• Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO
  • Odporúčame:  Mojasvadba.sk Modrastrecha.sk
  • Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO

Prišli k nám. Náhradné rodičovstvo

26. júla 2017 
Juli: Hej? Tak to je super. A to sa kedy menilo?
21. jan 2010 o 18:31  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
autor
neviem presne....... mne sa marí, že minulý rok.. ale neviem....... že od 1.1.2009,a le neviem.. možno 1.1.2008
21. jan 2010 o 18:33  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
tak som si pozerala rozhodnutia čo mám doma sú podľa §627/2005
macocha ja som sa nechválila ja som hovorila o príspevkoch čo poberám mne to zisťovali na krajskom úrade v Ke nezávisle od toho na obvodnom úrade v Po a schválili mi ich na obvodnom úrade v Ke tak si myslím že tri ženy by sa asi nepomylili :wink:

* Príspevky na podporu náhradnej starostlivosti upravuje zákon č.627/2005 Z.z. o príspevkoch na podporu náhradnej starostlivosti o dieťa
* Štát týmto zákonom podporuje náhradných rodičov , ktorým bolo dieťa zverené do osobnej starostlivosti , pestúnskej starostlivosti, poručníctva , alebo dieťa bolo dočasne zverené do starostlivosti osoby, ktorá má záujem stať sa pestúnom
* Príspevky sú určené jednak dieťaťu a jednak náhradnému rodičovi.
* Pri zverení dieťaťa sa vypláca jednorazový príspevok vo výške 344,25 Eur (10 370,- Sk) a pri zániku zverenia 862,33 Eur (25 978,- Sk).
* Okrem jednorazového príspevku sa dieťaťu mesačne vypláca aj opakovaný príspevok vo výške 129,17 ( 3 891,- Sk).
* Náhradnému rodičovi patrí tiež opakovaný príspevok a to vo výške 164,22 (4 947,- Sk) mesačne. Ak sa náhradný rodič stará o dieťa s ťažkým zdravotným postihnutím patrí mu ešte osobitný opakovaný príspevok vo výške 67,68 Eur (2 039,- Sk).
21. jan 2010 o 18:36  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Dik. Pozistujem si to. :wink: Idem, majte sa.
21. jan 2010 o 18:36  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
"...podľa návrhu novej právnej úpravy bude mať súdom zverené dieťa do NOS nárok na jednorazové aj opakované finančné príspevky tak isto ako deti v pestúnskej starostlivosti. Fyzická osoba vykonávajúca NOS však nemá nárok na opakovaný príspevok náhradnému rodičovi..."

a prečo je teda tu (vyššie) uvedené, že NOS-kár nemá právo na opakovaný príspevok? :confused:
je to vybrané z toho istého zákona... :confused:
21. jan 2010 o 18:41  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
magi čo ja viem sa zákony menili neviem kedy ale už min. rok v júny sme my dostali všetky príspevky podľa toho čo som poslala vyššie akurát sa v septembri valorizovali :wink:
21. jan 2010 o 18:45  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
no, ja fakt neviem...
je to zaujímavé...
21. jan 2010 o 18:46  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
magi všetky žiadosti na úradoch sú povinný preskúmať podľa spr.poriadku pred tým ako Ti niečo priznajú alebo zoberú tak ja to neriešim :wink:
21. jan 2010 o 18:49  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
21. jan 2010 o 18:49  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
no, markie, lenže všade platí, že ľudský faktor môže zlyhať... a tak napr. manželke nášho šoférovi v býv.domove chvbálili určitú sumu na dôchodok a po roku sa zistilo, že bola nesprávne navýšená a tak po 16 mesiacoch to musela pani "šoférová" vrátiť... a to bola teda iná pálka... :confused:
takže, zase nie každé posudzovanie je 100%-né...

a ja netvrdím, že to máš nejako zle, len ma zaujal ten rozdiel... :wink:
21. jan 2010 o 18:54  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
tak ja som teraz kukala ten zákon a tma sa píše, citujem : Nárok na opakovaný príspevok náhradnému rodičovi
podľa odseku 2 nevzniká, ak
a) náhradný rodič alebo manžel náhradného rodiča má
pri osobnej starostlivosti o dieťa nárok na materské
podľa osobitného predpisu14) alebo nárok na dávku
nemocenského poistenia, alebo nemocenského zabezpečenia
toho istého druhu v cudzine,
b) náhradný rodič alebo manžel náhradného rodiča má
pri osobnej starostlivosti o dieťa nárok na rodičovský
príspevok podľa osobitného predpisu15)

ale potom to nie je možné ani pri ado deťoch, ani pri bio...a to je najnovšia verzia zákona...
21. jan 2010 o 18:59  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
no, tak teda! včuľ babo raď... :astonished: :confused: :fearful:
21. jan 2010 o 19:06  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
takže ešte posielam link otvorte so prehľad soc.dávok tam sú aj podmienky nároku atdˇ.

http://www.upsvar.sk/socialne-veci-a-rodina/statne-socialne-davky/prehlad-statnych-socialnych-davok.html?page_id=1188
21. jan 2010 o 19:58  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
no aj v tom prehľade je, že nárok na opakovaný príspevok náhr. rodičovi nevzniká, ak má NR nárok na rodičovský príspevok...
21. jan 2010 o 20:05  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
julka ešte k tvojmu 1 príspevku na tejto strane áno NOSkár nemá odmenu pestúna ale do veku 3 rokov dieťaťa alebo max.6 rokov záleži od právoplatnosti zverenia má nárok na RD.

a magi každý sa môže kopnúť ale tri baby že by sa sekli?
21. jan 2010 o 20:06  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
treba si uvedomit ze sa posudzuju jednotlive deti samostatne...a nie deti ako 1 celok, co kus to subjekt, una persona, nevztahuje sa to na deti v surodeneckom pomere dvojky, trojky.....
21. jan 2010 o 21:02  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
No tak...dúfam, že je to fakt tak ako píšeš Markétka...
21. jan 2010 o 21:05  •  2 deti  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
aj ja dúfam...ale radšej rátam s tou druhou možnosťou a ked, tak ma potešia :grinning:
21. jan 2010 o 21:07  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
yukki - tieto veci boli zistovane cez 2 okresne (KE a PO) a 1 krajský urad, panie z KE konzultovali tieto prijmy aj s BA, koniec koncov nikto sa im o tie prispevky neprosil, dali len to co je zo zakona mozne.... nie sme odkazaní na nezakonne prijmy, ale zakon v tomto pripade hovori dost jasnou recou....
21. jan 2010 o 21:10  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
no,podľa mňa dosť NEjasnou, keďže sa to tak v rôznych interpretáciach rôzni... :confused:
a srále trvám na tom, že nevravím, že ty to máš nejako zle vyrátané a zle-nezákonne nastavené...NIE,
ale fakt si vezmi hľadala som ja, aj cairka a každá sme našli niečo iné ako ty...
podobne, ako my s cairkou, to tvrdí aj macocha, aj juli...

ale už to necháme tak, aj tak to neporiešime, uvidíme, keď to yukki a cairke vyrátajú... :wink: :slight_smile:
21. jan 2010 o 21:21  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
tak magi...najprv tam musíme prísť...už ked budú rátať, to už bude paráda, už nech sme tam :dizzy_face:
21. jan 2010 o 21:23  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
21. jan 2010 o 21:25  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
No veru... :confounded:
21. jan 2010 o 21:25  •  2 deti  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ahojte...
cairka ty plánuješ ďalšie dieťatko??? zas budeš "rodiť" ? No paráda, teším sa.. :slight_smile: :slight_smile:
My sme dnes prenajali byt... Keď som tam prišla, tak taká nostalgia na mna prišla... A od dnes sú tam iní so 4-mesačným miminom.. :slight_smile:
21. jan 2010 o 21:28  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
mati, možno :wink: na profi už asi nemá moc zmysel čakať...je to škoda, ale čo už...
21. jan 2010 o 21:30  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
cairka prečo možno?? :wink:
21. jan 2010 o 21:37  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
no ešte neviem, či ma schvália... :sweat_smile:
21. jan 2010 o 21:39  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
keď ťa už raz schválili, tak prečo by mal byť problém druhý krát?
21. jan 2010 o 21:41  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
mati, máš IP :wink:
21. jan 2010 o 21:45  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Kika si spieva...prečo si sa kura nepiekla, prečo si z pece utiekla.... :confounded: mňa už trafí šlak ja chcem kus kľudu :sweat_smile: :rolling_eyes:
21. jan 2010 o 21:51  •  2 deti  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Choď na stranu:   Zruš
Tvoj príspevok