Prišli k nám. Náhradné rodičovstvo

najjulinka
13. máj 2009

Tak a sme tu. S uderom polnoci...

tatiannna
8. feb 2010

aha, presne toto som chcela vedieť...že či to bude za účasti ÚPSVaRu...nakoľko sú ale tieto deti veľké, nebudú sa môcť vyjadriť sami?

no prípravu robím v Návrate, tak neviem akoby mi ju mohli znemožniť...preberala som to s Návratom zo všetkých strán...v tomto by hádam problém byť nemal..

okrem toho nie je isté, či to bol ÚPSVaR, iba ja si to myslím...ale mám pocit, že sa nemýlim, lebo iný dôvod fakt nevidím...

magimary
8. feb 2010

tatiana, aj my sme robili prípravu v Návrate (a všetko sme aj s návratom riešili, konzultovali a oni sami potom napokon našli v zákone zmienku,ktorá hrala v náš neprospech voči úradu), ale to nič nemení na veci, že zapísať ťa môže VŽDY a JEDINE len určený úrad(!), nie návrat, ani úsmev, ani nikto iný...
je iné robiť prípravu a byť zapísaní do zoznamu...

sudca si môže prizvať "najkompetentnejšiu" osobu ohľadne detí a tou bývajú sociálne kurátorky (kolízne), môže však rozhodnúť i sám...
deti by mali mať šancu vyjadriť sa (neviem, od akého veku),ale len na riadnom súde a predbežko sa rozhoduje "od stola" nie na súde..., tak neviem, kde by sa vyjadrovali... 😕

maznacik007
8. feb 2010

ttiana da sa ziadat o pestunstvo ak nebola nariadena ustavna starostlivost ale je to o upsvare.. lebo oni o tom rozhoduju... samozrejme narok na niekt. davky je az po sude.. /my sme mali Danula pat mesiacov a nemali sme narok na nic.. ani na pridavky.. rodicak nic a ani spetne/

to co pises ze chces je nanestastie nemozne... ty ako profirodic sa staras o tieto deti v domacom prostredi skonci sa tvoj pracovny pomer skonci sa starostlivost... /pisem to priamo len pre pochopenie hoci to znie hnusne/ nemas pravny dosah na tieto deti. 😔

ako mne jej jasne ze to proste spravili kvoli tym clankom... ale konaju v sulade so zakonom... tazko napadnut vypoved v skusobnej dobe...

maznacik007
8. feb 2010

tatiana... to o com pisem ja.. je velmi specificka forma pestunstva.. kedy detom nie je nariadena ustavna starostlivost... a nema sa o ne kto postarat tak je UPSVAR opravneny rozhodnut o ich zvereni do predbeznej pestunskej starostlivosti ale ten predbeynz pestun musi do troch mesiacov podat na sud.. navrh na normalnu pestu starostlivost...

vyjadrenie deti je irelevantne... podstatne je pri tomto... /aj pri NOS / ze pokial nemaju deti nariadenu ustavnu starostlivost musi RODIC SUHLASIT ze deti budu zverene tej a tej osobe.. bez toho to nejde...

magimary
8. feb 2010

vychádzajúc z vyššie napísaného (maznačika) jediná vaša šanca by bola aktuálne asi len NOS-ka (o tú môže požiadať "hocikto", kto má s dieťaťom pokrvný, či iný emočne viazaný vzťah... (lebo iné sa zohľadňovať nebude, že si profi a že i ako profi na deťoch záleží)...
a vtedy to ide úplne mimo dd, mimo upsvarov, je to skrátka podanie zo strany slovenského občana voči súdu...
a finančné dôvody by nemuseli byť až takým bremenom/prekážkou... pretože ak by vám deti zverili do NOS-ky, môžete o mesiac-dva (resp. po doriešení ich pôvodných súdov) požiadať o zmenu-na pestu...
tak sa to podarilo aj tonkinej kolegyni

magimary
8. feb 2010

neviem, ako to je s NOS-kou pri deťoch bez nariadenej US... 😒
to som ešte nepočula, že aj tam treba súhlas biorodiča, pretože do NOS-ky idú automaticky aj deti, kt. obaja rodičia zomrú a potom nemôžu súhlasiť (a tieto deti zväčša nemávajú/nestihnú mať nariadenú ustavku)...

mám známych,ktorí žiadali NOS-kou o svoje vnúča (o ktoré sa dovtedy aj tak starali oni) a jeho biomatka (otec zomrel) vôbec nemusela súhlasiť a NOS-ka prebehla aj tak...

tatiannna
8. feb 2010

tak to sa už na fleku zrútim, keĎ mi ešte aj to poviete, že ONI ROZHODUJÚ O TOM, či ma zapíšu do zoznamu žiadateľov...!! ak som splnila podmienky, tak prečo by ma nezapísali preživéhoboha??

no dobre, tak teoreticky dajme tomu, že ich vrátim do DD, zapíšem sa do zoznamu, im nariadia ústavú výchovu...potom môžem žiadať o pestúnstvo s pozitívnou odpoveĎou? či ako to vidíte?

tatiannna
8. feb 2010

Mne sa proste rozum zastavuje nad tým, kam sú až tie úradničky schopné zájsť, ked sa o nich pravda dostane na svetlo...neskutočne som rozčúlená nad kravami, čo pri stole na papieroch rozhodujú o ľudských životoch

maznacik007
8. feb 2010

to si nevedela ze to posudzuje upsvar? do 15 dni odo dna prijatia ziadosti /po prijati yaverecnej spravy z pripravy/ rozhodnu
Posúdenie spôsobilosti na vykonávanie náhradnej rodinnej starostlivosti na účely zapísania do zoznamu žiadateľov je posúdenie
a) dokumentácie podľa § 35 ods. 3 a 4,
b) ďalších rozhodujúcich skutočností zistených určeným orgánom sociálnoprávnej ochrany detí a sociálnej kurately.
najma pozor na zverejnovanie udaj jo detoch co mas v profi.. ako to moze byt prekazka

tatiannna
8. feb 2010

ešte jedno som sa chcela spýtať - je nejaký termín, že dokedy musí byť nariadená US? Lebo títo sú v DD od 8/07 a ešte vždy to nemajú...to je v súlade so zákonmi??

magimary
8. feb 2010

na, tatiana, to som sa zrútila skoro aj ja...
v tom momente mi to pripadalo ako zo zlého sna, že v zoznamoch sú už zapísaní všelijakí (aj možní aj nemožní 🤐 ) ľudia a nás tam napokon nezapíšu (hoci máme super záverečnú správu, skúsenosti, lásku a prax)?!? 😨 🙄 😠 😔
totiž našli (teda nie ja, ale babulky z navratu) sme v zákone zmienku o tom, kedy nemusia byť žiadatelia zapísaní do zoznamu:
a) ak sa nájde (nepr. nový) trestný záznam v RT žiadateľa
b) ... (nepamätám si, resp. nespomeniem si)
c) ak žiadatelia podniknú určité kroky voči vybranému dieťaťa a nebudú o tom informovať upsvar ( 🙄 to by bol ten náš/váš prípad)
d) ak žiadatelia budú hovoriť o vybranom dieťati s niekym iným ako so subjektami, či určeným uradom

takže, ak si úradník postaví hlavu, nepomôžeš si, aj ked splníš najsamlepšie podmienky...

a ako to vidím potom? pri "riadnom procese" a postupe? no, povedala by som tak 60:40% (v prospech vás) 😕 😒

maznacik007
8. feb 2010

tatianna tazko povedat ako su lehoty do kedy ma byt vytycene pojednavanie... ale otazkou je preco sa ten sud tak dlho natahuje ci su tam neni prekazky na strane bio.. ze sa brania 😖

tatiannna
8. feb 2010

tak prisámfakt, že som to nevedela...
tak nezverejňovala som o nich myslím nič, aj pohlaviu som sa vyhýbala...okrem toho som tie blogy stiahli, čie dôkazy neexistujú, ak by v nich aj chceli štúrať...

kua to ja mám teraz žiť s tým, že som písaním pravdy o tom, ako to beží zničila živoť dvom deťom??

magimary
8. feb 2010

určenie ústavky závisí od viacerých vecí...
súd možno nejakú lehotu má (neviem, akú, ak áno), ale o.i. to (nepriamo) ovplyvňuje aj dd...
čiže, ak dd "nebombarduje" súd na vytýčenie pojednávania, tak sa na tieto deti "v systéme" môže i ľahko zabudnúť...
nemusia/nechcú "bombardovať" s rôznych dôvodov...napr. môžu vyčkávať, čo a ako biorodičia a pod.

tatiannna
8. feb 2010

no ono prvé pojednávanie v tejto veci bolo v januári tohto roku, lebo sem nabehla sociálka a bez prítomnosti dospelých nadiktovala staršiemu chlapcovi list o tom, ako sa chce vrátiť k mame a navždy žiť s ňou...

magimary
8. feb 2010

"z rôznych dôvodov" nie "s"... 😝
sorry

tatiannna
8. feb 2010

no a potom ste sa teda k tomu pestúnstvu dopracovali alebo vás tam jednoducho odmietli zapísať a bodka?

magimary
8. feb 2010

ešte stále čakáme (15 dňová lehota nám práve plynie) na zapísanie...
"už" máme za sebou 11 dní a potom uvidíme, či sme zapísaní... 😨 😔

takže k pestu sme sa ešte nedopracovali...
to príde na rad až po tom,ak to "iné" dnes dobre dopadne... 😕 😔

zatiaľ nevolali...

tatiannna
8. feb 2010

ono ja si tú pestúnsku robím preto, lebo si chcem vziať nejaké menšie dieťa - úplné iné, lebo keď som do toho išla, tak som ešte nevedela, že ako sa nám to vyvinie s týmito... čiže to iné, menšie dieťa je pre nás tak-či tak stále aktuálne, takže ak by nás nezapísali do zoznamu, tak akože dovi-dopo s mojim psychickycým zdravím...

my sme sa proste rozhodli, že pre tieto deti spravíme, čo sa bude dať, v rámci možností ako budú, ale ak to proste nepôjde, tak sa budeme s tým musieť zmieriť...neviem, či sa nám to podarí (hlavne mne, keĎže sa z toho viním) a koľko to bude trvať, ale budeme musieť proste... Ešte som zvedavá, či bude DD ústretový natoľko, že v najhoršom by nám ich dávali na hostiteľské pobyty, ale veľmi silne o tom pochybujem...

lenkove
8. feb 2010

Tatiana 😨 😨 😔 😔

Mary, potom sa ozvi..

magimary
8. feb 2010

o ktorý dd ide (môžeš IP) ? 😕
ale tiež o tom trochu (dosť?) pochybujem, keď s Tebou jednajú takto, pochybujem, že by mali v pláne v čomkoľvek vychádzať v ústrety... 😒

maznacik007
8. feb 2010

mary myslim na vas kolko este mate cakat?

magimary
8. feb 2010

každopádne máš "dobrú" príučku (nie v zlom, ale poučí ťa to na celý život), ako v našom štáte platí, že treba držať ústa a krok...
žiaľ... 😖 😔
tiež to poznám... a už radšej nikde neprispievam (verejne v médiach)...okrem koňa...a aj to tŕpem... 🤐

tatiannna
8. feb 2010

tak ale toto je choré...choré, choré a zlé...
tak si spravím 15 svojich detí, ale také peklo tu vyrobím, že sa nebudú stačiť čudovať...

tak akože príučka je to dobrá, ale kto na to doplatí najviac??

magimary
8. feb 2010

nemusíš mi hovoriť...
našťastie ja som na to doplatila sama (a "priučila som sa"), na deti to vtedy nemalo dosah...našťastie...

tatiannna
8. feb 2010

prečo je to tu tak sproste spravené, že keĎ napíšem, tak mi to potvrdí odpoveĎ a hodí ma to späť na zoznam tém a tam ju musím hľadať a prebojovávať sa na koniec...či v mene hesla - skomplikujme, čo sa dá?

tatiannna
8. feb 2010

by si neverila ako mne je do revu...vždy keď sa na nich pozriem, tak mi hlavou prebehne "zničila si im život..."

najjulinka
autor
8. feb 2010

U nas jedných nenapisali do zoznamu, lebo ocinko už bol "starý" - mal 43rokov... Už 2 deti adoptované a na tretie bol už starý 😠 😠 😠 😠

tatiannna
8. feb 2010

to o tomto rozhoduje jedna úradníčka?

magimary
8. feb 2010

skratka k napísanému tu vo fóre je táto cesta:
-napíšeš odpoveď
-potvrdíš a vráti ťa to k témam
-na vrchu tém je prvá táto naša (keďže si am práve prispela)
-a ak si klikneš na posledného "prispievateľa" (ty alebo niekto iný, kto ťa predbehol),
-tak ťa to hodí presne sem (a zvýrazní sa ti to v žltom rámiku) 😉

no, to ti verím, že ti je do revu...

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre