Prišli k nám. Náhradné rodičovstvo

najjulinka
13. máj 2009

Tak a sme tu. S uderom polnoci...

mata25
18. jan 2010

ja len, dnes som bola na urade kuknut miminkove fotky, je nadherne, teraz uz vazne neviem, asi pojdeme kuknut nazivo a vazne som naklonena tomu, ze by sa nam tu taky chrobacik hodil, aby sme boli komplet rodina. stale zvazujem pre a proti, aj ked tie "pre" prevazuju, uvidime co povie tatino ked pride z roboty.

najjulinka
autor
18. jan 2010

Baby Mirka nam vyrastla.. .jak vidi Lucku ako k Rosalinde sa sprava, tak sa sprava rovnako....Linda uprostred a oni dve po stranach jej pchaju hračky pod nos a hovoria čo to je... Mirka sice tak svojsky, že na slona, že "To je havo"... ale obe sú velké sestry.... 😀 😀 😀 😀 😀 😀

alik87
18. jan 2010

Ahojte baby. Chcela by som sa starať aj s manželom o deti z detských domov. Podala som si už žiadosť na úrade práce. Rada by som vedela čo všetko ma čaká a porozprávať s niekym, kto už túto prácu vykonáva. Ďakujem 🙂

dioliana1
18. jan 2010

alik87: J asom profimama, si na správnej adrese

dioliana1
18. jan 2010

alik87: Ja som profimama, si na správnej adrese

alik87
18. jan 2010

tak mi prosim povedz čo všetko ma čaká... som z toho nervozná. asi preto že to veľmi chcem a bojím sa že mi to nedajú. 😒

sonicc
18. jan 2010

alik ahoj, ja som sa tiez takto rozhodla, uz som aj do navratu pisala. Chcela som uz davnejsie zacat s pripravou len som mala uraz, tak az teraz sa do toho mozem pustit 🙂
Ides robit pripravu na urade?

maznacik007
18. jan 2010

ja len velmi narychlo..... kto chcete pripravu tak sa chysta na usmeve v BA teraz jedna.. mala zacat v marci ale ak sa nazbiera este par ludi tak sa zacne v priebehu februara

priprava je to revidovany PRIDE pre osvojitelov, pestunov, profi rodicov dobrovolnikov... tety socialne.. atd...

alik87
18. jan 2010

ahoj sonic ja som bola dnes zaniest ziadost este len tak neviem co dalej, co ma caka a co ma necaka. 🙂

dioliana1
18. jan 2010

takže priprava možu byť na UP, Návrate alebo Usmeve, kde skor tam choďte, ja preferujem Usmev alebo Návrat, na urade je to vraj nezaživne a nudne

sonicc
18. jan 2010

co som citala tak detske domovy preferuju pripravu z usmevu alebo navratu. Sice sa tam plati... neviem no, nemam vlastnu skusenost, iba co som citala

profi mamy- mozem si podat uz teraz ziadost do dets.dom.? citala som ze ano, lebo oni cca rok dopredu vedia ci mozu zobrat profi mamu... neviete? je to tak?

dioliana1
18. jan 2010

po príprave, kto čo chce pestunstvo a adopcia sa podava žiadosť na UP, ale je možne si hladať dieťa na Usmeve alebo Navrate, tí čo chcu robiť profirodičov žiadosť do DD (aj viacerých), kde zoberu skor....sme tu z roznych krajov a detských domovov, nie všade su rovnaké podmienky, deti si profirodič nemože velmi vyberať, DD však by mal dať dieťa do profi zdravé, plný úvazok sú 2-3 deti, niekde aj len jedno so zdravotným problémom...

alik87
18. jan 2010

no ja budem mat asi pripravu z UP. na internete je napisane ze priparava zacne vo february a konci v juli. neviem co to tak dlho trva

sonicc
18. jan 2010

aku max.dobu moze byt u teba dieta? je mozne potom to dieta adoptovat?

cairka
18. jan 2010

baby, nechcem vás sklamať, ale podľa mňa je príprava na profi v súčasnej dobe len zbytočným vyhodením peňazí...

alik87
18. jan 2010

tak vlastne kde mi potom plati ziadost??? to ma nezoberu ked som si ju dala na UP? dve deti? no nie je to problelm ale financne mame na jedno. 😒

sonicc
18. jan 2010

cairka ty uz pracujes v dd? myslim ze ty si spominala ze nemozes zohnat pracu...

dioliana1
18. jan 2010

cairka: záleží od kraja, niekde majú profíkov veľa inde zasa chýbajú, na UP by vedeli povedať aká je perspektíva sa zamestnať, tie čo ju robia a plánuju si časom dieťa požiadať do pestunstva odporúčam urobiť si aj pestunstvo alebo adopciu...kurz je platný 2 roky od skončenia, potom sa robí aktualizácia...

cairka
18. jan 2010

ináč baby kukám, že ste obe snažilky. unesiete, ked budete mať odovzdať dieťa dalej do ado, alebo pestúnstva, respektévy biorodiny?

apoloma
18. jan 2010

Tak fajn za pokus to snad stoji.... bola by som rada ak by my niektora z vas poradila kolko sa asi caka na prve rozhodnutie myslim tym hned prve papiere co sme posielali konkretne do NITRY. a kedy ku nam pride pozriet ta pani z uradu ale asi az ked pride to rozhodnutie vsak?? dakujem za rady... 😉

cairka
18. jan 2010

sonicc, nerobím. prípravu mám spravenú roka oslovila som 36 DD.
dio, pokiaľ mám správne info, tak nikde neberú, respektíve je šanca, k deťom nad 13 rokov

dioliana1
18. jan 2010

profici si DD hladaju sami ako iný zamestnanci zamestnávateľa, http://www.upsvarmi.sk/dok/profirodic.pdf

sonicc
18. jan 2010

ja uz mam syna. viem ze sa na deti naviazem, ale pride po nom dalsie...

magimary
18. jan 2010

apoloma, vitaj!
🙂 aké myslíš prvé rozhodnutie...to že ste zapísani do registra žiadateľov o adopciu? 😕
pani z úradu príde ešte pred tým (teda mala by), lebo prvá správa o tom, že už sa s vami akosi "ráta" príde až keď sú všetky papiere kompletné (tozn.aj vypísaná žiadosť, aj potvrdenia od zamestnávateľa, aj odpisy z RT, aj povrdenie o zdravot. stave a aj správa zo "šetrenie" soc. pracovníčky z mesta a z úpsvaru)...
trvá to rôzne dlho, podľa toho, ako dlho sa to všetko kompletizuje...
u nás to trvalo od júla do novembra ( 😲 ), ale inde to býva aj skôr...

magimary
18. jan 2010

idem teraz pre chlapcov do škôlky, takže viacej až večer... 😉
beriem sane, alemalého nechávam doma (príde k nemu mama!,keďže stále sneží...malému vadí, keď mu sneží do tvaričky 😉 a ja sa teším 😵

apoloma
18. jan 2010

nie my este niesme zapisany ako ziadatelia ja myslim presne co pises -tie prve papiere od lekara,z roboty atd...

suezana
18. jan 2010

Mne povedala teta v Nitre, co si u nej robíme prípravu, že prídu k nám, že to sa dohodneme, tá návšteva je v rámci prípravy, tak som to od nej pochopila. Ešte u nás nebola.

suezana
18. jan 2010

Prvé papiere prišli asi po 2 týždňoch.

mata2
18. jan 2010

ahojte,
vitajte nove baby 😵
juli,pridaj nejake foto 😵
mne v aprili konci platnost pripravy,tak niekedy vo februari skocim na urad koli aktualizacii... 🙂
to potom budeme musiet vybavovat vsetky papiere nanovo?myslim zdokladovat vysku platu,odpis z registra,potvrdenie od dr....,alebo to uz netreba?

dioliana1
18. jan 2010

mata2: Ideš znovu do pestunkovania?

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre