Prišli k nám. Náhradné rodičovstvo

najjulinka
13. máj 2009

Tak a sme tu. S uderom polnoci...

najjulinka
autor
12. jan 2010

no to ano.. .ale našim foťakom to proste ani nejde............ 😖

cairka
12. jan 2010

dobré ránko.
yukki, tie fotky z mikuláša sú fakt krásne a musí to chlapec vedieť...

ľudia, vaneska asi prvýkrát v živote ukazuje na hrudník ked kašle, že ju bolí 😨 a to už aj zápal pľúc mala viackrát, ale bolelo ju skôr v brušku pri kašli, ale teraz ju ten hrudník musí riadne bolieť. ani nedýcha dobre 😢 😖 jak keby stále dýchala z hlboka

magimary
12. jan 2010

cairka a má všetky lieky, čo potrebuje? bronchodylatanciá, inhalácie a všetko? 😕
dr. je včera robila aj snímok? čo je dala?

yukki
12. jan 2010

Dievčatá, držte sa...nach neskončíte zase...v nemocke.
Ináč Kike to schádza dole, to prechladnutie...pekne vykašliava, furt bez teploty alebo iných ťažkostí, vďakabohu.

cairka
12. jan 2010

magi, neboli sme na rtg, lebo bola pred pol rokom a že by sa nemalo viac ako 1x ročne, ak to nie je nutné na diagnostiku a že nie je, že to počuje, že je to obojstranný zápal pľúc 😠 (neviem posúdiť, nakoľko počuje ). dala jej klacid a spiropent a idem ju teraz skúsiť nainhalovať ventolínom, ináč má seretide, xyzal, singulair 😅 a idem volať tej alergologičke o tie lieky na imunitu, tak sa jej spýtam, čo poradí. ešte má veve med a cesnak 😝

magimary
12. jan 2010

no, práve ten ventolín (inhalačne) som myslela na takú akútnu úľavu...

marketka1
12. jan 2010

ahojte a pekný deň 😉
cairka neskúšala si dať veve inhalovať flixotide?(kortikoid na uvoľnenie dýchacích ciest)dúfam že znova neskončíte v špitáli.

yukki tak mne sa tá dnešná 1 fotka veľmi páči aj Marin že aha Kika.

ja som včera na markíze počula nový recept na kašeľ do fľašky s alpou sa dá celá 1škorica a klinčeky a nechá sa v chlade lúhovať potom sa 3xdenne dá pár kvapiek na med.Vraj to zaberá asi vyskúšam keď budeme potrebovať.

cairka
12. jan 2010

marketka, veve má seretide, ten je silnejší ako flixoide. jej flixotide vymenili, lebo na neho vôbec nereagovala a mala astm. záchvaty aj ked ho inhalovala 2x denne

a ten ventolin a priedušková masť trocha pomohli, už nedýcha tak strašne 🙂

marketka1
12. jan 2010

cairka tak Kubko zatiaľ reaguje dobre na flixotide čo sme zmenili pľúcnu lekárku tak tá mi odporučila že akonáhle počujem že začína kašľať mám mu dať inhalovať hneď a nečakať 2x ventolín po dva fuky a 2x flixotide po 2 fuky pretože za pár hodím sa nám to zvrtne na bronchitídu alebo laryngitídu a také 3-4 dni sú pre nás hotová katastrofa.
a tak sa nám podarilo už 2 krát(klopklop)ostať iba u "normálneho prechladnutia."

magimary
12. jan 2010

super, cairka, aspoň na chvíľu sa polepší (tipujem, že do poobedia, večera 😝 )...
ja mám tiež najlepšie "úspechy" s predýchaním práve po inhalačnom Ventolíne (nie sirupovom 🙄 )

katarinkamt
12. jan 2010

Ahojte dievčatka, ni je tu nahodou nejaka maminka cakatelka na babo zo Zilinskeho kraja?

magimary
12. jan 2010

je tu, myslím, smejka, ralanka zo ZA kraja. 😉
a možno aj niekto iný, ale v rýchlosti ma nenapadne 😉

katarinkamt
12. jan 2010

Dakujem!

najjulinka
autor
12. jan 2010

Ahojte. Koli chorobe našich detí prenášame asi o 6 dni, takže miesto porodu sme mali len ultrazvuk.... Je náádherná... 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵

mexx
12. jan 2010

Juli, no daj aj blizsie info, ja vzdy z takychto veci cela "natahana"... 😅 😀 Ako sa vola malinka? A kolko ma?

magimary
12. jan 2010

mexx, ahoj 😉 , ako na zavolanie! 😅
poslala som ti mail, máš?
čo na to hovoríš? 😅

najjulinka
autor
12. jan 2010

mexx ako sa vola už vieme davno......

yukki
12. jan 2010

Júlia, máte aj ATB? Všetky deti to isté majú?

najjulinka
autor
12. jan 2010

Nemáme ATB... len kvapky do nosa, kvapky proti kašlu a na noc dithiaden ak treba... 😉

yukki
12. jan 2010

OK! Tak je dobre. Tak sa liečte, kvapkajte!

macocha
12. jan 2010

Ahojte, hlásim nástup do práce po dovolenke, tak sem aspoň občas nakuknem.

Mimochodom, nechcete niekto stoličku na papanie? Už viac prekáža ako pomáha...

yukki
12. jan 2010

A ako papá malá Dianka, už pri stole? Na veľkej stoličke? Ja by som chcela pre Kiku zohnať tú čo rastie s dieťaťom...také akoby schodíky. 😅

najjulinka
autor
12. jan 2010

yukki no daj si inzerát., lebo v KIKA maju lacnejsí variant ako stoke akeby si taký lacnejsi od ruky zohnala, tak by sa možno aj dalo....

macocha
12. jan 2010

Yukki, my väčšinou nemáme stôl 😅 Ten z balkóna prekladám len výnimočne, keď máme návštevu. Papáme buď za barovým pultom alebo najčastejšie pri skrini (má takú výsuvnú dosku ako na klávesnicu k počítaču). Aj sa čudujem, že sa za tým Dianka naučila sedieť, lebo kamoškin 6ročný syn to vkuse nechtiac zasúval.
Ona Dianka najradšej papá za pochodu, v prípade donútenia sediac mne na kolenách. Vie sedieť aj na veľkej stoličke, ale to by chcelo sekundové lepidlo 😕
Rastúcu stoličku nepoznám. Ale u babky máme takú nadstavbu na veľkú stoličku, vlastne je to cestovná detská stolička, ktorá sa pripína na klasickú "dospelácku" stoličku - ale popruhy si vie odopnúť, takže z nej v pohode zoskakuje.

yukki
12. jan 2010

už som hľadala na inzerát, tak ešte aj budem ďalej....sa mi to bars páči taká vec! Aby sme všetci pekne jedli pri veľkom stole...a by som mala čo robiť potom, lebo to už len po Kike pratať je riadny zaberák 😖 😖 😅

yukki
12. jan 2010

no, aj to je dobrá vec, aj nad tým som uvažovala....taký ako podsedák do auta to vyzerá, že?

magimary
12. jan 2010

ľudia! 😵 ,
ja som sa konečne po celom dni telefonovania dovolala na gastro(!!!) , teraz o pol tretej sa mi to konečne podarilo!!! 😅 🙂 a výsledok? nieje to celioška!!! 😵 😵 😵

stále teda ale ostáva záhadou, čo to je a čo našmu malému škodí ( 😖 ),ale aj tak sa veeeeľmi tešííííííííííím!!! 😵
takže, hospitalizácia nás neminie, ale nie teraz, to musí byť zdravý... potom bude aj termín... (zase má volať 😝 , ale to mám potom pocit, že sa skôr dovolám na mesiac ako tam 🙄 )...

jáj, ale ďalší kamenisko zo srdca je dole... normálne sa mi lepšie dýcha... 🙂 😅 😉

cairka
12. jan 2010

magi, to sa teším s vami 🙂
dovolať sa k vám na gastro je asi ako dovolať sa našej sociálke 😠

cairka
12. jan 2010

juli, to vám obvodná predpisuje ten ditiaden? nám by sa teraz zišlo niečo také, lebo veve už tretí den nespí poobede, lebo ako ľahne, ju dusí...večer to nejak premôže, hoci sa v noci budí, ale to poobedie je ako zakliate

magimary
12. jan 2010

dík, cairka...aj ja a veľmi... 🙂 tak s tým volaním asi tak... 🙄
už som ani neverila, že sa dovolám... 😖

yukki, asi hľadáš túto:
http://www.mimibazar.sk/foto.php?id=7194456
a pre malú markie stoličku máš? 😕

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre