Prišli k nám. Náhradné rodičovstvo

najjulinka
13. máj 2009

Tak a sme tu. S uderom polnoci...

mixka
21. dec 2009

a aby toho nebolo malo, chytili to odo man deti a su uz tiez chore, takze fakt super vianoce budeme mat 🤐

magimary
21. dec 2009

no, teda 😨 😔 !
no, máš to tiež od veci... 😝 😔
len nech ste všetci čím skôr zdraví...

magimary
21. dec 2009

ozaj, aj vieš konkrétne u ktorého lekára/-ky? 😕

zicon
21. dec 2009

poposielam sms ako s IA - Interakciam alebo je to citoslovce zvkuku co vydava Osol domaci

magimary
21. dec 2009

IA=interakcia

mixka
21. dec 2009

magi viem meno zubara, mudr tudík 🙂

zicon
21. dec 2009

Aha jasne ja IA

zicon
21. dec 2009

Jake mile meno na zubara

magimary
21. dec 2009

mne to má robiť hlavne dr. Strecková...
tudík-meno som tam nevzhliadla...asi je na inom poschodí...
táto "moja" je na 3posch. a "tvoj"?

mixka
21. dec 2009

neviem magi na ktorom poschodi, ja som tam este nestihla prist, kedze som ochorela 😀 mne moja zubarka povedala, ze sa tam mam hlasit, tak som sa hlasila, ze som chora 😀

janivonbenji
21. dec 2009

magi, mixka,
držím palce !!!! zubárov ani ja nemusím, som si vytrpela na tri strany písania až to dospelo tak ďaleko, že už mám niekoľko "štátnych" zubov.... 🙂

brulka
21. dec 2009

ahojte! magi chuda 😔 😖 😔 si si teda uzila - mna tiez caka tortura zubna - tak to sme uz tri neboracky - ale ja este ani termin nemam 😒,snad zaciatkom januara vybavim.

leni velmi velmi na teba myslim uz od vikendu - a teraz sa to definitivne blizi - tak to si uz doma alebo este len ides na cesty? v kazdom pripade strasne prestrasne drzim palceky, aby to krasne zaiskrilo a mali ste uzasne vianoce 😵 😵 😵 drzte sa !!!!

magimary
21. dec 2009

mixka, 😀 (tuším prvýkráít som sa dnes zasmiala 😅 )

jani, len niekoľko? 😕 a tie máš nastrelené?, či ako? lebo ja (som si už toľko užila, že tri srtrany by stačili len na prvú polovicu môjho "zubného" života) uvažujem, že by som si dala vykmásať všetky tie "mrtvoly", čo mám v ústach... 😝 🙄 😖
len neviem, čo potom 😕 ,dá sa aj taká "čiastková protéza"? 😕

brulka
21. dec 2009

no magi mostiky predsa to je taka ciastocna proteza ale tu treba dakde zavesit takze aj je viacero mrtvol za sebou a rad sa konci mrtvolou tak neni kam zavesit. ale pokial mas vyliecene a vybetonovane mrtvoly tak si ich tam nechaj ved to je predsa ok 😉

brulka
21. dec 2009

inac okrem maznacika pribudol do mojho okolia dalsi clovek s prasacou chripkou ☹ kolegova zena tehotna v osmom mesiaci lezi intenzivke na kysliku v kritickom stave 😔 😔 😔 takze nie je to celom len medialna hysteria ta prasacia chripka. snad to dobre dopadne...

marketka1
21. dec 2009

no tak aby ste neboli samé ja sa k Vám tiež magi a mixka pridávam ja mám od leta zlomený zub očný,zubárka jak ma videla povedala že sa dá len koreň asi zachrániť pre náhradný zub iba že to bolo v lete koniec augusta dala mi tam vložku ktorá za mesiac vypadla 😝 bola som objednaná pár krát ale prednejšie mi bolo byť s chorými deťmi potom sa ja bola chorá asi mesiac prevent.som len u nej podpísala a objednala ma na 10.1.tak som zvedavá čo stým našťastie mne nervy vytiahla takže ma nebolí a dúfam že ma zuby cez sviatky bolieť nebudú.

marketka1
21. dec 2009

po dlhom čase si idem pozrieť dúfam že nerušene film mladšia sestra sisi na stv.

magimary
21. dec 2009

brulka, ale ja mávam problémy aj s tými mŕtvolami... 😖 🙄
a ten mostík (ja sa v tom vôbec nevyznám 😨 😝 ) sa nedáva hore a dolu, teda, že či sa nasadzuje a zase dáva dole, či ako to "funguje"?
no a tá kolegova manželka... 😨 😢 ☹ , budem na ňu myslieť veľmi intenzívne... aj pri bolesti zubov... 😔

markie, takže začiatok januára to istí...tie naše zubiská... 😝 🙄 😝
môžme sa vzájomne podporovať a chápať 😉

marketka1
21. dec 2009

magi mostík funguje pokiaľ viem na princípe zub nič nič nič nič zub dajak sa to veša na zuby protéza sa vyberá vonku

janivonbenji
21. dec 2009

magi ja mám zubné náhrady a to už komplet na "dvoch zo štyroch strán"...som to riešila práve cez materskú...ostatné dve strany + predok je aký taký, ale zatiaľ môj 😀 uvidíme do kedy, lebo každý zubár tvrdí, že svoje, je svoje !!! ja som dosť doplatila, že som chodila s boľačkami + školskú zubárku som mala tak trochu amatérku, potom bolo ako bolo, potom som zmenila a tá mi zomrela a normálne 1 1/2 roka som mala problém zohnať inú, ale teraz mám a som veeeľmi spokojná, normálne sa smejem, že sa konečne prestávam "báť" zábarov...

magimary
21. dec 2009

jani, ty si opísala v pár vetách moje skúsenosti so zubármi...skoro navlas presne to sedí aj na mňa (aj s tou neschopáčkou školskou, aj s tou smrťou tej poslednej aj s hľadaním novej...skrátka všetko tak...)

to zn., že napr. vrch al. spodok máš protézku? aký je to pocit? lebo mňa všetci zubári odhovárajú, že svoje sú len svoje... 😝

yukki
21. dec 2009

Ženy klobúk dole...to je nenormálny stres, že to ešte v 21.storočí dačo na tie zuby nevymysleli aby spríjemnili to ošetrenie.... Jateda som bola teraz na preventívke ale už len jak mi s tým hákom škrabala po zubnom kameni ta mi stískalo polky v tom kresle...nedajpane že by vŕtačku nakopla ta to už čistý koniec...a ešte trhať! a to čo opisujete...už mi je mäkko z toho. 😖
Vždy, keď to počúvam si uvedomujem, že som na tom ešte pomerne dobre čo sa tesákov týka...

janivonbenji
21. dec 2009

presne - vrch a spodok na jednej strane mám protézu...a pocit ? na začiatku to bolo divné, som jedla a žula len na tej druhej strane, ale teraz mi to vôbec nepríde....a aj mne stále mudr. hovorila, že svoje je len svoje a dokonca pôvodny plán bol, že ideme zub po zube od kraje rozvrtať, preliečiť, zaplombovať, ale nakoniec to dopadlo tak ako to dopadlo a to ešte všelijako kombinovala, že tento je ešte celkom o.k, tak necháme a spojíme s týmto a urobíme len 4 na jednej strane a tak....zatiaľ som spokojná a videla som, že mi nechce silou mocou narvať len umelé, ale že sa snaží zachrániť, čo sa dá.,...komplet "renovácia" mi trvala cca 1 1/2 roka intenzívneho chodenia k zubárke...

magimary
21. dec 2009

jáj, jani...ja si tiež myslím, že je to len o zvyku... a že by som si zvykla...ale tágo nová zubárka nechce o tom ani počuť-zatiaľ...ale keď to takto pôjde ďalej (ako s týmto zubom 😝 ), tak možno ťa čoskoro dobehnem... 🙄

brulka
21. dec 2009

no baby pekne aka zubna tema 😀 😀 😀 teraz sa este smejeme ale ako bude v zubarskom kresle ach jaaaj - jani a kde mas zubarku aj sa chcem prestat bat 😉

janivonbenji
21. dec 2009

Brulka, IP.... 🙂

janivonbenji
21. dec 2009

magi,
ak si so zubárkou spokojná a máš pocit, že robí všetko v tvojom a zubnom 😀 záujme, tak si daj poradiť...ako som písala, ani tá moja najskôr nechcela počuť, ale keď vzhliadla, tak zmenila názor 😒

martina_maxian
21. dec 2009

ahojte,,, no my sme práve dobalili darčeky a už vegetíme pri telke a pochutnávame si na oblátkach s medom.. 🙂 🙂

yukki
21. dec 2009

Ja som s mojou tiež spokojná ale najviac vtedy, keď ja sedím doma a ona v ordinácii a nič spolu neplánujeme.... 😝

magimary
21. dec 2009

no, yukki, to je max. spokojnosť na oboch stranách...aj u nás... 😅
dnes bola tá moja zubárka zo mňa vyslovene unavená ..a nezabudla mi "pridupľovať", ab ysom jeje zatelefonovala, ako som dnes dopadla... a k tomu mi podala svoju vizitku (a, áno, som s ňou spokojná, je to skúsená, zrelá, šikovná a veľmi obozretná a citlivá zubárka)...

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre