Prišli k nám. Náhradné rodičovstvo

najjulinka
13. máj 2009

Tak a sme tu. S uderom polnoci...

alik87
18. jan 2010

prepac maznacik ale necitala som si presne este o pestunstve. profi rodicov davali minule v televizii tak sme sa zhodli ze je to celkom prijatelne. mozme pomoct. len neviem ci tym vsetkym prejdeme to ma najviac hneva...

alik87
18. jan 2010

magimary nevadi 😉

najjulinka
autor
18. jan 2010

alik čim by ste mali prejsť??? najhoršie je najsť si zamestnavatela u profi.. proste nie je iste, že sa pošťastí....

magimary
18. jan 2010

ja viem, že sa to deje a tiež momentálne na jednom konkrétnom "fronte bojujem", ale zase si nemyslím, že treba takto hovoriť tvrdú realitu..neviem, ale každý asi tak trochu očakáva aj to dobré aj to zlé (veď nikdy nevieš, na koho narazíš)...skrátka treba vopred rátať so všetkými možnosťami
aj budúci lekár ide na medinu s tým, že bude liečiť a pomáhať (teda aspoň niektorý 😝 ) a potom v praxi sa mu neraz stane, že mu zomrie pacient...no, keby sa tým nechal vopred odradiť, tak by ani neštudoval...
a tak si myslím, že aj profi ide do toho, že bude pomáhať, ale niekedy...
len neznamená, že to býva pravidlom a že to treba natvrdo povedať ako jedinú možnosť...

alik87
18. jan 2010

najjulinka. pripravami a zaverecnym hodnotenim. neviem ci budeme vhodnymi cakatelmi. ved skusila som zatial dat ziadost na UP a zajtra skusim nadacie co tu baby spominali usmev a navrat.

magimary
18. jan 2010

alik, myslím, že by sa ešte nestalo, že by niekto neprešiel,aj keď sama poznám ľudí, ktroým bolo po príprave taktne naznačené, že to nie je asi to najvhodnejšie pre nich... 😉

maznacik007
18. jan 2010

ok mary.. uz budem pozitivne.. 😉 my sme mali skvelu profimamu... a teda aj mame lebo stale je sucastou... nasej rodiny... 😉

alik.. skuste na pestunstvom porozmyslat...

najjulinka
autor
18. jan 2010

alik z profi pripravy je potvrdenie o absolvovaní, zaverečne hodnoteni nie je

magimary
18. jan 2010

buďme... 🙂

ale, pravda je, že pestúnstvo je ideálna varianta pre ľudí, ktorí chcú pomôcť deťom a súčasne túžia po jeho láske na dlhšie (ako len na chvíľu)... 😉

rita55
18. jan 2010

maznacik ano na urade a bola som spokojna,lebo ked som chcela aktualizaciu na usmeve,alebo v navrate vsade by som musela tie hodiny poctivo odsediet a nato nebol cas.Baby sa maju super,Petka zacala rackovat,ale dozadu a Natalka rastie do krasy a je to sikulka.

alik87
18. jan 2010

no magi my mame taku smolu ze na nas sa to len sype. uz by ma to ani neprekvapilo. je tu viac faktorov, ktore by im mohli vadit. ale ja osobne si myslim ze podmienky su vhodne. ale to uz ja nerozhodnem

alik87
18. jan 2010

najjulinka dakujem asi som si stiahla zle info z netu.

alik87
18. jan 2010

maznacik no asi to bude lepsie. skusim si pozistovat info a uvidime co bude najidealnejsie

magimary
18. jan 2010

alik, pri príprave na profi Ti nikto nepovie, nevyhodnotí ťa ako nespôsobilú... akurát (ako vravím, čo som zažila ja s jednou babulou u nás v kurze a tiež aj moj muž u nich v kurze) im v dobrom spomenuli-odporučili, aby ešte s profi počkali,kým si nebudú istí, lebo to sa im nezdá aspoň z pozorovania pre nich to naj... (to hovorila psychologička, kt.bola na príprave)

maznacik007
18. jan 2010

alik pestunstvo je statom podporovana forma... dostavas prispevky na dieta aj pre pestuna a zaroven mas sudne rozhodnutie o zvereni do pestunstva a teda aj prava a povinnosti rodica v beznych veciach...

co sa tyka podmienok.. tak su tu dievcata co su pestunky a ziju same /bez partnera/ nie je tam nevyhnutne splnat neviem ake zabezpecenie...

kludne aj podnajom... atd atd...

alik87
18. jan 2010

no len ked to povedania tak asi vedia preco to povedali. a ti dotycni si to neuvedomuju. to by fakt obcas mali aj vyhodit.

najjulinka
autor
18. jan 2010

Mary ... no radsej napism na skype.. akože taktne naznačia... dakde v DeD ale požaduju aj spravu takú podobnu ako ked sa robi priprava na ado a pestu...

najjulinka
autor
18. jan 2010

alik mne jedna psych koli manželovi tiež nedoporučila.... rok na to muž chcel seknuť s robotou, že ide aj on do toho.... 😝 😝 😝 😝 😝 😝 😝 😝 😝 😝

najjulinka
autor
18. jan 2010

no výsledok je taký, že za rok a pol do toho aj tak šiel.... 😉 😀 😀 😀 😀 😀 už som ho neubrzdila 😀 😀 😀 😀 😀 a detí jak smetí mame 😀 😀 😀 😀

lenkove
18. jan 2010

ahojte
tu sa to rozbehlo 😕
ja som po celom dni nakupov uplne hotova 😔 😔 mam 3 megapacky plienok, nejaku kozmetiku a neodolala som ruzovym teplakom, mikinke a podobnym ruzovym malickostiam 😔 😀 precestovala som pre flasu MAM pol mesta a nemam na nu cumle pre vacsie deticky 😅 😅

Ralanka, blahozelam vam 😵 😵 😵 a z celeho srdca ozaj 😵 😵 je to super, co sa deje 😵 😵

magimary
18. jan 2010

no, len na pestúnstvo budeš zrejme dlhšie čakať (teda podľa podmienok,kt. napíšeš do žiadosti), ale aspoň máš istotu, že dieťatko dostaneš URČITE, kdežto v domove, ak ťa neprijmu do žiadneho domova, nemáš istotu žiadnu...

maznacik007
18. jan 2010

😉 juli to vazne???? sak K. je profirodic.. ako stvoreny na to

alik87
18. jan 2010

maznacik o to sa ja nebojim. financie mame, dom je vlastny. len ja som bez prace. a manzel sa boji ze nam nechaju dietatko velmi dlho a potom nam ho zoberu. nechce pochopit ze ked sa biologicky rodicia daju do kopy ze maju pravo si dieta vziat a starat sa o neho. k tomu je to policajt ktory si haji spravodlivost. a ked vidi podmienky rodicov ked sa vracaju deti tak by ich bolil niektorych. tak teraz sa neviem rozhodnut ci profi ci pestunstvo.

alik87
18. jan 2010

no julinka ved ja bojim ze kvoli manzelovi ma neodporucia 😒

cairka
18. jan 2010

baby, čo vlastne píše do správy tá teta z mestského úradu? viem, že tu bola, aj som bola čosi podpisovať, ale vôbec si nepamätám, čo všetko tam bolo 😅

ralanka
18. jan 2010

leni dakujeme pekne a prajeme aby aj vaša malá bola čím skor doma 😉 😵 😵 😵 😵
je to nádhera mať ho doma 😵 😵

lenkove
18. jan 2010

u nas ani nebola, ale my byvame v obci, jednoznacne nieco nepisala a vie o tom cela dedina 😀 😉

alik, neboj sa 🙂 ja som sa tolkych veci bala a nakoniec : cakam dcerku 😵 😵 od podania ziadosti po navrh na sud nu neuplynul ani rok 🙂

lenkove
18. jan 2010

Ralanka
😵 😵 😵 😵 😵 😵 to ti verim 😵 😵 a muz co 😀 ako sa citi ako hrdy tato? 😀 😵 😵 joj, ake je to krasne 😵 😵

magimary
18. jan 2010

alik, ak je to takto, tak aj kvôli manželovi, je lepšie to pestu...hoci pravda je, že aj tam je možný návrat do biorodiny, nie je to tak časté, bežné a u dieťatka,kt. stravilo viaceré roky u pestúnov sa to ani nerobí, resp. sa to individuálne psychologicky zhodnocuje...

lenkove
18. jan 2010

nepisala - napisala 😀

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre