Prišli k nám. Náhradné rodičovstvo

najjulinka
13. máj 2009

Tak a sme tu. S uderom polnoci...

marketka1
19. jan 2010

ano leni aj my sme mali predbežko do týždňa. A dokonca na predbežko (pri osvojení)Ti už dajú aj materskú alebo rodičovskú+ rod.prídavky

alik87
19. jan 2010

baby dajte uz nieco pozitivne... ja chcem ist na ten urad zajtra 🙂 sup cakam ako sa mam tesit

lenkove
19. jan 2010

alik,
mojej dcere dnes vysiel 4 zub 😀 😀

alik87
19. jan 2010

dakujem a gratulujem 😀

ralanka
19. jan 2010

ahojte babky 🙂
marketka1 ale musíš mať rodný list inak to nevybavíš vieme svoje dnes sme sa to snažili vybaviť takže budeme musieť počkať na rodný list
a dobrá správa vyšší príspevok by mali uznať ked si v predchádzajúcich 2 rokoch bola poistená 270dní predtým bolo za posledný rok to je super mala by som aj ja na to nárok

suezana
19. jan 2010

Ahojte 🙂
Z mojej nesmelej skúsenosti 😉
Nám na úrade povedali: buď si idete robiť prípravu na osvojenie, alebo pestúnstvo, naraz sa to nedá(v NR), každé je o inom, inak sa pripravuje - otázky dieťaťa, stretávanie s bio rodinou - tam nám bolo vysvetlené, ako je to náročné, že akonáhle si vezmeme dieťa domov, všetky jeho strýkovia, tety, bratranci sa zrazu budú chcieť stretnúť, vidieť, s dieťatom, príp. aj vypýtajú niečo (pre deti doma) 😔 Si asi viete predstaviť, že mm sa postavili vlasy na hlave a hneď sa u nás rozhodlo jedine adopcia - alebo nič 🤐
Takže Lenkove, iný kraj, iná teta na úrade...
A ak môžem aj ja k tomu kočíku Leni, Magimary má pravdu - tie veľké športové kočíky Bambino sú lacnejšie, a pre Tvoje dieťatko už aj zbytočné, ináč ja ho predávam po jednom dieťatku za 8O eur, mám béžový, švagriná zelený , v mamaaja idú tieto kočíky pod 100euro, ale v každom prípade radšej nejakú šikovnú buginu, veď malá už v tom veľmi nebude chcieť sedieť, oni dievčence tie kočíky po vonku radšej tlačia 😉 moja skúsenosť.

lenkove
19. jan 2010

suzi
dakujem 🙂

suezana
19. jan 2010

Nie je za čo, ak by si potrebovala, je ti ten kočík požičiam 😉

magimary
19. jan 2010

alik, myslím, že pozitívneho je dosť 😵 , nie všetci čakajú na pestu dlho (myslím, že u vás vo vašom kraji máš celkom dobré šance 😉 ,mimochodom môj manželík i mata 2 odtiaľ pochádzajú a skúsenosťmá celkom dorbú,mata2 😉 , lebo keby to BA neblokovala, tak to všetko mohlo byť aj rýchelejšie), ale myslím , že všetci sa nesmierne tešia, že majú deculká (čím skôr) doma a to je to najpozitívnejšie... 😵 😵 😵

predbežné opatrenie= (laicky) prvé rozhodnutie vydané ešte pred "ozasjtným" súdom... 😉

sue, aj ja mám podobnú skúsenosť, že to nejde až tak spolu ako to šlo u lenky (je to od kraja ku kraju)... 😉
a adopcia je správna, ak to tak vníma manžel (bolo by nesprávne natiahnuť ho do niečoho s čím úplne nesúhlasí), neboj aj to pôjde dobre a hladko... 🙂

lenuska74
19. jan 2010

Ahojte 🙂
Nám dnes prišlo rozhodnutie o vyradení z evidencie aj ked si robíme aktualizáciu 😠 🙄 v tomto štáte je všetko nahlavu 😠 a sme stále ešte aj po viac ako 2r. 53 v poradí 😢 a vraj pred nami sú aj taký čo čakajú 13r. 😖

magimary
19. jan 2010

čooooooooooooooooooooooooooooooooooooooo?????????????????????????????????????????? 😲 😲 😲 😲
ale to bude snád len byrokratická chyba, nie?!? 😲

lenuska74
19. jan 2010

omyl megi žiadna chyba musím do 15 dni urobiť aktualizáciu a aby nestačilo tak vôbec nie sama ale spolu s mm a dať odvolanie spolu s aktualizáciou a ako napotvrou som dnes volala do navratu ale neuspešne a aj som tam jednej pani vysvetľovala že to súri aby sa mi ozvali ale je dosť hodin a nič 😢 zaujem neskutočný a infotmácie ktoré mi tam dali pri aktualizácii že si ju môžem urobiť aj sama, neboli pravdivé alebo iba z polovice relatívne by som mohla ale musela by som sa zapísať nanovo do zoznamu ako samožiadateľka a priložiť všetký doklady ako 1x a zaradili by ma na koniec zoznamu 😒 super nie 😢 Vôbec sa divím že ma to ešte prekvapuje aspon že teta z uradu bola zlatá ☹

cairka
19. jan 2010

lenuska, tak toto je sila 🤐

mixka
19. jan 2010

ahojte 🙂

lenuska, dobre to dopadne, neboj 😉

my sme vcera konecne objednali novu kuchynu do domu a dnes bol nas ocko zaplatit zalohu a teraz cakame 5 - 5 tyzdnov 🙂 dokonca sa nam podarilo dopasovat k linke aj lavicu 😵

lenuska74
19. jan 2010

Ta ti poviem cairka ☹ ja už by som mohla aj román napísať ako si nevziať dieťa do pestúnstva 🙄
a vy ako ? Veve už je zdravá ?

lenuska74
19. jan 2010

mixka asi máš viac optimizmu ako ja sama ☹ Dnes som tam volala jak na klavír a nič a budem rada ak zavola že sa udržím a nebudem zvyšovať hlas 😠

mixka
19. jan 2010

tak to ti lenuska verim, tiez by som ich zvozila pod ciernu zem, to mi ver 😠

magimary
19. jan 2010

no, leni, ja neverím vlastným očiam, čo to tu čítam... 😔 🙄
a čo na to tvoj manžel? 😕

lenuska74
19. jan 2010

o chvíľu bude mať zo mňa sivé vlasy ☹ ale čo už ma somnou robiť ale musí to byť iba jedno sedenie a na tom budem trvať

magimary
19. jan 2010

no, aspoň že tak... 😔

lenuska74
19. jan 2010

to keby som mala byť na konci zoznamu nejaká 150 tak radšej končím ak nepovolia jedno sedenie ☹

marketka1
19. jan 2010

lenuska kedy Ti skončila dvojročná príprava lebo mne v decembri a zajtra nesiem žiadosť na úrad aby nás nevyradili

magimary
19. jan 2010

leni, ale to mi vysvetli, ako môžete byť AKO PESTUNI (!!!) na 53.mieste???!!!???
to akože u vás vo vašom kraji je 52 pestúnov???
keď u nás ich je sedem, alebo ani to nie?!?!!!
ja tomu neverím!
veď to neexistuje!

pre lenkove: 😉
http://www.mimibazar.sk/foto.php?id=3924782

marketka1
19. jan 2010

teda idem ich požiadať aby požiadali úsmev o aktualizáciu 😒

lenuska74
19. jan 2010

nám skončila v decembri marketka a vtedy som aj začala aktualizáciu ale ešte nieje skončená lebo podľa nich stačilo iba začať s aktualizáciu nie skončiť ju ale podľa úradu to tak nieje ☹

marketka1
19. jan 2010

lenuska vyradili Ťa rozhodnutím?

magimary
19. jan 2010

leni, ale mne to príde od úradu DOSŤ nelogické!!!
veď ako si mohla aj aktualizáciu aj začať, aj dokončiť???
veď aj ta aktualizácia niečo trvá, tak nechápem, ako sa to má stihnúť, keď navyše v decembri sú predsa ešte aj sviatky a vám to vypršalo akurát tak pred sviatkami...
veď to je úplne nemožné!!!

marketka1
19. jan 2010

lenus máš v rozhodnutí čas na odvolanie? cca 15 dní?

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre