Prišli k nám. Náhradné rodičovstvo

najjulinka
13. máj 2009

Tak a sme tu. S uderom polnoci...

najjulinka
autor
4. mar 2010

no ja by som tiež kcela malilinke... lebo tie su uplne naj...... tam kde ich položíš, tak tam ich aj najdeš.... 😀 😀 😀 aj moja mama vravi, že s malými najmenej roboty............
a aj s kolegynou sme sa bavili, že do roka a potom až školkarov.. .že medzitým makačka 😀

inak nam Mirka cez zimu zlenivela... brutalne........ ani do schodov, ani nič...... ale som zlá... musí.... v zime som musela ich za ruku, lebo sa šmýkalo, ale teraz nemam prečo s nimi za ruku, ked je už pekne sucho..... len aj Lucka jak to videla, tak už jej išla na pomoc oproti, že ju treba odniesť..... 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

najjulinka
autor
4. mar 2010

tak zatial rozhvor len s Luckou.. to je fakt... ale ja som ukecana a ja by som aj viacere potiahla 😀 😀 😀 😀 vsak nam doma ked sme boli malí tiež išli usta stale a nemam pocit, žeby to mama nezmakla.....

lenkove
4. mar 2010

Yukki a date tie ATB? inak, mne bolo jasne, ze Kika je minimalne za dve deti aj bez nazoru skusenej profimamy 😀 stacili mi pisomne podklady, ani vlastne pozorovanie netrebalo 😎 😎
inak, ja som prisla na kobylku zahadnej zmene spanku Ivi u nas v porovnani s profi (u nas spi o doooost menej). Dnes mm nenavaril kym sme boli von, musel nutne nieco do prace a ja teda ked som prisla chytro varit a Ivke sa nik nevenoval.. A ona sa zacala pytat spinkat!! 😀 a pritom v kociku si zdriemla, inak jej to staci do vecera 😎 😎 asi sa jej prilis venujeme 😀

cairka
4. mar 2010

leni,to je smutnoveselé 😒

cairka
4. mar 2010

juli, ani tá mama z tej básničky neskončí s najväčšou pravdepodobnosťou na psychiatrii, ale ide o tú monotómnosť a rutinu a nemožnosť vystúpiť z rozbehnutého vlaku...

najjulinka
autor
4. mar 2010

vsak ja veeem cairka.....

yukki
4. mar 2010

no ta dala som jej ich.....aj jej dokončím tú dávku, veď dva roky žiadne nemala tak snáď to jej pečeň znesie...a ma včera vystrašila aj Markétka tu s tými kubkovimi ušami... 🤐

Ináč fakt je možné, že Ivka je prepodnetovaná...ona sa tej pozornosti teší, samozrejme že ju chce a vyhľadáva...ale nezvláda! Je toho na jej nervovú sústavku veľa, hlavne pokiaľ v profi ich bolo viac a nebolo toľko času sa každému osobitne venovať

tatiannna
4. mar 2010

LENKOVE počítam, že si to fakt odhalila...je veeeľmi pravdepodobné,že to tak bolo...

No a tá moja láska...neviem, či to bude na celý život, som z toho zmätená trochu...vlastne dosť... a vôbec, napíšem ti IP 😉

najjulinka
autor
4. mar 2010

a inak mame novinku.. .už babiky nemaju meno len "babika"... včera dostala plyšová myš meno - nejak "Mikidus" alebo tak nejak - silne sa nechala inšpirovať slovom "bifidus" ,a le spojila to s myškou a niečo také jej vzniklo .... dost fuj meno to bolo.... no a dnes dala bábike meno "Lucinka"

tatiannna
4. mar 2010

😝 LENKOVE, MAGI - IP

tatiannna
4. mar 2010

Jóooooj, práve mi volala riaditeľka z DD, že ak máme záujem, tak mám prísť na pohovor...sa jedná stále o toho 7 ročného chlapčeka, čo má cukrovku a tie záchvaty zlosti...tak som v strese teraz...som sľúbila, že v stredu prídeme...prečo ja mám tak komplikovaný život?? 😀

maznacik007
4. mar 2010

ahojte koceny... 😀 konecne som sa sem dostala... nech uz koncia prazdniny... 😀 prazdninari sa hraju chvilu v detskej.. tak mam klud..

Lenka vidis.. mozno na malu toho bolo fakt privela...

tatianna takze zalubila... 😵 jaaj to je krasne... a ved prides uvidis.. a..

Juli super.. ze uz maju baby mena...

nasa NInka dnes napisala /na bielu stenu pri dverach do detskej/ perom na stenu ze Ninkina izba a na dvere nalepila NEVSTUPOVAT...

ja nechcem mat doma pubertu... kocky.. nie je nejaky pripravok proti tomu...

musim frcat.. Danuska vystrnadili z izby... chudacika.. asi im bural lego.. zasa

cairka
4. mar 2010

maznacik, rohypnol pre teba 🙂

maznacik007
4. mar 2010

Cairka... 😀 asi fakt len to pomoze..asi pojdeme o chvilu plavat do pezinka... vonku sme boli doobeda ale dost zima je.. tak dufam ze ma muz neodveze rovno na psychiatriu...

yukki
4. mar 2010

Ináč Kika dnes u doktorky v čakárni zapotila.....prišli takí 12-14 roční cigánikovia....bundy s kapucou, široké rifle....celkovo taký raperský vzhľad...a Kika kukala kukala na jedného...usmievala sa... a naraz len "To je černoškooooo!"

My s chlapcom sme sa kukli na seba a...začali sme sa smiať. Som jej povedala Doma sa kukni do zrkadla, taký istý černoško je ako aj Ty! asi jej pri tom posudku pomohli aj tei raperské veci...... 😝 😀

cairka
4. mar 2010

yukki 😀 😀 😀

najjulinka
autor
4. mar 2010

Teraz mala Lucinka dobru otazku: "Kde je Nikolka?" .... Ona Nikolku silne mooože a spomenie ju kde tu... No ale teraz priama otazka položená......

marketka1
4. mar 2010

Ahojte tak ja vás dnes len čítam umyla som si v obývačke okno ale asi zbytočne Kubko sa postavil k balkónu a hneď moje vyleštené preleštil slinami 😠 😀 😀 😀

yukki kika 😀 😀 😀 to som zvedavá keď podrastú čo na seba budú hovoriť. v izbe rev Martin dačo schytal od kuba do hlavy, ja neviem či to aj my sme sa tak naťahovali o hračky jak oni keď sme boli malí obaja chcú presne tú istú hračku v rovnaký čas 😠 😠

najjulinka
autor
4. mar 2010

Tak dnes som posadila prvýkrát na nočník Lindu a Vaška... Vašek sa do nočníka vycikal!!! Náramne sa na nočníku smial, tešil, výskal... no jak keby sa na šerbli narodil... Zato Linda na začiatku plač, ale ked videla, že Lucka sedi, Vašek sedí a všetko naramna sranda, tak už neplakala... Lucka na zaver si "umyla" ruky v svojej cikanici, vo Vaškovej cikanici 🤐 🤐 🤐 a spokojná... 😅 😅 😅 😅

mexx
4. mar 2010

U nas nocnik zatial neskusame, ale sa chystam, nech aspon vidim, ako bude V. reagovat. 😕
A ked Juli spomina to pomenovavanie babik a hraciek - u nas je babika bud babo alebo Katka - nazvali sme ju tak my a V. jej tak teraz tiez hovori, a jeden maly zlty pes je bud havo alebo Ali - toho si pomenoval sam, netusime preco, jednoducho je to pre neho Ali alebo Alino. Ma to presne priradene, ze kto je kto, lebo ked hovorime o babike/Katke alebo havovi/Alinovi, tak presne vie, o kom je rec a hned ich prinesie. Ale ci tusi, ze to je meno, to neviem... 😅 Teraz ho ucime povedat ako sa vola, no ale on je ftipkar - najprv mne cele doobedie tvrdil, ze sa vola Kilko, a potom muzovi cele poobedie, ze sa vola Vajko. 😀 Tak mu radsej hovorim, ze je Vili, ale to mu je tak nejak ukradnute... 😅
Inak sa tiez casto pyta "Kde je...?" a vzdy prida, co ho napadne (u nas je to najcastejsie "Kde je dede?"), ale myslim, ze nevie, co sa pyta, nechape vyznam, akurat tak formuluje vety... 😕

mexx
4. mar 2010

Hlavne, ze totok som chcela... 😀 Zaujimavy clanok som akurat klikla, asi by som sa nechcela takymto stylom dozvediet, ze som ado... 🙄

http://lesk.cas.sk/clanok/85869/mate-adoptovane...

najjulinka
autor
4. mar 2010

No mexx Vilko je +/- na Mirkinej urovni... Mirka ma tiež v repertoari vetu "Kde je...?" ale už pribudlo aj "Tam je..." ... V januári veta "Kde je havo?" - bola jediná veta čo povedala, potom k tomu pridala "Tam je havo", "Kde je Ka(r)ol?", "Kde je mami?"... Inak ine vety nie...
Práve pozorujem doma, že Domča nam Mirku asi predbehne 🤐
Mirka strašne komoli slova a Domča nam ich po nej preberá 😖

najjulinka
autor
4. mar 2010

Inak ja by som Vašička neposadila ešte na nočnik, ale jak tam sedeli Lucka s Lindou a Vašek sa tam priplazil, tak reku, že skusim... A perfiš.. sedel na nom uuuplne super.. .Linda sa chudinka so svojim zadkom ako 2 kminky prepadavala dole... Inak to aj u Lucky sme mali problem, že padala dnu do nočníka a všelijak nakrivo sedela, jak sa jej to dnu šmýkalo.......

cairka
4. mar 2010

mexx, no tiež by som nechcela byť v koži tej pani...

najjulinka
autor
4. mar 2010

mne to nejde otvoriť.....

lenkove
4. mar 2010

celkom dobre to je, preposlem aj nasim kamosom a rodine, lebo co ja poviem je somarina a som precitlivena 😝

inak, my sa zajtra sudime 🤐 🤐 🤐 mozem ist v rifliach? 😀

inak, ako ste to mysleli, ze ma privela podnetov? mam nieco obmedzit? 🤐 ci co? ma nestraste, ved viete ze som precitlivena 😀 😀
kazda rodina ma ine predstavy o vychove a iny pristup, ine prednosti a zadnosti.. ak si teda Cairka to myslela, ze aj smutne 🤐
inak, Ivi sa tuli 😵 😵 zacala sa uz dost a ja si to strasne vazim.. ked sa tak do mna zavrta tak si uvedomim, ze toto nie je len tak hocico, ze je to od nej velky darcek.. 😵

lenkove
4. mar 2010

manzel ma uz vyhana, pracuje dnes jako das 😎

Tatiana, 😵 😵 😵 dik za IP nestiham odpoved, ale osud je osud 😵 😵

cairka
4. mar 2010

leni, nie úplne tak. myslela som, že je smutné, ak je dieťa z profi naučené byť "odložené". že je smutné, ak profi funguje len na to, že dieťatko je napapané, prebalené, čisté, ale nie je zvyknuté na pozornosť mimo týchto aktivít 🤐 isto, že ak má profi X detí, tak sa nemôže venovať 100% každému, ale práve preto by mali obmedzovať počet detí v profi. Mne sa aj tie 3 na osobu zdajú veľa, obzvlášť ak to sú 3 deti do 3 rokov...

najjulinka
autor
4. mar 2010

cairka a vidiš akurát dnes sme sa s mamou bavili, že čím menšie tým lahšie... že sranda, že v niektorých decákoch davaju plný uväzok na male a na velke, čo človek v strese je nonstop, kde čo vyvedie a vkuse lieta medzi školou, psychiatriou, policiou a pod., tak to by aj tucet takých kvietkov hodili na jedneho 😀 😀 😀 😀 😀 😀

cairka
4. mar 2010

juli, no 🙄 žeby to bolo tým, že to malé potrebuje viac starostlivosti? Puberťák síce naseké prúserov na mraky, ale je schopný prežiť aj keby z domu ušiel...

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre