• Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO
  • Odporúčame:  Mojasvadba.sk Modrastrecha.sk
  • Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO

Prišli k nám. Náhradné rodičovstvo

6. októbra 2017 
chvalabohu, aspoň, že tak...ako ja som s bezdomovcami istý čas robila a nemôžem ja na nich zlé slovo povedať...som robila v útulku...a niektorých dodnes stretávam (niektorí sú mŕtvi), ale srdečnejších kamarátov hádam ani nemám...oni aj z toho mála čo majú sa podelia...teda nie všetci samozrejme, ale takí tí, s ktorými som si vytvorila vzťah
2. mar 2010 o 19:49  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
No to zejram, ako vyzeraju porady v inych domovoch...asi teda vsade inak. :sweat_smile: My mame kazdy mesiac, a je to minimalne na dve hodiny, vacsinou viac...(my tym zabijeme cely den, kedze nebyvame priamo v BA, resp. pol dna urcite)... :rolling_eyes:
2. mar 2010 o 19:56  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
autor
My sme mali asi 3 porady doteraz čo tam robim. Ale veci sa individualne iešia s každým osamote... Ale raz bola zmena v zakone pred vyše rokom, čo nam zvyšili prispevky na deti, tak bola porada koli tomu hlavne, aby neriešili to iste s každým zvlašť... a druhýkrát zas od jula sa menilo životne minimum či čo, tak zas k tomu porada.... predtým ešte bola porada k prechodu na Euro.... ostatné veci sa riešia individuálne... proste načo riešiť Jožka Mrkvičku so všetkými, ked sa to týka jeho a jeho profi rodiny... Jasne, vždy na porade pride reč aj na také "osobne" veci, ale to len okrajovo a po porade si to vyriešia tí čo sa ich to týka samostatne...... U nas všetko indivindi sa rieši.... ale ono to ma plusy aj minusy....... lebo potom sa človek dozvie, že niektore veci mohol riešiť lepšie, ale nevedel, že už sa to riešilo a je na to istý sposob.... a potom su veci čo sa odlišuju u jednotlivých profi rodin... a to tiež nemusí byť fajn, lebo si potom myslia, že dakoho uprednostnuju, dakoho znevyhodnuju... a pritom je to proste len vec nahody.... proste sa zabudne povedať a pod... napr. Lucka , Kiko nedostali darčekovné a soms a až potom dozvedela, že mohli dostať, ale nikto mi to nikdy v domove nepovedal... a kolegynine deti dostali, lebo proste sa na to nezabudlo... a zas tento rok moje deti dostali darčekovné a zas viem o nejakej kolegyni čo jej darčekovne nedali.... a nezdá sa mi to ako schvalnost voči detom alebo profi,ale skor ako chyba komunikácie - proste sa zabudne spomenuť....
2. mar 2010 o 20:04  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
autor
ale ono podla mna by sa toto dalo vyriešiť aj tak, že každemu pri prijmani a pri každej zmene by taký výcuc dali na papieri a bolo by.... aj lieky , že sa preplacaju navyše som sa dozvedela náhodou.... akože našťastie dosť skoro a vela penazí v liekoch ešte nebolo (zo starých príspevkov každý výdavok navyše bol dosť)...
2. mar 2010 o 20:08  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
inak, su domovy kde sa porady robia na pobytoch :wink: 4 krat za rok vikendovka
my sme boli na poradni, rev bol strasny a ja som hotova.. a idem spat.. mame 10 kil :wink:
2. mar 2010 o 20:14  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
autor
vikendovky mali v Detskom centre v Ružomberku a v Pohode (alebo dakde inde ? :sweat_smile: :zipper_mouth: :sweat_smile:) myslim tiež mali aj weekendovky, alebo čosi také........ to by skor vedela mary...
2. mar 2010 o 20:26  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
YUKKI prečo už nemáš fotoalbum?
2. mar 2010 o 20:31  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
inak, moj brat si asi tiez chcu adoptovat :grinning: vlastne obaja brachovia sa tvaria ze hej, to bude podivana na nasom valale :grinning: :grinning:
2. mar 2010 o 20:39  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
nevzalo mi príspevok :fearful:
Tatiannna, urobím album už jarný...ale už s obidvomi babami. Teda dúfam že to bude jarný...a nie letný...alebo jesenný :unamused:
2. mar 2010 o 20:42  •  2 deti  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
aj ja dúfam...budem ti držať palce, nech to nenaťahujú ako sopel :grinning:
2. mar 2010 o 20:49  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
lenkove dajak začina byť adoptovanie hitom
super pre detičky v DD :slight_smile:
2. mar 2010 o 20:56  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
autor
dialina to "asi" pri "S" maš k veku alebo k čakaniu???
2. mar 2010 o 20:57  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Dio
len aby im to vydrzalo.. :zipper_mouth: :zipper_mouth: je to nadlho kym sa chlapi rozhybu, ja som mojho musela dlho :zipper_mouth: ale budem im drzat palce nech to ustoja, bolo by to super pre nase deticky, opustencekov :dizzy_face: :dizzy_face:
2. mar 2010 o 20:58  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
autor
lenkove ja zas poznam, kde baba mala problem s adopciou... ešte aj kd im zavolali z uradu, že maju babatko v porodnici či ho beru, tak dumala... ešte aj jej svokra, že čo vaha, na čo čaka, že jasne, že nech po neho bežia.......
2. mar 2010 o 21:04  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
JULI aj aj
2. mar 2010 o 21:04  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
to koli tomu aby som vedela kolko asi má bo je ešte pri matke asi
2. mar 2010 o 21:06  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Inac Unimobunky to je strasne vela roboty s nulovym efektom. To vyhory a hotovo, ale vyzera to efektivne.
2. mar 2010 o 21:10  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Juli
ja som sa tiez tvarila ze rozmyslam kym Ivku neuvidim nazivo a moja mama sa zo mna smiala, ze som rozhodnuta davno, ze co sa hram na chutnu :grinning: :grinning:
2. mar 2010 o 21:16  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
autor
lenkove ale oni asi ani dalsie brat nebudu.. tá mamina podla mna celkom vyrovnana s adopciou nie je... alebo neviem ako to nazvať......
2. mar 2010 o 21:18  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
autor
zicon unimobunky su vymyslene tak,a by nebolo treba buracie povolenie.. .škrtneš zápalkou a máš :wink: a už sa týmto spraví aj dezinfekcia... :stuck_out_tongue_closed_eyes:
2. mar 2010 o 21:30  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
zicon všetko najlepšie k narodeninám ti prajem... nech sa ti darí a nech sa ti splní všetko, čo si praješ... :wink: :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile:
2. mar 2010 o 21:31  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Zicon má narodky tak ešte stíhame...Všetko najlepšie :slight_smile: :wink: :slight_smile:
2. mar 2010 o 23:33  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Diky, ja som omylom na FB uviedol svoje narodky o mesiac skorej takze diky za predcasne priania.
3. mar 2010 o 05:24  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
bré ránko, vyrážam na ÚPSVaR - tretíkrát za dva dni :wink:
3. mar 2010 o 06:48  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Dobré ráno! :confounded: nasnežilo nám...a dosť. Fuj. A to sme už včera mali vonku bicyklík...na krásne suchej ceste... :rolling_eyes:
3. mar 2010 o 07:23  •  2 deti  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ahojte
aj u nas yukki je sneh :confused: ....my sme dnes chceli nastartovat bicykel
maznacik ako si myslela pohnut sa vpred? pre nas ten takmer rok bol dost dlhy cas na uvedomenie si niektorych veci....prezivali sme smutok i radost....obdobie burok a zase pokoja....no zatial je vsetko otvorene...bez zaveru....a to niekedy napriek nadeji moze sposobovat take nenapadne dlhodobe napatie....hm...to su pocity nase...ale co asi preziva dieta? :cry: ...som rada ze nie je v DD....tie takmer dva tyzdne tam museli byt strasne....no i napriek tomu ze som davnejsie odovzdala vsetko tam Hore tak sa mi to zda z ludskeho hladiska nespravodlive... :pensive:
3. mar 2010 o 08:07  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
cawte, zasa dnes do DD, držte prsty...
:unamused:
3. mar 2010 o 08:45  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ahojte, krásny slnečný deň prajem... :slight_smile:
zicon, ty nevieš ani kedy máš narodky, keď si tam dáš zlý dátum?? tomu teda nerozumiem... :slight_smile:
ja ešte aspon pol hodinky počkám, nech sa dohrajú, vypijem si druhú kávu a pojdeme vonku,,, :wink: tam sa vedia vyblázniť,,, a dnes má tato za úlohu kúpiť pieskovisko, tak sa tešíme... :grinning: :grinning: :grinning:
3. mar 2010 o 08:58  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
autor
Dobre ranko. V. nám trošku kašle.. nie vela,a le pred piatou ráno a tak sa už zobudí, takže tretí den rano budiček.... .a to jeho volume :rolling_eyes: :rolling_eyes: :rolling_eyes: ale nejak sme to ustali , že sme nemali celý byt na nohách hned.... aj ked sa kde kto tváril žeby už aj vstaval... ale vydržali ešte tú hodku....
3. mar 2010 o 09:55  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Choď na stranu:   Zruš
Tvoj príspevok