len asi nie za bežnu cenu, ked to nie je bežný tovar 😀 😀 😀

lenkove
18. dec 2009

Marketka, ja si myslim, ze taky odbornik ako ty tu nie je na bezlepok 😅 a v receptoch, babatku a tak? myslim tu na MK... nikdy som nehladala 🤐
ale ked som chvilu sa stravovala bez laktozy, pomohla mi stranka http://www.chudnutie-ako.sk/forum/viewforum.php...
tam ked sa opytas, tak vedia ludia.. fakt dost..

marketka1
18. dec 2009

žienky keby ste vedeli mi to už máme namakané čo kde kúpiť.my používame kukuričnú sojovú pohankovú ryžovú je toho dosť na trhu tieto múky sú prirodzene bez lepku a kupujeme ich zväčša na dobierku z mlynov alebo zo solčanky.dosť ich aj v potravinách ale sú o dosť drahšie cca1,10 za 0,5kg a v skladoch o polovicu menej.Čakám aj na firmu ravita z Prešova kedy spustí aj predaj pre menší odber.
len tie koláčiky ma riadne ser....že sa mi to nedarí 😠 😠 😠 😠

zicon
18. dec 2009

Ja som dal pre marketku typ.

Inac aj cicer sa pouziva na vyrobu muky, ja by som skusil kupit mlyncek na muku.

lenkove
18. dec 2009

Juli 😝

marketka1
18. dec 2009

julka z www.celiakia som zrobila pár receptov ale sú tak ...a zase skúšať a skúšať ☹

najjulinka
autor
18. dec 2009

tvarohový koláč aj pre začiatočníčky marketka 😉 - http://www.mimibazar.sk/recept.php?id=3973

zicon
18. dec 2009

No diky ze si ma vysmiala a tie kokosove gulky by neboli ok??

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre