Prišli k nám. Náhradné rodičovstvo

najjulinka
13. máj 2009

Tak a sme tu. S uderom polnoci...

yukki
16. jan 2010

Ďakujeme, upiekli sme si muffiny a zajtra chceme ísť do divadla...
🙂 k meninám.

marketka1
16. jan 2010

jej yukki ozaj veď dnes je Kristínky tak všetko najlepšie 😉

najjulinka
autor
16. jan 2010

marketka vobec sa na dieťa nepozerá... Akože jedna vec je, že profi je kratkodobá, ale malo by sa na všetko divať z pohladu dieťaťa a tieto deti mohli byť ušetrené traumy... Ktorou je presun z rodiny do rodiny.. .Vždy je to trauma - aj ked to prebieha hladko... Proste je to brutal zasah do života dieťaťa (a aj všetkých na okolo)... Ja chcem byť pestunkou 2-3 detom... Ale podla mna je lepsie si nechať niektoré z tých detí čo su u nas v profi, ako keby sme brali od inej profi... Proste niektoré dieťa ušetrím jednej velkej zmeny... Nemožem si nechať všetky, ale proste ak preskočí iskra a viem, že to dieťa by prestup ťažko zvládlo, tak prečo ho trápiť... Je to pre dieťa to naj, ked sa ušetrí jednej zmeny - nie je to žiadne zlihanie... Je to konanie v najlepší prospech dieťaťa... Dokonca si myslím, že profi rodič by mal mať prednostne pravo na dieťa - lebo je to z pohladu dieťaťa to naj.......... Ale tiež nie zas opačný extrem, že socialnej chýba čiarka v štatistike a profi dieťa natláča profi matke do adopcie alebo pestunstva - aj to sa stáva... 🤐 🤐 🤐

marketka1
16. jan 2010

julka pokiaľ som to dobre pochopila tak DD začali takú tichú vojnu z UPSVaRom proti profi mamam že sa obchádza poradovník týmto spôsobom akurát neviem prečo to robia s rómskymi deťmi aj tak o nich normálny ľudia z poradovníka nezakopnú ☹ česť výnimkám 😉 ale aj na to je rýchla odpoveď existuje u nás výhodná medzinárodná adopcia deti neostanú na krku štátu ale ešte pritečie do štátnej kasy a deti z profi rodín sú predsa pripravené tip top a profi mami na to majú byť pripravené, a ešte ma napadlo možno taká blbosť aj nehnuteľnosti ak dlhodobo užívaš tak predkúpne právo máš najprv Ty. Len toto sú deti a nevedia sa chúďatá brániť.A zákon je v poriadku.

yukki
16. jan 2010

®: Není třeba světla, blbost aby kvetla,
stačí mít jen temno v kebuli,
kancelářský tety byly samý květy,
jen votevřely trochu papuly.

česť výnimkám, tým sa ospravedlňujem...aj keď...ja nie som autor!

cairka
16. jan 2010

yukki 😀 😀 😀 😀

rita55
16. jan 2010

Kristinke vsetko najlepsie 😉 Baby to je 😠 😠 😠 dokedy to bude takto fungovat 😠 😠 😠

marketka1
16. jan 2010

rita dlho 😠 😠 😠

janivonbenji
16. jan 2010

aj sa pripájam a Kristínke želám všetko najlapšie k meninám 🙂

obchádzanie poradovníka ???? ja som čakala tiež v poradovníku , ale keby mi povedali, že dieťa je naviazané na profi rodinu a prechod by mohol byť veľmi ťažký, tak by mi to srdce ( a ani rozum ) nedovolilo !!!! bože, kde sú deti ? kde sú v tom fiktívnom "poradovníku" dôležitosti a podstatnosti problému deti ????!!!!!!

yukki
16. jan 2010

na konci.

lenkove
16. jan 2010

Kristinke vsetko naj 😵 😵 😵

yukki
16. jan 2010

Ďakujeme! Všetkým 🙂 ona celý deň tvrdila, že má narodeniny a nedalo sa jej veľmi vysvetliť že nie...ale dar nepýtala, tak som to nakoniec vzdala..... 😝

lenkove
16. jan 2010

baby, urad nema rad profi 🤐 🤐 ja mam tiez skusenost.. 🤐

lenkove
16. jan 2010

a ak som dobre pochopila odpovede na moju otazku, po vyznaceni vykonatelnosti na sude /co by malo byt ked sa vsetky navratky vratia na sud, kedze ucastnici konania sme len my a urad, tak 😵 😵 / je rozsudok pravoplatny a ja mozem ficat za malou 😵 😵 ?

lenkove
16. jan 2010

a pytala som sa na pravoplatnost predbezka 😉 aby bolo jasno 😉

lenkove
16. jan 2010

baby moje, ja som stratena co sa kocikov tyka.. pomozete mi?
bracho by mi pozical ich Takko, 4 rocny, malo pouzivany, tu klasicku dvojkombinaciu.. mate s tym niektora skusenosti, ci si mam radsej kupit nieco ine? 😕 ja som zistila, ze som co sa kocikov tyka uplne mimo.. Mala len sedka, v kociku ani nepospi..

lenkove
16. jan 2010
marketka1
16. jan 2010

leni podľa mňa ti to bude stačiť ale nánožník to má? a pršiplášť tiež by nebol od veci 😉

lenkove
16. jan 2010

marketka, co to je? ten nanoznik.. na to take, kde su nozicky co sa da zvihnut a sklopit, plus dole take plastove kde sa daju dat nozky, ked su dlsie..
prsiplast je pribaleny..

lenkove
16. jan 2010

a toto nema take, kde sa daju dat nozky.. aj ked je cerveny nedostal sa do hlavneho vyberu...
http://www.real.de/kinderwagen.html?id=kinderwa... 😀

my sme fakt mimo co sa tyka kocikov, kurnik sopa.. ale dnes som si kupia bebu 2 a 3 (dufam, ze mi bude trojku pit, ked pije dvojku) dve 600 g plus doza za 14,99 a pampers utierky za 6pack za 7,99... tu akciu v tescu, co si mi pisala asi nestihnem... 😔 lebo som v nemecku prave, doviezla som manzela 😀

marketka1
16. jan 2010

leni nanožnik je napr.ako v tomto inzeráte
http://deti.bazos.cz/inzerat/5029351/Jane-slalo...
na 1 a 4 obrázku dáva sa to na nohy taký fusačik proti chladu 😉 akcia je do utorka 😝

lenkove
16. jan 2010

markie
dakujem ti 🙂 tak uz chapem tu dobru cenu 😀 jasne, lepsie nieco s nanoznikom 🙂 a ten kocik ma preto taku cenu, ze vsetko dokupujes /okrem prsiplasta/.. uz mi to je jasne 🙂 idem este nieco pohladat.. dakujem 😵 😵
a ty mas aky? 😀 😀 😀

lenkove
16. jan 2010

no pozeram prave letak, tie pampers sa veru dost oplatia. napisem brachovi, nech mi ich skusia kupit 🙂 😉

lenkove
16. jan 2010

pozeram ze s tou bebou som urobila dobry nakup, obrusky vyjdu narovnako 😉

marketka1
16. jan 2010

leni ja mám peg perego centro completo
http://deti.bazos.sk/inzerat/2871378/Peg-Perego...

lenkove
16. jan 2010

marketka
ty si poklad 😵 😵

lenkove
16. jan 2010

je krasny, to je pan kocik teda 🙂 ja sa ale bojim malych koliesok, kedze okolo nas cesty zle a kopce a tak.. 😕 alebi sa nemam? 😀 😀

marketka1
16. jan 2010

ano leni viem len zakopať 😀 😀 😀 ja som si tie pampersky kúpila cez deň sa oplatia 😉 na noc ich prečurame 😲 a kedy prídeš domov?

lenkove
16. jan 2010

v stredu... cestujem.. sama autom 🤐 😨

marketka1
16. jan 2010

ja som tiež chcela tereňak chodíme dosť vonku ale s takým kolečkom som v pohode prešla aj lesné cesty 😲 a prežili, ja som si tento kočiar kúpila od ruky, mne nový netreba zbytočne veľa peňazí človek vyhodí do ľuftu ja som sním spokojná a Kubko tiež, je aj skladný aj ľahký a má asi všetko čo kočiar má mať ja také neriešim kto má aký hlavne že ide a Kubkovi je v ňom dobre.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre