Prišli k nám. Náhradné rodičovstvo

najjulinka
13. máj 2009

Tak a sme tu. S uderom polnoci...

janivonbenji
2. jan 2010

všetky ste mi zobrali slová z úst, že malí m+m u maťky ožili, "oveseleli" a akoby sa zobudili...naozaj je vidieť, že im je u vás dobre a že sú spokojní...jedna vydarená rodinka, takto by to malo byť vždy...pozdravujem

...a pozdravujem aj na oravu, asi aj tam padá sneh ako tu unás, takže tie lyže nakoniec ešte využijete 😉

lenkove
2. jan 2010

ahojte dievky a chlap
stastny Novy rok vam zelam.. Lasku, radost, pohodu, zdravie 😵 nech sa vam a vasim rodinkam dari 😵 😵 😵 😵 😵 😵 a rozrastajte sa 😵 😵 🙂

brulka
2. jan 2010

leni tvoje zelanie je ako z tej ilustrovanej knizky stvorenie sveta - milujte se amnozte se 😀 😀 😀
uz ste spat z chaty ??? nam nakoniec sviatky nevysli celkom podla predstav. MM ochorel hned po vianociach a mna to uz tiez celkom chyta. ale silvester som stihla oslavit este v dobrom zdravi 😀 mozno ma skolilo to ponocovanie 😅

martina_maxian
2. jan 2010

ahojte,,, je tu pusto dnes... veľmi pusto... ☹

brulka
2. jan 2010

co my ti nestacime ??? 😉 🙂

martina_maxian
2. jan 2010

jeej brulka, ty si tu??? ale asi sme tu len dve... 😉 🙂 🙂 🙂

brulka
2. jan 2010

no hej uz cely den sme tu skoro same 😉

lenkove
2. jan 2010

veru, veru 😀
pisatelky na pobyte 🙂 a ja si citam a musim pisat pisat pisat 😕 ale pri tom "strese" so zariadovanim a smutkom za malickou 😔 to akosi nejde.. ale na chate som si vyyyborne oddychla a teraz to pojde 😵 😵 verim tomu 😵
a inak, tiez ma cosi chyta 😝

mayap
2. jan 2010

ahojte, aj ja som tu. konečne mi odmrzol kôň... 😠

marketka1
2. jan 2010

Ahojte 🙂 aj ja som tu.mayap aj mne už odmrzol kôň. zatial som si pozerala stránku majú celkom peknú ponuku tričiek s názvami.
http://www.nipa.sk/e-shop/index.php?cPath=106&n...
Na Orave im je asi teraz fajn oddychujú a oddychujú.
Mati m+m si pekne zvykajú ste fakt pekná rodinka.

martina_maxian
2. jan 2010

leni a už máte stanovený aj dátum prvej IA? a mm súhlasí,,, boli ste spolu pozrieť spis maličkej?? Budem vám silno držať palce a myslieť na vás aby to dopadlo najlepšie ako je to možné... 😉 😉 😉

mayap
2. jan 2010

matimaxi,
pozerala som fotky... 😵 deťúrence vyzerajú úžasne... 😵
a malú aj češeš? a ak áno, ako sa to dá? ...možno sa pýtam od veci, ale pri pohľade na tie kučierky sa nedá nad tým nezamyslieť...

martina_maxian
2. jan 2010

mayap skúšala som, ale nedá sa to,,, robím jej 3 copíky,,, musím ju zajtra odfotiť aj z copami.. 🙂 🙂

marketka1
2. jan 2010

martina a keď ste pri vlasoch to existuje nejaká príručka na takýto druh vláskov ja som mala v detstve kamaráta suseda dieťa Kubánca /Slovenky a ten má tiež problém udržať kučierky učesané. 🙂

thera1
2. jan 2010

ahojte....oni myslím používajú taký špeciálny široký hrebeň...

martina_maxian
2. jan 2010

markétka, poinformujem sa,,, máme tu teraz známych z Konga, tak sa spýtam, či a čím sa to vobec češe.. 😀 😀 😀

marketka1
2. jan 2010

a ja sa chcem pochváliť dnes s Kubkom naučili sme ho fúkať nos.

a chcem sa opýtať hoci je teraz veľa mamičiek na Orave ale akurát ma to napadlo má z Vás niektorá nejakú skúsenosť s vyberaním nosných mandlí u detí?

mayap
2. jan 2010

ešteže mám chlapcov, s nimi takýto problém nemám... 😀 . keď im už vlasy odstávajú na všetky strany, vezmem strojček a problém vyriešim... 😀

marketka, aj vy ste zlatučký... 😵 . a tá posledná fotka s preliezajúcim Kubkom vyzerá perfektne. a už mám pokoj v duši, pretože som si myslela, že len my mávame papuču pri televízore... 😝 😀 😀 😀

laculik
2. jan 2010

ahoooooooojte 🙂 🙂 🙂 vsetci vospolok!!!
Vela zdravicka zelam do Noveho roka!
Nejaka som nekoordinovana, ked su prazdniny, a nemam cas na nic, ani sem nakuknut 😀 .
Silvestrovali sme nakoniec doma s kamaratmi, malá bola u mojej mamy a maly doma drichmal, ziadne ohnostroje ani nase rehoty (hrali sme hru "aktivity" celu noc) ho nezobudili 😵 . A nas pes sa vobec ale vobec neboji petard a rachotov, si silvestra uzival tusim najviac 😀.
Matimaxi, krasne fotky, hlavne tie kde su malí pri stoliku a napchavaju sa. Pohodicka, pohodaaaaaaa.
Leni, nestihla som vidiet vasu malú ☹ ...
Zdravim vsetkych na oravsky pobyt, uzite si to!

marketka1
2. jan 2010

mayap ja som si všimla tú papuču až keď mm urobil fotku,ale u nás sú papuče všade. Za televízorom má Kubko posledné tri týždne skrýšu ak niečo hľadám cumlík kocku papučky ovládač najprv sa pozriem okolo televízora a dokonca včera mm a ja sme pol dňa hľadali Kubkové papučky čo ich tak šikovne odložil našli sme ich v kuch.linke pri múkach,cestovinách(zvyčajne dvierka spolu zviažem aby mi z nej nevyťahoval veci ale občas zabudnem) 😉

suezana
3. jan 2010

Dobré ránko 🙂
Pre Markétku: ja osobne skúsenosť s vyberaním nosných mandlí u detí nemám, ale 2 moje kamarátky nezávisle od seba dávali dcérkam vyberať teraz v lete a samozrejme sa o tom stále dookola hovorilo, všetky za a proti, lebo ani lekári neboli vo vyjadreniach, či vybrať jednotní. Napokon dali obe vybrať a sú spokojné. Jedna mávala sústavne soplíky, už nemá. Druhá mi volala po nejakom čase nadšená, že malá v noci nechrápe 😀 Každej to robili v inej nemocnici, obe boli v narkóze, jedna bola ráno a večer išli domov+obaja rodičia tam boli s ňou, druhá bola 2 dni.
Ešte chcem poďakovať za ten link, čo si dala pre detičky Sunar-pexeso,... v našej rodine sa hrá každý deň, aj sme posunuli kamarátom, boli nadšení aj rodičia hrali 😉 Ak budete ešte mať niečo, budeme sa tešiť.

marketka1
3. jan 2010

Pekný deň všetkým 🙂

sue nemáš za čo ďakovať som rada že som dakomu pomohla rozšíriť ponuku hier pre detičky, nás dospelých celkom baví hrať jahôdky 😀 😀 😀

suezana
3. jan 2010

Presne Markétka, lebo to maľovanie aj pexeso je aj v iných programoch, ale jahôdky som ešte nevidela. Ináč pripomína mi to z detstva také hru, kde vlk s košíkom zbieral vajíčka, to bolo dobré. Ja som Vaneske kúpila v PNSke cd-hru Krajina farieb. Sú tam omaľovanky, žiadne násilie, skladanie postavičiek,...stojí to 1,75eur, celkom fajn.
Komu chceš dať vybrať mandle?

dioliana1
3. jan 2010

Pekný večer všetkým...

mixka
3. jan 2010

ahojte 🙂 ako sa mavate, co je tu noveho ??

thera1
3. jan 2010

ahoj mixka.....je tu ticho.... 😉

marketka1
3. jan 2010

Pekný večer všetkým.

sue nosné mandle nám odporučili dať vybrať Martinovi pretože:rozpráva cez nos, eustachová trubica mu vraj tlačí na stred.ucho, chrápe a má neustále zápaly nos.mandlí.
a neviem či mám sním ísť alebo nie nos.mandla znovu narastie a veľmi ho do narkózy dávať nechcem (pretože v júli absolvuje ďalšiu narkózu kontrolná gastro-sonda kvôli celiakii )
a poďalšie neviem či mi na narkózu netreba súhlas jeho bio rodičov.

marketka1
3. jan 2010

thera to ticho tu je už od Vianoc a teraz je nás tu dosť málo na pokec 😉

thera1
3. jan 2010

no čo už keď všetky aktívne členky diskusie sa šli dobrovolne zamraziť na Oravu... 😀

martina_maxian
3. jan 2010

ahojte, je tu niekto?
no všetci predsa na tú Oravu hádam nešli.. 🙂 krásny večer prajem všetkým.. 😉

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre