Prišli k nám. Náhradné rodičovstvo

najjulinka
13. máj 2009

Tak a sme tu. S uderom polnoci...

zicon
14. jan 2010

Vidite to v praxi Magi roby profi a aj tak potrebuje este inu pripravu na ktoru musi cakat 4 mesiace a ja ked ripem do repripravy tak som ten zly co dotoho rypem. Ale budem lebo sa my

1 robit repripravu nechce
2 nerad robim nieco len preto aby niekto iny vykazoval cinnost
3 povazujem to pri 2 a dalsej forme NRS za obstruktivne a kontraproduktivne.
4 dostat termin repripravy vie byt dlhsi ako samotne papierovacky cez UPSVArR a osvojenie sudom

magimary
14. jan 2010

zicon, nikto netvrdí, že si zlý, keď si rypneš... 😉
rypni sa, ale v praxi ti to aj tak nepomôže... 😅 😝 😉

lebo, ako vieš, musíš...
inak druhé mimi nebude...
tomáš tak, ako keď manželia musia spolu s.xovať, ak chcú počať a porodiť ďalšie...
a nie všetkým je to prijemné, teda nie ten počiatok, ale ten priebeh (mnohokrát komplikovaného) tehuľkovania... 😅 😉

najjulinka
autor
14. jan 2010

Domča sa nam tak zos*ala........... U nej to prechladnutie čo maju decká može byť aj so zubami spojene...... včera inak mala teplotu.... menej papá (to aj v auguste, ked jej zuby išli) a hlavne nekce papať lyžičkou... aj ked na banan ju presvedčim,a le strka si pri papani ukazovak do pusy a šucha s nim........... proste dačo jej v tej puse vadi....

marketka1
14. jan 2010

cairka ja by som tiež išla na kontrolu pľúca nie sú sranda ja čo mám s Kubkom tiež problém tak my od októbra chodíme na kontrolu preventívne na pľúcne každý mes. aj teraz sme boli a o mesiac máme prísť zase aj keď je teraz ako tak o.k. ak by bolo akútne niečo tak idem ihneď.

cairka
14. jan 2010

na jednej strane máte pravdu, lenže na druhej strane s vaneskinou imunitou ísť zo zdravou medzi chorých do čakárne...môžme rovno ostať doma...

zicon
14. jan 2010

Nuz ale su tu O.z., ktore by mali zastupovat nase zaujmy a ked je v najlepsom zaujme viacerych repripravu neabsolvovat, tak by v tom mali nieco porobit.

najjulinka
autor
14. jan 2010

zicon OZ, ktore pripravu robia, tak za to bojovať nebudu - maju to zaplatene....... to by si kcel aby si odrezali prijem???????? 😝

magimary
14. jan 2010

no, zicon, veď ja nemám nič proti tomu, čo hovoríš, ale sorry, že som veeeeeľmi skeptická v tom, že by si stihol "zariadiť" nejaké revolučné zmeny v o.z. do apríla -mája 😉

brulka
14. jan 2010

cairka ja pochybujem ze tvoja lekarka ma az tolko podobnych tazkych pripadov ako veve. neda sa s nou dohodnut aby ste prisli uplne na zaciatok alebo koniec ordinacnych hodin? proste dohodnut extra termin? aby veve nemusela cakat s dalsimi chorymi detickami? alebo by vas mohla proste zobrat okamzite dnu aby ste dlho necakali. veve das masku na tvaricku aby za tych par minut nic nechytila. to by bolo od tej lekarky primerane aby bola schopna sa s tebou takto dohodnut. proste niektori pacienti musia mat prednost. tak ako vsade v ordinacich maju prednost akutne stavy a tehotne zeny tak je veve rizikova skupina a mali by ju vysetrit prednostne. skus sa s vasou lekarkou dohodnut ci by to nebolo mozne. kazda normalna by suhlasila - si myslim. ak nebude vymen lekarku s ktoru sa dopredu dohodnes na postupe.

zicon
14. jan 2010

A ostatne O.z. co?? Ja viem mne sa nepodary, ale clovek musi hladed aj na ostatnych nie??

brulka
14. jan 2010

no zicon tiez si myslim ze pre druho-ziadatelov by mala existovat nejaka zrychlena priprava - formou aktualizacie. ale co narobime. ja len dufam ze moj mm bude mat na to vsetko este raz nervy. pre neho bola priprava utrpenie 😉

najjulinka
autor
14. jan 2010

Akože ostatné OZ je o jednej - dvoch osobách, ktoré riešia akutne problemy a popritom aj dlhodobe..... Ale akutne su prvorade... a ked na vsetko je 1-2 ludia, tak si vieš spočitať čo stihaju.... a to su ludia väčšinou od fachu, čiže sami su nahradnymi rodičmi, takže aj rodinu stihať musia.....

cairka
14. jan 2010

brulka, ono všetko má svoje pre a proti...s doktorkou sa dá dohodnúť na presnom termíne...za euráče...a tak by to bolo aj u inej určite...pochybujem, že by nás niekto zobral prednostne len pre pekné oči 😝
fonendoskop nemám, ale zas už viem posúdiť, aké dýchanie je fajn, aký kašeľ je v pohode...s čím treba ísť k mudre...

zicon
14. jan 2010

No zase tu mame vypocet bodov preco sa neda, co prist raz Najjulinka aj z niecim konstruktivnym

magimary
14. jan 2010

no, zicon, tak sem s tým! 🙂
pričom nápady typu média, šťažnosi, petície sme už počuli ...

zicon
14. jan 2010

A s cim, ja napady nemam, ale aspon hladam sposoby ako by to islo a nie preco by to nemalo ist.

cairka
14. jan 2010

a ako hľadáš spôsoby, ked nemáš nápady? 😅

brulka
14. jan 2010

no mne je smutno z toho ako u nas zdravotnictvo funguje 😔 za eurace sa da dohodnut. kde je ludska stranka, to tu lekarku srdce neboli ked tam ma dieta s tazkym zapalom pluc? ja neviem ja som v posldnej dobe nadobro rozcarovana z tohto systemu. ani o moju mamu sa nikto nestara a to 40 rokov bola sama lekarkou a take ze sa s niekym dohodla ked boli problemy boli samozrejmostou. ludia jej domov volavali, pomohla kazdej bake na trhu proste kazdemu kto ju poprosil. ked ona sama teraz potrebuje tak ju kolegovia uz odpisali vazi 38 kil a kedze testy krvne su ako tak ok nikto nepatra po pricine. a tak mi pride aj taka cairkina lekarka co robi prednostne len za prachy ze neviem preco vobec robi taku pracu ako robi. medicina je povolanie to nie je job. lekar musi byt ludsky lebo potom ani tituly nepomozu !!!!

cairka
14. jan 2010

brulka, áno, máš pravdu, je to smutné. ja som mala vytipovanú jednu lekárku, ktorá mi prišla fajn, lebo nám robila prednášky v centre (ešte v dobe, ked som bola aktívna členka) a zdala sa rozumná a ľudská, len o to viac ma sklamalo, ked raz naša neordinovala a zastupovala ju táto a stretli sme sa v čakárni s kamarátkou a aj ona tam mala nejakú známu a všetky 3 deti dostali rovnaký ATBsirup (veve mala priedušky a priedušnicu zapálenú, kamarátkin malý mal hnisavú angínu a to tretie dieťa neviem), a o 3 dni sme sa stretlis tou kamarátkou u našej, obe deti stav oveľa horší a naša mudra to komentovala, že " dalšia, čo bola u..., dnes tu už bola polovica detí, čo tam bola..." a pýta sa ma, "aké lieky mala , dalacin? "...takže všetky deti mali ten istý sirup... a odvtedy som skeptická voči všetkým lekárom...

to s maminou mi je ľúto 😢

brulka
14. jan 2010

no cairka tak musime hladat a nevzdavat sa. urcite existuju aj lekari ktori su vyborni odbornici a po ludskej stranke tiez ok.
ta vasa mudra evidentne mala nejaku zmluvu z farmaceutickou firmou a brala za to prachy. cim viac detom predpisala predmetny liek tym viec jej tecie do vacku 😠 otrasne 😖 a najhorsie ze na ukor deti to je fakt hnusne!!!

magimary
14. jan 2010

náhodou, ja som mala teraz Dalacin 😅 ,
ako jeden z najúčinejších liekov, ktoré "idú" až na kosť ((ich účinok, pôsobí veľmi rýchlo a veľmi skoro až na kostné tkanivo), a teda fakt je, že aj skutočne rývhlo a účinne zabral...
skrátka, asi nebol u tých detí problém len s liekom... 😕

yukki
14. jan 2010

Kika mala na pokusane ucho brať ten Dalacin, ale nepodarilo sa mi ho do nej dostať, to páchlo jak zdochlina v horúcom lete, ja som potom vypratala celú chladničku keď som pátrala po tom čo mi tam zdochlo a to bol ten dalacin sirup. 😝 😝 🤐 🤐

najjulinka
autor
14. jan 2010

bABY U NAS OD SEPTEMBRA ASI volne miesta v školke už teraz nie su... a zapis ma byť od 15.2. 😒 Ma porazí...... No uvidime....

zicon
14. jan 2010

Neboj oni skorej ako 15.2 nezapisuju deti, a prve co beru do uvahy je bydlisko a vek dietata. U nas nezobrali len ziadne dieta co malo pod 3 roky v septembry.

zicon
14. jan 2010

Pozor Nebezpecny Nurofen - jedna sarza

http://www.cas.sk/clanok/146613/na-trhu-je-nebe...

najjulinka
autor
14. jan 2010

zicon nie tak.... lebo dnes zapisala kolegyna profidceru a je 22.pod čiarou... u nas sa zapisuje priebežne....

janivonbenji
14. jan 2010

dík, zicon, už aj som bola kontrolovať, ale našťastie, my túto spomínanú šaržu nemáme 😉

inak aj ja si myslím, že s prípravou pri druhom a ďalšom dieťati nepohneš, takto si na každú stranu naháňajú a istia robotu či už o.z. alebo na úrade....

....som len tak včera "preklepla" mm kontrolnou otázkou o druhej ado a odpoveď : eee ☹ , dokonca dnes ráno, keď som po malom "zrúkla", tak mi povedal, že či mi nestačí jedno !!!! aj ja sama si uvedomujem, že niekedy mám problém zvládať jedného a keďže my nemáme žiadnu pomoc ( keď je malý chorý, sú prázdniny a tak ), tak je aj dosť komplikované všetko organizovať a keby boli dve, tak by to bolo zas zložitejšie, ale keď na druhej strane tie "chvíľkové" 🙂 záblesky šťastia a všetkej tej lásky, ktorú nám deti dávajú, tak by to asi stálo za to... 🙂

maznacik007
14. jan 2010

no baby sla som aj ja skontrolovat nurofen teraz som ho aj malemu davala po ockovani

a ja mam doma sarzu 909063 a ta nebezpecna je 909263
takze je to o ciselko.. ale uff... mame doma dobry nurofen 😉

kupila som dnes v lidli mali hauck cestovnu postielku.. lebo ta co sme mali sa zle rozkladala.. a t u mame u mamy...
dam vam link v lidli ju mali za 39 eur
http://www.babytrend.sk/hauck-dream-and-play-60...

tu v tej fabre 517 modro zlta

cairka
14. jan 2010

ľudia, nám práve vytiekla umývačka 😕 vôbec netuším prečo, som to utrela, vypustila zbytok vody a pustila ten istý program a v pohode umýva 😕 no hlavne dúfam, že sa to nebude opakovať 😠

zicon
14. jan 2010

No mozno mas ucpaty filter

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre